Постанова
від 17.04.2019 по справі 903/721/18
ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

33001 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 квітня 2019 року Справа № 903/721/18

Північно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючий суддя Юрчук М.І., суддя Крейбух О.Г. , суддя Дужич С.П.

секретар судового засідання Берун О.О.

за участю представників сторін:

позивача: представник не з'явився

відповідача: представник не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Рута" на рішення господарського суду Волинської області, ухваленого 27.11.18р. суддею Слободян О. Г. у м.Луцьку, повний текст складено 07.12.18р. у справі № 903/721/18

за позовом Комунального підприємства "Нововолинськтеплокомуненерго" Житлово-комунального об'єднання Нововолинської міської ради

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Рута"

про стягнення 19779 грн. 43 коп.

ВСТАНОВИВ:

1. Короткий зміст позовних вимог.

1.1. 05.10.2018р. позивач - Комунальне підприємство "Нововолинськтеплокомуненерго" Житлово-комунального об'єднання Нововолинської міської ради (далі по тексту цієї постанови також - КП "Нововолинськтеплокомуненерго") звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача - товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) "Рута" 19810грн. 22коп., з яких: 16148грн. 40коп.- заборгованості за надані послуги з централізованого опалення, 30грн. 79коп. - пені, 775грн. - 3% річних та 2856грн. 03коп. - інфляційних втрат. Також просить стягнути з відповідача 1762грн. витрат по сплаті судового збору.

1.2. В обґрунтування позовних вимог позивач покликається на неналежне виконання відповідачем взятих на себе зобов'язань згідно умов договору про надання послуг з централізованого опалення №226 від 15.10.2014р. щодо оплати за надані послуги.

2. Процесуальне рішення, яке оскаржується у суді апеляційної інстанції та його короткий зміст.

2.1. Рішенням господарського суду Волинської області від 27.11.2018р. у справі №903/721/18 задоволено позов; стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Рута" на користь Комунального підприємства "Нововолинськтеплокомуненерго" Житлово-комунального об'єднання Нововолинської міської ради 19779грн. 43коп. (з яких: 16148грн. 40коп. заборгованості, 775грн. 3% річних та 2856грн. 03коп. інфляційних втрат), а також 1762грн. витрат по сплаті судового збору.

2.2. Рішення суду першої інстанції мотивоване тим, що укладений договір про надання послуг з централізованого опалення №226 від 15.10.2014р. між позивачем та відповідачем у даній справі не розірвано, не визнано його недійсним, а відтак зобов'язання за даним договором є чинними. Наявність ізольованих стояків, які транзитом проходять через приміщення відповідача не звільняє його від відповідальності щодо оплати за надані послуги із централізованого опалення. Однак відповідач неналежно виконував взяті на себе зобов'язання.

Заперечення відповідача не спростовують позовних вимог; відповідачем не доведено факт відсутності заборгованості за отриману теплову енергію через транзитні трубопроводи за договором.

3. Доводи особи, яка подала апеляційну скаргу; короткий зміст вимог апеляційної скарги.

3.1. Не погоджуючись з прийнятим рішенням суду першої інстанції відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Рута" - звернувся до Північно-західного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою відповідно у якій просить скасувати рішення господарського суду Волинської області від 27.11.2018р. у справі №903/721/18 та прийняти нове, яким відмовити у позові.

3.2. Апеляційна скарга мотивована тим, що рішення суду першої інстанції прийняте з порушенням норм матеріального та процесуального права. Судом не звернуто увагу на наявність двох письмових вимог відповідача від 05.07.2016 року та 07.11.2016 року про розірвання договору та припинення нарахувань, у зв'язку із відсутністю даної послуги, як такої, та законодавчого обґрунтування проведення нарахувань за нею у відповідності до технічної документації, а саме робочого проекту на встановлення індивідуального опалення приміщення. Вказана письмова форма заяв відповідає умовам укладеного договору і відповідно повідомленню сторони про його розірвання. Відтак відповідач вважає, що відсутні договірні відносини між сторонами в опалювальних періодах 2016-2018 роках.

3.3. Крім того суд першої інстанції погодився з діями позивача щодо проведення нарахування відповідачу за послуги з централізованого опалення об'єкта на підставі розрахунку на визначення тепловіддачі трубопроводів системи централізованого опалення, виконаного ПКГ КП "Нововолинськтеплокомуненерго" та акту ВТВ про ізоляцію стояків, при цьому у рішенні не обґрунтував, яким нормативно-правовим актом це передбачено.

3.4. Судом не звернуто увагу на той факт, що жодного посилання в наведених нормах законодавства України, яке регулює питання теплопостачання не зазначено порядку проведення нарахувань, як окрему послугу, споживачам за тепловтрати стояків.

4. Відзив на апеляційну скаргу, заяви та клопотання, які надійшли від учасників апеляційного провадження, заяви про відводи та самовідводи.

4.1. На адресу Північно-західного апеляційного господарського суду 11.02.2019р. від позивача надійшов відзив, відповідно у якому просить відмовити у задоволенні апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Рута" та залишити рішення господарського суду Волинської області від 27.11.2018р. у справі №903/721/18 без змін.

4.2. Представники сторін в судове засідання не з'явилися, повідомлені були належним чином про що свідчать рекомендовані повідомлення про вручення поштових відправлень (а.с. 198, 199). Проте на електронну адресу Північно-західного апеляційного господарського суду від апелянта надійшла заява про розгляд справи за відсутності представника відповідача.

4.3. До початку розгляду даної апеляційної скарги по суті, ні під час її розгляду від учасників провадження у даній справі заяв про відвід складу суду чи судді колегії не заявлялося. Суддями колегії самовідводи не заявлялися.

5. Межі перегляду справи в суді апеляційної інстанції.

Суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції досліджує докази, що стосуються фактів, на які учасники справи посилаються в апеляційній скарзі та (або) відзиві на неї. Докази, які не були подані до суду першої інстанції, приймаються судом лише у виняткових випадках, якщо учасник справи надав докази неможливості їх подання до суду першої інстанції з причин, що об'єктивно не залежали від нього. Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов'язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права. У суді апеляційної інстанції не приймаються і не розглядаються позовні вимоги та підстави позову, що не були предметом розгляду в суді першої інстанції (стаття 269 ГПК України).

6. Законодавство, яке застосоване апеляційним судом при розгляді апеляційної скарги.

6.1. Під час розгляду апеляційної скарги відповідача на рішення господарського суду Волинської області від 27 листопада 2018 року у справі №903/721/18 Північно-західний апеляційний господарський суд застосував:

Господарський процесуальний кодекс України, в редакції чинній з 15 грудня 2017 року (далі по тексту постанови також - ГПК України);

Закон України "Про судовий збір";

Цивільний кодекс (ЦК) України;

Господарський кодекс (ГК) України

Закон України "Про теплопостачання";

Закон України "Про житлово-комунальні послуги";

Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення , затверджені постановою Кабінету Міністрів України № 630 від 21.07.2005 року;

Правила користування тепловою енергією , затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 03.10.2007р. № 1198.

6.2. При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду (частина 4 ст.236 ГПК України).

7. Розгляд апеляційної скарги по суті.

7.1. Північно-західний апеляційний господарський суд, розглянувши доводи апеляційної скарги, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні матеріали справи, перевіривши повноту встановлення обставин справи та їх юридичну оцінку, проаналізувавши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, зазначає наступне.

7.2. Як убачається із матеріалів справи 15.10.2014р. між КП "Нововолинськтеплокомуненерго" (Виконавець) та ТОВ "Рута" (Споживач) було укладено Договір № 226 про надання послуг з централізованого опалення.

7.2.1. Згідно пунктів 1, 2 Договору Виконавець зобов'язується своєчасно надавати Споживачу відповідної якості послуги з централізованого опалення об'єкта: аптеки за адресою: м. Нововолинськ, мікрорайон 15-ий, буд. 5, опалювальною площею 141,2м 2 , а Споживач зобов'язується своєчасно оплачувати надані послуги за встановленими тарифами у строки і на умовах, передбачених Договором.

7.2.2. Тарифи на послуги на момент укладення договору становлять (з ПДВ): теплова енергія - 1260,13грн./Гкал. Розмір нарахування щомісячної плати за надані послуги проводиться в опалювальний період відповідно до розрахунку на визначення тепловіддачі трубопроводів системи центрального опалення, виконаного ПКГ КП "Нововолинськтеплокомуненерго" та акту ВТВ про ізоляцію стояків, і на момент укладення Договору становить: 0,316 Гкал/міс х 1 260,13 грн./Гкал = 398,20 грн., в т.ч. ПДВ 20%-66,37 грн. (п.5 Договору).

7.2.3. Відповідно до пунктів 6, 7 Договору розрахунковим періодом є календарний місяць. Оплата послуг здійснюється не пізніше 25 числа за поточний місяць щомісячно на протязі опалювального періоду. Послуги оплачуються готівкою, або в безготівковій формі.

7.2.4. Нові тарифи є обов'язковими для сторін з дня введення їх в дію (пп. 14.12 п. 14 Договору).

7.2.5. Сторони визначили, що Договір діє в частині реалізації теплової енергії з 15 жовтня 2014 року по 14 жовтня 2019 року, а в частині проведення розрахунків за надані послуги - до повного погашення заборгованості.

7.3. Вказаний Договір сторонами не розірвано (хоча такі наміри у відповідача були - пункт 7.11. цієї постанови), не визнано недійсним у судовому порядку.

7.4. 15 жовтня 2014 року приміщення ТОВ "Рута", що розташоване за адресою 15-й мікрорайон, 5 в м. Нововолинську, було від'єднано від централізованого опалення, у зв'язку з встановленням індивідуального опалення.

7.4.1. Про вказану обставину 15.10.2014р. комісією у складі представників ЖЕК №3, ПП "МП САНТЕХМОНТАЖ", КП "Нововолинськтеплокомуненерго" та ТОВ "Рута" було складено та підписано акт про відключення квартири (нежитлового приміщення, секції, під'їзду, будинку) від внутрішньобудинкових мереж ЦО і ГВП шляхом видимого розриву заварюванням ізольованих стояків діаметром d=32,25мм, 11 шт. (а.с.24)

7.4.2. Також 15.10.2014р. комісією у складі начальника ВТВ Мотики О.В., інженера ВТВ Зелінської О.М., в присутності підприємця Гунди В.В. був складений акт про відключення подачі теплової енергії у приміщенні за адресою 15 Мікрорайон, 5, що належить ТОВ "Рута" (а.с.23).

7.4.3. За цих обставин апеляційний господарський суд приходить до висновку, що приміщення за адресою м.Нововолинськ, 15 Мікрорайон, 5, яке належить ТОВ "Рута" від'єднане від внутрішньобудинкових мереж центрального опалення і гарячого водопостачання (ЦО і ГВП) на законних підставах.

7.5. В акті про відключення подачі теплової енергії" (а.с.23) зазначено, що тепловтрати при ізоляції стояків складають 0,316 Гкал/міс, з 15.10.14р. КП "Нововолинськтеплокомуненерго" здійснював нарахування та виставляв рахунки на оплату.

7.6. Поряд з тим у лютому 2015 року при встановленні лічильника обліку теплової енергії у приміщенні ТОВ "Рута" позивачем було виявлено кімнату, що належить відповідачу, через яку проходять трубопроводи централізованого опалення будинку.

7.7. 10.02.2015р. за наслідками проведення перевірки теплоізоляції транзитних трубопроводів в підвальних приміщеннях та приміщеннях першого поверху аптеки, представниками позивача в присутності представника відповідача, було складено Акт про нарахування із дня укладення Договору (а не з нового опалювального періоду (з року) - як зазначено судом першої інстанції в оспорюваному рішенні) за тепловіддачу транзитних трубопроводів по фактично ізольованих трубопроводах, яке становить 0,53 Гкал/міс. (а.с.32).

Керівник ТОВ Рута від підпису відмовився.

7.8. За наслідками такої перевірки у 2015 році КП "Нововолинськтеплокомуненерго" було підготовлено новий Розрахунок на визначення тепловіддачі транзитних трубопроводів централізованого опалення в підвальному приміщенні, що належить відповідачу. Згідно Розрахунку, загальна кількість тепла, яка поступає від транзитних стояків нежитлового приміщення 1-го поверху та транзитних трубопроводів підвального приміщення становить за годину - 840,59 Вт, а за місяць - 0,53 Гкал/міс.

7.9. В грудні 2015 року відповідач звернувся до теплопостачальної організації для надання роз'яснень такого нарахування, методики та законного обґрунтування, враховуючи той факт, що тепло відповідач отримував за рахунок індивідуального опалення, за що відповідно проводив оплату, а стояки були ізольовані, що фактично виключало обігрів приміщень. Однак належної відповіді не отримав.

7.10. Ці ж обставини відповідачем були відображені і у зверненні до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, яке у своїй відповіді від 07.04.2016 року зазначило, що при відключенні приміщення від централізованого опалення, у відповідача залишається обов'язок оплачувати витрати за опалення місць загального користування в будинку у відповідності до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими КМ України від 21.07.2005 року № 630 та Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, який затверджено наказом Міністерства будівництв, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22.11.2005 року № 4, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 09.12.2005 року за № 1478/11758. Що стосується оплати теплової енергії, яка виділяється стояками у квартирі, то чинним законодавством встановлення такої плати окремо для стояків у квартирі не передбачено.

7.11. Неможливість врегулювання спору стало підставою направлення відповідачем 05.11.2016 року листа-вимоги до КП "Нововолинськтеплокомуненерго" про припинення самовільного нарахування оплати за централізоване опалення-теплової енергії, яка виділяється стояками в приміщенні та розірвання укладеного договору про надання послуг з централізованого опалення № 226 від 15.10.2014 року, оскільки послуги по ньому не надаються.

7.12. На виконання умов Договору, позивач на адресу відповідача щомісячно надсилав рахунки для оплати послуг та акти здачі-надання послуг.

7.12.1. Відповідно до п.12.11 Договору Споживач зобов'язаний щомісячно повертати на адресу Виконавця належним чином оформлені акти здачі-прийняття робіт (надання послуг).

7.12.2. Проте, відповідач, як споживач послуг не повертав на адресу позивача, як виконавця належним чином оформлені акти-надання послуг та не оплачував отримані послуги.

7.12.3. За умовами п.34 Договору, при не поверненні Споживачем належним чином оформленого акту здачі-надання послуг, послуги вважаються наданими в повному обсязі.

7.12.4. Розрахунок заборгованості позивач здійснює за період опалювальних сезонів: жовтень 2015 року - квітень 2016 року; жовтень 2016 року - квітень 2017 року; жовтень 2017 року - квітень 2018 року та визначає її як теплова енергія від тепловіддачі транзитних трубопроводів централізованого опалення.

7.12.5. Станом на 06.09.2018 року у ТОВ "Рута" за Договором згідно розрахунку виникла заборгованість перед КП "Нововолинськтеплокомуненерго" розмірі 16148,40 грн.

7.13. Як зазначалося у даній постанові вище (п.1.1.) позивач звернувся за захистом порушеного права до суду господарської юрисдикції.

7.14. За результатами розгляду позову його було задоволено (пункт з урахуванням відмови позивача від позову в частині стягнення 30,79грн. пені.

8. Висновок апеляційного суду за результатами розгляду апеляційної скарги, задоволення (відхилення) доводів апеляційної скарги.

8.1. Оцінивши в сукупності матеріали справи, проаналізувавши вимоги чинного законодавства, що регулює спірні правовідносини, врахувавши пояснення представника відповідача, Північно-західний апеляційний господарський суд не погоджується із висновком, до якого прийшов суд першої інстанції та дійшов до власного висновку про задоволення апеляційної скарги відповідача та, як наслідок, про скасування оспорюваного рішення та прийняття нового рішення про відмову у позові з огляду на наступне.

8.2. В силу приписів пункту 1 частини 5 статті 12 ГПК України дана справа відноситься до малозначних - справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

8.3. Основні правові, економічні та організаційні засади діяльності на об'єктах сфери теплопостачання та відносини, пов'язані з виробництвом, транспортуванням, постачанням та використанням теплової енергії з метою забезпечення енергетичної безпеки України, підвищення енергоефективності функціонування систем теплопостачання, створення і удосконалення ринку теплової енергії та захисту прав споживачів та працівників сфери теплопостачання регулюються Законом України Про теплопостачання - преамбула Закону.

8.4. Як зазначалося вище у даній постанові між сторонами виникли договірні правовідносини з 15.10.2014 року (пункти 7.2.-7.2.5. цієї постанови).

8.4.1. Статтею 11 ЦК України встановлено, що підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

8.4.2. У відповідності до ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

8.4.3. Згідно статті 6 ЦК України сторони є вільними в укладанні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

8.4.4. Відповідно до ст.ст. 525, 526 ЦК України зобов'язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

8.5. Згідно зі статтею 1 Закону України Про теплопостачання постачання теплової енергії (теплопостачання) - це господарська діяльність, пов'язана з наданням теплової енергії (теплоносія) споживачам за допомогою технічних засобів транспортування та розподілом теплової енергії на підставі договору. Теплопостачальною організацією є суб'єкт господарської діяльності з постачання споживачам теплової енергії.

Частиною 4, 6 статті 19 Закону передбачено, що теплогенеруюча організація має право постачати вироблену теплову енергію безпосередньо споживачу згідно з договором купівлі-продажу. Споживач повинен щомісячно здійснювати оплату теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію.

8.6. Також сферу надання житлово-комунальних послуг, у тому числі послуги по централізованому опаленню, регулюють норми Закону України Про житлово-комунальні послуги (ст. 13 Закону).

8.7. Пунктом 5 частини 3 статті 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" та пунктом 30 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, що затверджені Постановою Кабінету Міністрів України № 630 від 21.07.2005 року, визначено обов'язок споживача своєчасно вносити платежі за послуги теплопостачання.

8.8. Досліджуючи укладений між сторонами Договір (п.2. цієї постанови) апеляційний господарський суд звернув увагу, що предметом договору є обов'язок Виконавця своєчасно надавати Споживачу відповідної якості послуги з централізованого опалення об'єкта: аптеки за адресою: м. Нововолинськ, мікрорайон 15-ий, буд. 5, опалювальною площею 141,2м 2 , а Споживач зобов'язується своєчасно оплачувати надані послуги за встановленими тарифами у строки і на умовах, передбачених Договором.

8.9. Виконавець у Договорі встановлює тариф на послуги з централізованого опалення об'єкта (пункт 7.2.2. цієї постанови).

8.10. У свою чергу виконання таких договірних умов (надання послуги Виконавцем та її споживання Споживачем) унеможливлює:

А) чіткого найменування у Договорі наданої послуги, оскільки визначення тепловіддачі трубопроводів системи центрального опалення не може бути окремою послугою, а може розраховуватися лише у складі послуги про надання централізованого опалення;

Б) невідповідністю розрахункової одиниці виділеного тепла (Гкал) тепловіддачі трубопроводів, зазначеною у Договорі (пункт 7.2.2. цієї постанови) та подальше здійснення такого розрахунку на підставі Акту від 10.02.2015р. (пункти 7.7.-7.8. цієї постанови) без наступного внесення відповідних змін у Договір;

В) законне від'єднання приміщення ТОВ "Рута", що розташоване за адресою 15-й мікрорайон, 5 в м. Нововолинську від централізованого опалення, у зв'язку з встановленням індивідуального опалення (п.7.4.-7.4.3.) та, як наслідок, відсутність системи теплоспоживання в розумінні Правил користування тепловою енергією.

8.11. Відповідно до п. 3 Правил користування тепловою енергією система теплопостачання - сукупність джерел теплової енергії, магістральних та/або місцевих (розподільних) теплових мереж, засобів розподілення теплової енергії, які об'єднані спільним режимом виробництва, транспортування та постачання теплової енергії; система теплоспоживання - комплекс теплоспоживчих установок, з'єднаний із системою теплопостачання, призначений для задоволення потреб споживача відповідно до договору.

8.12. Відтак висновок місцевого господарського суду про те, що сам лише факт здійснення тепловіддачі в приміщенні споживача, зокрема, і за рахунок транзитних опалювальних стояків, свідчить про те, що відповідач споживає такі послуги, обсяг яких визначений в акті про відключення подачі теплової енергії від 15.10.2014 року та акті про нарахування за тепловіддачу транзитних трубопроводів від 10.02.2015 року є помилковим.

8.13. Відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.

8.13.1. Істотні умови договору на надання житлово-комунальних послуг, що укладається в обов'язковому порядку між їх виконавцем (виробником) та споживачем, закріплені в статті 26 України "Про житлово-комунальні послуги", частина 2 якої передбачає, що договір не може містити умов, що вводять додаткові види оплати послуг, не передбачені типовими договорами на надання житлово-комунальних послуг, затвердженими Кабінетом Міністрів України.

8.13.2. Відповідно до п. 28 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 6303, споживачі, які встановили у квартирі багатоквартирного будинку індивідуальні (автономні) системи опалення, квартирні засоби обліку теплової енергії, оплачують послуги з централізованого опалення місць загального користування будинку відповідно до методики, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

8.13.3. Системний аналіз наведених правових норм, які регулюють відносини у сфері надання житлово-комунальних послуг та їх оплати, дає підстави для висновку, що оплата за житлово-комунальні послуги здійснюється виключно на договірних засадах, які відповідають типовому договору і не можуть містити інших оплачуваних додаткових умов, як у даному випадку - оплата втрат теплової енергії існуючими ізольованими трубопроводами системи централізованого опалення у багатоквартирному будинку мешканцями квартир з індивідуальними (автономними) системами опалення, крім оплати послуги централізованого опалення місць загального користування будинку.

8.14. Що стосується твердження відповідача про припинення (розірвання) дії Договору, то колегія судів апеляційного господарського суду їх відхиляє з огляду на таке.

8.14.1. Відповідач надіслав на адресу позивача лист-вимогу (п.7.11 цієї постанови). Цим і обмежився, не застосувавши для логічного завершення приписи статті 188 Господарського кодексу України.

8.14.2. Жодних дій, направлених на розірвання Договору, у подальшому не вчиняв (п.7.3. цієї постанови).

8.14.3. Згідно статті 651 ЦК України, зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

8.14.4. Відтак Договір №226 зберігає свою чинність на строк визначений ним (п. 7.2.5. цієї постанови).

8.15. З огляду на зазначені обставини, наведені доводи у апеляційній скарзі, суд апеляційної інстанції приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог щодо стягнення з відповідача заборгованості за теплопостачання та нарахованих штрафних санкцій.

9. Повноваження суду апеляційної інстанції.

9.1. Відповідно до частини 1 пункту 2 статті 275 Господарського процесуального кодексу (ГПК) України суд апеляційної інстанції за результатами розгляду апеляційної скарги має право скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити нове рішення у відповідній частині або змінити рішення.

9.2. З огляду на зазначені правові положення та встановлені обставини справи суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що доводи, викладені апелянтом у апеляційній скарзі є обґрунтованими, у зв'язку з чим наявні підстави для скасування оскаржуваної ухвали із прийняттям нового рішення про відмову у задоволенні позову.

10. Розподіл судових витрат.

10.1. Як вбачається із матеріалів справи апелянтом - Товариством з обмеженою відповідальністю "Рута" за подання апеляційної скарги на рішення господарського суду Волинської області від 27 листопада 2018 року у справі №903/721/18 сплачено судовий збір у сумі 2643,00 грн. (а.с. 156) в порядку та розмірі, визначеному Законом України "Про судовий збір".

10.2. За змістом статті 129 ГПК України за результатами розгляду апеляційної скарги здійснюється розподіл судових витрат.

10.3. Оскільки апелянтом у апеляційній скарзі не зазначено на кого мають бути покладені судові витрати за результатами її розгляду, а представником апелянта ні в письмовій ні в усній формі окремого клопотання не заявлялося з цього приводу, Північно-західний апеляційний господарський суд у даному судовому засіданні не вирішує питання про розподіл таких судових витрат.

Керуючись ст. ст. 269, 270, 273, 275, 277, 281-284 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Рута" від 24.12.18р. задоволити.

Рішення господарського суду Волинської області від 27 листопада 2018 року у справі №903/721/18 скасувати. Прийняти нове рішення.

В задоволенні позову відмовити.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття.

Справу №903/721/18 повернути господарському суду Волинської області.

Повний текст постанови складений "03" травня 2019 р.

Головуючий суддя Юрчук М.І.

Суддя Крейбух О.Г.

Суддя Дужич С.П.

СудПівнічно-західний апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення17.04.2019
Оприлюднено06.05.2019
Номер документу81529488
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —903/721/18

Постанова від 17.04.2019

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Юрчук М.І.

Ухвала від 13.03.2019

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Юрчук М.І.

Ухвала від 26.02.2019

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Юрчук М.І.

Ухвала від 25.02.2019

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Юрчук М.І.

Ухвала від 17.01.2019

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Огороднік К.М.

Рішення від 27.11.2018

Господарське

Господарський суд Волинської області

Слободян Оксана Геннадіївна

Ухвала від 21.11.2018

Господарське

Господарський суд Волинської області

Слободян Оксана Геннадіївна

Ухвала від 15.11.2018

Господарське

Господарський суд Волинської області

Слободян Оксана Геннадіївна

Ухвала від 10.10.2018

Господарське

Господарський суд Волинської області

Слободян Оксана Геннадіївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні