Справа № 419/3279/18
Провадження № 2/419/179/2019
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 березня 2019 року Новоайдарський районний суд Луганської області
у складі: головуючого судді - Іванової О. М.,
при секретарі - Шапка О. О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Новоайдар Луганської області цивільну справу за позовом Кредитної спілки Довіра до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Представник позивача КС Довіра звернувся до суду з даним позовом, посилаючись на те, що 15.02.2017 року між КС Довіра та ОСОБА_1 було укладено кредитний договір № 40, згідно якого КС Довіра надала відповідачеві грошові кошти в сумі 4000,00 грн готівкою через касу КС, на строк дванадцять місяців.
Пунктом 3.1. Договору було передбачено, що позичальник - ОСОБА_1 за користування кредитом повинна сплачувати 60 відсотків річних від суми залишку кредиту за кожен день користування кредитом. Було складено графік розрахунків, який згідно п. 3.5 Договору є його невід'ємною частиною.
Для забезпечення вищезазначеного кредитного договору № 40 були укладені договори поруки між КС Довіра з однієї сторони та ОСОБА_2 і ОСОБА_3 з іншої сторони, за умовами яких (п.п.2.1, 2.2. договору поруки) відповідальність Поручителя настає в тому разі, якщо Боржник не виконує, або неналежним чином виконує свої грошові зобов'язання. У разі порушення Боржником зобов'язання, Боржник і Поручитель несуть перед Кредитором солідарну відповідальність.
КС Довіра свої зобов'язання за договором виконала в повному обсязі, а саме надала відповідачу кредит в розмірі, встановленому Договором.
Однак на даний час ОСОБА_1 не виконала свої обов'язки за договором. Заборгованість за кредитом становить 2486 грн. 32 коп., з яких 1651 грн 16 коп. - основна сума кредиту, 835 грн 16 коп. - проценти за користування кредитом.
Згідно п.8.2. кредитного договору та п. 5.2. договору поруки, якщо спір з приводу виконання договору неможливо вирішити шляхом переговорів, він вирішується в судовому порядку.
Згідно п.10.4 Кредитного договору закінчення строку Договору не звільняє сторони від відповідальності за його порушення, яке мало місце під час дії Договору (відповідно до ст. 631 ЦК України).
На даний час відповідач ОСОБА_1В і поручителі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 продовжують ухилятись від виконання зобов'язань, заборгованість за договором не погашають, у зв'язку з чим представник позивача вимушений звернутися з позовом про стягнення заборгованості.
На підставі вищевикладеного позивач просив суд стягнути з відповідачів на його користь заборгованість за кредитним договором у розмірі 2486,32 грн та стягнути з відповідачів витрати по сплаті судового збору у розмірі 1841,00 грн.
Представник позивача КС Довіра в судове засідання не з'явився, однак неодноразово надавав до суду письмові заяви про розгляд справи за його відсутності (а.с.20, 26, 31), в позовній заяві вказав, що не заперечує проти заочного розгляду справи (а.с.3)
Відповідачі - ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 відзивів на позов не надали, у жодне судове засідання не з'явились, про причини неявки суд не повідомляли, хоча були належним чином сповіщені про дату, час та місце судових засідань шляхом надсилання повісток про виклик до суду засобами поштового зв'язку (а.с.21-23, 27-29, 32-34), заяв про розгляд справи за їх відсутності не надали.
Відповідно до ст. 280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; відповідач не з'явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив; позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Згідно положень ч. 3 ст. 211 ЦПК України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 223 ЦПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
У відповідності до положень ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі за наступних підстав.
Судом встановлено, що 15.02.2017 року між КС Довіра та ОСОБА_1 було укладено кредитний договір № 40, згідно якого КС Довіра надала відповідачеві грошові кошти в сумі 4000 грн готівкою через касу КС, на строк дванадцять місяців (а.с.9-10).
Вільне волевиявлення ОСОБА_1 щодо отримання кредитних коштів підтверджується копією заяви про надання кредиту від 15.05.2017 року (а.с.7) за її особистим підписом.
Отримання ОСОБА_1 кредитних коштів підтверджується копією довідки про підтвердження отримання кредиту від 15.02.2017 року (а.с.8).
Пунктом 3.1. Договору було передбачено, що позичальник - ОСОБА_1 за користування кредитом повинна сплачувати 60 відсотків річних від суми залишку кредиту за кожен день користування кредитом (а.с.9). Було складено графік розрахунків (а.с.10 - зворотна сторона), який згідно п. 3.5 Договору є його невід'ємною частиною.
Для забезпечення вищезазначеного кредитного договору № 40 були укладені договори поруки №77 та №78 від 15.02.2017 року між КС Довіра з однієї сторони та ОСОБА_2 і ОСОБА_3 з іншої сторони (а.с.11, 12), за умовами яких (п.п.2.1, 2.2. договору поруки) відповідальність Поручителя настає в тому разі, якщо Боржник не виконує, або неналежним чином виконує свої грошові зобов'язання. У разі порушення Боржником зобов'язання, Боржник і Поручитель несуть перед Кредитором солідарну відповідальність.
КС Довіра свої зобов'язання за договором виконала в повному обсязі, а саме надала відповідачу кредит в розмірі, встановленому Договором.
Однак на даний час відповідач не виконав свої обов'язки за договором.
Згідно довідки, наданої головою правління КС Довіра (а.с.4) заборгованість ОСОБА_1 згідно договору №40 від 15.02.2017 року складає 2486,32 грн, з яких 1651,16 грн - основна сума кредиту, 835,16 грн - проценти за користування кредитом.
Відповідно до ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.
Відповідно до ч. 1 ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ч. 1 ст. 527 ЦК України боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов'язання чи звичаїв ділового обороту.
Відповідно до ч. 1 ст. 530 ЦК України , якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Згідно зі ст. 553 ЦК України за договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов'язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов'язання боржником.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 554 ЦК України у разі порушення боржником зобов'язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки.
Відповідно до ст. 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Відповідно до ч. 1 ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання.
Відповідно до ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Відповідно до ст. 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Беручи до уваги вищенаведене, на основі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які посилався представник позивача, як на підставу своїх вимог, підтверджених доказами, дослідженими в судовому засіданні, оцінивши їх належність, допустимість, достовірність, а також достатність і взаємний зв'язок у їх сукупності, встановивши правовідносини, які випливають із встановлених обставин, та правові норми, які підлягають застосуванню до цих правовідносин, оскільки, відповідачами не було подано відзивів та не надано жодного доказу на спростування обставин, які викладені представником позивача та підтверджені доказами, дослідженими під час судового розгляду справи, суд прийшов до висновку щодо можливості задоволення позовних вимог в повному обсязі.
У відповідності до ч. 1 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Так, при пред'явленні позову до суду представником позивача було сплачено судовий збір у сумі 1841,00 грн, що підтверджується платіжним дорученням №268 (а.с.1). Разом з тим, відповідно до ст. 4 ЗУ Про судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою, підлягає сплаті судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Зважаючи на ціну позову, що становить 2486,32 грн, при подачі позову до суду підлягав сплаті судовий збір у розмірі 1762,00 грн. Тобто позивачем сплачена надмірна сума судового збору, тому суд приходить до висновку, що з відповідача на користь позивача підлягає стягненню сума судового збору у розмірі 1762,00 грн.
Висновки суду підтверджуються письмовими доказами, дослідженими у судовому засіданні.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 3, 16, 259, 525, 526, 530, 549, 551, 553, 554, 610, 611, 625, 626, 629, 1054 ЦК України, керуючись ст. ст. 11, 12, 13, 81, 141, 258, 263-265, 268, 280, 354, 355 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Кредитної спілки Довіра до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути солідарно з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_2, РНОКПП НОМЕР_2, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_3, РНОКПП НОМЕР_3, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, на користь Кредитної спілки Довіра (93500, Луганська область, смт Новоайдар, вул. Незалежності, буд. 4) на рах.№26504300289156, МФО 304665 ФЛОУ АТ Ощадбанк , код ЄДРПОУ 25892726, заборгованість за кредитним договором №40 від 15.02.2017 року у розмірі 2486,32 грн (дві тисячі чотириста вісімдесят шість гривень тридцять дві копійки).
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, ОСОБА_2, РНОКПП НОМЕР_2, ОСОБА_3, РНОКПП НОМЕР_3, на користь Кредитної спілки Довіра (93500, Луганська область, смт Новоайдар, вул. Незалежності, буд. 4) на рах.№26504300289156, МФО 304665 ФЛОУ АТ Ощадбанк , код ЄДРПОУ 25892726, в рівних частках витрати по сплаті судового збору, сплаченого за подання позовної заяви до суду, в розмірі 1762,00 грн (одна тисяча сімсот шістдесят дві гривні), тобто по 587,33 грн з кожного.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 30 днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд, якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Головуючий О. М. Іванова
Суд | Новоайдарський районний суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2019 |
Оприлюднено | 25.04.2019 |
Номер документу | 81377570 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новоайдарський районний суд Луганської області
Іванова О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні