КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/5114/19

Провадження № 1-кс/234/2838/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про тимчасовий доступ до речей і документів

19 квітня 2019 року м. Краматорськ

Слідчий суддя Краматорського міського суду Бакуменко А.В., за участю секретаря судового засідання Кісточки І.В. ,слідчого Першого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Краматорську ОСОБА_1,

розглянув клопотання слідчого Першого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Краматорську ОСОБА_1, яке погоджено з прокурором Володіним В.Ю. про тимчасовий доступ до речей і документів, що знаходяться у володінні службових осіб управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області , за адресою: Донецька обл., м. Сєвєродонецьк, вул. Пивоварова, буд. 2, корп. 155А .

Клопотання надійшло до суду 10 .04.2019року.

Суд перевірив надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження за № 62019050000000050 від 17.01.2019, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, у рамках якого було подано клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши слідчого,

ВСТАНОВИВ:

Клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні за № 62019050000000050 від 17.01.2019, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України відповідає вимогам ст.160 КПК України.

Клопотання обґрунтовано тим, що першим слідчим відділом Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Краматорську, проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №62019050000000050 від 17.01.2019, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що відповідно до посвідчення № 477 від 10.07.2017 ОСОБА_2 обіймає посаду начальника Головного управління Державної служби України з питань праці у Луганській області.

Відповідно до Положення про Головне управління Держпраці у Луганській області затвердженого наказом Державної служби України з питань праці № 84 від 3 серпня 2018 року начальник управління Держпраці:

-очолює Управління Держпраці, здійснює керівництво його діяльністю, представляє Управління Держпраці у відносинах з іншими органами, підприємствами, установами, організаціями;

-організовує та забезпечує виконання Управлінням Держпраці відповідно актів законодавства, наказів Міністерства соціальної політики України організаційно-розпорядчого характеру, доручень Міністра, наказів Державної служби України з питань праці, доручень Голови Державної служби України з питань праці;

-призначає на посади та звільняє з посад керівників структурних підрозділів, призначає на посади та звільняє з посад інших державних службовців та працівників Управління Держпраці, присвоює їм ранги державних службовців, приймає рішення щодо їх заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності (крім своїх заступників);

-підписує накази Управління Держпраці;

-затверджує положення про структурні підрозділи Управління Держпраці та посадові інструкції працівників .

Таким чином, ОСОБА_2М під час вчинення злочину був наділений організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, тобто відповідно до Примітки 1 до ст. 364 КК України був службовою особою.

Крім того, відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 6 ЗУ Про державну службу посада начальника ГУ Держпраці у Луганській області належить до категорії Б , а отже ОСОБА_2 під час вчинення злочину був службовою особою яка відповідно до Примітки 2 до ст. 368 КК України займала відповідальне становище.

В ході досудового розслідування встановлено, що 28.03.2019 приблизно о 15 год. 50 хв., перебуваючи в своєму службовому кабінеті начальника ГУ Держпраці у Луганській області за адресою: Луганська область, м. Лисичанськ, вул. Малиновського, буд 1а, ОСОБА_2 будучи службовою особою, яка займає відповідальне становище, з корисливих мотивів, з прямим умислом, поєднаним з вимаганням отримав від директора ВП Шахта Новодружеська ПАТ Лисичанськвугілля ОСОБА_3 щомісячний платіж у вигляді неправомірної вигоду у розмірі 2 000 гривень за безперешкодне прийняття рішення про встановлення іншого строку застосування вимог нормативних актів з охорони праці, а саме погодження документів про довгодіючий відступ від правил безпеки у вугільних шахтах.

Таким чином, ОСОБА_2 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, а саме в одержанні службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе за вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища, поєднане з вимаганням.

У зв'язку з чим, виникла об'єктивна необхідність в отриманні відомостей та відповідних документів, які знаходяться у володінні управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області за адресою: Донецька обл., м. Сєвєродонецьк, вул. Пивоварова, буд. 2, корп. 155А, а саме:

- оригінали документів отриманих ГУ Держпраці в Луганській області та його структурними підрозділами від ВП Шахта Новодружеська , ВП "Шахта ім. Д.Ф. Мельникова", ВП "Шахта Привільнянська", ВП "Шахта ім. Г.Г. Капустіна" , ВП Шахта Карбоніт , ВП Шахта Золоте , ВП Шахта Гірська , ВП Шахта Тошківська за період 01.01.2018 по 01.04.2019.

- накази, розпорядження, приписи, доручення, постанови, рішення, акти перевірок, переписки та інші документів винесені ГУ Держпраці в Луганській області та його структурними підрозділами щодо ВП Шахта Новодружеська ВП "Шахта ім. Д.Ф. Мельникова", ВП "Шахта Привільнянська", ВП "Шахта ім. Г.Г. Капустіна" , ВП Шахта Карбоніт , ВП Шахта Золоте , ВП Шахта Гірська , ВП Шахта Тошківська за період 01.01.2018 по 01.04.2019.

- матеріали Єдиних справ по перевіркам ВП Шахта Новодружеська ВП "Шахта ім. Д.Ф. Мельникова", ВП "Шахта Привільнянська", ВП "Шахта ім. Г.Г. Капустіна" , ВП Шахта Карбоніт , ВП Шахта Золоте , ВП Шахта Гірська , ВП Шахта Тошківська , зокрема документи, що стали приводами та підставами для проведення перевірок, накази, направлення на перевірки, акти перевірок, приписи на усунення порушень, адміністративний позов про застосування заходів реагування, результати усунення порушень, лист про припинення тривалої дії довгострокових відступів від вимог нормативно правових актів з охорони праці за період з 01.01.2018 по 03.04.2019.

- документи що стали приводами та підставами для призначення, проведення перевірок з питань додержання законодавства про охорону праці, трудового законодавства, документів щодо результатів таких перевірок та матеріали Єдиних справ по перевіркам проведеним ГУ Держпраці у Луганській області за період з 01.01.2018 по 01.04.2019.

Під час тимчасового доступу вказані документи планується вилучити в оригіналах тільки ті документи, які підписані ОСОБА_2 та які мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, інші в копіях.

Вказані документи мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, містять інформацію про обставини, що підлягають доказуванню та події кримінального правопорушення, підтверджують чи спростовують факт вчинення злочину, є важливою для встановлення винних осіб та будуть використані у кримінальному провадженні як докази.

Враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вищевказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до вищевказаної інформації та відповідних документів з можливістю їх вилучення, які зберігаються в управлінні нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області за адресою: Донецька обл., м. Сєвєродонецьк, вул. Пивоварова, буд. 2, корп. 155А

Відповідно до статей 84, 91, 92, 93 КПК України, збирання доказів стороною обвинувачення здійснюється, серед іншого, шляхом отримання та долучення до матеріалів досудового розслідування від підприємств, установ, організацій документів про обставини, що мають значення для кримінального провадження, що обумовлює необхідність вилучення документів, про доступ до яких порушується питання.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 162 КПК України, конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю, відноситься до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах. Слідчий, за погодженням з прокурором, має право звернутися до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до вищевказаних речей і документів, та у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (провести їх виїмку).

Враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вищевказані речі та документи містять відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, підлягають аналізу і дослідженню та мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та їх неможливо отримати іншим шляхом, крім вилучення у службових осіб управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області за адресою: Донецька обл., м. Сєвєродонецьк, вул. Пивоварова, буд. 2, корп. 155А, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню.

Враховуючи можливість доступу працівників управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області до вказаних документів, а також у разі їх злочинної змови, існує реальна загроза їх зміни або знищення, у разі отримання останніми відомостей про проведення слідчих дій із вказаними документами та речами, у зв'язку із чим, відповідно до вимог ч. 2 ст. 163 КПК України, розглянути це клопотання слід без виклику працівників управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст.159-166 КПК України,

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого Першого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Краматорську ОСОБА_1, яке погоджено з прокурором Володіним В.Ю. про тимчасовий доступ до речей і документів, що знаходяться у володінні службових осіб управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області - задовольнити.

Зобов'язати службових осіб управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області за адресою: Донецька обл., м. Сєвєродонецьк, вул. Пивоварова, буд. 2, корп. 155А надати слідчим Першого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську: ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, Гасанову ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_1, або іншій особі за дорученням , тимчасовий доступ до оригіналів документів а саме :

a) оригінали документів отриманих ГУ Держпраці в Луганській області та його структурними підрозділами від ВП Шахта Новодружеська , ВП "Шахта ім. Д.Ф. Мельникова", ВП "Шахта Привільнянська", ВП "Шахта ім. Г.Г. Капустіна" , ВП Шахта Карбоніт , ВП Шахта Золоте , ВП Шахта Гірська , ВП Шахта Тошківська за період 01.01.2018 по 01.04.2019.

b)накази, розпорядження, приписи, доручення, постанови, рішення, акти перевірок, переписки та інші документів винесені ГУ Держпраці в Луганській області та його структурними підрозділами щодо ВП Шахта Новодружеська ВП "Шахта ім. Д.Ф. Мельникова", ВП "Шахта Привільнянська", ВП "Шахта ім. Г.Г. Капустіна" , ВП Шахта Карбоніт , ВП Шахта Золоте , ВП Шахта Гірська , ВП Шахта Тошківська за період 01.01.2018 по 01.04.2019.

c)матеріали Єдиних справ по перевіркам ВП Шахта Новодружеська ВП "Шахта ім. Д.Ф. Мельникова", ВП "Шахта Привільнянська", ВП "Шахта ім. Г.Г. Капустіна" , ВП Шахта Карбоніт , ВП Шахта Золоте , ВП Шахта Гірська , ВП Шахта Тошківська , зокрема документи, що стали приводами та підставами для проведення перевірок, накази, направлення на перевірки, акти перевірок, приписи на усунення порушень, адміністративний позов про застосування заходів реагування, результати усунення порушень, лист про припинення тривалої дії довгострокових відступів від вимог нормативно правових актів з охорони праці за період з 01.01.2018 по 03.04.2019.

d)документи що стали приводами та підставами для призначення, проведення перевірок з питань додержання законодавства про охорону праці, трудового законодавства, документів щодо результатів таких перевірок та матеріали Єдиних справ по перевіркам проведеним ГУ Держпраці у Луганській області за період з 01.01.2018 по 01.04.2019 року , з можливістю їх вилучення за умови наявності в них почерку та підпису підозрюваного ОСОБА_2.

Строк дії ухвали встановити до 18.05.2019 року.

Роз'яснити, що згідно ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя А. В. Бакуменко

Зареєстровано 25.04.2019
Оприлюднено 25.04.2019
Дата набрання законної сили 19.04.2019

Судовий реєстр по справі 234/5114/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 19.06.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 12.06.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 12.06.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 12.06.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 12.06.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 12.06.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 07.06.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 07.06.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 07.06.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 07.06.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 19.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 19.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 19.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 10.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 10.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 10.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 10.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 10.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 10.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 04.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону