Господарський суд Рівненської області
вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
24 квітня 2019 р. м. Рівне Справа № 918/291/19
Господарський суд Рівненської області у складі судді Марач В.В., розглянувши матеріали позовної заяви №4473/11 від 10.04.2019 року
до відповідача ОСОБА_1 міського Палацу дітей та молоді (вул. Князя Володимира,10, м. Рівне, 33000, код ЄДРПОУ 21054685)
про стягнення 1863,50 грн..
ВСТАНОВИВ:
Рівненське об"єднане управління Пенсійного фонду України Рівненської області звернулося в Господарський суд Рівненської області з позовною заявою до ОСОБА_1 міського Палацу дітей та молоді про стягнення 1863,50 грн..
Крім того, Рівненське об"єднане управління Пенсійного фонду України Рівненської області у позовній заяві просить звільнити останнє від сплати судового збору.
Розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 об"єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області та клопотання про звільнення від сплати судового збору, господарський суд прийшов до висновку, що клопотання про звільнення від сплати судового збору не підлягає задоволенню, а позовна заява має бути залишена без руху. При цьому суд керувався наступним.
Клопотання обґрунтоване тим, що Рівненське об"єднане управління Пенсійного фонду України Рівненської області не має можливості сплатити судовий збір через відсутність коштів на рахунку на який зараховуються асигнування по сплаті судового збору.
За приписами статті 7 ГПК України правосуддя в господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності, підпорядкування, місцезнаходження, місця створення та реєстрації, законодавства, відповідно до якого створена юридична особа, та інших обставин; рівності всіх фізичних осіб незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного і соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак; рівності фізичних та юридичних осіб незалежно від будь-яких ознак чи обставин.
Відповідно до частини першої та другої статті 8 Закону України "Про судовий збір" (в редакції, чинній на момент звернення з касаційною скаргою) враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є:
а) військовослужбовці;
б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;
в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;
г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї;
ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Отже, виходячи з наведених положень закону, суд може відстрочити, розстрочити або звільнити від сплати судового збору в межах умов, передбачених законодавством, та з врахуванням майнового стану скаржника, який останній повинен довести суду, надавши відповідні докази.
Статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
У зв'язку з цим сама лише обставина відсутності фінансової можливості сплатити судовий збір не може вважатися підставою для звільнення від сплати судового збору.
Посилання Управління у клопотанні про звільнення від сплати судового збору на відсутність коштів на оплату судового збору на час подання позовної заяви не підпадає під умови, передбачені законодавством для звільнення від сплати судового збору.
Аналогічна правова позиція викладена в ухвалі Верховного Суду у справі №918/926/17.
Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку що клопотання ОСОБА_1 об"єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області про звільнення його від сплати судового збору не підлягає задоволенню.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з частиною 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За умовами статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік", з 01 січня 2019 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1 921,00 грн.
Враховуючи вищевикладене, Рівненське об"єднане управління Пенсійного фонду України Рівненської області має сплатити судовий збір у розмірі 1921 гривня.
Згідно ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відтак, ОСОБА_1 об"єднаному управлінню Пенсійного фонду України Рівненської області необхідно подати господарському суду у 10-денний строк з дня отримання даної ухвали докази докази сплати судового збору у встановленому законом порядку та розмірі.
Суд звертає увагу позивача, що за умовами ч. 3, 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст.ст. 164, 174, 232 - 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Відмовити ОСОБА_1 об"єднаному управлінню Пенсійного фонду України Рівненської області у звільненні від сплати судового збору при подачі позовної заяви .
2. Позовну заяву ОСОБА_1 об"єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області залишити без руху.
3. ОСОБА_1 об"єднаному управлінню Пенсійного фонду України Рівненської області у 10-денний строк з дня отримання даної ухвали через відділ канцелярії та документального забезпечення Господарського суду Рівненської області подати докази сплати судового збору за подання позовної заяви.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://rv.arbitr.gov.ua.
Суддя Марач В.В.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2019 |
Оприлюднено | 24.04.2019 |
Номер документу | 81368791 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Марач В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні