ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
22 квітня 2019 року Чернігів Справа № 620/1078/19
Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Житняк Л.О., перевіривши матеріали позову ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до Корюківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України (вул. Вокзальна, 8-А,м. Корюківка, Корюківський район, Чернігівська область, 15300) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И Л А:
Позивач звернувся до суду з позовом до Корюківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України, в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 18.02.2019 №511/04 про відмову у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах;
- зобов'язати відповідача зарахувати до пільгового стажу за Списком №2 періоди роботи: на посаді газозварника в цеху №4 по виробництву випаровувачів з 26.11.2007 по 28.02.2015; на посаді газозварника в цеху №16 з 01.03.2015 по 22.02.2017, та призначити пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до пп.2 п.2 ст.114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з 01.11.2018.
Одночасно з позовом, позивачем заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору, яке обґрунтоване тим, що позивачка є внутрішньо переміщеною особою, все майно якої залишилось на окупованій території і на даний час вона проживає у своєї матері в м.Корюківка.
Вирішуючи питання щодо заявленого клопотання, суд зважає на наступне.
Відповідно до ч.1 ст.133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк. В свою чергу, згідно ч.2 ст.132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України від 08.07.2011 № 3674 "Про судовий збір".
Зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що вказана позовна заява належить до об'єктів справляння судового збору, а особа, яка звернулася з нею до суду, не належить до суб'єктів, яким згідно з нормами ст.5 Закону № 3674 встановлені пільги щодо його сплати. В той же час, згідно ст.8 Закону № 3674, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Вказаною статтею також регламентовано умови, за яких відстрочення сплати судового збору може відбуватися. До таких умов належать: розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або позивачами є: військовослужбовці; батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю. Також, суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати з підстав, що наведені вище.
Тобто, єдиною підставою, з урахуванням якої суд може звільнити особу від сплати судового збору, є її майновий стан. Проте, суд враховує, що визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони.
В даному випадку суд враховує обставини на які посилається позивачка в своїй заяві, та приходить до висновку про необхідність її задоволення та звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору по справі за її позовом до Корюківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії.
Так, суд зазначає, що позовна заява подана в установлений законом строк особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, її подано з дотриманням правил підсудності і вона відповідає вимогам, встановленим ст.ст.160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) та її належить розглядати за правилами адміністративного судочинства. Відповідно враховуючи п.3 ч.6 ст.12 КАС України, дана адміністративна справа належить до справ незначної складності та у відповідності до п.2 ч.1 ст.263 КАС України підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Також, суд вважає за необхідне витребувати у відповідача належним чином завірені копії матеріалів перевірки заяви ОСОБА_1 про призначення пільгової пенсії.
Керуючись ст. ст. 12, 132, 133, 160 - 162, 171, 248, 257, 263, Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
У Х В А Л И Л А:
1. Заяву ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору - задовольнити. Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору.
2. Прийняти позовну заяву та відкрити провадження у справі.
3. Зобов'язати Корюківське об'єднане управління Пенсійного фонду України надати належним чином завірені копії матеріалів перевірки заяви ОСОБА_1 про призначення пільгової пенсії.
4. Справа буде розглядатись суддею Житняк Л.О. в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
5. Відповідно до ст.261 КАС України, встановити відповідачу для подання відзиву на позов, який повинен бути складений та поданий за правилами, встановленими ст.162 КАС України, або заяви про визнання позову - 15-денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
6. Роз'яснити відповідачу, що згідно зі ст.79 КАСУ він повинен подати суду докази разом із поданням відзиву на позов, та документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи. В разі, якщо доказ не може бути поданий у встановлений строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк. Учасник справи також повинен надати докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу.
Відзив або заява про визнання позову мають бути подані відповідачем до суду за адресою: вул. Кирпоноса 16, м. Чернігів, 14000.
Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин спір буде вирішено за наявними матеріалами справи.
7. Учасники справи можуть отримати інформацію щодо розгляду даної справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.cn.court.gov.ua/sud2570/.
8. Копію даної ухвали направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та відповідно до п.5 ч.1 ст.294 КАС України, може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції.
Суддя Л.О. Житняк
Суд | Чернігівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.04.2019 |
Оприлюднено | 23.04.2019 |
Номер документу | 81332500 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернігівський окружний адміністративний суд
Житняк Л.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні