Справа № 752/3951/19
Провадження №1-кс/752/3210/19
У Х В А Л А
про арешт майна
25.03.2019 року слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва ОСОБА_1 з участю секретаря ОСОБА_2 та слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання внесеного в рамках кримінального провадження № 42018100000000707 від 01.08.2018 рокустаршим слідчим СУ ГУ НП в м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу прокуратури м. Києва ОСОБА_4 , про арешт майна, -
в с т а н о в и в:
21 березня 2019 року старший слідчий СУ ГУ НП в м. Києві ОСОБА_3 звернулась до слідчого судді з клопотанням про арешт майна, вилученого 20.03.2019 року.
В обґрунтування клопотання слідчий посилається на те, що у провадженні слідчого управління ГУ НП в м. Києві знаходяться матеріали кримінального провадження № 42018100000000707 від 01.08.2018 року за фактом вчинення злочину, передбаченого ч.2 ст. 199, ч. 3 ст. 204 КК України.
З метою збереження речових доказів, а також запобігання можливості їх приховування, знищення або відчуження слідчий просить накласти арешт на майно, зазначене у клопотанні.
Дослідивши матеріали, додані до клопотання, суд встановив наступне.
У клопотанні зазначено, що що на території міста Києва та Київської області здійснює незаконну діяльність ТОВ «Вікторія Ленд» (код ЄДРПОУ 40314517), юридична адреса - Київська область, місто Бровари, вулиця Броварської сотні, 28, основний вид діяльності якого є виробництво тютюнових виробів (код КВЕД 12.00). Встановлено, що ТОВ «Вікторія Ленд», маючи ліцензію на виробництво тютюнових виробів, здійснює виготовлення тютюнових виробів сигарет. Неякісну тютюнову сировину купує за готівку у невстановлених на даний час суб`єктів господарювання, які, в свою чергу, орендують поля для вирощування тютюну у ФОП. У подальшому, без відображення по податковому та бухгалтерському обліках сигарети, в яких показники вмісту нікотину та смоли можливо перевищують встановлені ЗУ «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров`я населення» для однієї сигарети показники (нікотину 1,2 міліграма, смоли 12 міліграмів), реалізуються за готівку на чорних ринках та через глобальну мережу Інтернет, не сплачуючи при цьому податки, що свідчить про випуск з послідуючою реалізацією споживачам недоброякісної продукції в особливо великих розмірах. Також у ТОВ «Вікторія Ленд» відсутній повний технологічний цикл виробництва тютюнових виробів, зокрема відсутнє технологічне обладнання, що забезпечує переробку сировини (виготовлення тютюнової суміші), а також відсутня лабораторія, акредитована органами виконавчої влади, уповноваженими відповідно до законодавства. Згідно із переліком виробничого обладнання, внесеного до Єдиного державного реєстру обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок, за ТОВ «Вікторія Ленд» зареєстровано тільки сигаретна машина «Шкода Ц8» - реєстраційний номер 1094 від 15.04.2016. Інформація щодо наявності у володінні ТОВ «Вікторія Ленд» іншого технологічного обладнання, що забезпечує переробку сировини в продукцію, готову для реалізації кінцевому споживачу, у Єдиному державному реєстрі обладнання для промислового виробництва для сигарет та цигарок відсутня. За наслідком аналізу Єдиного реєстру податкових накладних встановлено, що ТОВ «Вікторія Ленд» формує податковий кредит з ПДВ лише із номенклатурою оренда приміщення та придбання етикеток. Відомості щодо реалізації будь-яких ТМЦ протягом 2018 року згідно АІС «ЄРПН» та поданої вказаним підприємством податкової звітності відсутні. Крім того, згідно отриманої інформації ТОВ «Вікторія Ленд» продає тютюнові вироби торгової марки «Приам» як без марок акцизного податку так і з підробленими марками акцизного податку. Враховуючи зазначене, ТОВ «Вікторія Ленд» незаконно зберігає та збуває недоброякісні тютюнові вироби, які є підакцизним товаром, а також купує, зберігає та використовує підроблені марки акцизного податку.
Відповідно до ч. 2 ст. 168 КПК України тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду.
З матеріалів, доданих до клопотання, вбачається, що в ході досудового розслідування кримінального провадження, 20.03.2019 року було проведено огляд земельної ділянки біля житлового комплексу "Лісова Казка", що розташоване за адресою: м. Київ, вул. Радистів, 33, під час якого було вилучено майно, перелік якого наведений у клопотанні слідчого.
Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Згідно з ч. 7 ст. 236 КПК України при обшуку слідчий, прокурор має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення обшуканого житла чи іншого володіння особи чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати документи, тимчасово вилучати речі, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.
При здійсненні обшуку було відшукано та вилучено майно, перелік якого наведено у клопотанні слідчого. Факт вилучення такого майна підтверджується протоколом обшуку від 20 березня 2019 року.
Відповідно до ч. 2 ст. 131 КПК України одним із заходів забезпечення кримінального провадження з метою досягнення його дієвості є арешт майна.
Згідно з ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Частинами 2, 3 цієї статті визначено, що арешт майна допускається з метою забезпечення:
1) збереження речових доказів;
2) спеціальної конфіскації;
3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;
4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
На обґрунтування необхідності арешту слідчий посилається на те, що постановою від 21.03.2019 року старшого слідчого СУ ГУ НП в м. Києві ОСОБА_3 приєднано до матеріалів кримінального провадження за № 42018100000000707 від 01.08.2018 р. в якості речового доказу майно, вилучене 20.03.2019 року.
Слідчий у клопотанні навів перелік майна, на яке просить накласти арешт.
Частиною 1 ст. 98 КПК України визначено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
З матеріалів клопотання вбачалось, що майно, вилучене під час огляду від 20.03.2019 року, відповідає критеріям ст. 98 КПК України, оскільки може містити відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
З огляду на наведене, клопотання підлягає задоволенню частково.
Керуючись статтями 131, 132, 167, 170-173, 309, 376, 395 КПК України, слідчий суддя, -
у х в а л и в:
Клопотання старшого слідчого СУ ГУ НП в м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу прокуратури м. Києва ОСОБА_4 , про накладення арешту на майно - задовольнити частково.
Накласти арешт на майно, вилучене в ході проведення огляду 20.03.2019 року земельної ділянки біля житлового комплексу "Лісова Казка" за адресою: м. Київ, вул. Радистів, 33, а саме на пакет з картонною коробкою, в якій містилося 4 пакунки (по 4800 штук кожний) та 1 розкритий пакунок (у кількості 3000 штук) з марками акцизного податку; 11 пачок (по 20 штук) тютюнових виробів «Приам».
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Слідчий суддя
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.03.2019 |
Оприлюднено | 17.02.2023 |
Номер документу | 81357769 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні