СОСНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

УХВАЛА

Справа № 712/5735/19

Провадження № 1кс/712/3342/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

про призначення експертизи

25 квітня 2019 року слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Романенко В.А., при секретарі Назаренко М.О., розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Черкаси клопотання винесене в кримінальному провадженні № 12019251010001978, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20.04.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України Ст. слідчим СВ Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_1 про призначення судової експертизи наркотичних засобів,

В С Т А Н О В И В:

До Соснівського районного суду м. Черкаси звернувся Ст. слідчий СВ Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_1 з клопотанням про призначення судової експертизи наркотичних засобів наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів.

ОСОБА_2 мотивує тим, що до 19.04.2019 року до Черкаського ВП ГУНП в Черкаській області надійшло повідомлення від начальника арештного дому державної установи "Черкаський слідчий ізолятор" про те, що 19.04.2019 року під час обшуку вмісту посилки, яка надійшла ув"язненому ОСОБА_3 було виявлено поліетиленовий пакет з вмістом речовини білого кольору, зовні схожу на наркотичний засіб.

Відомості по даному факту внесені до ЄРДР № 12019251010001978 за попередньою правовою кваліфікацією ч. 1 ст. 309 КК України.

Під час огляду місця події 19.04.2019, в приміщенні кабінету 20 ДУ "Черкаський слідчий ізолятор №30" за адресою: м.Черкаси, вул.Благовісна, 234, вилучено кристал білого кольору, який було поміщено до с/п INZ 1033158 та опечатано.

Таким чином, для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження необхідні спеціальні знання в галузі судової експертизи.

В судове засідання слідча не з'явилась, до суду скерувала заяву про розгляд клопотання у її відсутність, клопотання підтримує в повному обсязі.

Відповідно до ч.3 ст. 244 КПК України, неприбуття в судове засідання особи, яка подала клопотання не перешкоджає розгляду клопотання.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, приходить до наступного.

Відповідно до ч.1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з'ясування питань права.

Нормами статті 243 КПК передбачено, що експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Згідно ч.1, 6 ст. 244 КПК України у разі якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

Слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта. Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.

До ухвали слідчого судді про доручення проведення експертизи включаються запитання, поставлені експертові особою, яка звернулася з відповідним клопотанням.

Приймаючи до уваги вищевикладене, враховуючи те, що для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, вважаю за необхідне клопотання слідчого про призначення судової експертизи задовольнити.

Проведення вказаної експертизи доручити експертам Черкаського НДЕКЦ МВС України.

Керуючись ст. ст. 242,243, 244, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя -

У Х В А Л И В:

ОСОБА_2 слідчого СВ Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_1 про призначення судової експертизи наркотичних засобів наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів - задовольнити.

Призначити в рамках кримінального провадження № 12019251010001978, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20.04.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України судову експертизу наркотичних засобів наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів на вирішення якої поставити наступні питання:

- чи є надана на експертизу речовина наркотичним засобом, психотропною речовиною, їх аналогом чи прекурсором?

- яка маса наркотичного засобу, психотропної речовини, їх аналогу чи прекурсору?

Проведення експертизи доручити експертам Черкаського НДЕКЦ МВС України, попередивши експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.

В розпорядження експертів надати копію даної ухвали, кристал, який було поміщено до с/п INZ 1033158 та опечатано.

Надати дозвіл експертам Черкаського НДЕКЦ МВС України на видозміну, об єднання об єктів, повне або часткове використання об'єкта дослідження згідно методичних вимог по дослідженню наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.

В усіх випадках надходження клопотань з Черкаського НДЕКЦ МВС України доручаю ст.слідчому Абаренковій О.Ю. виконувати клопотання експерта в частині надання додаткових матеріалів, зразків, уточнення кількості наданих на дослідження об'єктів.

Доручити ст.слідчому Абаренковій О.Ю. або за його дорученням іншому уповноваженому працівнику поліції надати в експертну установу рішення суду про призначення експертизи та отримати її висновок (у відповідності до ч. 9 ст.244 КПК України висновок експерта, залученого слідчим суддею, надається особі за клопотанням якої він був залучений).

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: Романенко В.А.

Зареєстровано 26.04.2019
Оприлюднено 26.04.2019
Дата набрання законної сили 25.04.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону