КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
02 травня 2019 року м. Кропивницький Справа № 340/1074/19
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Кармазина Т.М., розглянувши матеріали адміністративного позову
Управління Держпраці у Кіровоградській області (25006, м. Кропивницький, вул. Дворцова, 24, п/с 1/37, ЄДРПОУ: 39808965 ) до
Знам'янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. Т.Г. Шевченка Знам'янської міської ради Кіровоградської області ( 27403, Кіровоградська область, м. Знам'янка, вул. Олени Теліги, 69, ЄДРПОУ:30327446 )
про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Знам'янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. Т.Г. Шевченка Знам'янської міської ради Кіровоградської області та зобов'язати відповідача зупинити експлуатацію опалювальних водогрійних котлів НІІСТУ інвентарні номери 101411102, 101411103 до усунення зазначених в позовній заяві порушень.
Суддя, ознайомившись з матеріалами позовної заяви, встановив, що вона підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог, встановлених ст.ст.160, 161 КАС України.
Згідно ч.2 ст.161 КАС України суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Однак, Управлінням Держпраці у Кіровоградській області, який є суб'єктом владних повноважень, не додано до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Крім того, відповідно до ч.1 ст.122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно з ч.2 ст.122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення визначених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень.
Відповідно до ч.6 ст.161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Звертаючись до суду, позивачем подано заяву про поновлення строку для звернення до суду з даним позовом, посилаючись на те, що наказом Управління від 03.01.2019 р. №10 та направлення на проведення перевірки від 03.01.2019 р. №699, з 10 по 23 січня 2019 року посадовим особами Управління проведено планову перевірку Знам'янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. Т.Г. Шевченка Знам'янської міської ради Кіровоградської області на предмет дотримання вимог законодавства та нормативно-правових актів з питань охорони праці, промислової безпеки, про що складено акт від 23.01.2019 р. №19-ДП/19. У зв'язку з виявленням порушень в акті перевірки попереджено відповідача про необхідність негайного зупинення експлуатації опалювальних водогрійних котлів НІІСТУ інвентарні номери 101411102, 101411103. Примірник акту перевірки відповідач отримав 23.01.21019. З метою усунення виявлених порушень, складено припис від 23.01.2019 №19-ДП/19, яким встановлено термін усунення виявлених порушень до 23.04.2019 р. Позивач вважає, що причини пропуску строку для звернення до суду з позовною заявою є поважними, що є підставою для поновлення строку для її подання.
Однак, суд не може погодитись з такою позицією позивача, оскільки, відповідно до ч.7 ст.7 Закону України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду.
Тобто, позивач мав негайно, після встановлення порушень (23.01.2019), які несуть загрозу життю та здоров'ю людей життю, звернутися до суду про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що вказані позивачем обставини не є поважними причинами пропуску строку звернення до суду з даним позовом та вважає, що у задоволенні заяви про визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними необхідно відмовити.
Відповідно до ч.6 ст.161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Статтею 123 КАС України встановлено, що у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
Таким чином, позивачу необхідно подати до суду заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду та докази поважності причин його пропуску.
Відповідно до ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху, з встановленням строку для усунення її недоліків.
Керуючись ст.ст.160, 161, 169, 248, 256 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов Управління Держпраці у Кіровоградській області до Знам'янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. Т.Г. Шевченка Знам'янської міської ради Кіровоградської області про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом семи днів з дня вручення ухвали.
Роз'яснити позивачу, що у разі неусунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, остання буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому ст.256 КАС України та окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду Т.М. Кармазина
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.05.2019 |
Оприлюднено | 02.05.2019 |
Номер документу | 81482164 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
Т.М. Кармазина
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні