23.04.19 Справа №469/392/19
2-о/469/25/18
У Х В А Л А
23 квітня 2019 року смт.Березанка
Суддя Березанського районного суду Миколаївської області Гапоненко Н.О., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересована особа Дмитрівська сільська рада Березанського району Миколаївської області, про встановлення фактів родинних відносин та прийняття спадщини,-
в с т а н о в и л а:
Заявниця 18 квітня 2019 року звернулась до суду із заявою, у якій просила встановити, що вона є рідною сестрою ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , та встановити факт прийняття нею спадщини за законом після смерті ОСОБА_2
Заява не відповідає вимогам ст.ст.175, 177 ЦПК України, оскільки заявницею не викладено обставин, якими вона обґрунтовує свої вимоги в частині встановлення факту прийняття спадщини, не зазначено та не надано відповідні докази.
Згідно з п.п.2, 3 ч.1 ст.318 ЦПК України, у заяві про встановлення факту, що має юридичне значення, повинно бути зазначено: причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; докази, що підтверджують факт.
Відповідно до ч.2 ст.318 ЦПК України, до заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.
Відповідно до п.16 Постанови Пленуму Верховного Суду України №5 від 31.05.1995 року Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення , заява про встановлення факту прийняття спадщини та місця її відкриття може бути розглянута судом у порядку окремого провадження, якщо орган, який вчиняє нотаріальні дії, не вправі видати заявникові свідоцтво про право на спадщину через відсутність або недостатність документів, що необхідні для підтвердження в нотаріальному порядку факту вступу в управління або володіння спадковим майном. У тому ж разі, коли всі необхідні документи були, але у видачі свідоцтва про право на спадщину відмовлено, заінтересована особа може звернутись до суду не з заявою про встановлення факту прийняття спадщини, а зі скаргою на відмову вчинити нотаріальну дію.
У порушення зазначених вимог заявницею не вказано причини неврахування нотаріусом довідки органу місцевого самоврядування про прийняття спадщини заявницею після смерті ОСОБА_2 та не додано до позовної заяви докази відмови нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії.
Згідно з ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.185, 258-261 ЦПК України, -
п о с т а н о в и л а :
Заяву залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків шляхом надання відповідної заяви протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Якщо недоліки заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та апеляційному оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.
Суддя:
Суд | Березанський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 23.04.2019 |
Оприлюднено | 23.04.2019 |
Номер документу | 81337105 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Березанський районний суд Миколаївської області
Гапоненко Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні