Рішення
від 25.04.2019 по справі 905/2260/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.: (057) 702-07-99, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

25.04.2019 Справа № 905/2260/18

Господарський суд Донецької області у складі судді Курило Г.Є.

при секретарі судового засідання Доннік А.В.

розглянувши матеріали справи

за позовом: Акціонерного товариства Комерційний банк Приватбанк , м. Київ

до відповідача: ОСОБА_1, м. Донецьк

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Приватне підприємство Фірма Фармацея , м. Ірпінь

про стягнення 552242,59 грн.

Представники сторін:

від позивача: Шевченко Ю.Л. - за довіреністю;

від відповідача: не з'явився,

від третьої особи: не з'явився.

Суть спору: Позивач, Акціонерне товариство Комерційний банк Приватбанк , м. Київ звернувся до господарського суду Донецької області з позовом до відповідача, ОСОБА_1, м. Донецьк про стягнення заборгованості за кредитом - 329000,00 грн., заборгованості за відсотками - 113045,48 грн., заборгованості зі сплати пені - 89443,11 грн., заборгованість з комісії - 20754,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на порушення відповідачем умов договору поруки №POR1418641429917 від 15.12.2014, який був укладений в якості забезпечення виконання зобов'язань за договором б/н від 26.08.2011.

Ухвалою господарського суду Донецької області від 21.01.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №905/2260/18; справу №905/2260/18 вирішено розглядати за правилами загального позовного провадження з викликом сторін; залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Приватне підприємство Фірма Фармацея (08205, м. Ірпінь, вул. Грибоєдова, буд.2, офіс 6, код ЄДРПОУ 20358175).

Ухвалою господарського суду Донецької області від 14.02.2019 відкладено підготовче засідання на 12.03.2019.

Ухвалою господарського суду Донецької області від 12 .0 3.2019 продовжено строк підготовчого провадження у справі №905/2260/18 на 30 (тридцять) днів; відкладено підготовче засідання на 03 .0 4.2019.

Ухвалою господарського суду Донецької області від 03.04.2019 закрито підготовче засідання; призначено розгляд справи по суті на 25.04.2019.

Позивач в судових засіданнях наполягав на задоволенні позовних вимог.

Представник відповідача в судові засідання не з'явився, відзив у встановлений судом строк не надав, будь-яких пояснень по суті спору не представ, про дату, місце та час розгляду справи був належним чином повідомлений, виходячи з наступного.

Відповідно до матеріалів справи відповідач має місце проживання в м. Донецьк.

У відповідності до листа УДППЗ Укрпошта відділення поштового зв'язку призупинили приймання та пересилання поштових відправлень на адресу населених пунктів Донецької та Луганської областей, у т.ч. м. Донецьк, у зв'язку з чим ухвали по справі були розміщені на сторінці господарського суду Донецької області офіційного веб-порталу Судова влада в Україні в мережі Інтернет, відповідно до Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 01.12.2014 №01-06/2052/14, про що свідчать відповідні копії витягів з сайту.

Крім того, ухвали суду направлялись на адресу третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, керівником якого є відповідач.

Таким чином, господарським судом було вжито всіх можливих та залежних від суду заходів для повідомлення відповідача про наявність справи та судових засідань.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача в судові засідання не з'явився, пояснень не надав, про час, місце та дату судового засідання був повідомлений належним чином шляхом направлення ухвал на його юридичну адресу.

Згідно з ч.ч. 1,3 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час та місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті. Якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника у разі повторної неявки в судове засідання учасника справи (його представника) незалежно від причин неявки.

Згідно з ст.165 Господарського процесуального кодексу України, справа розглянута за наявними матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, господарський суд встановив наступне.

Відповідно до частини 4 ст. 75 Господарського процесуального кодексу України обставини, встановлені рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Преюдиціальність - обов'язковість фактів, установлених судовим рішенням, що набрало законної сили в одній справі для суду при розгляді інших справ. Преюдиціально встановлені факти не підлягають доказуванню, оскільки їх з істинністю вже встановлено у рішенні чи вироку і немає необхідності встановлювати їх знову, тобто піддавати сумніву істинність і стабільність судового акта, який вступив в законну силу. Суть преюдиції полягає в неприпустимості повторного розгляду судом одного й того ж питання між тими ж сторонами.

Правила про преюдицію спрямовані не лише на заборону перегляду фактів і правовідносин, які встановлені в судовому акті, що вступив в законну силу. Вони також сприяють додержанню процесуальної економії в новому процесі. У випадку преюдиціального установлення певних обставин особам, які беруть участь у справі (за умови, що вони брали участь у справі при винесенні преюдиціального рішення), не доводиться витрачати час на збирання, витребування і подання доказів, а суду - на їх дослідження і оцінку. Усі ці дії вже здійснювалися у попередньому процесі, і їхнє повторення було б не лише недоцільним, але й неприпустимим з точки зору процесуальної економії.

Ухвалою господарського суду Київської області від 16.03.2016 по справі №911/344/16 відкрито провадження щодо банкрутства Приватного підприємства Фірма Фармацея .

Ухвалою господарського суду Київської області від 14.09.2016 по справі №911/344/16 визнано грошові вимоги Акціонерного товариства Комерційний банк Приватбанк до Приватного підприємства Фірма Фармацея в розмірі 554998,59 грн., з яких: 2756,00 грн. підлягають задоволенню у першу чергу, 462799,48 грн. в четверту чергу, а 89443,11 грн. в шосту чергу.

Ухвалою господарського суду Київської області від 14.09.2016 по справі №911/344/16 встановлено наступне:

Між ПАТ КБ "Приватбанк" та ПП Фірма Фармацея було укладено договір банківського обслуговування від 26.08.2011 (далі договір), шляхом підписання заяви від 26.08.2011, якою позичальник приєднався і зобов'язався дотримуватися умов, викладених в Умовах та Правилах надання банківських послуг (далі - умови та правила) договорі банківського обслуговування в цілому.

Таким чином, ПП Фірма Фармацея підписавши заяву погодилося з Умовами та Правилами надання банківських послуг, Тарифами банку, які разом з цією заявою та карткою зі зразками підписів і відбитка печатки складають Договір банківського обслуговування.

Відповідно до Договору боржнику було встановлено кредитний ліміт на поточний рахунок НОМЕР_2 в електронному вигляді через встановлені засоби електронного зв'язку Банку і Клієнта (системи клієнт-банк, інтернет клієнт банк, sms - повідомлення або інших), що визначено і врегульовано Умовами та правилами надання банківських послуг.

Відповідно до 3.2.1.1.16. Умов - при укладанні договорів і угод, чи вчиненні інших дій, що свідчать про приєднання Клієнта до Умов і правил надання банківських послуг (або у формі Заяви про відкриття поточного рахунку та картки із зразками підписів і відбитка печатки або у формі авторизації кредитної угоди в системах клієнт-банк / інтернет клієнт-банк, або у формі обміну паперовій або електронній інформацією, або в будь-якій іншій формі), Банк і Клієнт допускають використання підписів Клієнта у вигляді електронно-цифрового підпису та / або підтвердження через пароль, спрямований Банком через верифікований номер телефону, який належить уповноваженій особі Клієнта з правом "першого" підпису. Підписання договорів і угод таким чином прирівнюється до укладання договорів та угод у письмовій формі.

Відповідно до ст. 3 Закону України Про електронний цифровий підпис електронний цифровий підпис за правовим статусом прирівнюється до власноручного підпису (печатки). Електронний підпис не може бути визнаний недійсним лише через те, що він мас електронну форму.

Відповідно до п. 3.2.1.1.1. Умов - кредитний ліміт на поточний рахунок надається на поповнення обігових коштів та здійснення поточних платежів Клієнта, в межах кредитного ліміту. Про розмір ліміту банк повідомляє Клієнта на свій вибір або в письмовій формі, або через встановлені засоби електронного зв'язку Банка та Клієнта.

Відповідно до п. 3.2.1.1.3. Умов - кредит надається в обмін на зобов'язання Клієнта щодо його повернення, сплаті процентів та винагороди.

Відповідно до 3.2.1.1.8. Умов - проведення платежів Клієнта у порядку обслуговування кредитного ліміту, проводиться Банком протягом одного року з моменту підписання угоди про приєднання клієнта до Умов правил надання банківських послуг (або у формі Заяви про відкриття поточного рахунку та картки із зразками підписів і відбитка печатки або у формі авторизації кредитної угоди в системах клієнт-банк / інтернет клієнт-банк, або у формі обміну паперовій або електронній інформацією або в будь-якій іншій формі Угода ).

Відповідно до п. 3.2.1.1.6. Умов зазначає, що Ліміт може бути змінений Банком в односторонньому порядку, передбаченому Умовами і правилами надання банківських послуг, у разі зниження надходжень грошових коштів на поточний рахунок або настання інших факторів, передбачених внутрішніми нормативними документами Банку. Підписавши Угоду, Клієнт висловлює свою згоду на те, що зміна Ліміту проводиться Банком в односторонньому порядку шляхом повідомлення Клієнта на свій вибір або в письмовій формі, або через встановлені засоби електронного зв'язку Банку і Клієнта (системи клієнт-банк, інтернет клієнт банк, sms - повідомлення або інших).

Свої зобов'язання за договором ПАТ КБ "Приватбанк" виконав в повному обсязі, надавши ПП Фірма Фармацея кредитний ліміт до 330 000,00 грн., що підтверджується банківською випискою.

Відповідно до Умов та правила надання банківських послуг сторони погодили наступні умови кредитування:

- 3.2.1.4.1. За користування кредитом в період з дати виникнення дебетового сальдо на поточному рахунку Клієнта при закритті банківського дня Клієнт сплачує відсотки, виходячи з процентної ставки, розмір якої залежить від терміну користування кредитом (диференційована процентна ставка). Порядок розрахунку відсотків:

- 3.2.1.4.1.1. За період користування кредитом з моменту виникнення дебетового сальдо до дати обнулення дебетового сальдо в одну з дат з наступного 20-го до 25-го числа місяця (далі період, в який дебетове сальдо підлягає обнулення ), розрахунок відсотків здійснюється за процентною ставкою у розмірі, 0% річних від суми залишку непогашеної заборгованості.

- 3.2.1.4.1.2. При необнуленні дебетового сальдо в одну з дат періоду, в якому дебетове сальдо підлягає обнуленню, протягом 90 днів з останньої дати періоду, в якому дебетове сальдо підлягало обнулінню, Клієнт сплачує Банку за користування кредитом відсотки в розмірі 36% річних, починаючи з останньої дати періоду, в яку дебетове сальдо підлягало обнулення.

- 3.2.1.4.1.3. У разі непогашення кредиту впродовж 90 днів з дати закінчення періоду, в який дебетове сальдо підлягало обнуленню, починаючи з 91-го дня після дати закінчення періоду, в який дебетове сальдо підлягало обнуленню, кредит вважається простроченим, а грошові зобов'язання клієнта з погашення заборгованості вважаються порушеними. При порушенні Клієнтом будь-якого з грошового зобов'язання клієнт сплачує Банку відсотки за користування кредитом у розмірі 56% річних від суми залишку непогашеної заборгованості.

- 3.2.1.4.1.4. Під непогашенням кредиту мається на увазі невиникнення на поточному рахунку нульового дебетового сальдо при закритті банківського дня.

- 3.2.1.4.4. Клієнт сплачує Банку винагороду за використання Ліміту 1-го числа кожного місяця в розмірі 0,9% від суми максимального сальдо кредиту, що існував на кінець банківського дня за попередній місяць в порядку, передбаченому Умовами і правилами надання банківських послуг.

- 3.2.1.4.9. Розрахунок відсотків за користування кредитом проводиться щодня, починаючи з моменту утворення на поточному рахунку дебетового сальдо при закритті банківського дня, за кількість днів користування кредитними коштами, виходячи з 360 днів у році. Розрахунок відсотків проводиться до повного погашення заборгованості за кредитом, на суму залишку заборгованості за кредитом.

- 3.2.1.5.1. При порушенні Клієнтом будь-якого із зобов'язань по сплаті відсотків за користування кредитом, термінів повернення кредиту, винагороди, Клієнт сплачує Банку за кожний випадок порушення пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, яка діяла в період, за який сплачується пеня. (у % річних) від суми простроченого платежу за кожний день прострочення платежу.

Відповідно до п. 6 статті 232 ГК України, нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано, відповідно до 3.2.1.5.4 Умов нарахування неустойки за кожний випадок порушення зобов'язань, передбаченої п. 3.2.1.5.1., 3.2.1.5.2., 3.2.1.5.3, здійснюється протягом 3 (трьох) років з дня, коли відповідне зобов'язання мало бути виконано клієнтом.

Пунктом 3.2.1.6.1. Умов зазначено, що обслуговування кредитного Ліміту на поточному рахунку клієнта, набирає чинності з моменту надання Клієнтом розрахункових документів на використання Ліміту у межах зазначених у них сум, та діє в обсязі перерахованих коштів до повного виконання зобов'язань сторонами за цим Договором.

Отже, згідно Умов та Правил надання банківських послуг, до яких Клієнт приєднався, кредит надається в обмін на зобов'язання Клієнта щодо його повернення, сплати процентів за весь час фактичного користування кредитом, винагороди.

Проте свої грошові зобов'язання за вказаним договором ПП "ФІРМА "ФАРМАЦЕЯ" перед Банком належним чином не виконав, а саме не сплатив необхідні кошти для погашення заборгованості.

У зв'язку з вищезазначеним, у ПП "ФІРМА "ФАРМАЦЕЯ" за договором № б/н від 26.08.2011 наявна заборгованість на суму 552242,59 грн. з яких: заборгованості за кредитом 329 000,00 грн.; заборгованість за відсотками 113 045,48 грн.; заборгованість зі сплати пені 89 443,11 грн.; заборгованість з комісії 20 754,00 грн.

Здійснивши перерахунок заявлених ПАТ КБ "Приватбанк" грошових вимог, судом встановлена, що відповідні розрахунки вчинені банком вірно.

Таким чином, ПАТ КБ "Приватбанк" належними та допустимими доказами доведено факт неналежного виконання боржником своїх зобов'язань за вищевказаними договором та, відповідно, наявність у останнього заборгованості у розмірі 552 242,59 грн.

Оскільки вимоги кредитора є обґрунтованими, заборгованість банкрута перед заявником на час винесення ухвали не погашена, визнана ліквідатором банкрута, розмір вказаної заборгованості відповідає фактичним обставинам справи, суд визнає ПАТ КБ "Приватбанк" кредитором ПП "ФІРМА "ФАРМАЦЕЯ" з сумою кредиторських вимог, яка, з урахуванням понесених на сплату судового збору витрат, становить 554998,59 грн., з яких: 2756,00 грн. підлягають задоволенню у першу чергу, 462799,48 грн. в четверту чергу; а 89443,11 грн. в шосту чергу.

Отже, господарським судом Київської області в ухвалі господарського суду Київської області від 14.09.2016 по справі №911/344/16, яка має преюдиційне значення для цієї справи

встановлено законність та обґрунтованість заявлених грошових вимог банку до Приватного підприємства Фірма Фармацея за договором банківського обслуговування б/н від 26.08.2011, а саме факт видачі кредиту, наявність заборгованості у сумі 552242,59 грн., в тому числі, заборгованість за кредитом - 329000,00 грн.; заборгованість за відсотками - 113045,48 грн. (відсотки розраховані станом на 16.03.2016); заборгованість зі сплати пені - 89443,11 грн. (пеня розрахована станом на 16.03.2016); заборгованості з комісії - 20754,00грн. (комісія розрахована станом на 16.03.2016).

Позика вважається повернутою в момент зарахування грошової суми, що позичалася, на банківський рахунок позикодавця (ч.3. ст. 1049 Цивільного кодексу України).

Частиною 1 ст. 1048 Цивільного кодексу України встановлено, що позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюється договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України.

Відповідно до ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України (надалі - ЦК України), зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно зі ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання із порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Відповідно до ч.1. п. 612 Цивільного кодексу України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Відповідно до положень ч.1. ст. 509 ЦК України, зобов'язаннями є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматись від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Аналогічні положення закріплені в частині першій та частині сьомій ст. 193 ГК України (надалі - ГК України), відповідно до яких суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Не допускається одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом.

Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін) (ч.1. ст. 530 ЦК України).

В забезпечення виконання зобов'язань за договором банківського обслуговування від 26.08.2011, 15.12.2014 між Публічним акціонерним товариством Комерційний банк Приватбанк (правонаступником якого є позивач Акціонерне товариство Комерційний банк Приватбанк , м. Київ, кредитор) та ОСОБА_1, м. Донецьк (ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії НОМЕР_3, виданий Калинінським РВ ДДУ УМВС 22.07.1997, ІПН НОМЕР_1) (поручитель) було укладено договір поруки №POR1418641429917 (договір поруки).

Відповідно п.1.1. договору поруки, предметом цього договору є надання поруки поручителем перед кредитором за виконання Приватного підприємства Фірма Фармацея (боржник), юридична адреса якого: 83000, Донецька область, м. Донецьк, пр. Ватутіна, буд. 33А, код ЄДРПОУ 20358175, зобов'язань за угодами-приєднання розділу 3.2.1. Кредитний ліміт Умов та правил надання банківських послуг.

Умовами п.1.2. договору поруки, поручитель відповідає перед кредитором за виконання зобов'язань в тому ж розмірі, що і боржник, включаючи сплату кредиту, процентів, нарахованих за користування кредитом, винагород, штрафів, пені та інших платежів, відшкодування збитків. Згідно цього пункту поручитель відповідає перед кредитором всіма власними коштами та майном, яке належить йому на праві власності.

Відповідно до умов пункту 1.5. договору поруки, у випадку невиконання Боржником зобов'язань, боржник з кредитором як солідарні боржники.

В пункті 4.1. договору поруки зазначено, що сторони взаємно домовились, що порука за цим договором припиняється через 15 (п'ятнадцять) років після укладення цього договору. У випадку виконання боржником та/або поручителем всіх зобов'язань цей договір припиняє свою дію.

Згідно до ст. 553 Цивільного кодексу України, за договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов'язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов'язання боржником.

Відповідно до ст. 554 Цивільного кодексу України, у разі порушення боржником зобов'язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки.

Згідно приписів ст. 543 Цивільного кодексу України, у разі солідарного обов'язку боржників (солідарних боржників) кредитор має право вимагати виконання обов'язку частково або в повному обсязі як від усіх боржників разом, так і від будь-кого з них окремо. Солідарні боржники залишаються зобов'язаними доти, доки їхній обов'язок не буде виконаний у повному обсязі.

За приписами ч.4. ст. 559 Цивільного кодексу України (в редакції, що діяла на момент порушення зобов'язань за кредитними договорами), порука припиняється після закінчення строку, встановленого в договорі поруки. У разі, якщо такий строк не встановлено, порука припиняється, якщо кредитор протягом шести місяців від дня настання строку виконання основного зобов'язання не пред'явить вимоги до поручителя.

Таким чином, враховуючи п.4.1. договору поруки, на момент подачі позову порука не припинилась.

Згідно зі статтею 73 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Статтею 74 Господарського процесуального кодексу України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Обов'язок із доказування слід розуміти як закріплену в процесуальному та матеріальному законодавстві міру належної поведінки особи, що бере участь у судовому процесі, із збирання та надання доказів для підтвердження свого суб'єктивного права, що має за мету усунення невизначеності, яка виникає в правовідносинах у разі неможливості достовірно з'ясувати обставини, які мають значення для справи.

Відповідачем до прийняття судового рішення не надано доказів погашення заборгованості за договором банківського обслуговування б/н від 26.08.2011 та договором поруки №POR1418641429917 від 15.12.2014, в результаті чого господарський суд робить висновок, що сплату цих сум заборгованості не здійснено до теперішнього часу.

На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача до відповідача є обґрунтованими, доведеними та такими, що підлягають задоволенню.

Згідно ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, витрати по сплаті судового збору покладається на відповідача, оскільки з його вини виник спір.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 13, 74, 75, 76, 129, 165, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов Акціонерного товариства Комерційний банк Приватбанк , м. Київ до ОСОБА_1, м. Донецьк, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, Приватне підприємство Фірма Фармацея , м. Ірпінь, за договором поруки №POR1418641429917 від 15.12.2014, який був укладений в якості забезпечення виконання зобов'язань за договором банківського обслуговування б/н від 26.08.2011 про стягнення заборгованості за кредитом - 329000,00грн., заборгованості за відсотками - 113045,48 грн., заборгованості зі сплати пені - 89443,11 грн., заборгованості з комісії - 20754,00 грн., задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ІПН НОМЕР_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 дата народження) на користь Акціонерного товариства Комерційний банк Приватбанк (01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1-Д, код ЄДРПОУ 14360570) за договором поруки №POR1418641429917 від 15.12.2014, який був укладений в якості забезпечення виконання зобов'язань за договором банківського обслуговування б/н від 26.08.2011, заборгованість за кредитом - 329000,00 грн., заборгованість за відсотками - 113045,48 грн., заборгованість зі сплати пені - 89443,11 грн., заборгованість з комісії - 20754,00 грн., судовий збір у розмірі 8283,64 грн.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Відповідно до ст. 241 ГПК України, рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Згідно з ч.1. ст. 256 ГПК України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається до апеляційного суду через господарський суд Донецької області (п.8., п.17.5. Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України).

Стягувач: Акціонерний товариство Комерційний банк Приватбанк (01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1-Д, код ЄДРПОУ 14360570).

Боржник: ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ІПН НОМЕР_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 дата народження).

Третя особа: Приватне підприємство Фірма Фармацея (08205, Київська область, м.Ірпінь, вул. Грибоєдова, буд. 2, оф. 6, код ЄДРПОУ 20358175).

У судовому засіданні 25.04.2019 проголошено та підписано вступну та резолютивну частини рішення. Повний текст рішення складено та підписано 02.05.2019.

Суддя Г.Є. Курило

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення25.04.2019
Оприлюднено02.05.2019
Номер документу81480211
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —905/2260/18

Ухвала від 24.05.2019

Господарське

Господарський суд Донецької області

Г.Є. Курило

Ухвала від 02.05.2019

Господарське

Господарський суд Донецької області

Г.Є. Курило

Рішення від 25.04.2019

Господарське

Господарський суд Донецької області

Г.Є. Курило

Рішення від 25.04.2019

Господарське

Господарський суд Донецької області

Г.Є. Курило

Ухвала від 03.04.2019

Господарське

Господарський суд Донецької області

Г.Є. Курило

Ухвала від 12.03.2019

Господарське

Господарський суд Донецької області

Г.Є. Курило

Ухвала від 14.02.2019

Господарське

Господарський суд Донецької області

Г.Є. Курило

Ухвала від 21.01.2019

Господарське

Господарський суд Донецької області

Г.Є. Курило

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні