Справа № 646/6051/18
№ провадження 1-кс/646/2323/2019
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03.04.19року м. Харків
Слідчий суддя Червонозаводського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора у кримінальному провадженні ОСОБА_3 про накладання арешту на майно в провадженні №42018220000000742 від 02.07.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України,
В С Т А Н О В И В :
В провадження слідчого судді надійшло вказане клопотання прокурора про арешт майна, в обґрунтування якого зазначено, що невстановлені працівники правоохоронного органу разом з директором КП Харківської обласної ради «Регіональний центр природних ресурсів та екології» ОСОБА_4 та його заступником ОСОБА_5 скоюють розкрадання коштів ТБ «Харківагропромбіржа», директором якого є ОСОБА_5 , шляхом списання їх з р/р на ТОВ «АЙСІ.ЛІНК», директором якого є ОСОБА_6 , або на ФОП ОСОБА_6 , який під 10% переводе вказані кошти у готівку та у подальшому передає ОСОБА_4 або ОСОБА_5 . Перерахування коштів за вказівкою ОСОБА_5 здійснює бухгалтер ОСОБА_7 .
Ухвалою слідчого судді Червонозаводського районного суду м. Харкова від 20.03.2019 надано дозвіл на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 .
В ході обшуку, проведеного 27.03.2019 за вказаною адресою виявлено та вилучено наступні речі: чорнові записи, друкованого та рукописного походження 30 арк.
Зазначені речі визнані речовими доказами. Власником майна є ОСОБА_5 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
Таким чином, вищевказане вилучене майно може свідчити про протиправні дії працівників правоохоронного органу та директора КП Харківської обласної ради «Регіональний центр природних ресурсів та екології» ОСОБА_4 , його заступника ОСОБА_5 в діях яких вбачаються ознаки складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.2ст.364КК України.
Також прокурор зазначив, що на теперішній час у органу досудового розслідування мається необхідність проведення ряду експертних досліджень та інших процесуальних дій з вилученим майном. З метою фіксації слідів злочину за вилученими вищевказаними під час обшуку речами, встановлення їх походження, достовірності та наявності на них інших слідів, необхідно провести відповідні судові експертизи. Крім того, у матеріалах кримінального провадження маються достатні дані вважати, що вилучені речі мають відношення до кримінального провадження та їх повернення унеможливить досягти мети досудового розслідування, державі не будуть відшкодовані спричинені збитки та винні особи не понесуть покарання.
Прокурор в судове засідання не з`явився, про дату, час і місце розгляду клопотання повідомлявся належним чином.
Слідчий суддя, дослідивши Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, в межах якого подається клопотання, надані докази, приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, виходячи з наступного.
Пунктом 3 ч. 2 ст. 167 КПК України визначено, що тимчасово вилученим майном є майно у вигляді речей, документів, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони є предметом кримінального правопорушення.
Згідно з ч.2 ст. 168 КПК України тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду.
Відповідно до положень ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майнадопускається зметою забезпечення збереження речових доказів за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям ст. 98 цього Кодексу.
Згідно зі ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Постановою слідчого від 27 березня 2019 року вилучені речі визнані речовими доказами.
Слідчий суддя, проаналізувавши клопотання та додані до нього матеріали, прийшов до висновку, що вилучене 27.03.2019 під час обшуку майно відповідає критеріям ст. 98 КПК України.
Аналіз викладеного законодавства і обставин справи свідчить, що є передбачені законом підстави для накладення арешту на майно, вилучене 27.03.2019 під час проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , у зв`язку з чим клопотання підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 98,167-168,170-173 КПК України, слідчий суддя,
У Х В А Л И В :
Клопотання прокурора - задовольнити.
Накласти арешт на майно, вилучене в ході обшуку, проведеного 27.03.2019 за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:
-чорнові записи, друкованого та рукописного походження 30 арк.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`яти днів з дня її проголошення, особи, які не приймали участь при розгляді клопотання можуть подати апеляцію в той же строк з моменту отримання копії ухвали.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Червонозаводський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 03.04.2019 |
Оприлюднено | 17.02.2023 |
Номер документу | 81423258 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Червонозаводський районний суд м.Харкова
Єжов В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні