печерський районний суд міста києва
Справа № 757/17429/19-к
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 квітня 2019 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання слідчого в ОВС слідчого відділу Головного управління Служби безпеки України у місті Києві та Київській області капітана юстиції ОСОБА_3 про знищення речових доказів, -
В С Т А Н О В И В:
03.04.2019 Слідчий в ОВС слідчого відділу Головного управління Служби безпеки України у місті Києві та Київській області капітан юстиції ОСОБА_3 за погодженням із прокурором прокуратури міста Києва ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді із клопотанням про надання дозволу на знищення речових доказів у кримінальному провадженні № 22018101110000280 від 28.12.2018 тютюнових виробів марки «Richman» та «VALI», які згідно висновку товарознавчої експертизи КНДІСЕ МЮ України за № 28557/18-53 від 28.02.2019, не відповідають нормам і стандартам встановленим в Україні, а також не придатні до реалізації на території України та згідно висновку комплексного дослідження об`єктів рослинного походження та товарознавчого дослідження експертизи ХНДІСЕ ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса № 21953/23555/29148 від 01.02.2019 також, не відповідають нормам і стандартам встановленим в Україні, а також не придатні до реалізації на території України.
В судове засідання прокурор/слідчий не з`явися, про місце і час розгляду клопотання повідомлений належним чином. Слідчий подав до суду заяву про розгляд вказаного провадження у відсутність сторони обвинувачення, клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Згідно норми ч. 4 ст. 107 КПК України фіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчим суддею не здійснювалась.
У відповідності до положень ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використаннісвоїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.
За таких обставин, приймаючи до уваги те, що слідчий суддя, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, у порядку, передбаченому кримінальним процесуальним законодавством України, створив необхідні умови для реалізації особою, яка подала клопотання, її процесуальних прав на участь у розгляді цієї справи в суді, ураховуючи, що підстав для визнання явки сторони обвинувачення обов`язковою не має, вважаю за можливе розглянути клопотання у його відсутність.
Вивчивши клопотання, дослідивши його матеріали, слідчий суддя, приходить до наступного висновку.
Слідчим управлінням Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №22018101110000280, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 28.12.2018, за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України.
В ході здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні 31.08.2018 слідчим в ОВС Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_5 проведено невідкладний обшук в ТОВ «Глобал Тобако Інтернешнл» на підставі ч. 3 ст. 233 КПК України, оскільки відповідно до листа ГУ БКОЗ СБ України, були наявні підстави вважати, що фігуранти кримінального провадження, з метою уникнення відповідальності, мають намір знищити речові докази, що може призвести до втрати слідів кримінального правопорушення.
04.09.18 на підставі ухвали Печерського районного суду м. Києва задоволено клопотання про проведення обшуку в ТОВ «Глобал Тобако Інтернешнл» за адресою: м. Луцьк, вул. Вахтангова, 12а.
За результатами проведення обшуку було виявлено та вилучено:
-тютюнові вироби з фільтром, марки «Richman», без акцизних марок, у кількості 2948 (дві тисячі дев`ятсот сорок вісім) картонних коробок, в кожній картонній коробці 50 блоків по 10 пачок тютюнових виробів, в кожній пачці по 20 цигарок;
-тютюнові вироби з фільтром, марки «Richman», без акцизних марок, у кількості 1 (одна) картонна коробка із вмістом 45 (сорока п`яти) блоків, в кожному блоці по 10 пачок тютюнових виробів, в кожній пачці по 20 цигарок;
-тютюнові вироби з фільтром, марки «VALI», без акцизних марок, у кількості 1165 (одна тисяча сто шістдесят п`ять) картонних коробок, в кожній картонній коробці 50 блоків по 10 пачок тютюнових виробів, в кожній пачці по 20 цигарок;
-тютюнові вироби з фільтром, марки «VALI», без акцизних марок, у кількості 1 (одна) картонна коробка із вмістом 45 (сорока п`яти) блоків, в кожному блоці по 10 пачок тютюнових виробів, в кожній пачці по 20 цигарок;
30.01.2019 на підставі ухвали Печерського районного суду м. Києва № 757/4291/19-к накладено арешт на вилучені вище тютюнові вироби.
В рамках провадження встановлено, що ТОВ «Глобал Тобако Інтернешнл», не маючи сертифікатів відповідності та ліцензійних вимог, незаконно виготовило тютюнові вироби марки «Richman» про що свідчить відповідь з Міністерства економічного розвитку і торгівлі України № 3433-05/46713 від 26.10.2018, в якій йдеться мова про отримання ТОВ «Глобал Тобако Інтернешнл» дозволу на виготовлення тютюнових виробів марки «VALI».
Згідно висновку товарознавчої експертизи КНДІСЕ МЮ України за № 28557/18-53 від 28.02.2019, надані на дослідження тютюнові вироби марки «Richman» та «VALI», не відповідають нормам і стандартам встановленим в Україні, а також не придатні до реалізації на території України.
Згідно нормативно-правових актів, а саме Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» на пачках сигарет повинно бути вказано:
-найменування суб`єкта господарювання-виробника або тютюнової компанії;
-загальна та власна назви;
-наявність фільтруючого мундштука;
-кількість одиниць у пачці, коробці чи в суверенній коробці;
-відомості щодо вмісту смоли та нікотину в диму однієї сигарети (щодо сигарет), які наносяться на зовнішню поверхню однієї меншої сторони упаковки тютюнових виробів і займають не менше 15% площі цієї сторони;
-медичні попередження;
-позначення нормативного документа (для продукції вітчизняного виробництва, призначеної для реалізації на території України);
-штриховий код.
Наявне на пачках тютюнових виробів марки «Richman» маркування не відповідає закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Правилам роздрібної торгівлі тютюновими виробами, Наказу Державного Комітету України по стандартизації, метрології і сертифікації, ст.15 ЗУ «Про захист споживачів» за наступними критеріями:
-відсутнє маркування держаної мовою;
-відсутня марка акцизного збору України
-відсутня максимальна роздрібна ціна товару;
-відсутні медичні попередження.
Таким чином, маркування наданих на дослідження зразків та пачок тютюнових виробів марки «Richman» та «VALI» не відповідає нормам і стандартам в Україні.
Крім того, згідно висновку комплексного дослідження об`єктів рослинного походження та товарознавчого дослідження експертизи ХНДІСЕ ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса № 21953/23555/29148 від 01.02.2019, надані на дослідження тютюнові вироби марки «Richman» та «VALI», не відповідають нормам і стандартам встановленим в Україні, а також не придатні до реалізації на території України.
Згідно Закону України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної продукції та небезпечної продукції», № 1393-XIV від 14.01.2000 р. - неякісною та небезпечною продукцією є:
- продукція, яка не відповідає обов`язковим вимогам чинних в Україні нормативно-правових актів і нормативних документів щодо її безпеки для життя і здоров`я людини, майна і довкілля;
- продукція, під час маркування якої порушено встановлені законодавством вимоги щодо мови маркування та (або) до змісту і повноти інформації, яка має при цьому повідомлятися;
- продукція, на яку немає передбачених законодавством відповідних документів, що підтверджують якість та безпеку продукції.
Відповідно до норм цього Закону неякісна та небезпечна продукція підлягає обов`язковому вилученню з обігу та знищенню.
У відповідності з п. 4 ч. 6 ст. 100 КПК України, речові докази, що не містять слідів кримінального правопорушення, у вигляді предметів, великих партій товарів, зберігання яких через громіздкість або з інших причин неможливо без зайвих труднощів або витрати по забезпеченню спеціальних умов зберігання яких співмірні з їх вартістю, а також речові докази у вигляді товарів або продукції, що піддаються швидкому псуванню передаються для їх технологічної переробки або знищуються за рішенням слідчого судді, суду, якщо вони відносяться до вилучених з обігу предметів чи товарів, а також якщо їх тривале зберігання небезпечне для життя чи здоров`я людей або довкілля. У випадках, передбачених цією частиною, речові докази фіксуються за допомогою фотографування або відеозапису та докладно описуються. У разі необхідності може бути збережений зразок речового доказу, достатній для його експертного дослідження або інших цілей кримінального провадження.
Згідно п. 35 «Інструкції про порядок вилучення, обліку, зберігання та передачі речових доказів у кримінальних справах, цінностей та іншого майна органами дізнання, досудового слідства і суду», в новій редакцій, затвердженої спільним наказом Генеральної прокуратури України, МВС України, ДПА України, СБ України, ВС України, ДСА України №51/401/649/471/23/125 від 27.08.2010, у разі непридатності товарів до використання та реалізації вони можуть бути знищені або передаватись підприємствам-виробникам аналогічної продукції для переробки.
Відповідно доп.29«Порядку зберіганняречових доказівстороною обвинувачення,їх реалізації,технологічної переробки,знищення,здійснення витрат,пов`язаних зїх зберіганнямі пересиланням,схоронності тимчасововилученого майнапід часкримінального провадження»,затвердженого постановоюКабінету МіністрівУкраїни від19листопада 2012р.№ 1104,речові доказиу виглядітоварів абопродукції,що піддаютьсяшвидкому псуванню,мають непридатнийстан,знищуються записьмовою згодоювласника,а вразі їївідсутності -за рішеннямслідчого судді,суду. Речовідокази увигляді предметівчи товарів,що належатьдо вилученихз обігу,а такожякщо їхтривале зберіганнянебезпечне дляжиття чиздоров`я людейабо довкілля,на підставівідповідного рішенняслідчого судді,суду передаютьсядля їхтехнологічної переробкиабо знищуються. Технологічна переробка або знищення таких предметів і товарів здійснюється з дотриманням вимог Порядку обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 1998 р. № 1340, Загальних вимог до здійснення переробки, утилізації, знищення або подальшого використання вилученої з обігу неякісної та небезпечної продукції, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2001 р. № 50 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 4, ст. 131).
Відповідно до п. 9.13. Порядку обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 25.08.1998 року за № 1340, тютюнові вироби підлягають знищенню.
Згідно п. 6 Загальних вимог до здійснення переробки, утилізації, знищення або подальшого використання вилученої з обігу неякісної та небезпечної продукції, затверджених Постановою Кабінету міністрів України від 24.01.2001 року № 50, вилучена з обігу неякісна та небезпечна продукція, яка є непридатною для переробки, підлягає знищенню шляхом спалювання, руйнування, фізико-хімічної, біологічної або іншої обробки відповідно до вимог нормативних документів.
Згідно листа Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів № 602-122-8/1502 від 14.03.2019, вказана тютюнова продукція марки «Richman» та «VALI», яка вилучена в ТОВ «Глобал Тобако Інтернешнл» за адресою: м. Луцьк, вул. Вахтангова, 12а відноситься до неякісної та небезпечної продукції, підлягає обов`язковому вилученню із обігу та подальшому знищенню шляхом спалювання, руйнування, фізико-хімічної, біологічної або іншої обробки на підприємствах, що відповідають вимогам Закону України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції».
Завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Сторона обвинувачення зазначила, що письмова згода на знищення зазначеного вище майна від його замовника, імпортера та виробника, до слідчого відділу Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області не надходила.
Вивчивши клопотання, дослідивши його матеріали, слідчий суддя за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінивши кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення, вважає наявними та обґрунтованими підстави для надання дозволу на знищення речових доказів, з метою недопущення негативного впливу такої продукції на життя, здоров`я людини, майно і довкілля, оскільки вказані речові докази згідно експертних досліджень являються неякісною та небезпечною продукцією, що не відповідає державним стандартам України, а також непридатна до реалізації на внутрішньому ринку України.
На підставі викладено, керуючись ст. 3, 9, 22, 100, 376 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого в ОВС слідчого відділу Головного управління Служби безпеки України у місті Києві та Київській області капітана юстиції ОСОБА_3 про знищення речових доказів задовольнити.
Надати дозвіл на знищення речових доказів у кримінальному провадженні № 22018101110000280 від 28.12.2018 тютюнових виробів марки «Richman» та «VALI», які згідно висновку товарознавчої експертизи КНДІСЕ МЮ України за № 28557/18-53 від 28.02.2019, не відповідають нормам і стандартам встановленим в Україні, а також не придатні до реалізації на території України та згідно висновку комплексного дослідження об`єктів рослинного походження та товарознавчого дослідження експертизи ХНДІСЕ ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса № 21953/23555/29148 від 01.02.2019 також, не відповідають нормам і стандартам встановленим в Україні, а також не придатні до реалізації на території України, а саме:
-тютюнові вироби з фільтром, марки «Richman», без акцизних марок, у кількості 2948 (дві тисячі дев`ятсот сорок вісім) картонних коробок, в кожній картонній коробці 50 блоків по 10 пачок тютюнових виробів, в кожній пачці по 20 цигарок;
-тютюнові вироби з фільтром, марки «Richman», без акцизних марок, у кількості 1 (одна) картонна коробка із вмістом 45 (сорока п`яти) блоків, в кожному блоці по 10 пачок тютюнових виробів, в кожній пачці по 20 цигарок;
-тютюнові вироби з фільтром, марки «VALI», без акцизних марок, у кількості 1165 (одна тисяча сто шістдесят п`ять) картонних коробок, в кожній картонній коробці 50 блоків по 10 пачок тютюнових виробів, в кожній пачці по 20 цигарок;
-тютюнові вироби з фільтром, марки «VALI», без акцизних марок, у кількості 1 (одна) картонна коробка із вмістом 45 (сорока п`яти) блоків, в кожному блоці по 10 пачок тютюнових виробів, в кожній пачці по 20 цигарок;
Знищення вказаних вище речових доказів доручити ТОВ «ПРОФЕКОСЕРВІС» (ЄДРПОУ 41079145), яке проводить діяльність, пов`язану з утилізації та знищення вилученої з обігу неякісної та небезпечної продукції відповідно до атестата з виробництва № UA.OD.AI.0005-18 від 16.03.2018, виданого Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.).
Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурора, що здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні №22018101110000280.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає та виконується негайно.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.04.2019 |
Оприлюднено | 16.02.2023 |
Номер документу | 81543393 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Ільєва Т. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні