Справа № 298/552/19
Номер провадження 2-з/298/2/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 травня 2019 року смт. Великий Березний
Великоберезнянський районний суд Закарпатської області у складі: головуючої- судді ОСОБА_1, при секретарі Брітовій Е.А., розглянувши без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Великий Березний заяву ОСОБА_2 до Державного підприємства « Сетам» , відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області, ОСОБА_3 про забезпечення позову ,-
в с т а н о в и в:
Позивач ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом про визнання недійсними електронних торгів. 26 квітня 2019 року ОСОБА_2, подав заяву про забезпечення позову, яку мотивує тим, що відповідно до позовних вимог щодо визнання електронних торгів недійсними предметом позову є нерухоме майно, а саме земельна ділянка площею 0,1000 га., кадастровий номер 2120855100:02:005:0007, яка розташована в смт. Великий Березний вул. Локоти,2А, Великоберезнянського району Закарпатської області, яка належить йому на праві приватної власності. 23 квітня 2019 року на підставі ухвали суду вжито заходи забезпечення позову шляхом накладення арешту на земельну ділянку. На підставі протоколу проведення електронних торгів відповідно до п.4 Розділу X Порядку реалізації арештованого майна затвердженого наказом Міністерства юстиції України 29.09.2016 року № 2831/5 зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30.09.2016 за № 1301/29431 визначено: після повного розрахунку переможця за придбане майно ( у тому числі сплати винагороди за організацію та проведення електронних торгів) на підставі протоколу про проведення електронних торгів та платіжного документа, що підтверджує сплату додаткової винагороди за організацію та проведення електронних торгів ( у випадку, якщо майно реалізувалося за ціною, вищою стартової), виконавець протягом п'яти робочих днів складає акт про проведені електронні торги. Державний виконавець додатково затверджує акт про проведені електронні торги у начальника відділу, якому він безпосередньо підпорядкований. Однак після затвердження акту державного виконавця, можливий перехід права власності на земельну ділянку, яка є предметом спору, а тому з метою забезпечення позову та виконання рішення суду в майбутньому, у разі задоволення позовних вимог, позивач вважає, що є всі наявні підстави для вжиття додаткових заходів забезпечення позову шляхом заборони вчиняти дії та забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору.
У відповідності до вимог ст. 149 ЦПК України забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Відповідно до ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи. Про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу.
За загальним правилом, заявник зобов'язаний довести наявність підстав для забезпечення позову, надавши відповідні докази, що невжиття заходів забезпечення позову може привести до утруднення або навіть неможливості у майбутньому виконати рішення суду.
У заяві про забезпечення позову заявником повинні бути зазначені причини, у зв'язку з якими потрібно забезпечити позов, обґрунтування необхідності такого заходу, інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Пунктом 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006 року №9 Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову наголошує, що розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу позивача та відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Судом досліджено вказану заяву про забезпечення позову та встановлено, що позивачем подано до суду позов про визнання недійсними електронних торгів, що відбулися 04.04.2019 року Державним підприємством « Сетам» з реалізації нерухомого майна, а саме земельної ділянки площею 0,1000 га., кадастровий номер 2120855100:02:005:0007, яка розташована в смт. Великий Березний вул. Локоти,2А, Великоберезнянського району Закарпатської області.
Відповідно до ст. 150 ЦПК України, передбачено, що позов забезпечується: накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб; забороною вчиняти певні дії; встановлення обов'язку вчинити певні дії; забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов'язання.
Відповідно до ч.ч.1,2,3 ст.151 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходи забезпечення позову. У заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено: причини, у зв'язку з якими потрібно забезпечити позов; вид забезпечення позову, який належить застосувати з обґрунтуванням його необхідності; інші відомості, потрібні для забезпечення позову. Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду. Суд може застосувати кілька видів забезпечення позову.
За змістом ст.151ЦПК України забезпечення позову - це вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача проти несумлінних дій відповідача. Підставою забезпечення позову є обґрунтоване припущення заявника, що невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.У заяві про забезпечення позову обов'язково зазначаються: причини, у зв'язку з якими потрібно забезпечити позов, тобто обґрунтування, чому невжиття заходів забезпечення може утруднити або зробити неможливим виконання рішення суду і як саме, вид забезпечення позову, який належить застосовувати, з обґрунтуванням його необхідності, тобто вказівка на спосіб забезпечення позову, який на думку заявника, є найбільш адекватним, інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Таким чином,у зв'язку з тим, що позивачем подано до суду позов про визнання недійсними електронних торгів і предметом позову є земельна ділянка площею 0,1000 га., кадастровий номер 2120855100:02:005:0007, яка розташована в смт. Великий Березний вул. Локоти,2А, Великоберезнянського району Закарпатської області, суд вважає вимогу про забезпечення позову обґрунтованою, тому приходить до висновку про задоволення даної заяви.
Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.157 ЦПК України ухвала суду про забезпечення позову має відповідати вимогам до виконавчого документа,встановленим законом.Така ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження. Примірник ухвали про забезпечення позову залежно від виду вжитих заходів одночасно з направленням заявнику направляється судом для негайного виконання всім особам, яких стосуються заходи забезпечення позову і яких суд може ідентифікувати, а також відповідним державним та іншим органам для вжиття відповідних заходів.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 149-157 ЦПК України, -
постановив:
Заяву позивача ОСОБА_2 до Державного підприємства « Сетам» , відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області, ОСОБА_3 про забезпечення позову-задовольнити.
Вжити заходи забезпечення позову шляхом заборони вчиняти дії та забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору , а саме земельної ділянки площею 0,1000 га., кадастровий номер 2120855100:02:005:0007, яка розташована в смт. Великий Березний вул. Локоти,2А, Великоберезнянського району Закарпатської області.
Ухвала про забезпечення позову набуває законної сили з дня її проголошення (підписання) суддею та підлягає негайному виконанню у порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Ухвала може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду протягом 15-денний строк з дня її проголошення .
Оскарження ухвали про забезпечення позову або відмову у забезпеченні позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Головуюча: М.С. Лютянська
Суд | Великоберезнянський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 03.05.2019 |
Оприлюднено | 05.05.2019 |
Номер документу | 81507039 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні