СМІЛЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 703/1797/19

1-кс/703/860/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 квітня 2019 року слідчий суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області, ОСОБА_1, при секретарі судового засідання Покотиленко І.В., за участю старшого слідчого Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області, капітана поліції ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі засідань приміщення суду в м. Сміла клопотання слідчого про узаконення проведеного огляду місця події в межах кримінального провадження №12019250230000662, внесеному 22.04.2019 р. до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.152 КК України,

ВСТАНОВИВ:

23.04.2019 року старший слідчий Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області, капітан поліції ОСОБА_2 за погодженням з прокурором Смілянської місцевої прокуратури Черкаської області звернувся до суду із зазначеним клопотанням.

В обгрунутвання зазначили, що 22.04.2019 до Смілянського ВП надійшла заява від ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 про те, що близько 02 год. 00 хв. перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння в с. Мале Старосілля Смілянського району Черкаської області в лісовій частині території Смілянського лісгоспу спільно з двома невідомими чоловіками в автомобілі НОМЕР_1, які маючи умисел на статеві зносини, знявши з неї одяг, проти її волі, вступили з нею в статеві зносини природнім способом.

З метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення працівниками поліції невідкладно проведено зі згоди користувача ОСОБА_4 огляд місця події, а саме автомобіля Peugeot G5, типу вантажний фургон, д.н.з. НОМЕР_2, у ході якого, за результатом обробки дактилоскопічним порошком скляних поверхонь та кузова автомобіля НОМЕР_3, виявлено та вилучено 9 слідів папілярних візерунків, з них: 1 слід на кузові вказаного автомобіля, ліворуч від пасажирських дверей; 2 сліди на внутрішній поверхні скла пасажирських дверей; 1 слід на вітровому склі пасажирських дверей з внутрішньої сторони; 3 сліди на внутрішній стороні пасажирських дверей; 2 сліди на капоті автомобіля. Крім того, у ході вказаного огляду місці події вилучено мікронакладення з сидінь автомобіля та автомобіль НОМЕР_4.

22.04.2019 за даним фактом слідчим відділом Смілянського ВП ЕУНГІ в Черкаській області розпочато кримінальне провадження №12019250230000662 за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 152 КК України, як зґвалтування, тобто статеві зносини із застосуванням фізичного насильства, вчинене групою осіб.

Слідчий в судовому засіданні надав пояснення відповідно до яких просив клопотання задовольнити.

Перевіривши матеріали клопотання, заслухавши пояснення слідчого, слідчий суддя встановив наступне.

Смілянським ВП ГУНП в Черкаській області здійснюється досудове розслідування в межах кримінального провадження №12019250230000662, внесеного 22.04.2019 р. о 22:25:27 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.152 КК України згідно фабули, наведеної в клопотанні.

Обґрунтованість клопотання підтверджується зокрема відомостями, викладеними у витягу з ЄРДР, протоколі про прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення або таке, що готується від 22.04.2019 о 07.00 год., протоколі допиту потерпілого від 23.04.2019, протоколі огляду місяця події від 22.04.2019 з 19:40 до 21:08, копією технічного паспорту на автомобіль НОМЕР_3.

Так, згідно ст. 13 КПК України не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим судовим рішенням, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Здійснення досудового розслідування до внесення відомостей до реєстру або без такого внесення не допускається і тягне за собою відповідальність, встановлену законом. Огляд місця події у невідкладних випадках може бути проведений до внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, що здійснюється негайно після завершення огляду (ст. 214 КПК України).

Тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду. (ст. 168 КПК України)

Стаття 30 Конституції України гарантує кожному недоторканність житла чи іншого володіння особи. Так, згідно із цією статтею не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду. У невідкладних випадках, пов'язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, можливий інший, встановлений законом, порядок проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду і обшуку.

Як передбачено ст. 237 КПК України з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів. Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи… При проведенні огляду дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу…

Згідно ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якої метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьої цієї статті... Під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.

Слідчий, прокурор має право до постановлення ухвали слідчого судді увійти до житла чи іншого володіння особи лише у невідкладних випадках, пов'язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину. У такому випадку прокурор, слідчий за погодженням із прокурором зобов'язаний невідкладно після здійснення таких дій звернутися з клопотанням про проведення обшуку до слідчого судді. Слідчий суддя розглядає таке клопотання згідно з вимогами статті 234 цього Кодексу, перевіряючи, крім іншого, чи дійсно були наявні підстави для проникнення до житла чи іншого володіння особи без ухвали слідчого судді.

З урахуванням викладених підстав слідчий суддя дійшов до переконання про наявність обґрунтованих підстав вважати, що з метою відшукання речових доказів скоєння даного кримінального правопорушення, та приймаючи до уваги, що маються достатні підстави вважати, що сліди скоєння даного злочину знаходяться в зазначеному в клопотанні автомобілі НОМЕР_3, та які матимуть значення для досудового розслідування і в подальшому можуть бути доказом під час судового розгляду, що має значення для досудового розслідування, а тому проведення невідкладне прроведення огляду за правила обшуку в транспортному засобі мало ознаки невідкладного заходу, пропорційного втручанню в особисте і сімейне життя особи.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 13, 233-237 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

В кримінальному провадженні №12019250230000662, внесеному 22.04.2019 р. до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.152 КК України, вважати наданим дозвіл слідчому СВ Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області, ОСОБА_5, на проведений 22.04.2019 р. огляд за правилами обшуку автомобіль НОМЕР_5, який зареєстровано за ОСОБА_6, фактично перебував в користуванні ОСОБА_4, під час якого було тимчасово вилучено майно, яке визнано речовими доказами по справі.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: Л. А. Пасацька

Зареєстровано 25.04.2019
Оприлюднено 25.04.2019
Дата набрання законної сили 24.04.2019

Судовий реєстр по справі 703/1797/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 13.06.2019 Смілянський міськрайонний суд Черкаської області Кримінальне
Ухвала від 13.06.2019 Смілянський міськрайонний суд Черкаської області Кримінальне
Ухвала від 24.04.2019 Смілянський міськрайонний суд Черкаської області Кримінальне
Ухвала від 24.04.2019 Смілянський міськрайонний суд Черкаської області Кримінальне
Ухвала від 24.04.2019 Смілянський міськрайонний суд Черкаської області Кримінальне
Ухвала від 23.04.2019 Смілянський міськрайонний суд Черкаської області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону