Ухвала
від 06.05.2019 по справі 620/1157/19
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про повернення позовної заяви

06 травня 2019 року м. Чернігів Справа № 620/1157/19

Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Падій В.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Державного підприємства Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України (№44) (вул. Промислова, 38-А, м. Чернігів, 14014, код ЄДРПОУ - 08681086) до Головного управління ДФС у Чернігівській області (вул. Реміснича, 11, м. Чернігів, 14000, код ЄДРПОУ - 39392183) про визнання протиправними і скасування вимоги та рішення про застосування штрафних санкцій,

У С Т А Н О В И Л А:

22.04.2019 Державне підприємство Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України (№44) звернулось до суду з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Чернігівській області про визнання протиправними і скасування вимоги та рішення про застосування штрафних санкцій.

Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 24.04.2019 позовну заяву Державного підприємства Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України (№44) залишено без руху та позивачу встановлено п'ятиденний строк, з дня отримання зазначеної ухвали суду, для усунення недоліків поданої позовної заяви шляхом подання до суду: оригіналу документу про доплату судового збору у належному розмірі та ордеру, оформленого відповідно до вимог чинного законодавства України.

Позивач ухвалу суду отримав 26.04.2019.

02.05.2019 через службу діловодства суду представником позивача - адвокатом Кінебасом Олексієм Михайловичем, на виконання вимог ухвали Чернігівського окружного адміністративного суду від 24.04.2019, подано оригінал платіжного доручення про доплату позивачем судового збору у сумі 17289,00 грн. та другий примірник ордеру на надання правової допомоги.

Дослідивши подані документи, суддя зважає на таке.

Відповідно до пунктів 4, 5, 14, 15 Положення про ордер на надання правової допомоги та порядок ведення реєстру ордерів, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 17.12.2012 №36 (далі - Положення №36), ордер видається адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об'єднанням та повинен містити обов'язкові реквізити, передбачені цим Положенням. В Україні встановлюється єдина, обов'язкова для всіх адвокатів, типова форма ордера, яку затверджує Рада адвокатів України.

Ордер встановленої цим Положенням форми є належним та достатнім підтвердженням правомочності адвоката на вчинення дій в інтересах клієнта. Про обмеження правомочності адвоката, встановлені угодою про надання правової допомоги, останній або керівник адвокатського об'єднання (бюро) зобов'язані вказати на звороті ордера.

Ордер містить наступні реквізити: серію, порядковий номер ордера; прізвище, ім'я, по батькові або найменування особи, якій надається правова допомога; посилання на договір про надання правової допомоги / доручення органу (установи), уповноважених законом на надання безоплатної правової допомоги, номер (у випадку наявності) та дату цього документа; назву органу, у якому надається правова допомога адвокатом із зазначенням, у випадку необхідності, виду адвокатської діяльності, відповідно до статті 19 Закону Про адвокатуру та адвокатську діяльність ; прізвище, ім'я, по батькові адвоката, який надає правову допомогу на підставі ордера, номер та дату його свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю, найменування органу, який його видав (КДКА відповідного регіону, з 01.01.2013 року радою адвокатів відповідного регіону); номер посвідчення адвоката України, ким та коли воно видане; ким ордер виданий (назву організаційної форми): адвокатом, який здійснює адвокатську діяльність індивідуально (із зазначенням адреси робочого місця); адвокатським бюро, адвокатським об'єднанням (повне найменування адвокатського бюро / адвокатського об'єднання та його місцезнаходження); адресу робочого місця адвоката, якщо вона відрізняється від адреси місцезнаходження адвокатського бюро / адвокатського об'єднання, яке видає ордер; дату видачі ордера ; підпис адвоката, який видав ордер, у разі здійснення ним індивідуальної діяльності (у графі Адвокат ); підпис адвоката, який правову допомогу, якщо ордер виданий адвокатським бюро, адвокатським об'єднанням (у графі Адвокат ); підпис керівника адвокатського бюро / адвокатського об'єднання, відтиск печатки адвокатського бюро / адвокатського об'єднання у випадку, якщо ордер видається адвокатським бюро / адвокатським об'єднанням.

12.04.2019 Радою адвокатів України рішенням №41 затверджено нову редакцію Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги, якою встановлюється єдина, обов'язкова для всіх адвокатів, типова форма ордера, яку затверджує Рада адвокатів України (зразок в Додатку 1). Дане Положення набирає чинності з 12.04.2019.

Судом встановлено, що позовна заява підписана та подана до суду представником позивача - адвокатом Кінебасом Олексієм Михайловичем 22.04.2019.

Поданий разом з позовною заявою ордер серії ЧН № 042614 (зразок відповідно до Положення №36) не містить дати його видачі. Також зворотня сторона ордера не містить інформації щодо наявності або відсутності обмеження правомочності адвоката, встановлені угодою про надання правової допомоги або довіреністю.

З поданого до суду другого примірника ордера на надання правової допомоги серії ЧН №042612 (зразок відповідно до Положення №36) вбачається, що останній видано Адвокатським бюро Олексія Кінебаса 26.04.2019 для надання адвокатом Кінебасом Олексієм Михайловичем правової допомоги Державному підприємству Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України (№44) у Чернігівському окружному адміністративному суді.

З вищевикладеного випливає, що адвокатом Кінебасом Олексієм Михайловичем, як представником Державного підприємства Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України (№44) , подано від імені останнього позов до суду раніше (22.04.2019), ніж йому видано ордер на надання правової допомоги (26.04.2019), який є підтвердженням правомочності адвоката на вчинення дій в інтересах клієнта.

Також суд вважає за необхідне зазначити, що ордер на надання правової допомоги серії ЧН №042612 видано Адвокатським бюро Олексія Кінебаса , він містить, зокрема, підпис керівника адвокатського бюро і відтиск печатки адвокатського бюро. Разом з тим у зазначеному ордері відсутня адреса місцезнаходження адвокатського бюро, а також відсутній відтиск печатки адвокатського бюро на зворотній стороні ордера після запису щодо відсутності обмеження правомочності адвоката.

Отже позовна заява 22.04.2019 підписана та подана особою, яка станом на цей день, відповідно до поданих ордерів, не мала права на її підписання та подання.

Водночас пунктом 3 частини 4 статті 169 КАС України передбачено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Суд наголошує, що в даному випадку підставою для повернення позовної заяви є порушення вимог КАС України, оскільки позовна заява підписана особою, яка не мала права її підписувати, у зв'язку з наданням до суду двох ордерів (зразки відповідно до Положення №36) на надання правової допомоги, які оформлені з порушенням вимог чинного законодавства України, що прямо передбачено пунктом 3 частини 4 статті 169 КАС України.

За таких обставин та враховуючи, що подані адвокатом Кінебасом Олексієм Михайловичем ордери на надання правової допомоги не є документами, що підтверджують повноваження останнього на здійснення від імені Державного підприємства Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України (№44) його процесуальних прав та обов'язків, суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає поверненню, відповідно до пункту 3 частини 4 статті 169 КАС України.

Водночас суд зазначає, що повернення позовної заяви, згідно з частиною 8 статті 169 КАС України, не позбавляє права позивача для повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Керуючись пунктом 3 частини 4 статті 169, статтями 241, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

У Х В А Л И Л А:

Позовну заяву Державного підприємства Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України (№44) - повернути позивачу.

Копію ухвали про повернення позовної заяви разом з доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили в строк та порядку, передбачені статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України. Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 294 Кодексу адміністративного судочинства України в апеляційному порядку може бути оскаржена ухвала про повернення позовної заяви.

Ухвала суду може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду за правилами, встановленими статтями 293, 295 - 297 та підпунктом 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України, через Чернігівський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15 днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя В.В. Падій

СудЧернігівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення06.05.2019
Оприлюднено06.05.2019
Номер документу81532705
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —620/1157/19

Ухвала від 06.05.2019

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Падій В.В.

Ухвала від 24.04.2019

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Падій В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні