Справа № 600/348/19
Справа № 2/600/376/2019
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
24 квітня 2019 року смт. Козова
Козівський районний суд Тернопільської області у складі судді Чорного І.А., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Козівської селищної ради Козівського району Тернопільської області, виконавчого комітету Козівської селищної ради Козівського району Тернопільської області про встановлення факту проведення капітального ремонту та реконструкції квартири №2 за адресою вул. Є.Купчинського, 2, смт. Козова, Козівського району, Тернопільської області за кошти ОСОБА_2,
в с т а н о в и в :
19 квітня 2019 року до суду надійшла вказана позовна заява.
Під час вивчення матеріалів позовної заяви було встановлено, що подана позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Частиною 4 ст. 177 ЦПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ч.1 ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Частиною 2 зазначеної статті передбачено, що за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, судовий збір справляється у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 768,40 грн.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звертаються до суду із позовною заявою з вимогою немайнового характеру.
Із платіжного доручення № 2311804 від 17.04.2019 року, вбачається, що судовий збір у розмірі 768,40 гривень сплатив лише позивач ОСОБА_2.
Разом з тим, відповідно до вимог ч. 7 ст. 6 Закону України Про судовий збір , у разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.
Враховуючи вищевикладене, суддя приходить до висновку про те, що позивачем ОСОБА_1, щодо якої відсутні будь-які відомості про її звільнення від сплати судового збору, не сплачений судовий збір за подання позовної заяви з вимогою немайнового характеру відповідно до Закону України Про судовий збір .
При подачі позову до Козівського районного суду Тернопільської області судовий збір підлягає сплаті за наступними реквізитами: отримувач коштів УК у Козівському районі; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37822731; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок отримувача 31213206019282; код класифікації доходів бюджету 22030101; призначення платежу: судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Козівський районний суд Тернопільської області, код ЄДРПОУ 02886605 (суду).
Згідно вимог ч. 1 ст. 177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Як вбачається із позовної заяви, по вказаній справі є два відповідачі, однак позивачами долучено копії позовної заяви та копії всіх документів, що додаються до неї лише для одного відповідача.
Відтак в порушення вказаних вимог, позивачами не додано копії документів, долучених до позовної заяви, для другого відповідача.
Також у зазначеній позовній заяві не вказано дату сїї кладання.
Відповідно до ч. 2 ст. 95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Згідно ч.ч. 4, 5 ст. 95 ЦПК України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Також порядок засвідчення копій документів визначений пунктами 5.26, 5.27 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно - розпорядчої документації Вимоги до оформлювання документів (ДСТУ 4163-2003, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55).
За вказаним нормативно-правовим актом, відмітка про засвідчення копії документа складається: зі слів "згідно з оригіналом"; особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища; дати засвідчення копії, яка проставляється нижче підпису.
Всупереч вказаним вище вимогам законодавства, копії письмових доказів, долучених до позовної заяви, надані позивачами без належного їх засвідчення, зокрема відсутнє прізвище та ініціалів особи, яка засвідчує копії та дати засвідчення копій.
Відповідно до ст. 11 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи, і такі положення визнано такими, що відповідають Конституції України (є конституційними), згідно з Рішенням Конституційного Суду України від 09.02.2000 року N 1-рп/2000.
Сільський, селищний, міський голова очолює виконавчий комітет відповідної сільської, селищної, міської ради, головує на її засіданнях.
Згідно з вимогами п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, у позовній заяві зазначається ім'я /найменування/ відповідача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Так, позовна заява подана одночасно до Козівської селищної ради Козівського району Тернопільської області та до виконавчого комітету Козівської селищної ради Козівського району Тернопільської області, що, є очевидним, позивачі висувають вимоги до одного й того ж органу відповідної територіальної громади.
Згідно ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Враховуючи вищевказане, вважаю, що позовну заяву слід залишити без руху та позивачам надати строк для усунення недоліків шляхом подачі позову, оформленого у відповідності до вимог Цивільного процесуального кодексу України.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя, -
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Козівської селищної ради Козівського району Тернопільської області, виконавчого комітету Козівської селищної ради Козівського району Тернопільської області про встановлення факту проведення капітального ремонту та реконструкції квартири №2 за адресою вул. Є.Купчинського, 2, смт. Козова, Козівського району, Тернопільської області за кошти ОСОБА_2 - залишити без руху.
Надати позивачам десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви, який починає рахуватися з дня отримання позивачами даної ухвали, шляхом подання належним чином оформленої позовної заяви.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: І.А. Чорний
Суд | Козівський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2019 |
Оприлюднено | 25.04.2019 |
Номер документу | 81388108 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Козівський районний суд Тернопільської області
Чорний І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні