Справа № 487/551/19
Провадження № 1-кс/487/2976/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.04.2019 року слідчий суддя Заводського районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Миколаєві клопотання слідчого СВ Заводського відділу поліції в Миколаївській області ОСОБА_3 по кримінальному провадженню № 12018150030004363 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 191 КК України про тимчасовий доступ до речей і документів -
ВСТАНОВИВ:
09.04.2019 року слідчий СВ Заводського відділу поліції ГУ НП в Миколаївській області ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Заводського відділу Миколаївської місцевої прокуратури №1 ОСОБА_4 , в рамках здійснення досудового розслідування кримінального правопорушення, відомості про яке внесено до ЄРДР за №12018150030004363, звернувся до суду із вказаним клопотанням в якому просив надати дозвіл на тимчасовий доступ з можливість отримання оригіналів документів, які знаходяться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса АДРЕСА_1 , а саме: договори які були укладені між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 та ДПЗКУ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »; товарно-транспортні накладні щодо постачання сої за період з 01.01.2016 по 31.12.2018 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 ; документи, які підтверджують придбання, вирощування та зберігання сільськогосподарської культури «соя» за період з 01.01.2016 по 31.12.2018 року.
Клопотання обґрунтоване тим, що товарно-транспортні накладні, згідно яких філія ДПЗКУ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » отримала від вантажовідправника зернові та олійні культури, мають ознаки фіктивності, отримання оригіналів документів, можуть мати суттєво значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, для з`ясування осіб, які причетні до даного правопорушення, а також можуть містити відомості, які необхідні для проведення судово-почеркознавчої експертизи та можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні,
Слідчий в судове засідання не з`явився, надав до суду заяву, просив розглянути клопотання за його відсутності та про його задоволення.
В судове засідання представник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » не з`явився.
Дослідивши клопотання та докази, якими воно обґрунтовується, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
В провадженні слідчий СВ Заводського відділу поліції в Миколаївській області ОСОБА_3 перебуває кримінальне провадження № 12018150030004363, з попередньою правовою кваліфікацією за ч. 3 ст. 191 КК України, зареєстроване в ЄРДР з наступним формулюванням: 06.11.2018 року на адресу Заводського ВП ГУНП в Миколаївській області надійшла інформація щодо можливого розкрадення бюджетних коштів з боку посадових осіб ДПЗКУ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Досудовим розслідуванням встановлено, що посадовими особами філії ДПЗКУ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » привласнене зернові та олійні культури, а саме сої, при здійсненні операцій з прийому та відвантаження на експорт. Матеріалами кримінального провадження встановлено, що основним напрямком діяльності ДПЗКУ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » є здійснення експортно-імпортних операцій із зерновими та олійними культурами, надання послуг із приймання, доведення якості до базисних кондицій, зберігання і відвантаження зерна та насіння олійних культур. Визначено порядок проходження вантажів зернових та олійних культур, інформація щодо проходження етапів вантажів фіксується за допомогою програмного забезпечення бухгалтерії Миколаївського портового елеватору. Встановлено, що зернові та олійні культури, які надходять від сільгоспвиробників та інших підприємств, знаходяться на зберіганні у сховищі елеватора, при навантаженні на судно, через специфіку технологічного процесу (остійність судна) відбувається недовантаження судна, через це у сховищі утворюються залишки не облікованої продукції. Посадовими особами портового елеватору здійснюється розкрадення вказаних обсягів зернових вантажів, за допомогою виготовлення фіктивних товарно-транспортних накладних про поставку зерна, його відвантаження та отримання частини готівкових коштів від реалізації, обсяг вказаних операцій протягом року складає близько 10 млн.грн.
В рамках вказаного кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді отримано тимчасовий доступ до документів, які знаходяться в адміністрації Миколаївського морського порту та філії ДПЗКУ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », де зокрема отримано копії товарно-транспортних накладних та встановлено, що за період з 01.01.2015 по 31.12.2018, згідно реєстру «надходження від постачальників зернових та олійних культур» та товарно-транспортних накладних надійшло 443 вантажних автомобіля, як відвантажували олійну культуру сою та вантажовідправниками являються підприємства з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ЄДРПОУ НОМЕР_2 ; ТОВ Сервіс + ЄДРПОУ НОМЕР_3 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ЄДРПОУ НОМЕР_4 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ЄДРПОУ НОМЕР_5 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ЄДРПОУ НОМЕР_6 . Згідно відомостей отриманих від адміністрації Миколаївського морського порту та наданих доступів до філії з серпня 2015 по грудень 2018 року, 15 вантажних автомобілів, вказаних у товарно-транспортних накладних, не перетинали контрольні пропускні пункти та дані до деяких автомобілів відсутні в базі даних ІНФОРМАЦІЯ_7 відсутні, або зареєстрований мотоцикл або інший причіп. Вказане свідчить, що товарно-транспортні накладні мають ознаки фіктивності.
У зв`язку з цим, у органу досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів, з можливістю отримання оригіналів документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса АДРЕСА_1 .
Тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження який застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження (ст. 131 КПК України).
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
У відповідності з ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно ч.7 ст. 163 КПК України слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Метою вилучення документів є необхідність забезпечення їх збереження та використання цих документів як доказів.
З оглядуна сутькримінального правопорушення,за якимздійснено правовукваліфікацію кримінальногопровадження таобсяг слідчихдій,які необхідновчинити дляпроведення повногота всебічногодосудового розслідування,суд дійшоввисновку проте,що стороною кримінальногопровадження недоведено необхідностізастосування заходузабезпечення кримінальногопровадження увигляді тимчасовогодоступу доречей ідокументівТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 , у зв`язкуз чимв задоволенні клопотання слід відмовити, виходячи з того, що слідчим не конкретизовано, які договори були укладені між ДПЗКУ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та у який період або конкретну дату, не доведено необхідність отримання і товарно-транспортних накладних щодо постачання сої саме за період з 01.01.2016 по 31.12.2018, а також не доведено необхідність надання тимчасового доступу до документів, які підтверджують придбання, вирощування та зберігання сільськогосподарської культури «соя» за період з 01.01.2016 по 31.12.2018 року.
Керуючись ст. ст. 132, 159-166 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
В задоволенніклопотання слідчогоСВ Заводськоговідділу поліціїв Миколаївськійобласті ОСОБА_3 по кримінальномупровадженню №12018150030004363за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.3ст.191КК Українипро тимчасовийдоступ доречей ідокументів - відмовити.
Ухвала оскарженнюне підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Заводський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2019 |
Оприлюднено | 17.02.2023 |
Номер документу | 81415352 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Заводський районний суд м. Миколаєва
Щербина С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні