ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 344/7172/19

Провадження № 1-кс/344/3857/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 квітня 2019 року м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Антоняк Т.М., з участю секретаря Максимів Н.С., розглянувши клопотання слідчого СВ Івано-Франківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1, про проведення експертизи, в межах кримінального провадження № 12019090010001378 від 19.04.2018 року,-

В С Т А Н О В И В :

Слідчий звернулася з вказаним клопотанням, в обґрунтування якого покликалася на те, що слідчим відділом Івано-Франківського відділу поліції ГУ НП в Івано-Франківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12019090010001378 від 19.04.2018 року, за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 191 КК України, розпочатого за зверненням ОСОБА_2 щодо можливого вчинення кримінального правопорушення службовими особами ТОВ "ТРАФІК МЕНЕДЖМЕНТ ГРУП" (код ЄДРПОУ 39612538). У ході досудового розслідування установлено, що 18.04.2019 року до Івано-Франківського ВП ГУ НП в Івано-Франківській області з Івано-Франківської місцевої прокуратури надійшла заява ОСОБА_2 про те, що за результатами проведення процедури закупівлі UA-2018-09-06-001082-b між Службою автомобільних доріг в Івано-Франківській області в особі першого заступника начальника ОСОБА_3 (замовником) та ТОВ "ТРАФІК МЕНЕДЖМЕНТ ГРУП" в особі директора ОСОБА_4 (підрядника) 25.10.2018 було укладено договір за №55. У відповідності до вказаного договору підрядник зобов'язаний надати послуги з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення в Івано-Франківській області та здійснити влаштування горизонтальної дорожньої розмітки (45230000-8 Будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь), терміном до 31.12.2018, ціна договору - 3 399 000 грн. Службою автомобільних доріг в Івано-Франківській області було перераховано грошові кошти ТОВ "ТРАФІК МЕНЕДЖМЕНТ ГРУП" , однак останніми жодних робіт не було виконано.

Сторона кримінального провадження, яка звернулася з даним клопотанням вказує, що для з'ясування обставин, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідно призначити судову будівельно-технічну експертизу. Підстави обов'язкового призначення експертизи є передбачені ч. 2 ст. 242 КПК України.

Слідчий в судове засідання не з'явився, попередньо подав клопотання, відповідно до якого просив клопотання про проведення експертизи слухати без його участі.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних(розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов'язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень КПК України судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснюється.

Беручи до уваги вищенаведене, приходжу до висновку, про можливість розгляду клопотання без здійснення фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження.

Дослідивши матеріали клопотання вважаю наступне.

Відповідно до ч.1 ст.242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з'ясування питань права.

Відповідно до ст. 243 КПК України експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 244 КПК України у разі якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

Відповідно до ч. 6 ст. 244 КПК України слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

На підставі викладеного та враховуючи, що для повного, всебічного та об'єктивного з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, слідчий суддя вважає, що маються достатні підстави для задоволення клопотання та призначення у кримінальному провадженні експертизи.

Керуючись ст.ст. 242-244, 309 КПК України, -

У Х В А Л И В :

Клопотання задовольнити.

Доручити експертам Івано-Франківського НДЕКЦ МВС України провести судову будівельно-технічну експертизу.

На вирішення експертам поставити наступне запитання:

- чи відповідають обсяги та вартість фактично виконаних будівельних робіт обсягам та вартості вказаним у актах приймання виконаних будівельних робіт форми кб-2в?

Результати дослідження направити в СВ Івано-Франківського ВП ГУНП в Івано-Франківській області.

У разі виникнення потреби у додаткових матеріалах (матеріалах кримінального провадження, об'єктів, зразків), уточнення по суті поставлених питань та іншої потреби, узгоджувати із слідчим, у відповідності до клопотання якого було винесено дану ухвалу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Т.М. Антоняк

Дата ухвалення рішення 25.04.2019
Зареєстровано 26.04.2019
Оприлюднено 26.04.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону