КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/6587/19

Провадження № 1-кс/234/2960/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 квітня 2019 року м. Краматорськ

Слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області Кравченко О.Ю., за участю секретаря Каліберди А.О., прокурора Халявіна С.В., підозрюваного ОСОБА_1, захисника ОСОБА_2

розглянув у відкритому судовому засіданні клопотання старшого групи прокурорів у кримінальному провадженні - прокурора відділу організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську, що поширює свою діяльність на Луганську область прокуратури Луганської області юриста 1 класу ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №12018130550000871 від 19.11.2018 року про продовження запобіжного заходу у виді домашнього арешту у відношенні

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, оперуповноваженого відділу кримінальної поліції Сватівського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Луганській області, спеціальне звання лейтенант поліції , одруженого, має неповнолітню дитину, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4, зареєстрованого та мешкає за адресою Луганська область, м.Сватове, провулок Парковий (Пролетарський), 14, раніше не судимого, депутатом не обирався,

підозрюваного у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.187 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

16 квітня 2019 року прокурор відділу організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську, що поширює свою діяльність на Луганську область прокуратури Луганської області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про продовження строку тримання під домашнім арештом у відношенні ОСОБА_1, який підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.187 КК України.

Підозрюваний отримав копію клопотання та доданих до нього матеріалів 12.04.2019 року.

Відповідно до клопотання, слідчий відділ ТУ ДБР розташованого у м.Краматорську, здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №12018130550000871 від 19.11.2018, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.15, п.6 ч.2 ст.115, ч.3 ст.187 КК України, за фактом того, що 18.11.2018, приблизно о 18-30 годині, ОСОБА_5, діючи за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_1, проникнувши на територію домоволодіння за місцем мешкання ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_5 за адресою: Луганська область, Сватівський район, с. Ковалівка, вул. 8-Березня, буд.17, маючи умисел на незаконне збагачення, з метою заволодіння чужим майном, вчинив напад, поєднаний з насильством, небезпечним для життя та здоров'я ОСОБА_6, здійснивши постріл в бік останнього з обрізу мисливської рушниці, внаслідок якого потерпілому було заподіяно тілесні ушкодження у вигляді проникаючого вогнепального поранення. Після чого ОСОБА_5 разом з ОСОБА_1, який чекав на нього в автомобілі ВАЗ 2107, державний номерний знак НОМЕР_1 синього кольору, з місця вчинення злочину на вказаному автомобілі під керуванням ОСОБА_1 зникли.

У подальшому, 19.11.2018 близько 8 години 30 хвилин, ОСОБА_1 будучи оперуповноваженим відділу кримінальної поліції Сватівського ВП ГУНП в Луганській області, знаючи про форми та методи проведення оперативно-розшукової діяльності та слідчих дій, зателефонував до ОСОБА_5 та з метою запобігання їх викриття, наказав йому змінити свій номер мобільного телефону та виїхати з м. Сватове Луганської області, що ОСОБА_5 і зробив.

Таким чином ОСОБА_1 підозрюється у вчинені розбою, нападу з метою заволодіння чужим майном поєднаним із насильством, небезпечним для життя чи здоров'я особи, яка зазнала нападу, за попередньою змовою групою осіб, з проникненням у інше сховище, тобто кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 187 КК України.

27.11.2018 ОСОБА_5 повідомлено про підозру за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, п. 6 ч. 2 ст. 115 КК України.

27.11.2018 ОСОБА_1 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 187 КК України.

06.12.2018 ОСОБА_5 повідомлено про нову підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 15, п. 6 ч. 2 ст. 115, ч. 3 ст. 187 КК України.

27.11.2018 стосовно ОСОБА_5 слідчим суддею Сватівського районного суду Луганської області обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, який у подальшому продовжено до 26.04.2019 включно.

28.11.2018 стосовно ОСОБА_1 слідчим суддею Сватівського районного суду Луганської області обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту строком, який у подальшому продовжено до 27.04.2019 включно.

21.02.2019 слідчим суддею Сєвєродонецького міського суду Луганської області продовжено строк досудового розслідування по кримінальному провадженню до шести місяців, тобто до 27.05.2019.

Наявність обґрунтованої підозри вчинення ОСОБА_1 вказаного кримінального правопорушення підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами.

У даному кримінальному провадженні виконано ряд слідчих (розшукових) дій, спрямованих на фіксацію та перевірку отриманих доказів. Строк дії запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно підозрюваного ОСОБА_1 закінчується 27.04.2019, однак закінчити досудове розслідування до зазначеного строку, неможливо внаслідок виконання великого обсягу роботи та особливої складності кримінального провадження, оскільки по кримінальному провадженню необхідно виконати слідчі та процесуальні дії, спрямовані на завершення досудового розслідування, у тому числі: необхідності розсекречування матеріалів проведення негласних слідчих (розшукових) дій відносно підозрюваних ОСОБА_1 та ОСОБА_5; здійснення аналізу телефонних з'єднань підозрюваних ОСОБА_1 та ОСОБА_5 між собою та з іншими особами та допиту в якості свідків вказаних осіб, які спілкувалися з підозрюваними 18.11.2018 в орієнтований час вчинення даних кримінальних правопорушень; об'єднати дане кримінальне провадження з кримінальними провадженнями № 62019050000000434 від 10.04.2019 за фактом незаконного носіння, зберігання вогнепальної зброї ОСОБА_5 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України та № 62019050000000435 від 10.04.2019 за фактом незаконного виготовлення вогнепальної зброї ОСОБА_5 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263-1 КК України; провести судову експертизу зброї, яку вилучено за місцем мешкання ОСОБА_5; здійснити повідомлення в порядку ст. 290 КПК України потерпілому ОСОБА_6, підозрюваним ОСОБА_1, ОСОБА_5 та їх захисникам про завершення досудового розслідування та відкриття матеріалів сторонам для ознайомлення; надати матеріали кримінального провадження потерпілому ОСОБА_6, підозрюваним ОСОБА_1, ОСОБА_5 та їх захисникам для ознайомлення; скласти обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування.

Вказаний перелік слідчих (розшукових) дій не є вичерпним та при необхідності можуть бути проведені інші слідчі (розшукові) дії, спрямовані на встановлення об'єктивної істини у кримінальному провадженні, збору доказів вини підозрюваного.

Вище вказані та процесуальні дії не могли бути здійсненні раніше, у зв'язку з великою кількістю проведених слідчих та процесуальних дій, а також у зв'язку зі значним терміном виконання призначених судових експертиз, без яких неможливо завершити досудове розслідування.

На даний час продовжують існувати ризики передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України, про які зазначено в попередніх ухвалах слідчого судді про застосування до підозрюваного ОСОБА_1 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.

Відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 184 КПК України під час досудового розслідування встановлено наявність ризиків, передбачених п. 3, п. 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме: можливість незаконно впливати на потерпілого, свідків у цьому кримінальному провадженні та вчинити інше кримінальне правопорушення, які з урахуванням викладеного, з моменту обрання запобіжного засобу на даний час не зменшилися та не зникли.

Всі вищезазначені обставини, з урахуванням особливої тяжкості злочину, вчиненого підозрюваним ОСОБА_1, особи підозрюваного, з метою запобігання ризикам, передбаченим ст. 177 КПК України, вимагають вжиття дієвого та ґрунтовного запобіжного заходу відносно підозрюваного.

З метою ефективності у розслідуванні даного кримінального провадження, з дотриманням вимог ст. 2 КПК України, враховуючи, що ОСОБА_1 підозрюється у скоєнні кримінального правопорушення, яке карається позбавленням волі на строк до дванадцяти років з конфіскацією майна, а також те, що ОСОБА_1 характеризується посередньо, його вік, матеріальний стан, вбачається за доцільне продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту останньому.

Виходячи з вищевикладеного, сторона обвинувачення вважає, що є необхідність в продовженні застосування відносно підозрюваного ОСОБА_1 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, оскільки саме цей запобіжний захід забезпечить виконання підозрюваною покладених на неї процесуальних обов'язків.

У судовому засіданні прокурор підтримав клопотання, просив задовольнити та продовжити застосування стосовно підозрюваного ОСОБА_1 запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в період часу з 19-00 години до 06-00 години та продовжити покладені на підозрюваного ОСОБА_1 зобов'язання.

Підозрюваний ОСОБА_1 пояснив, що заперечує свою вину у вчиненні кримінального правопорушення, вважає необґрунтованою підозру, вирішення питання щодо відсторонення від посади залишив на розсуд суду. Захисник ОСОБА_2 підтримав позицію підозрюваного.

Вислухавши думку сторін, вивчивши копії матеріалів, якими обґрунтовується необхідність продовження застосування запобіжного заходу, слідчий суддя дійшов до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

При вирішенні питання про продовження запобіжного заходу слідчий суддя, суд повинен також врахувати обставини, зазначені в ст.178 КПК України, а саме:

- вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення;

- тяжкість покарання, що загрожує відповідній особі у разі визнання підозрюваного, обвинуваченого винуватим у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він підозрюється, обвинувачується;

- вік і стан здоров'я підозрюваного, обвинуваченого;

- міцність соціальних зв'язків підозрюваного, обвинуваченого в місці його постійного проживання, у тому числі наявність у нього родини й утриманців;

- наявність у підозрюваного, обвинуваченого постійного місця роботи або навчання;

- репутацію підозрюваного, обвинуваченого;

- майновий стан підозрюваного, обвинуваченого;

- наявність судимостей у підозрюваного, обвинуваченого;

- дотримання підозрюваним, обвинуваченим умов застосованих запобіжних заходів, якщо вони застосовувалися до нього раніше;

- наявність повідомлення особі про підозру у вчиненні іншого кримінального правопорушення;

- розмір майнової шкоди, у завданні якої підозрюється, обвинувачується особа, або розмір доходу, в отриманні якого внаслідок вчинення кримінального правопорушення підозрюється, обвинувачується особа, а також вагомість наявних доказів, якими обґрунтовуються відповідні обставини.

Наведений вище перелік обставин не є вичерпним.

Наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_1 в інкримінованому йому кримінальному правопорушенні підтверджується зібраними у ході досудового розслідування доказами:

Наявність обґрунтованої підозри вчинення ОСОБА_1 кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.187 КК України підтверджується доказами зібраними під час досудового розслідування, зокрема протоколом огляду місця події від 18.11.2018, проведеного за адресою: Луганська область, Сватівський район, с. Ковалівка, вул. 8-го Березня, 17; протоколом допиту потерпілого ОСОБА_6; протоколом слідчого експерименту за участі потерпілого ОСОБА_6, в ході якого останній вказав та на місці продемонстрував обставини вчиненого кримінального правопорушення стосовно нього; протоколом допиту свідка ОСОБА_7; протоколом допиту свідка ОСОБА_8; довідкою з хірургічного відділення Сватівського РТМО; протоколом обшуку від 27.11.2018 за місцем мешкання ОСОБА_5 за адресою: Луганська область, місто Сватове, пл. Шевченка, буд. 41; протоколом обшуку від 27.11.2018 за місцем мешкання ОСОБА_1 за адресою: за адресою: Луганська область, м. Сватове, провулок Парковий (Пролетарський), буд. 14; протоколом слідчого експерименту за участі підозрюваного ОСОБА_5; висновком судово-медичної експертизи речових доказів №196 м.к./18 від 10.12.2018; висновком судової балістичної експертизи №19/113/6-3/577е від 30.11.2018.

На даний час досудове розслідування не завершено та продовжують існувати ризики передбачені п.3, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, про які зазначено в попередніх ухвалах слідчого судді про застосування до підозрюваного ОСОБА_1 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.

Після вчинення вказаного кримінального правопорушення ОСОБА_1 продовжує перебувати на посаді оперуповноваженого карного розшуку ВКП Сватівського ВП ГУНП в Луганській області та, знаходячись на свободі, враховуючи його оперативні зв'язки, а також те, що місцем проживання свідків та потерпілого є колишня територія обслуговування підозрюваного ОСОБА_1 під час роботи в Сватівському відділі поліції, він може впливати на вказаних осіб з метою змусити їх змінити показання, тому слідчий суддя вважає, що на даній стадії кримінального провадження, коли не проведені усі необхідні слідчі та процесуальні дії, існують ризики впливу на свідків у кримінальному провадженні.

Також наявний ризик вчинення підозрюваним ОСОБА_1 іншого кримінального правопорушення, оскільки під час вчинення нападу з метою заволодіння чужим майном поєднаним із насильством, небезпечним для життя чи здоров'я особи яка зазнала нападу (розбій), поєднаний з проникненням у інше приміщення вчинене за попередньою змовою групою осіб, своєї мети незаконного збагачення не досягнув, тому може продовжити свою злочинну діяльність.

Заявлені ризики з часу застосування слідчим суддею до підозрюваного ОСОБА_1 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту на певний період доби не зменшилися, що свідчить про неможливість їх запобігання шляхом застосування інших, більш м'яких, запобіжних заходів.

В судовому засіданні стороною обвинувачення доведено, що завершити досудове розслідування до закінчення дії попередньої ухвали слідчого судді від 27.02.2019 року неможливо, оскільки для здобуття належних та допустимих доказів для прийняття законного рішення у кримінальному провадженні необхідно виконати ряд слідчих (розшукових) дій, а також ряд процесуальних дій, що потребує додаткового часу.

Разом з тим, термін застосування до підозрюваного ОСОБА_1 запобіжного заходу у виді домашнього арешту закінчується 27.04.2019 року.

Відповідно до положень ст. 181 КПК України, домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або в певний період доби та може бути застосований до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі.

Частиною 6 статті 181 КПК України передбачено, що строк дії ухвали слідчого судді про тримання особи під домашнім арештом не може перевищувати двох місяців. У разі необхідності строк тримання особи під домашнім арештом може бути продовжений за клопотанням прокурора в межах строку досудового розслідування в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу. Сукупний строк тримання особи під домашнім арештом під час досудового розслідування не може перевищувати шести місяців. По закінченню цього строку ухвала про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту припиняє свою дію і запобіжний захід вважається скасованим.

Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя дійшов висновку про необхідність задоволення клопотання про продовження застосування до підозрюваного ОСОБА_1 запобіжного заходу у виді домашнього арешту із забороною залишати житло у період з 19-00 до 06-00 наступного дня, у межах строку досудового розслідування, тобто до 27.05.2019 року.

Крім того, ухвалою слідчого судді при застосуванні запобіжного заходу у виді домашнього арешту на підозрюваного ОСОБА_1 слідчим суддею були покладені обов'язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України.

Відповідно до ч. 6 ст. 194 КПК України обов'язки, передбачені ч. 5 цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу. Після закінчення строку, в тому числі продовженого, на який на підозрюваного, обвинуваченого були покладені відповідні обов'язки, ухвала про застосування запобіжного заходу в цій частині припиняє свою дію і обов'язки скасовуються.

Враховуючи викладене, суд дійшов до висновку про необхідність задоволення клопотання прокурора про продовження строків дії обов'язків, покладених на підозрюваного ОСОБА_1

На підставі викладеного і керуючись ст.ст.176-179, 184,193,194,196,198,199, 376 КПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора - задовольнити.

Продовжити відносно підозрюваного ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, строк застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту в межах строку досудового розслідування, з 18.04.2019 року до 26.05.2019 року, заборонивши останньому залишати житло за адресою Луганська область, м.Сватове, провулок Парковий (Пролетарський), буд. 14, у період часу з 19-00 години до 06-00 години наступного дня.

Відповідно до ч.5 ст.194 КПК України зобов'язати підозрюваного ОСОБА_1:

-прибувати за викликом слідчого, прокурора або суду;

-не відлучатися із м.Сватове Луганської області без дозволу слідчого, прокурора або суду;

-повідомляти слідчого прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи.

Роз'яснити підозрюваному, що у разі не виконання покладених на нього обов'язків, до нього може бути застосовано більш суворий запобіжний захід і накладено грошове стягнення.

Контроль за виконанням ухвали покласти на орган Національної поліції за місцем проживання підозрюваного ОСОБА_1

Копію ухвали вручити підозрюваному негайно після її проголошення.

Направити копію ухвали до органу Національної поліції за місцем проживання підозрюваного для виконання

На ухвалу, протягом п'яти днів з дня її проголошення може бути подана апеляційна скарга до Донецького апеляційного суду.

Слідчий суддя Краматорського міського суду ОСОБА_9

Зареєстровано 24.04.2019
Оприлюднено 24.04.2019
Дата набрання законної сили 18.04.2019

Судовий реєстр по справі 234/6587/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 23.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 23.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 18.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 18.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 18.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 18.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 18.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 18.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 16.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону