Рішення
від 25.04.2019 по справі 910/1852/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

25.04.2019Справа № 910/1852/19

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ІФ-10 Лайнер

до Товариства з обмеженою відповідальністю Торговий дім Земля

про стягнення 14720,00 грн.

Суддя О.В. Гумега

секретар судового засідання

Я.І. Мухіна

Представники: без виклику представників сторін.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю ІФ-10 Лайнер (позивач) звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Торговий дім Земля (відповідач) про стягнення 14720,00 грн.

Позовні вимоги заявлено позивачем на підставі Договору № 24/09/1 від 24.09.2015 та Договору № 24/09/2 від 24.09.2015, згідно яких відповідач зобов'язався виконати за дорученням позивача землевпорядні роботи по розробці проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок в оренду на 10 років, які знаходяться на території Святошинського району за адресами: Качалова 5 д та Качалова 5 б. Оскільки відповідачем не були виконані умови наведених договорів щодо виготовлення та передачі позивачу по актам приймання - передачі робіт проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, тоді як позивачем вартість робіт за спірними договорами була частково сплачена на загальну суму 14720,00 грн., позивач звернувся з даним позовом до суду про стягнення з відповідача на свою користь коштів в наведеній сумі.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 18.02.2019 позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю ІФ-10 Лайнер залишено без руху, встановлено позивачу спосіб та строк усунення недоліків позовної заяви.

04.03.2019 через відділ діловодства суду від представника позивача надійшли пояснення на виконання ухвали Господарського суду міста Києва від 18.02.2019.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 11.03.2019 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі №910/1852/19 та призначено здійснювати розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (без проведення судового засідання), встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву та позивачу - відповіді на відзив.

В матеріалах справи наявні докази направлення позивачу та відповідачу ухвали Господарського суду міста Києва від 11.03.2018 про відкриття провадження у справі №910/1852/19.

Відповідачем без поважних причин відзив на позовну заяву у встановлений строк до суду не подано.

З метою повідомлення відповідача про розгляд справи судом та про його право подати відзив на позовну заяву, на виконання приписів Господарського процесуального кодексу України, ухвала суду про відкриття провадження у справі від 11.03.2019 була направлена судом рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу місцезнаходження відповідача, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме: 03179, м. Київ, вул. Чорнобильська, буд. 4/56.

Однак, станом на дату розгляду справи на адресу господарського суду міста Києва повернувся поштовий конверт №0103049056617 без вручення відповідачу.

В силу положення пункту 5 частини 6 статті 242 Господарського суду міста Києва, день невдалої спроби вручення поштового відправлення за адресою місцезнаходження відповідача, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, вважається днем вручення відповідачу ухвали суду про відкриття провадження у справі.

Також господарський суд зазначає, що відповідач не був позбавлений права та можливості ознайомитись, зокрема, з ухвалою про відкриття провадження у справі від 11.03.2019 у Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).

Суд вказує про те, що відповідач не був обмежений у своїх процесуальних правах надати відзив через канцелярію суду або шляхом його направлення на адресу суду поштовим відправленням, відтак, приймаючи до уваги, що відповідач у строк, встановлений частиною 1 статті 251 Господарського процесуального кодексу України, не подав до суду відзив на позов, а відтак не скористався наданими йому процесуальними правами, з метою дотримання процесуальних строків вирішення спору, суд дійшов висновку, що наявні у матеріалах справи документи достатні для прийняття повного та обґрунтованого судового рішення у відповідності до ч.9 ст.165, ч.2 ст.178, ч.1 ст.202 Господарського процесуального кодексу України, а неподання відповідачем відзиву на позов не перешкоджає вирішенню справи по суті за наявними в ній матеріалами.

Відповідно до ч. 1 ст. 252 ГПК України, розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у главі 10 розділу ІІІ ГПК України.

Клопотань про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін від останніх до суду не надходило.

Відповідно до ч. 8 ст. 252 ГПК України, при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи. Заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву (ч. 2 ст. 161 ГПК України).

При розгляді справи у порядку спрощеного провадження судом досліджено позовну заяву і додані до неї докази.

Розглянувши подані матеріали, суд дійшов висновку, що наявні в матеріалах справи докази в сукупності достатні для прийняття законного то обґрунтованого судового рішення, відповідно до ст.ст. 236, 252 Господарського процесуального кодексу України.

З'ясувавши обставини справи, на які посилався позивач як на підставу своїх вимог, та дослідивши наявні матеріали справи, суд

ВСТАНОВИВ:

24.09.2015 між Товариством з обмеженою відповідальністю ІФ-10 Лайнер (далі - замовник, позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю Торговий дім Земля (далі - виконавець, відповідач) укладено Договір №24/09/1, відповідно до умов якого замовник доручає, а виконавець зобов'язується виконати з дотриманням вимог законодавства землевпорядні роботи (роботи) по розробці проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду на 10 років, яка знаходиться на території Святошинського району за адресою: вул. Качалова, 5 д (далі - документація), а замовник - оплатити та прийняти виконані роботи (п.1.1 Договору).

Відповідно до п.1.2 Договору землевпорядні роботи по розробці проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду на 10 років включають в себе:

- підготовка необхідної проектної документації включно із обмінним файлом XML;

- топографічна зйомка М 1:500;

- супроводження отримання нормативно-грошової оцінки та форми 6-зем в Укргеокадастрі м. Києва;

- внесення відомостей про земельну ділянку в електронну базу Київзему із проставленням необхідної відмітки про її оформлення;

- супроводження погодження проектної документації з Управлінням архітектури та Укргеокадастром в місті Києві;

- супроводження в отриманні витягу з Державного земельного кадастру України;

- супроводження подання сформованого пакету документів для затвердження земельної ділянки в Київській міській раді до остаточного її затвердження.

Згідно з п.2.1 Договору, загальна вартість робіт за цим договором становить 20000,00 грн.

Відповідно до п.2.2 Договору, сторони домовились, що розрахунок проводиться в наступній послідовності:

- Замовник зобов'язаний сплатити виконавцю частину загальної вартості робіт в сумі 5000,00 грн., в якості попередньої оплати, протягом 3 (трьох) календарних днів з дня підписання даного договору (п.2.2.1).

- Замовник зобов'язаний сплатити виконавцю частину вартості робіт в сумі 5000,00 грн., протягом 2 (двох) днів, з моменту підготовки необхідної проектної документації включно із файлом XML та підписання акту приймання-передачі робіт (п.2.2.2).

- Замовник зобов'язаний сплатити виконавцю частину вартості робіт в сумі 5000,00 грн., протягом 2 (двох) днів за моменту внесення виконавцем відомостей щодо земельної ділянки, визначеної п.1.2.4 Договору, до бази даних Програмного комплексу Кадастр Департаменту земельних ресурсів Київради (КМДА) (п.2.2.3).

- Замовник зобов'язаний сплатити виконавцю частину вартості робіт в сумі 5000,00 грн., протягом 2 (двох) днів з моменту погодження проектної документації х Управлінням архітектури та Укргеокадастром в місті Києві (п.2.2.4).

Оплата здійснюється шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок виконавця вказаний в даному договорі або в іншій, не забороненій чинним законодавством формі (п.2.3 Договору).

Відповідно до п.3.1 Договору, після виконання робіт за цим договором виконавець повідомляє про це замовника та призначає дату та час для прийняття замовником робіт. Приймання виконаних робіт за цим договором оформляється актом приймання-передачі робіт, який є невід'ємною частиною даного договору.

Пунктом 3.2 Договору сторони погодили, що по закінченню робіт замовник зобов'язаний підписати акт виконаних робіт. У випадку не підписання замовником акту приймання-передачі робіт, замовник зобов'язаний протягом 5 (п'яти) робочих днів з дати отримання примірників акту приймання-передачі робіт для підписання надати виконавцю мотивовану відмову в письмовому вигляді із зазначенням причин не підписання акту прийому-передачі робіт. У випадку не отримання виконавцем протягом 10 (десяти) робочих днів підписаного примірника акту прийому-передачі робіт або мотивованої відмови акт прийому-передачі робіт вважається підписаним, а роботи прийнятими замовником.

За умовами п.4.1 Договору, початок виконання робіт рахується від дня оплати замовником робіт відповідно до п.2.2.1 та надання замовником виконавцю необхідного пакету документів зазначеного в п.4.2 даного договору.

Згідно з п.4.3 Договору, строк виконання робіт становить два місяці з моменту підписання цього договору до внесення виконавцем відомостей щодо земельної ділянки, визначеної п.1.2.4 договору, до бази даних програмного комплексу Кадастр Департаменту земельних ресурсів Київради (КМДА). Строк виконання робіт збільшується, у випадку неможливості отримання виконавцем від Департаменту земельних ресурсів Київради (КМДА) в роботу земельного кварталу, в якому перебуває земельна ділянка замовника, через перебування земельного кварталу в роботі іншої землевпорядної організації. Згаданий строк виконання робіт в такому випадку не може бути більшим чотирьох місяців.

Термін виконання робіт може бути продовженим за додатковою угодою сторін (п.4.8 Договору).

У п.6.1 Договору сторони погодили, що за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань за договором сторони несуть відповідальність згідно із законодавством та цим договором.

Відповідно до п.9.1 Договору, договір набирає чинності з моменту його підписання і діє до повного виконання сторонами своїх зобов'язань.

Разом з тим, 24.09.2015 між Товариством з обмеженою відповідальністю ІФ-10 Лайнер (далі - замовник, позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю Торговий дім Земля (далі - виконавець, відповідач) укладено Договір №24/09/2, відповідно до умов якого замовник доручає, а виконавець зобов'язується виконати з дотриманням вимог законодавства землевпорядні роботи (роботи) по розробці проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду на 10 років, яка знаходиться на території Святошинського району за адресою: вул. Качалова, 5 б (далі - документація), а замовник - оплатити та прийняти виконані роботи (п.1.1 Договору).

Відповідно до п.1.2 Договору землевпорядні роботи по розробці проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду на 10 років включають в себе:

- підготовка необхідної проектної документації включно із обмінним файлом XML;

- топографічна зйомка М 1:500;

- супроводження отримання нормативно-грошової оцінки та форми 6-зем в Укргеокадастрі м. Києва;

- внесення відомостей про земельну ділянку в електронну базу Київзему із проставленням необхідної відмітки про її оформлення;

- супроводження погодження проектної документації з Управлінням архітектури та Укргеокадастром в місті Києві;

- супроводження в отриманні витягу з Державного земельного кадастру України;

- супроводження подання сформованого пакету документів для затвердження земельної ділянки в Київській міській раді до остаточного її затвердження.

Згідно з п.2.1 Договору, загальна вартість робіт за цим договором становить 20000,00 грн.

Відповідно до п.2.2 Договору, сторони домовились, що розрахунок проводиться в наступній послідовності:

- Замовник зобов'язаний сплатити виконавцю частину загальної вартості робіт в сумі 5000,00 грн., в якості попередньої оплати, протягом 3 (трьох) календарних днів з дня підписання даного договору (п.2.2.1).

- Замовник зобов'язаний сплатити виконавцю частину вартості робіт в сумі 5000,00 грн., протягом 2 (двох) днів, з моменту підготовки необхідної проектної документації включно із файлом XML та підписання акту приймання-передачі робіт (п.2.2.2).

- Замовник зобов'язаний сплатити виконавцю частину вартості робіт в сумі 5000,00 грн., протягом 2 (двох) днів за моменту внесення виконавцем відомостей щодо земельної ділянки, визначеної п.1.2.4 Договору, до бази даних Програмного комплексу Кадастр Департаменту земельних ресурсів Київради (КМДА) (п.2.2.3).

- Замовник зобов'язаний сплатити виконавцю частину вартості робіт в сумі 5000,00 грн., протягом 2 (двох) днів з моменту погодження проектної документації Управлінням архітектури та Укргеокадастром в місті Києві (п.2.2.4).

Оплата здійснюється шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок виконавця вказаний в даному договорі або в іншій, не забороненій чинним законодавством формі (п.2.3 Договору).

Відповідно до п.3.1 Договору, після виконання робіт за цим договором виконавець повідомляє про це замовника та призначає дату та час для прийняття замовником робіт. Приймання виконаних робіт за цим договором оформляється актом приймання-передачі робіт, який є невід'ємною частиною даного договору.

Пунктом 3.2 Договору сторони погодили, що по закінченню робіт замовник зобов'язаний підписати акт виконаних робіт. У випадку не підписання замовником акту приймання-передачі робіт, замовник зобов'язаний протягом 5 (п'яти) робочих днів з дати отримання примірників акту приймання-передачі робіт для підписання надати виконавцю мотивовану відмову в письмовому вигляді із зазначенням причин не підписання акту прийому-передачі робіт. У випадку не отримання виконавцем протягом 10 (десяти) робочих днів підписаного примірника акту прийому-передачі робіт або мотивованої відмови акт прийому-передачі робіт вважається підписаним, а роботи прийнятими замовником.

За умовами п.4.1 Договору, початок виконання робіт рахується від дня оплати замовником робіт відповідно до п.2.2.1 та надання замовником виконавцю необхідного пакету документів зазначеного в п.4.2 даного договору.

Згідно з п.4.3 Договору, строк виконання робіт становить два місяці з моменту підписання цього договору до внесення виконавцем відомостей щодо земельної ділянки, визначеної п.1.2.4 договору, до бази даних програмного комплексу Кадастр Департаменту земельних ресурсів Київради (КМДА). Строк виконання робіт збільшується, у випадку неможливості отримання виконавцем від Департаменту земельних ресурсів Київради (КМДА) в роботу земельного кварталу, в якому перебуває земельна ділянка замовника, через перебування земельного кварталу в роботі іншої землевпорядної організації. Згаданий строк виконання робіт в такому випадку не може бути більшим чотирьох місяців.

Термін виконання робіт може бути продовженим за додатковою угодою сторін (п.4.8 Договору).

У п.6.1 Договору сторони погодили, що за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань за договором сторони несуть відповідальність згідно із законодавством та цим договором.

Відповідно до п.9.1 Договору, договір набирає чинності з моменту його підписання і діє до повного виконання сторонами своїх зобов'язань.

Як зазначає позивач, позивачем 29.05.2015 було передано відповідачу документацію, необхідну для виконання робіт за вказаними договорами, вказане підтверджується наявними в матеріалах справи копіями Актів прийому-передачі документів від 29.09.2015.

Позивач, на підставі виставлених відповідачем Рахунків-фактури №30-09/15 від 30.09.2015, №30-09/15/1 від 30.09.2015 та №18-07/16 від 18.07.2016 сплатив на рахунок відповідача грошові кошти в якості попередньої оплати в розмірі 14 720,00 грн., що підтверджується наявними в матеріалах справи копіями банківських виписок по рахунку позивача.

Проте, як зазначає позивач, відповідач в порушення умов укладених між сторонами договорів не виконав взяті на себе зобов'язання щодо розробки проектної документації, у зв'язку з чим позивач звернувся до Господарського суду міста Києва з даним позовом з вимогами про стягнення з відповідача сплаченої позивачем суми попередньої оплати в розмірі 14 720,00 грн.

Відповідно до ст.74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Подані сторонами докази мають бути належними, допустимими, достовірними, достатніми (ст.ст.76-79 ГПК України).

Згідно із ст.86 ГПК України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Згідно зі ст. 11 ЦК України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки; підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Згідно частини першої статті 509 Цивільного кодексу України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Частинами 1, 3, 5 ст. 626 Цивільного кодексу України встановлено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Договір є двостороннім, якщо правами та обов'язками наділені обидві сторони договору. Договір є відплатним, якщо інше не встановлено договором, законом, або не випливає із суті договору.

У відповідності до положень ст.ст. 6, 627 Цивільного кодексу України, сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Згідно зі ст. 628 Цивільного кодексу України, зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Згідно з ч.1, ч.2 ст.837 Цивільного кодексу України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу. Договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з переданням її результату замовникові.

Відповідно до ч.1 ст.887 Цивільного кодексу України, ч.1 ст.324 Господарського кодексу України за договором підряду на проведення проектних та пошукових робіт підрядник зобов'язується розробити за завданням замовника проектну або іншу технічну документацію та (або) виконати пошукові роботи, а замовник зобов'язується прийняти та оплатити їх.

Частиною 1 статті 889 Цивільного кодексу України визначено, що замовник зобов'язаний, якщо інше не встановлено договором підряду на проведення проектних та пошукових робіт сплатити підрядникові встановлену ціну після завершення усіх робіт чи сплатити її частинами після завершення окремих етапів робіт або в іншому порядку, встановленому договором або законом.

Згідно з ч.2 ст.854 Цивільного кодексу України підрядник має право вимагати виплати йому авансу лише у випадку та в розмірі, встановлених договором.

Як вбачається із умов укладених між сторонами договорів (п.2.2.1), позивач мав перерахувати відповідачу попередню оплату у розмірі 5000,00 грн., по кожному договору, протягом 3 (трьох) календарних днів з дня підписання договору.

Матеріалами справи підтверджується, що на виконання умов договорів, на підставі виставлених відповідачем Рахунків-фактур №30-09/15 від 30.09.2015 та №30-09/15/1 від 30.09.2015, позивачем було сплачено аванс у розмірі 10 0000 грн.

Також на підставі виставленого відповідачем Рахунку-фактури №18-07/16 від 18.07.2016 позивачем було сплачено на рахунок відповідача 4720,00 грн.

Вказане підтверджується наявними в матеріалах справи копіями банківських виписок по рахунку позивача та карткою рахунку ТОВ ІФ-10 Лайнер по розрахункам із відповідачем.

Таким чином, суд приходить до висновку, що за спірним договором позивач виконав взяті на себе зобов'язання зі сплати авансу у повному обсязі.

Відповідно до ч.1 ст.530 Цивільного кодексу України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Таким чином, враховуючи положення ст.530 Цивільного кодексу України та п.4.3 Договорів №24/09/1 та №24/09/2 відповідач мав виконати роботи за Договором у строк, що становить два місяці з моменту підписання договорів, тобто до 24.11.2015.

Відповідно до статті 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Згідно зі статтями 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватись належним чином, відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту та інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від виконання зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ст.612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом. Боржник, який прострочив виконання зобов'язання, відповідає перед кредитором за завдані простроченням збитки і за неможливість виконання, що випадково настала після прострочення. Прострочення боржника не настає, якщо зобов'язання не може бути виконане внаслідок прострочення кредитора.

Частиною 2 статті 849 Цивільного кодексу України передбачено, що якщо підрядник своєчасно не розпочав роботу або виконує її настільки повільно, що закінчення її у строк стає явно неможливим, замовник має право відмовитися від договору підряду та вимагати відшкодування збитків.

Матеріали справи не містять доказів належного та своєчасного виконання відповідачем взятих на себе зобов'язань за укладеними договорами.

За таких обставин, враховуючи факт неналежного виконання відповідачем своїх зобов'язань з виконання робіт за договорами, суд приходить до висновку про наявність підстав для повернення відповідачем отриманих ним від замовника авансових платежів у загальному розмірі 14 720,00 грн., а відтак позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Стосовно розподілу судових витрат суд зазначає таке.

Частиною 1 статті 124 ГПК України визначено, що разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи. При цьому частиною 2 наведеної статті ГПК України передбачено, що у разі неподання стороною попереднього розрахунку суми судових витрат, суд може відмовити їй у відшкодуванні відповідних судових витрат, за винятком суми сплаченого нею судового збору.

Позивачем разом із позовною заявою, подано попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, який складається з суми судового збору в розмірі 1921,00 грн.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 129 ГПК України судовий збір покладається у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

З огляду на задоволення позовних вимог, судовий збір в розмірі 1921,00 грн. покладається на відповідача в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 76-80, 86, 123, 124, 129, 232, 236-238, 241, 327 ГПК України, Господарський суд міста Києва

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Торговий дім Земля (03179, м. Київ, вул. Чорнобильська, буд. 4/56; ідентифікаційний код 36046652) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю ІФ-10 Лайнер (03680, м. Київ, вул. Качалова, буд. 5-Д; ідентифікаційний код 25634036) 14 720,00 (чотирнадцять тисяч сімсот двадцять) грн. попередньої оплати, а також 1 921,00 (одну тисячу дев'ятсот двадцять одну) грн. судового збору.

3. Після набрання рішенням законної сили видати наказ.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ч.ч. 1, 2 ст. 241 ГПК України).

Рішення господарського суду може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені ст.ст. 253, 254, 256-259 ГПК України з урахуванням підпункту 17.5 пункту 17 Розділу XI "Перехідні положення" ГПК України.

Повне рішення складено 25.04.2019.

Суддя О.В. Гумега

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення25.04.2019
Оприлюднено25.04.2019
Номер документу81400783
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/1852/19

Рішення від 25.04.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гумега О.В.

Ухвала від 11.03.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гумега О.В.

Ухвала від 18.02.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гумега О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні