КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/4473/19

Провадження № 1-кс/234/3096/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 квітня 2019 року м. Краматорськ

Слідчій суддя Краматорського міського суд Донецької області - ОСОБА_1, при секретарі -Ридош Г.Ю., розглянувши у судовому засіданні в м. Краматорську клопотання старшого слідчого СУ ГУ НП в Донецькій області Ткаченко П.Г. , про призначення експертизи, за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018051390000054 від 27.04.2018р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.190 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

18 квітня 2019 року старший слідчий СУ ГУНП в Донецькій області ОСОБА_2 звернувся до суду з вказаним клопотанням, яке мотивує тим, що у провадженні СУ ГУНП в Донецькій області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42018051390000054 від 27.04.2018р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.190 КК України.

Проведеним досудовим розслідуванням встановлено, в період з 2017 по 2018 рік, група невстановлених осіб шляхом обману, а також під діями психічного та фізичного впливу заволоділи житлом, що належить ОСОБА_3 та ОСОБА_4, завдавши їм матеріальну шкоду, про що є відповідні заяви.

В ході проведення досудового розслідування направлено доручення в порядку ст.40 КПК України щодо встановлення осіб, які причетні до скоєння зазначеного правопорушення.

Згідно відповіді на вказане доручення, працівниками УСР ГУНП в Донецькій області , отримано інформацію відносно громадянина, який причетний до вказаних протиправних дій : ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянин України, українець, раніше судимий за ч.2 ст.186 КК України, ІНФОРМАЦІЯ_2, мешкає за адресою: Донецька область, м. Краматорськ, вул. Сакко і Ванцетті АДРЕСА_1.

В ході проведення санкціонованого обшуку на підставі ухвали слідчого судді Жовтневого районного суду м. Маріуполя за адресою м. Краматорськ, вул. Сакко і Ванцетті буд.12 кв. 6, було виявлено та вилучено в ванній кімнаті два паперових згортка з речовиною рослинного походження зеленого кольору в подрібленному стані та пристрій для куріння виконаний верхньої частини пластикової пляшки.

В ході досудового розслідування виникла необхідність у встановленні важливих для слідства відомостей, а саме відповідно обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні - належності виявленої речовини до наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів

Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених КПК України.

Для встановлення вказаних питань необхідні спеціальні знання, а тому є необхідність призначення у кримінальному провадженні № 42018051390000054 від 27.04.2018 судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів до проведення якої залучити експертів Донецького НДЕКЦ МВС України.

На вирішення експертизи необхідно поставити наступні питання:

-Чи є наркотичним засобом, психотропною речовиною, її аналогом та прекурсором речовина, вилучена 11.03.2019 року за адресою м. Краматорськ, вул.. Сакко і Ванцетті 12/6, що надана на експертизу?

-Яка вага пред'явленої на дослідження речовини?

-Чи є сліди наркотичних засобів, психотропних речовин, її аналогів та прекурсорів на пристрої для куріння, виконаному з верхньої частини пластикової пляшки, вилученої 11.03.2019 року за адресою м. Краматорськ, вул. Сакко і Ванцетті 12/6, що наданий на експертизу ?

-Якщо є сліди прошу вказати якої саме речовини та яка її вага ?

Слідчий був повідомлений судом про дату, час та місце розгляду клопотання про проведення експертизи, для участі в судовому засіданні не прибув.

Згідно з ч. 3 ст. 244 КПК України особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов'язковою.

Вивчивши матеріали кримінального провадження, долучені до клопотання, слідчий суддя вважає клопотання про проведення експертизи обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Слідчим суддею встановлено, що у провадженні СУ ГУНП в Донецькій області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42018051390000054 від 27.04.2018 року за ч.3 ст. 190 КК України, за фактом того, що в період з 2017 по 2018 рік, група невстановлених осіб шляхом обману, а також під діями психічного та фізичного впливу заволоділи житлом, що належить ОСОБА_3 та ОСОБА_4, завдавши їм матеріальну шкоду, про що є відповідні заяви.

Згідно відповіді на вказане доручення, працівниками УСР ГУНП в Донецькій області , отримано інформацію відносно громадянина, який причетний до вказаних протиправних дій : ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянин України, українець, раніше судимий за ч.2 ст.186 КК України, ІНФОРМАЦІЯ_2, мешкає за адресою: Донецька область, м. Краматорськ, вул. Сакко і Ванцетті АДРЕСА_1.

В ході проведення санкціонованого обшуку на підставі ухвали слідчого судді Жовтневого районного суду м. Маріуполя за адресою м. Краматорськ, вул. Сакко і Ванцетті буд.12 кв. 6, було виявлено та вилучено в ванній кімнаті два паперових згортка з речовиною рослинного походження зеленого кольору в подрібленному стані та пристрій для куріння виконаний верхньої частини пластикової пляшки.

Згідно ч.2 ст.84 КПК України процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів. Висновок експерта, відповідно до ст.101 КПК України, це докладний опис проведених експертом досліджень та зроблені за їх результатами висновки, обґрунтовані відповіді на запитання, поставлені особою, яка залучила експерта, або слідчим суддею чи судом, що доручив проведення експертизи. Кожна сторона кримінального провадження має право надати суду висновок експерта, який ґрунтується на його наукових, технічних або інших спеціальних знаннях.

Відповідно до ст. 242 КПК України, експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з'ясування питань права.

Відповідно до ст. 243 КПК України, експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Відповідно до ч. 6ст. 244 КПК України слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

Клопотання про проведення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, у кримінальному провадженні за №42018051390000054 від 27.04.2018року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України , відповідає вимогам ч.2 ст. 244 КПК України.

Приймаючи до уваги, що слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 242-245 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

Клопотання старшого слідчого СВ Краматорського ВП ГУ НП в Донецькій області ОСОБА_2 про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018051390000054 від 27.04.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 190 КК України- задовольнити.

Призначити по кримінальному провадженню за №42018051390000054 від 27.04.2018 р. , за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України, судову експертизу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, до проведення якої залучити експертів Донецького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

На вирішення експертизи поставити наступні запитання:

-Чи є рослинна речовина, надана на дослідження, наркотичним засобом? Якщо так, то до якого виду вона належить? Яка вага речовини?

-Чи є на наданих об'єктах, а саме: на наперстку та фрагментах пластикової пляшки, нашарування наркотичних засобів, психотропних речовин, якщо так, до якого виду відносяться?

Для дослідження експертам надати: пакет з двома згортками, в яких знаходиться речовина рослинного походження, пакет АТБ в якому знаходиться пристрій для куріння, виконаний з верхньої частини пластикової пляшки, що вилучені 11.03.2019, за адресою: Донецька область, м. Краматорськ, вул. Сакко і Ванцетті 12/6.

Надати дозвіл експертам на часткове, а у разі необхідності повне, знищення об'єктів дослідження.

Копію ухвали направити експертам Донецького НДЕКЦ МВС України.

Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст.384,385 КК України за завідомо неправдивий висновок експерта та відмову експерта без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків у суді чи під час провадження досудового слідства.

Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя І.М.Нейло

Зареєстровано 25.04.2019
Оприлюднено 25.04.2019
Дата набрання законної сили 19.04.2019

Судовий реєстр по справі 234/4473/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 19.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 15.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону