ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/7131/19
провадження № 1-кс/753/2712/19
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"10" квітня 2019 р. слідчий суддя Дарницького районного суду м. Києва ОСОБА_1 при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянув в судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання прокурора Київськоїмісцевої прокуратури№2 ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні № 12018100020010361,
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Київської місцевої прокуратури №2 ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ документів, які перебувають у ІНФОРМАЦІЯ_1 АДРЕСА_1 з метою вилучення належним чином завірених копій проектно-дозвільної документації в повному обсязі з додатками (зокрема, декларацію на початок будівельних робіт, висновок комплексної експертизи, тощо), генерального плану на об`єкт за адресою: АДРЕСА_2 (кадастровий номер земельної ділянки 8000000000:63:246:0010.
Слідчий в судовому засідання клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Прокурор в судове засідання не з`явився, про час та місце проведення якого повідомлений належним чином, причини неявки суд не повідомив
Представник ІНФОРМАЦІЯ_1 в судове засідання не з`явилася, причини неявки не відомі.
Відповідно до ч. 1ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Пунктом 5, 6 частини 2ст. 131 КПК Українипередбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.
Відповідно до ч. 1ст. 159 КПК Українитимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
З матеріалів клопотання вбачається, що Київською місцевою прокуратурою №2 в порядку процесуального керівництва особисто проводяться слідчі (розшукові) дії у кримінальному провадженні № 12018100020010361 від 26.11.2018 за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що посадові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » підробили офіційні документи, які у подальшому використали їх під час подачі в контролюючі органи влади, для отримання дозвільних документів щодо об`єкта нерухомого майна що розташований за адресою: АДРЕСА_2 .
На адресу ІНФОРМАЦІЯ_1 , в порядку ст.93 КПК України, надіслано вимогу про надання копій проектно-дозвільної документації в повному обсязі з додатками (зокрема, декларацію на початок будівельних робіт, висновок комплексної експертизи, тощо), генерального плану на об`єкт за адресою: АДРЕСА_2 (кадастровий номер земельної ділянки 8000000000:63:246:0010).
Однак, посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 надіслано відповідь про не можливість надання документів. Документи будуть надані, лише відповідно до вимог ст. 159 КПК України, на підставі ухвали суду.
Під час досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі та вилучені копій документів, які перебувають у ІНФОРМАЦІЯ_3 у АДРЕСА_1 проектно-дозвільної документації в повному обсязі з додатками (зокрема, декларацію на початок будівельних робіт, висновок комплексної експертизи, тощо), генерального плану на об`єкт за адресою: АДРЕСА_2 (кадастровий номер земельної ділянки 8000000000:63:246:0010.
Беруче до уваги те, що іншим способом отримати інформацію, що міститься у вказаних документах неможливо та те, що дані документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, тому відомості, отримані із зазначених документів можуть бути використані як доказ в досудовому розслідуванні.
Встановлено, що зазначені вище документи, перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Під час досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі та вилучені зазначених документів, які перебувають у ІНФОРМАЦІЯ_1 , оскільки вони самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та можуть бути використані як докази.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов висновку про його обґрунтованість з таких підстав.
Київською місцевою прокуратурою №2 в порядку процесуального керівництва особисто проводяться слідчі (розшукові) дії у кримінальному провадженні № 12018100020010361 від 26.11.2018 за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України.
За приписом ст. 91 КПК України у кримінальному провадженні підлягає доказуванню, зокрема, подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення).
Доказами у кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів чи обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів (ст. 84 КПК).
Відповідно до ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до п.4 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, може відноситься конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю.
Згідно ч.6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання про тимчасовий доступ до документів, оскільки вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні. Крім того, слідчим було доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
Отже, з урахуванням вказаних обставин клопотання підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 163, 164 КПК України, слідчий суддя
У Х В А Л И В:
Клопотання прокурора задовольнити.
Надати прокурорам Київської місцевої прокуратури №2 ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , тимчасовий доступ до речей та документів ІНФОРМАЦІЯ_3 у АДРЕСА_1 з метою вилучення належним чином завірених копій проектно-дозвільної документації в повному обсязі з додатками (зокрема, декларацію на початок будівельних робіт, висновок комплексної експертизи, тощо), генерального плану на об`єкт за адресою: АДРЕСА_2 (кадастровий номер земельної ділянки 8000000000:63:246:0010).
Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії даної ухвали складає один місяць з дня її постановлення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення і оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.04.2019 |
Оприлюднено | 17.02.2023 |
Номер документу | 81325655 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Дарницький районний суд міста Києва
Лужецька О. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні