Справа № 202/7869/18
Провадження № 2-к/202/1/2019
ІНДУСТРІАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
УХВАЛА
15 квітня 2019 року м. Дніпро
Суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська Слюсар Л.П. розглянувши матеріали клопотання ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю ДорХан Групп про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду,-
ВСТАНОВИВ:
Представник ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю ДорХан Групп звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на примусове виконання рішення Арбітражного суду міста Москви від 31 травня 2018 року на території України.
Вимоги клопотання обґрунтовані тим, що 31 травня 2018 року Арбітражним судом м.Москви у справі № А40-53305/17-60-516 прийнято рішення про стягнення з ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Все для ворот-Днепропетровск на користь ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю ДорХан Групп грошових коштів у розмірі 734216,59 Євро та 200 000 рублів судових витрат. Місце знаходження відповідача у вказаній справі, а саме ТОВ Все для ворот-Днепропетровск за адресою: 49081, Дніпропетровська область, м.Дніпро, Індустріальний район, вул.Артильна, 9. Рішення Арбітражного суду м.Москви від 31 травня 2018 року набуло чинності 03 червня 2018 року та на його виконання було видано виконавчий лист серія ФС № 024584542. З метою виконання вказаного рішення, представник позивача у справі ТОВ ДорХан Групп вимушений був звернутись до суду з відповідним клопотанням.
Сторони про час та місце розгляду клопотання були сповіщенні належним чином, однак в судове засідання не з'явились.
В силу ч.5 ст.467 ЦПК України, вважаю можливим здійснити розгляд клопотання без участі сторін у справі, оскільки їх неявка не є перешкодою для розгляду даного клопотання.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у зв'язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали клопотання та додані до нього документи, доходжу наступного висновку.
Відповідно до ч. 4 ст. 467 ЦПК України, розгляд клопотання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду проводиться суддею одноособово у відкритому судовому засіданні.
У судовому засіданні встановлено, що Арбітражним судом міста Москви від 31 травня 2018 року за результатами розгляду справи постановлено рішення про стягнення з ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Все для ворот-Днепропетровск на користь ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю ДорХан Групп грошових коштів у розмірі 734216,59 Євро та 200 000 рублів судових витрат.
Правовідносини, що виникли з приводу визнання та виконання в Україні рішення іноземного суду врегульовані нормами Конституції України, Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах від 22.01.1993 року, Протоколу до вказаної Конвенції від 28.03.1997 року, розділу 9 Цивільного процесуального кодексу України та розділу 5 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої спільним наказом Міністерства юстиції України та Державної судової адміністрації України від 27.06.2008 року № 1092/5/54.
В силу ст. 9 Конституції України чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України.
Процедура визнання та виконання рішень іноземних судів в Україні регламентована Розділом 9 Цивільного процесуального кодексу України.
За змістом ч.1 ст. 462 ЦПК України рішення іноземного суду (суду іноземної держави, інших компетентних органів іноземних держав, до компетенції яких належить розгляд цивільних справ) визнаються та виконуються в Україні, якщо їх визнання та виконання передбачено міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності.
Відповідно до ст. 463 ЦПК України рішення іноземного суду може бути пред'явлено до примусового виконання в Україні протягом трьох років з дня набрання ним законної сили, за винятком рішення про стягнення періодичних платежів, яке може бути пред'явлено до примусового виконання протягом усього строку проведення стягнення з погашенням заборгованості за останні три роки.
Згідно зі ч.1 ст. 464 ЦПК України питання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду розглядається судом за місцем проживання (перебування) або місцезнаходженням боржника.
Відповідно до статті 81 Закону України Про міжнародне приватне право , в Україні можуть бути визнані та виконані рішення іноземних судів у справах, що виникають з цивільних, трудових, сімейних та господарських правовідносин, вироки іноземних судів у кримінальних провадженнях у частині, що стосується відшкодування шкоди та заподіяних збитків, а також рішення іноземних арбітражів та інших органів іноземних держав, до компетенції яких належить розгляд цивільних і господарських справ, що набрали законної сили.
Визнання та виконання рішень, визначених у статті 81 цього Закону, здійснюється у порядку, встановленому законом України.
Україна та Російська Федерація є учасниками Конвенції Про правову допомогу і правові відносини по цивільним, сімейним і кримінальним справам від 22.01.1993 року, яка ратифікована Україною Законом України Про ратифікацію Конвенції проправову допомогу і правовівідносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах від 10.11.1994 року № 240/94-ВР (далі - Мінська Конвенція).
Згідно статті 51 Конвенції, кожна з Договірних Сторін на умовах, передбачених цією Конвенцією, визнає і виконує наступні рішення, винесені на території інших Договірних Сторін, зокрема, рішення установ юстиції по цивільних і сімейних справах, включаючи затверджені судом мирові угоди по таких справах і нотаріальні акти у відношенні грошових зобов'язань.
Відповідно до ст. 53 Конвенції про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах, проходження процедури визнання та виконання рішення іноземного суду на території України відноситься до компетенції суду.
Згідно з ст. 54 Конвенції, клопотання про визнання і дозвіл примусового виконання рішень, передбачених у ст. 51 Конвенції (зокрема рішення установ юстиції по цивільних і сімейних справах, включаючи затверджені судом мирові угоди по таких справах і нотаріальні акти у відношенні грошових зобов`язань, рішення судів по кримінальних справах про відшкодування збитку) розглядаються судами Договірної Сторони, на території якої повинно бути здійснене примусове виконання. Суд, що розглядає клопотання про визнання і дозвіл примусового виконання рішення, обмежується встановленням того, що умови, передбачені цією Конвенцією, дотримані. Порядок примусового виконання визначається за законодавством Договірної Сторони, на території якої повинно бути здійснене примусове виконання.
В п. 12 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 12 від 24 грудня 1999 року Про практику розгляду судами клопотань про визнання й виконання рішень іноземних судів та арбітражі і про скасування рішень, постановлених у порядку міжнародного комерційного арбітражу на території України зазначено, що клопотання про визнання й виконання рішень іноземних судів (арбітражів) суд розглядає у визначених ними межах і не може входити в обговорення правильності цих рішень по суті, вносити до останніх будь-які зміни. Умови Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах дотримані.
В ході судового розгляду встановлено, що рішення Арбітражного суду м.Москви від 31 травня 2018 року набуло чинності 03 червня 2018 року набрало законної сили 03 липня 2018 року. Відповідач ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Все для ворот-Днепропетровск не було позбавлено можливості взяти участь у судовому процесі, належним чином повідомлено про дату, час та місце судового розгляду. Стягувачем не пропущено строк пред'явлення рішення іноземного суду до примусового виконання в Україні. Спір за законом України підлягає судовому розгляду, виконання рішення не загрожує інтересам України, тобто відсутні підстави для відмови у наданні дозволу на примусове виконання зазначеного рішення іноземного суду, тому клопотання ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю ДорХан Групп про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду підлягає задоволенню.
Згідно з ч. 8 ст. 467 ЦПК України, якщо в рішенні іноземного суду суму стягнення зазначено в іноземній валюті, суд, який розглядає це клопотання, визначає суму в національній валюті за курсом Національного банку України на день постановлення ухвали.
З урахуванням викладеного розмір заборгованості боржника в перерахунку на гривні станом на день постановлення ухвали, складає: 734 216 (сімсот тридцять чотири тисячі двісті шістнадцять) 59 Євро, що за курсом НБУ станом на 15 квітня 2019 року складає 22 167 467,3 грн. та судові витрати у розмірі 200 000,00 рублів, що за курсом НБУ станом на 15 квітня 2019 року складає 83 600,00 грн.
Керуючись Конституцією України, Законом України Про міжнародне приватне право , Законом України Про міжнародні договори України , Законом України Про виконавче провадження , Конвенцією Про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах від 22.01.1993 року та ст.ст. 1, 2, 3, 4, 10, 18, 76-82, 247, 258, 260, 467, 469 ЦПК України, суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю ДорХан Групп про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду - задовольнити.
Визнати та надати дозвіл на примусове виконання на території України рішення Арбітражного суду міста Москви від 31 травня 2018 року № 60_19175468 у відповідності до якого стягненню підлягають з ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Все для ворот - Днепропетровск (49081, Дніпропетровська область, м.Дніпро, Індустріальний район, вул.Артільна, буд.9, код ЄДРПОУ 35679934), на користь ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю ДорХан Групп (Основний державний реєстраційний номер 1055006349804, Ідентифікаційний номер платника податків НОМЕР_1, адреса: 143002, Московська область, Одинцовський район, с.Акулово, вул.Новая, буд.120, дата реєстрації 20.10.2005 року) 734 216 (сімсот тридцять чотири тисячі двісті шістнадцять) 59 Євро, що за курсом НБУ станом на 15 квітня 2019 року складає 22 167 467,3 грн. та судові витрати у розмірі 200 000,00 рублів, що за курсом НБУ станом на 15 квітня 2019 року складає 83 600,00 грн.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 15-ти денний строк, з дня проголошення ухвали, апеляційної скарги.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, апеляційна скарга подається протягом 15-ти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Л.П. Слюсар
Суд | Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2019 |
Оприлюднено | 26.04.2019 |
Номер документу | 81419290 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Слюсар Л. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні