Ухвала
від 19.04.2019 по справі 492/703/19
АРЦИЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 492/703/19

Провадження № 2-з/492/6/19

УХВАЛА

про повернення заяви про забезпечення позову

19 квітня 2019 року м. Арциз

Суддя Арцизького районного суду Одеської області Варгаракі С.М., розглянувши заяву адвоката Торган Лілії Миколаївни про забезпечення позову, -

ВСТАНОВИВ:

19.04.2019 р. Торган Л.М. яка є представником позивача ОСОБА_2 звернулася до суду із позовом до ОСОБА_3 про встановлення факту проживання чоловіка та жінки однією сім`єю без шлюбу та розподіл спільного майна подружжя.

Разом із позовною заявою представником позивача подано до суду заяву про вжиття заходів забезпечення позову, шляхом накладення арешту на:

житловий будинок, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 70,60 кв.м, житловою площею 57,60 кв.м., літня кухня Б, вбиральня В, гараж Г, дворові споруди 1-4, інші споруди I, загальна вартість 488455,00 грн.;

земельну ділянку, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер: НОМЕР_1 , площею 0,0751 га, загальна вартість 162838,00 грн.;

автомобіль марки TOYOTA, модель HI ACE, шасі (кузов, рама, коляска) НОМЕР_2 , державний номерний знак НОМЕР_3 ;

автомобіль марки NISSAN, модель PATHFINDER DCI, загальний легковий -загальний універсал-В, шасі (кузов, рама, коляска) НОМЕР_4 , державний номерний знак НОМЕР_5 , загальна вартість 378987,00 грн.

Дослідивши заяву, подану позивачем та матеріали позовної заяви у межах вирішення заяви позивача про вжиття заходів забезпечення позову, суддя дійшов до наступного.

Відповідно до вимог ч. ч. 1 2 ст. 149 ЦПК України, суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

За змістом ст. 151 ЦПК України, заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити:

1) найменування суду, до якого подається заява;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності;

3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову;

4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності;

5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник;

6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення;

7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

Відповідно до ч. 2 ст. 151 ЦПК України, якщо заява про забезпечення позову подається до відкриття провадження у справі, в такій заяві додатково зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) інших осіб, які можуть отримати статус учасника справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти.

У відповідності до п. 4 постанови ВСУ від 22.12.2006 року № 9 Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову , розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

У вирішенні питання про забезпечення позову суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням такого: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.

Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.

Проте, судом встановлено, що подана заява не відповідає змісту та формі заяви про забезпечення позову, що визначені ст. 151 ЦПК України, а саме: заявником не зазначено обґрунтування необхідності забезпечення позову; не зазначено обґрунтування заходу забезпечення позову, який належить застосувати; не зазначені пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; не обґрунтовано необхідність застосування саме таких видів забезпечення позову, які зазначено у заяві; не зазначено, яким чином може сприяти виконанню рішення суду вказаний захід забезпечення позову; не зазначено обставини та не надано належних та допустимих доказів, які б свідчили про те, що невжиття заходів забезпечення позову може імовірно утруднити виконання рішення суду.

У поданій до суду заяві позивач заявляючи вимогу про накладення арешту на виробничий майно, належне відповідачу не наводить доказів, які свідчать про намір ОСОБА_3 здійснити відчуження належного йому майна та не обґрунтовує належним чином необхідність забезпечення позову.

Відповідно до ч. 9 ст. 153 ЦПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про повернення заяви про забезпечення позову заявнику.

Керуючись ст. ст. 149 - 153 , 258 , 260 , 353 ЦПК України , суд -

УХВАЛИВ:

Заяву адвоката Торган Лілії Миколаївни про вжиття заходів забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про встановлення факту проживання чоловіка та жінки однією сім`єю без шлюбу та розподіл спільного майна подружжя - повернути заявнику.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя

Арцизького районного суду С.М. Варгаракі

СудАрцизький районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення19.04.2019
Оприлюднено23.04.2019
Номер документу81337958
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —492/703/19

Ухвала від 14.11.2019

Цивільне

Арцизький районний суд Одеської області

Варгаракі С. М.

Ухвала від 03.05.2019

Цивільне

Арцизький районний суд Одеської області

Варгаракі С. М.

Ухвала від 19.04.2019

Цивільне

Арцизький районний суд Одеської області

Варгаракі С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні