Справа № 291/247/19
У К Р А Ї Н А
Ружинський районний суд Житомирської області
Р І Ш Е Н Н Я
І м е н е м У к р а ї н и
02 травня 2019 року
Ружинський районний суд Житомирської області
в складі : головуючого - судді Митюк О.В.,
за участю секретаря -Підгорної А.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Ружин цивільну справу за позовом
ОСОБА_1, представник позивача - ОСОБА_2
до ОСОБА_3
про поділ спільного майна подружжя,
В С Т А Н О В И В
В лютому 2019 року позивач звернувсь до суду з позовом до відповідача та просив суд визнати за нею право власності на майно, яке було набуте в шлюбі з ОСОБА_3, а саме :житловий будинок, що знаходиться по вулиці Сквирській буд.136 в селі Заріччя, Ружинського району, Житомирської області, який було придбано за 36085 (тридцять шість тисяч вісімдесят п ять гривень) гривень, на данний час його вартість згідно звіту про оцінку нерухомого майна, складає 74927 гривень. Виділити, йому, позивачу у власність:квартиру, що знаходиться АДРЕСА_1, який було придбано за 8673 (вісім тисяч шістсот сімдесят три гривні), на данний час її вартість згідно звіту про оцінку нерухомого майна, складає 41903 гривень, та приватизовану земельну ділянку, площею 0.0080 га, кадастровий номер 1825255100:04:004:0090 на якій розташована вищевказана квартира за адресою АДРЕСА_2, нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 33029.20 гртвень.
В обґрунтування позову позивач зазначає, що 20 грудня 2003 року між ним та відповідачкою було укладено шлюб. На даний час шлюб розірвано відповідно до рішення Ружинського районного суду Житомирської області від 18.05.2011 року.
За період спільного проживання в шлюбі ними за договором купівлі-продажу будинку від 24.07.2006 року було придбано за спільні кошти подружжя за 36085 (тридцять шість тисяч вісімдесят п ять гривень) житловий будинок, який знаходиться по вулиці Сквирській буд.136 в селі Заріччя, Ружинського району, Житомирської області. Та за договором купівлі-продажу від 29.04.2010 року було придбано за спільні кошти подружжя за 8673 (вісім тисяч шістсот сімдесят три гривні) квартиру, яка знаходиться АДРЕСА_1, який було придбано за 8673 (вісім тисяч шістсот сімдесят три гривні), та приватизовану земельну ділянку, площею 0.0080 га, кадастровий номер 1825255100:04:004:0090 на якій розташована вищевказана квартира.
З вищевикладеного слідує, що за період шлюбу ними було придбано майна на загальну суму 44758 грн.
В підготовчому судовому засіданні позивач та його представник позовні вимоги підтримали та просили їх задовольнити. В подальшому в судове засіданя не з явилися, подали до суду заяви про розгляд справи у їх відсутність.
Відповідачка в підготовчому судовому засіданні позовні вимоги визнали та просили їх задовольнити. В подальшому в судове засіданя не з явилися, подали до суду заяви про розгляд справи у її відсутність.
Відповідно до ч.ч. 3, 4 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем. Ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 206, 207 цього Кодексу.
Згідно ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Відповідно до ст. 60 СК України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми тощо) самостійного заробітку (доходу).
Частиною 1 ст. 70 СК України передбачено, що у разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.
З врахуванням думки сторін, суд вважає за можливе розглянути справу із ухваленням рішення в підготовчому судовому засіданні.
Заслухавши пояснення учасників справи, дослідивши матеріали справи, та давши їм належну оцінку, беручи до уваги, що визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд приймає його та задовольняє позов.
У відповідності до вимог ст. ст. 12, 13, 78 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог чи заперечень. Суд розглядає справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до вимог цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ст. 81 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
За положеннями ч. ч. 1, 2 ст. 21 СК України, шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у державному органі реєстрації актів цивільного стану. Проживання однією сім'єю жінки та чоловіка без шлюбу не є підставою для виникнення у них прав та обов'язків подружжя.
Відповідно до ч. 1 ст. 36 СК України, шлюб є підставою для виникнення прав та обов'язків подружжя.
Судом встановлено, що 20.12.2003 року ОСОБА_1 та ОСОБА_3 уклали шлюб,
Рішенням Ружинського районного суду Житомирської області від 18.05.2011 року шлюб між сторонами було розірвано.
Позивач надала суду докази того, що житловий будинок, який знаходиться по вулиці Сквирській буд.136 в селі Заріччя, Ружинського району, Житомирської області, та квартира, яка знаходиться АДРЕСА_3, з приватизованою земельну ділянку, на якій розташована вищевказана квартира, які підлягають розподілу, придбані саме у шлюбі, що підтверджується договорами купівлі-продажу від 24.07.2006 року, та від 29.04.2010 рок, та відповідними витягами з Державного реєстру прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.
Відповідно до ч.1 ст. 69 СК України, дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу.
Відповідно до вимог ст. 71 СК України майно, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, ділиться між ними в натурі. Якщо дружина та чоловік не домовилися про порядок поділу майна, спір може бути вирішений судом. При цьому суд бере до уваги інтереси дружини, чоловіка, дітей та інші обставини, що мають істотне значення. Неподільні речі присуджуються одному з подружжя, якщо інше не визначено домовленістю між ними. Речі для професійних занять присуджуються тому з подружжя, хто використовував їх у своїй професійній діяльності. Вартість цих речей враховується при присудженні іншого майна другому з подружжя. Присудження одному з подружжя грошової компенсації замість його частки у праві спільної сумісної власності на майно, зокрема на житловий будинок, квартиру, земельну ділянку, допускається лише за його згодою, крім випадків, передбачених Цивільним кодексом України. Присудження одному з подружжя грошової компенсації можливе за умови попереднього внесення другим із подружжя відповідної грошової суми на депозитний рахунок суду.
Як роз'яснив Пленум Верховного Суду України в Постанові № 11 від 21.12.2007 Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя поділ спільного майна подружжя здійснюється за привалами, встановленими статтями 69-72 СК та ст. 372 ЦК. Відповідно до п. 24 Постанови до складу майна, що підлягає поділу, включається загальне майно подружжя, наявне у нього на час розгляду справи, та те, що знаходиться у третіх осіб. При поділі майна враховуються також борги подружжя та правовідносини за зобов'язаннями, що виникли в інтересах сім'ї (ч. 4 ст. 65 СК України).
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 57 СК України особистою приватною власністю дружини, чоловіка є, зокрема, майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто.
Отже, позивачем у відповідності до ст. 76 - 81 ЦПК України надано докази того, що майно яке підлягає розподілу, придбане за час перебування у шлюбі з відповідачкою ОСОБА_3
Дослідивши матеріали справи, повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються заявлені вимоги у їх сукупності та взаємозв'язку, об'єктивно оцінивши усі наявні докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення заяви по суті, суд, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Враховуючи наведене та керуючись ст. ст. 21, 36, 57, 69, 70, 71 СК України, ст. ст. 12, 13, 78 - 83, 89, 133, 141, 263-265, 354ЦПК України, суд
У ХВ АЛ ИВ:
Позов ОСОБА_1, представник позивача - ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про поділ спільного майна подружжя - задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, і.к.3001710118, право приватної власності на квартиру №2 (Два), яка розташована за адресою: Житомирська область, Ружинський район, смт.Ружин, вул.О.Бурди, буд.72 (Сімдесят два) та приватизовану земельну ділянку, площею 0.0080 га, кадастровий номер 1825255100:04:004:0090 на якій розташована вищевказана квартира за адресою АДРЕСА_4.
Визнати за ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, і.к.3084523265, право приватної власності на житловий будинок з господарськими будівлями, який розташований за адресою: Житомирська область, Ружинський район, с.Заріччя, вул.Сквирська будинок 136 (Сто тридцять шість).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а в разі оголошення лише вступної та резолютивної частини судового рішення з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Згідно п.п. 15.5 п. 15 Перехідних положень ЦПК (від 03.10.2017 року) апеляційна скарга подається учасниками справи до Житомирського апеляційного суду через Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області.
Суддя О. В. Митюк.
Суд | Ружинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 02.05.2019 |
Оприлюднено | 05.05.2019 |
Номер документу | 81516143 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ружинський районний суд Житомирської області
Митюк О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні