Справа № 600/132/18
Справа № 2-о/600/29/2019
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 квітня 2019 року смт. Козова
Козівський районний суд Тернопільської області
у складі: головуючого судді - Гриновець О.Б.,
з участю: секретаря судового засідання - Липної О.А.,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду в смт. Козова цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, заінтересована особа: Кальненська сільська рада Козівського району Тернопільської області,-
ВСТАНОВИВ:
22.02.2018 року ОСОБА_1 звернулася в суд із заявою про встановлення факту належності їй, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, державного акту на право приватної власності на землю серії НОМЕР_2 від 26.07.2001 року, який було видано Кальненською сільською радою народних депутатів в Тернопільській області на ім'я ОСОБА_1 .
В обґрунтування поданої заяви вказує про те, що 26.07.2001 року отримала державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_2. Згодом, вона виявила, що у вказаному державному акті допущена помилка у її прізвищі, а саме воно зазначено як ОСОБА_1 , хоча згідно паспорту вона ОСОБА_1 . У зв'язку із вказаною помилкою вона позбавлена можливості розпоряджатися своєю земельною ділянкою, зокрема віддати їх в оренду. Звернувшись до відділ у Козівському районі Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області про внесення змін до державного акту та виправлення помилки їй, останнім 25.01.2018 року було відмовлено у зв'язку з тим, що з 01.01.2013 року державні акти на право власності на земельну ділянку не видаються. На підставі вказаного, враховуючи довідку Кальненської сільської ради Козівського району Тернопільської області №70 від 24.01.2018 року, просить задовольнити вимогу її заяви в повному обсязі.
01.03.2018 року ухвалою судді Козівського районного суду Тернопільської області прийнято до розгляду вказану позовну заяву, відкрито у ній провадження та призначено підготовче засідання (а.с.12).
05.06.2018 року та 17.04.2019 року від представника заінтересованої особи на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву , у якому він просить розглядати заяву ОСОБА_1 у його відсутності, а позовні вимоги підтримує повністю (а.с.17а, 35).
В підготовче засідання заявник не з'явилася, однак 18.04.2019 року від ОСОБА_1 надійшла заява про розгляд справи без її участі у зв'язку із станом здоров'я, у якій вона також просила задовольнити її вимоги (а.с.37).
Представник заінтересованої особи у підготовче засідання не з'явився, однак подав 05.06.2018 року та 17.04.2019 року заяви про розгляду справи у його відсутності (а.с.17а, 35).
Згідно ч.3 ст.294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Відповідно до ч.1 ст.198 ЦПК України підготовче засідання проводиться за правилами, встановленими главою 6 цього розділу, з урахуванням особливостей підготовчого засідання, встановлених цим Кодексом.
Оскільки учасники справи, які були повідомлені належним чином про місце, дату та час розгляду справи в підготовче засідання не з'явились, відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення справи по суті, суд дійшов до наступних висновків.
Статтею 4 ЦПК України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Частиною 3 статті 12 ЦПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з ч.ч.1, 2 ст.206 ЦПК України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. До ухвалення судового рішення у зв'язку з відмовою позивача від позову або визнанням позову відповідачем суд роз'яснює сторонам наслідки відповідних процесуальних дій, перевіряє, чи не обмежений представник відповідної сторони у повноваженнях на їх вчинення.
Відповідно до ч.4 ст.206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для цього законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках (ч.1 ст.13 ЦПК України).
У ч.1 ст.315 ЦПК України визначено перелік фактів встановлення яких відбувається у судовому порядку.
За змістом пункту 6 ч.1 ст.315 ЦПК України, у судовому порядку може бути встановлений факт належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Постановою Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 року №5 Про судову практику у справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення роз'яснено, що судами в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян, чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення.
Судом встановлено, що прізвищем, ім'ям та по батькові заявника, згідно з копією паспорта громадянина України є ОСОБА_1 (а.с.8).
Довідка про присвоєння ідентифікаційного номер, видана на ім'я ОСОБА_1 (а.с.8, звор.).
В той же час, в матеріалах справи наявна копія держаного акту на право приватної власності на землю, виданий 26.07.2001 року Кальненською сільською радою народних депутатів громадянину України ОСОБА_1 серії НОМЕР_2 (а.с.3).
Згідно з довідкою виконавчого комітету Кальненської сільської ради Козівського району Тернопільської області №70 від 24.01.2018 року ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 одна і та сама особа, іншої такої особи з таким прізвищем, ім'ям та по батькові, такої дати народження на території сільської ради не було і немає (а.с.4).
Крім того, судом встановлено, що заявник зверталася до відділу у Козівському району Держгеокадастру у Тернопільській області з метою внесення змін (виправлення помилки) в прізвищі у вказаному вище державному акті або видачу нового державного акту на право власності на земельну ділянку, однак їй було відмовлено, про що повідомлено листом №45/108-18 від 25.01.2018 року (а.с.7).
Абзацом 2 п.12 постанови пленуму Верховного Суду України №5 від 31.03.1995 року Про судову практику у справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення роз'яснено правозастосування цієї норми, зокрема, при розгляді справи про встановлення відповідно до п.6 ст.273 ЦПК факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення. Разом з тим, цей порядок не застосовується, якщо виправлення в таких документах належним чином не застережені або ж їх реквізити нечітко виражені внаслідок тривалого використання, неналежного зберігання, тощо. Це є підставою для вирішення питання про встановлення факту, про який йдеться в документі, відповідно до чинного законодавства.
Відповідно до ст.89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не має для суду встановленої сили. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Враховуючи вищенаведене, а також те, що чинним законодавством не передбачено іншого порядку встановлення факту належності правовстановлюючого документу за умови відмови відповідного органу у внесенні виправлення і метою встановлення такого факту є реалізація права на вільне розпорядження належною заявнику земельною ділянкою, суд дійшов до висновку, що заява є підставною і слід таку задовольнити.
Керуючись ст.ст. 10, 13, 76-81, 89, 141, 247, 258-259, 263-265, 273, 293-294, 315 ЦПК України,
УХВАЛИВ :
заяву ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, заінтересована особа: Кальненська сільська рада Козівського району Тернопільської області - задовольнити.
Встановити факт належності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканці АДРЕСА_1 державного акту на право приватної власності на землю серії НОМЕР_2 від 26.07.2001 року, який було видано Кальненською сільською радою народних депутатів в Тернопільській області на ім'я ОСОБА_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Тернопільського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Заявник - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1; зареєстроване у встановленому порядку місце проживання: АДРЕСА_1; РНОКПП - НОМЕР_1, дані паспорта - серія НОМЕР_3, виданий Козівським РВ УМВС України в Тернопільській області, 28.04.2011 року.
Заінтересована особа - Кальненська сільська рада Козівського району Тернопільської області, адреса місцезнаходження: 47672, вул. Шкільна, 11, с. Кальне, Козівський район Тернопільська область; код ЄДРПОУ: 04392586.
Суддя О.Б.Гриновець
Суд | Козівський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 18.04.2019 |
Оприлюднено | 03.05.2019 |
Номер документу | 81497666 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Козівський районний суд Тернопільської області
Гриновець О. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні