Рішення
від 02.04.2019 по справі 389/411/19
ЗНАМ’ЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

02.04.2019

Провадження №2/389/99/19

ЄУН 389/411/19

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 квітня 2019 року Знам'янський міськрайонний суд Кіровоградської області у складі:

головуючого судді - Тьор Є.М.,

при секретарі - Пахуті Н.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1, в інтересах якої діє адвокат ОСОБА_2 до Знам'янської міської ради Кіровоградської області про переведення прав забудовника з правом здачі та введення нерухомого майна в експлуатацію, -

В С Т А Н О В И В:

Представник позивач звернувся до суду із позовом, в якому просив визнати за позивачем всі права забудовника, в тому числі право здачі та введення об'єкта нерухомого майна до експлуатації, реєстрації права власності на нерухоме майно та отримання правовстановлюючих документів на житловий будинок №45 (сорок п'ять), розташований по вулиці Ігоря Сікорського у місті Знам'янка Кіровоградської області, в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка ОСОБА_3, який помер 08 березня 2018 року.

Вимоги обґрунтувано тим, що після смерті чоловіка, відкрилась спадщина на зазначений житловий будинок. Спадкодавець на випадок своєї смерті заповіту не залишив. Спадкоємцями першої черги за законом є позивач, яка спадщину прийняла. Проте, нотаріусом було відмовлено позивачу у видачі свідоцтва про право власності на спадкове майно за законом, оскільки позивачем не було подано документи, що посвідчують право власності спадкодавця на спадкове майно. Тому, нотаріусом запропоновано звернутися до суду із зазначеним позовом.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, надав до суду заяву, в якій вимоги підтримав у повному обсязі, просив справу розглянути за його та за відсутності позивача.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, надав до суду заяву, в якій просив справу розглянути за його відсутності. Вирішення справи залишив на розсуд суду.

Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини у справі, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи по суті,ґрунтуючись на засадах справедливості, виваженості та законності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Судом встановлено, що 08 березня 2018 року помер чоловік позивача - ОСОБА_3, вказане підвтерджено копією свідоцтва про смерть, копією свідоцтва про шлюб та копіями паспорта останніх (а.с.4, 13, 14, 32).

Після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина у вигляді житлового будинку 45 (сорок п'ять), розташованого по вулиці Ігоря Сікорського у місті Знам'янка Кіровоградської області.

На день смерті чоловіка позивач була зареєстрована та постійно проживала разом із спадкодавцем у будинку 45 (сорок п'ять), розташованому по вулиці Ігоря Сікорського у місті Знам'янка Кіровоградської області (а.с.5).

Відповідно до роз'яснення приватного нотаріуса Знам'янського міського нотаріального округу ОСОБА_4 за вих.№01-16/233 від 02 листопада 2018 року, позивачу рекомендовано звернутися до суду, оскільки видача свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_3 не можлива, у зв'язку з відсутністю правовстановлюючих документів на спадкове майно.

Судом встановлено, що право на забудову належить ОСОБА_3 на підставі Витягу з Рішення № 576 від 19 грудня 1991 року про надання земельної ділянки під будівництво індивідуального житлового будинку, акта виносу в натурі меж земельної ділянки і розбивки будівель від 26 грудня 1991 року та дозволу на індивідуальне житлове будівництво від 19 грудня 1993 року (а.с.21,22,23)

Рішенням Знам'янської міської ради №516 від 21 жовтня 2016 року, затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надано у власність ОСОБА_3 земельну ділянку загальною площею 1000,0 кв.м, з кадастровим номером 3510600000:50:004:0027 по вулиці Ігоря Сікорського 45, для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка), землі житлової та громадської забудови Знам'янської міської ради, в тому числі по угіддях - під одно та двоповерховою житловою забудовою, код КВЦПЗ - 02.01 (а.с.26).

Розпорядженням Знам'янської міської ради Кіровоградської області №8 від 18 лютого 2016 року, вулицю 70 років Жовтня перейменовано на вулицю ОСОБА_5 (а.с.31).

Відповідно до пунктів 4, 9 постанови Пленуму Верховного Суду України від 4 жовтня 1991 року № 7 Про практику застосування судами законодавства, що регулює право приватної власності громадян на жилий будинок у приватній власності громадян можуть перебувати жилі будинки, збудовані на відведеній у встановленому порядку земельній ділянці або придбані на законних підставах. Право власності на жилий будинок, збудований громадянином на відведеній йому в установленому порядку земельній ділянці і прийнятий в експлуатацію, виникає з часу його реєстрації у виконкомі місцевої ради.

Судом встановлено, що спадковий житловий будинок був перебудований у 1993 році, що підтверджується технічним паспортом, проте не був введений до експлуатації.

Згідно технічного паспорту, виготовленого станом на 22 жовтня 2009 року, за адресою: м. Знам'янка, вул. 70 років Жовтня №45, забудовано наступне нерухоме майно: веранда літ. а ; житловий будинок літ. "А"; гараж літ. Б ; сарай літ. "В"; літня кухня літ Г ; сарай літ. "Д"; погріб окремо збудований літ. Е ; сарай літ. Ж ; літній душ літ. З ; убиральня літ. И ; навіс літ. К ; огорожа №1; ворота №2; хвіртка №3; ворота №4 (а.с.27-30).

Із копії спадкової справи №40/2018, після смерті ОСОБА_3, який помер 08 березня 2018 року, вбачається, що дочки спадкодавця ОСОБА_3 - ОСОБА_6 та ОСОБА_7 відмовилися від належного їм спадкового майна на користь матері ОСОБА_1, про що написали заяви (а.с. 6, 9).

Відповідно до ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Відповідно до ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Згідно зі ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народженні після його смерті, той з подружжя, який його пережив та батьки.

Відповідно до ч.ч.1, 3 ст.319 ЦК власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Усім власникам забезпечуються рівні умови здійснення своїх прав.

Відповідно до статті 3 ЦК України, серед загальних засад цивільного законодавства є: принцип неприпустимості позбавлення права власності, крім випадків встановлених Конституцією України та законом; справедливість, добросовісність та розумність.

Статтею 41 Конституції України передбачено, що кожен має право володіти користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності.

Право приватної власності є непорушним. Підставою виникнення права приватної власності є також успадкування майна, що базується на правонаступництві.

Цивільний процесуальний кодекс України у статті 2 закріплює, що завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою єфективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Згідно ст.1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколів до неї про захист прав людини і основоположних свобод із змінами та доповненнями, внесеними Протоколом №11 від 11 травня 1994 року, який діє для України з 11 вересня 1997 року та прецедентної практики Європейського суду з прав людини, кожна фізична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.

Виходячи з рішення ЄСПЛ у справі Маркс проти Бельгії від 13 червня 1979 року, ст.1 Протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, по своїй суті є гарантом права власності, оскільки визнає право будь-якої особи на безперешкодне користування своїм майном.

За змістом положень книги 6 ЦК України, спадкове право захищає власність фізичних осіб. Усі права та обов'язки, що належали спадкодавцю на момент відкриття спадщини в розумінні ст.1 Першого протоколу до Конвенції, становитиме майно позивача, виходячи із законодавчого визначення спадкових правовідносин, суб'єктом яких є позивач.

Частиною 1 статті 321 ЦК України, передбачено, що право власності є непорушним. Ніхто не може бути противоправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Відповідно до ст.392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

З поданих позивачами та досліджених в ході судового розгляду доказів вбачається, що остання прийняла спадщину відповідно до вимог ст.ст.1268-1270 ЦК України, є спадкоємцем першої черги за законом після смерті чоловіка ОСОБА_3 та не має інших способів для захисту свого права на спадщину, а тому суд вважає, що відповідно до ст. 16 ЦК України її цивільне право підлягає захисту шляхом визнання прав та обов'язків забудовника в порядку спадкування за законом.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.4, 12, 13, 76-78, 81, 141, 263-265, 354 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1, в інтересах якої діє адвокат ОСОБА_2 до Знам'янської міської ради Кіровоградської області про переведення прав забудовника з правом здачі та введення нерухомого майна в експлуатацію - задовольнити.

Перевести на ОСОБА_1 , в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3, який помер 08 березня 2018 року , всі права та обов'язки забудовника, в тому числі, право здачі та введення об'єкта нерухомого майна в експлуатацію, реєстрації права власності на нерухоме майно, отримання свідоцтва про право власності на нерухоме майно - житловий будинок з відповідними господарськими будівлями та спорудами №45 (сорок п'ять), розташований по вулиці Ігоря Сікорського у місті Знам'янка Кіровоградської області .

Судові витрати залишити по фактично понесеним.

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до Кропивницького апеляційного суду в тридцятиденний строк з дня його проголошення.Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

У відповідності до п.15 п.п.15.5 Розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності ЦПК України. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Заявник - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП: НОМЕР_1, проживає: 27400, Кіровоградська область, місто Знам'янка, вулиця Ігоря Сікорського, будинок №45.

Заінтересована особа - Знам'янська міська рада Кіровоградської області, ЄДРПОУ : 32986436, місцезнаходження: 27400, Кіровоградська область, місто Знам'янка, вулиця Михайла Грушевського, будинок 19.

Суддя Знам'янського міськрайонного суду

Кіровоградської області ОСОБА_8

СудЗнам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення02.04.2019
Оприлюднено26.04.2019
Номер документу81421037
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —389/411/19

Рішення від 02.04.2019

Цивільне

Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області

Тьор Є. М.

Ухвала від 11.03.2019

Цивільне

Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області

Тьор Є. М.

Ухвала від 11.02.2019

Цивільне

Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області

Тьор Є. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні