Справа № 138/1152/19
Провадження №:2/138/548/19
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
23 квітня 2019 року м. Могилів-Подільський
Суддя Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області Лисенко Т.Ю., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї документами ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, Фермерського господарства Нусі , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, державний нотаріус Могилів-Подільської державної нотаріальної контори Вінницької області ОСОБА_4 про скасування свідоцтв про право на спадщину, визнання права власності в порядку спадкування та визнання недійними договорів оренди земельної ділянки ,
ВСТАНОВИВ:
22.04.2019 ОСОБА_1 звернувся до Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області з вказаним позовом, в якому просить: 1). скасувати Свідоцтво про право на спадщину № 1-122 від 28.02.2018, видане на ім'я ОСОБА_2, в частині права власності на 1/4 частину земельної ділянки площею 1,9429 га, кадастровий номер 0522686800:02:000:1075, що розташована на території Суботівської сільської ради Могилів-Подільського району Вінницької області; 2). скасувати Свідоцтво про право на спадщину № 1-124 від 28.02.2018, видане на ім'я ОСОБА_3, в частині права власності на 1/4 частину земельної ділянки площею 1,9429 га, кадастровий номер 0522686800:02:000:1075, що розташована на території Суботівської сільської ради Могилів-Подільського району Вінницької області; 3). визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/2 частину вказаної вище земельної ділянки; 4). визнати недійсним договір оренди вказаної вище земельної ділянки від 01.03.2018, укладений між ОСОБА_3 та Фермерським господарством Нусі , зареєстрований в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 01.03.2018 за № 25144325; 5). визнати недійсним договір оренди вказаної вище земельної ділянки від 01.03.2018, укладений між Бабій І.С. та Фермерським господарством Нусі .
Ознайомившись зі змістом позовної заяви та доданими до неї документами, суд вважає, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків з огляду на таке.
Вимоги щодо форми та змісту позовної заяви, а також документів, що до неї додаються, визначені ст.ст. 175-177 ЦПК України.
Відповідно до п. 3, 5, 6, 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Згідно з ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Разом з тим, подана позовна заява не відповідає вказаним вище вимогам закону.
Так, однією із позовних вимог ОСОБА_1 є визнання за ним права власності на 1/2 частину земельної ділянки. Така вимога є вимогою майнового характеру, а відтак підлягає грошовій оцінці, і позов має містити ціну позову, яка згідно з п. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України визначається вартістю майна, право власності на яке просить визнати позивач.
Однак у даному позові ОСОБА_1 не вказав ціну позову, що також позбавляє суд можливості встановити правильність сплаченого судового збору.
Крім цього, в обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 зазначає, що є спадкоємцем ОСОБА_5 і має право на частку в спадковому майні. Разом з тим, про наявність доказів того, що спірна земельна ділянка належить відповідачам саме в порядку спадкування після смерті ОСОБА_5, у позовній заяві не зазначено. Також такі докази не додані до позовної заяви і не зазначені як такі, що не можуть бути подані разом із позовною заявою . Клопотання про витребування цих доказів позивач суду також не надавав.
Суд також зазначає, що за змістом ч. 7 ст. 8 Закону України Про нотаріат фізичним особам, за дорученням яких або щодо яких вчинялися нотаріальні дії, можуть бути видані довідки про вчинені нотаріальні дії та копії документів, що зберігаються у нотаріуса. Тобто позивач, який прийняв спадщину після смерті ОСОБА_5 не позбавлений можливості звернутись до нотаріуса та ознайомитись із матеріалами спадкової справи і отримати з неї копії документів.
Крім цього, як вбачається із змісту прохальної частини позовної заяви, ОСОБА_1 просить визнати за ним право власності на 1/2 частину спірної земельної ділянки, а відповідачам залишити по 1/4 частині даної земельної ділянки. При цьому визначення часток у спадковому майні саме у таких розмірах в позовній заяві не обґрунтоване та не підтверджене будь-якими доказами.
Також позивач вказує, що ним проводились заходи досудового врегулювання спору і про них зазначено в позовній заяві. Однак позовна заява не містить жодних посилань про заходи досудового врегулювання спору, які проводились позивачем.
Крім цього, ст. 95 ЦПК України визначає, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.
Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Однак при зверненні до суду із даною позовною заявою ОСОБА_1 не дотримався вказаних вище вимог закону. Так, подані позивачем копії письмових доказів не засвідчені в порядку, встановленому законодавством, а їх відповідність оригіналу не підтверджено підписом позивача із зазначенням дати такого засвідчення.
Також ОСОБА_1 не зазначив в позовній заяві про наявність у нього або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких він додав до позовної заяви.
Також відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Стаття 4 Закону України Про судовий збір визначає, що за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 768,40 грн., а за подання позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, - у розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
ОСОБА_1 у даному позові заявляє п'ять позовних вимог: чотири вимоги немайнового характеру та одну вимогу майнового характеру. Тобто при зверненні до суду із даним позовом позивач мав сплатити судовий збір у сумі 3073,60 грн. за чотири вимоги немайнового характеру та у розмірі 1 відсотка ціни позову для вимоги майнового характеру. Однак позивач не додав до позовної заяви ні документ про сплату судового збору, ні документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Також позивач не вказав ціну позову для вимоги майнового характеру, що позбавляє суд можливості встановити судовий збір, який має бути сплачений за таку вимогу.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України , суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу , протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного вище та керуючись ст.ст. 95, 175 ч. 3 п. 3, 5, 6, 8, 177 ч. 4, 5, 185 ч. 1, 2, 258-261 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, Фермерського господарства Нусі , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, державний нотаріус Могилів-Подільської державної нотаріальної контори Вінницької області ОСОБА_4 про скасування свідоцтв про право на спадщину, визнання права власності в порядку спадкування та визнання недійними договорів оренди земельної ділянки, надавши позивачу строк десять днів з дня отримання копії ухвали для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків, шляхом подання суду:
1.позовної заяви із:
- зазначенням ціни позову для позовної вимоги майнового характеру (у кількості для суду та копії для учасників справи);
- зазначенням доказів того, що земельна ділянка площею 1,9429 га, кадастровий номер 0522686800:02:000:1075, що розташована на території Суботівської сільської ради Могилів-Подільського району Вінницької області , належить ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в порядку спадкування після смерті ОСОБА_5, та наданням таких доказів (у кількості для суду та копії для учасників справи) або заяви із зазначенням причин неможливості отримання таких доказів;
- обґрунтуванням розміру часток у спадковому майні після смерті ОСОБА_1, зазначенням доказів, що підтверджують такий розмір часток та наданням цих доказів (у кількості для суду та копії для учасників справи) або заяви із зазначенням причин неможливості отримання таких доказів;
- зазначенням, які саме заходи досудового врегулювання спору вживалися позивачем (у кількості для суду та копії для учасників справи);
2. належним чином засвідчених копій письмових доказів, доданих до позовної заяви, із зазначенням про наявність у заявника або іншої особи оригіналів письмових доказів та підтвердженнямвідповідності копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у заявника, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення (у кількості для суду та копії для учасників справи);
3. оригіналу документу, що підтверджує сплату позивачем судового збору у сумі 3073,60 грн. за чотири вимоги немайнового характеру та у розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, для вимоги майнового характеру або доказів, що підтверджують підстави звільнення позивача від сплати судового збору відповідно до закону.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Т.Ю. Лисенко
Суд | Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 23.04.2019 |
Оприлюднено | 24.04.2019 |
Номер документу | 81340492 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області
Лисенко Т. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні