печерський районний суд міста києва
Справа № 757/14819/19-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 квітня 2019 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Києві клопотання прокурор відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 про арешт майна,
В С Т А Н О В И В :
22.03.2019 у провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання сторони кримінального провадження клопотання прокурора відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні № 12017210150000165.
Слідчий або прокурор в судове засідання не з`явились, слідчий направив заяву про розгляд клопотання без його участі та задоволення клопотання.
В обґрунтування клопотання, прокурор зазначив.
Головним слідчим управлінням НП України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12017210150000165від 29.07.2017 фактами вчиненнякримінальних правопорушень,передбачених ч.4ст.190,ч.1ст.358, ч.2ст.205та ч.2ст.205-1 КК України.
Невстановлені особи шляхом обману та зловживання довірою службових осіб ТОВ «АДМ ТРЕЙДІНГ УКРАЇНА» (код ЄДРПОУ 20027449) заволоділи коштами останніх на загальну суму 39360 000 грн. при наступних обставинах.
27.07.2017 на поточний рахунок № НОМЕР_1 , який відкрито невстановленими особами у ПАТ «МЕГАБАНК» м. Харків (МФО 351629) від імені ТОВ «Україна» (03781989), здійснено незаконне перерахування коштів з рахунку ТОВ «АДМ ТРЕЙДІНГ УКРАЇНА» (ЄДРПОУ 20027449) на загальну суму 39360 000 грн.
Вказані кошти службові особи ТОВ «АДМ ТРЕЙДІНГ УКРАЇНА» перерахували на рахунок ТОВ «Україна» за придбання ріпаку, проте, будучи введеними в оману невстановленими особами перерахували їх на рахунок, який насправді не відкривався службовими особами ТОВ «Україна», зокрема директором зазначеного товариства ОСОБА_4 та заступником директора ОСОБА_5 .
В подальшому,з метоюзаволодіння зазначенимикоштами,невстановлені особи,маючи доступдо системикерування клієнт-банкз обслуговуваннярахунку № НОМЕР_1 ,відкритого невстановленимиособами перерахувалиїх напідконтрольне їмпідприємство зознаками фіктивностіТОВ «ТРЕНД-МАКС» (40638004), засновником та директором якого значиться ОСОБА_6 .
Також установлено, що одним із організаторів державної реєстрації ТОВ «ТРЕНД-МАКС» на ОСОБА_6 за грошову винагороду був ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який також може бути причетний до заволодіння коштами ТОВ «АДМ ТРЕЙДІНГ УКРАЇНА». Зокрема ще у січні 2017 року, вступивши у попередню змову з невстановленими особами ОСОБА_7 перереєстрував ТОВ «ТРЕНД-МАКС» на ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , при цьому до цього директором ТОВ «ТРЕНД-МАКС» (раніше була інша назва ТОВ «ЮРКОМПАНІ») значився ОСОБА_10 . Після перерахування 27.07.2017 викрадених у ТОВ «АДМ ТРЕЙДІНГ УКРАЇНА» коштів на зазначений рахунок ТОВ «ТРЕНД-МАКС», 31.07.2017 вказані особи перереєстрували останнє на ОСОБА_6 .
10.09.2018 ОСОБА_7 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення,передбаченого ч.3ст.27,ч.2ст.205-1 ККУкраїни зафактом організаціївнесення ОСОБА_6 в документи,які відповіднодо законуподаються дляпроведення державноїреєстрації юридичноїособи -ТОВ «ТРЕНД-МАКС»,завідомо неправдивихвідомостей,а такожорганізації умисного подання ОСОБА_6 для проведення такої реєстрації документів, які містять завідомо неправдиві відомості за попередньою змовою групою осіб.
Крім того, під час розслідування зазначеного кримінального провадження установлено, що крім організації реєстрації товариств, які мають ознаки фіктивності за грошову винагороду ОСОБА_7 , особисто приймав участь у реєстрації таких товариств на себе за грошову винагороду.
Так установлено, що ОСОБА_7 , вступивши у злочинну змову з невстановленими особами зареєстрував на себе ТОВ "АЛЬЯНС." (код 41939685) та ТОВ "ТАЙПА ПРОМ" (код 41578910), де виступає керівником за грошову винагороду, без мети отримання прибутків.
В ході проведення заходів оперативного характеру встановлено, що підприємства ТОВ "АЛЬЯНС " (код 41939685) та ТОВ "ТАЙПА ПРОМ" (код 41578910), які мають ознаки «фіктивності», використовуються з метою прикриття незаконної діяльності зазначеної групи осіб, а також з переведення безготівкових грошових коштів в готівку, таким чином надаючи можливість іншим суб`єктам підприємницької діяльності ухилятися від сплати податків, привласнювати чуже майно та привласнювати державні кошти. Грошові кошти, які надходять в безготівковій формі на банківські рахунки, в подальшому обготівковуються, минаючи при цьому систему оподаткування.
Під час розслідування установлено, що ТОВ «ТАЙПА ПРОМ» ввозило (імпортувало) на митну територію України різні вантажні автомобілі та інші транспортні засоби, що переміщуються своїм ходом.
Також установлено, що фактична та митна вартість зазначених вантажних автомобілів та інших транспортних засобів в декілька разів занижувалася та в подальшому продавалася через транзитні підприємства з ознаками фіктивності реальним покупцям за ринкову вартість, яка в декілька разів є вищою від задекларованої.
Крім того, ТОВ «Тайпа Пром» протягом 2019 року приймає участь у зовнішньо-економічній діяльності, а саме: імпортує згідно вантажно-митних декларацій через митний пост «Рівненська митниця» з країни Чехії та Польші транспортні засаби, а саме: Напівпричіпи-самоскиди, напівпричіпи-контейнеровізи, вантажні автомобілі, сідельні тягачі, авто бетономішалка та ряд інших транспортних засобів, які ввезенні на територію України на загальну суму 7232242,62 грн.
В подальшому за допомогою автоматизованих баз даних ДФС України («Єдиний реєстр податкових накладних», «Податковий блок» та «АІС ОР») та мережі інтернет здійснено детальний аналіз цінової політики ТМЦ, які ТОВ «Тайпа Пром» ввезло на територію України.
Службові особи ТОВ «Тайпа Пром», занижують митну вартість імпортованих на територію України транспортних засобів та вартість реалізованих транспортних засобів на території України в 2-3 рази, минаючи при цьому систему оподаткування.
В результаті зазначених злочинних дій вказаних осіб установлено, що ТОВ «Тайпа Пром» (код ЄДРПОУ 41578910) в період 2018-2019 років завдало державі збитків на загальну суму 7221123,3грн.ПДВ, за різницею реалізації транспортних засобів згідно податкових накладних та цінової політики в мережі Інтернет на території України та складає загальну суму 43 326 740 грн.
Таким чином вищевказані вантажні автомобілі, напівпричепи та сідельні тягачі є предметом вчинення кримінального правопорушення, а тому 11.03.2019 перераховані транспортні засоби, визнано речовим доказом у кримінальному провадженні №12017210150000165.
За фактом умисного ухилення від сплати податків службовими особами ТОВ «Тайпа Пром» та можливими фактами зловживання владою службовими особами Рівненської митниці ДФС, що спричинило тяжкі наслідки до ЄРДР внесено відомості про кримінальні правопорушення, передбачені ч. 3 ст. 212 та ч. 2 ст. 364 КК України за № 12019000000000258 та № 12019000000000259, які в подальшому будуть об`єднані з кримінальним провадженням №12017210150000165.
Ураховуючи вище викладене, з метою збереження речових доказів, вищевказані транспортні засоби, які є предметом вчинення кримінального правопорушення, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального правопорушення, а тому необхідно накласти арешт на зазначені транспортні засоби.
Згідно з п.1ст.98 КПК Україниречовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом.
Статтею 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Відповідно до частини 2 статті 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України.
У випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 КПК України, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, фізичної чи юридичної особи, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні, а так само обґрунтованого розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, щодо якої здійснюється провадження.
Згідно ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Згідно ч. 2 ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 КПК України); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 КПК України); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Слідчий суддя, дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, оскільки майно на яке просить слідчий накласти арешт є речовими доказами у кримінальному провадженні № 12017210150000165.
На підставі викладеного і керуючись ст. 107, 131, 132, 170173, 309 КПК України, слідчий суддя,
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на майно (транспортні засоби), які імпортовані на територію України та належать ТОВ «ТАЙПА ПРОМ» (код ЄДРПОУ 41578910), а саме:
1.1. Сідельний тягач марки "MAN", модель "TGA 18.440", рік виготовлення - 2006, рік введення в експлуатацію - 2006, ідентифікаційний номер (шасі) НОМЕР_2 ,робочий об`єм циліндрів двигуна-10520см3, двигун дизельний.
1.2. Вантажний автомобiль, iзотермiчний з холодильним обладнанням, марки `MERCEDES-BENZ`, модель `SPRINTER 313`, рiк виготовлення - 2009, рiк введення в експлуатацiю - 2009, iдентифiкацiйний номер (кузова) НОМЕР_3 , об`єм двигуна - 2143см3.
1.3. .Сідельний тягач марки "DAF", модель "XF 105.460", рік виготовлення - 2013, рік введення в експлуатацію - 2013, ідентифікаційний номер (шасі) НОМЕР_4 ,робочий об`єм циліндрів двигуна-12902см3,двигун дизельний.
1.4. Напівпричіп, бортовий-тентований , призначений для перевезення вантажів, марки " KRONE", бувший у використані, ідентифікаційний номер (шасі) НОМЕР_5 , рік виготовлення - 2010.
1.5. Напівпричіп, бортовий-тентований , призначений для перевезення вантажів, марки " KRONE", бувший у використані, ідентифікаційний номер (шасі) НОМЕР_6 , рік виготовлення - 2005.
1.6. Сідельний тягач марки "RENAULT", модель "MAGNUM 460", рік виготовлення - 2007, рік введення в експлуатацію - 2007, ідентифікаційний номер (шасі) НОМЕР_7 ,робочий об`єм циліндрів-12780см3.
1.7. Сідельний тягач марки "MAN", модель "TGX 18.480", рік виготовлення - 2012, рік введення в експлуатацію - 2012 ідентифікаційний номер (шасі) WMA06XZZ1CM598558,робочий об`єм циліндрів двигуна-12419 см3, двигун дизельний.
1.8. Сідельний тягач марки "MAN", модель "TGX 18.440", рік виготовлення - 2013, рік введення в експлуатацію - 2013, ідентифікаційний номер (шасі) WMA06XZZXEM639997,робочий об`єм циліндрів двигуна-10518см3, двигун дизельний.
1.9. Напівпричіп-самоскид , призначений для перевезення вантажів, марки " FRUEHAUF", бувший у використані, ідентифікаційний номер (шасі) НОМЕР_8 , рік виготовлення - 2004.
1.10. Сідельний тягач марки "MAN", модель "TGX 18.440", рік виготовлення - 2014, рік введення в експлуатацію - 2014, ідентифікаційний номер (шасі) WMA06XZZ4FM663486,робочий об`єм циліндрів двигуна-12419см3, двигун дизельний.
1.11. Сідельний тягач марки "MAN", модель "TGX 26.480", рік виготовлення - 2009, рік введення в експлуатацію - 2009, ідентифікаційний номер (шасі) WMA24XZZ19W136044, робочий об`єм циліндрів двигуна-12419 см3, двигун дизельний
1.12. Сідельний тягач марки "RENAULT", модель "PREMIUM 450.18", рік виготовлення - 2007, рік введення в експлуатацію - 2007, ідентифікаційний номер (шасі) НОМЕР_9 ,робочий об`єм циліндрів-11116см3
1.13. Напівпричіп-самоскид , призначений для перевезення вантажів, марки " MEGA", бувший у використані, ідентифікаційний номер (шасі) SUGNW037370000864, рік виготовлення - 2007.
1.14. Сідельний тягач марки "MAN", модель "TGX 18.440", рік виготовлення - 2013, рік введення в експлуатацію - 2013, ідентифікаційний номер (шасі) WMA05XZZ3DM611895,робочий об`єм циліндрів двигуна-10518см3, двигун дизельний.
2. Заборонити особам у володінні, власності якої перебуває майно та іншим особам розпоряджатися майном будь-яким чином та використовувати його, шляхом накладення заборони подальшої державної перереєстрації, вилучення та передачі майна, а саме:
2.1. Сідельний тягач марки "MAN", модель "TGA 18.440", рік виготовлення - 2006, рік введення в експлуатацію - 2006, ідентифікаційний номер (шасі) НОМЕР_2 ,робочий об`єм циліндрів двигуна-10520см3, двигун дизельний.
2.2. Вантажний автомобiль, iзотермiчний з холодильним обладнанням, марки `MERCEDES-BENZ`, модель `SPRINTER 313`, рiк виготовлення - 2009, рiк введення в експлуатацiю - 2009, iдентифiкацiйний номер (кузова) НОМЕР_3 , об`єм двигуна - 2143см3.
2.3. .Сідельний тягач марки "DAF", модель "XF 105.460", рік виготовлення - 2013, рік введення в експлуатацію - 2013, ідентифікаційний номер (шасі) НОМЕР_4 ,робочий об`єм циліндрів двигуна-12902см3,двигун дизельний.
2.4. Напівпричіп, бортовий-тентований , призначений для перевезення вантажів, марки " KRONE", бувший у використані, ідентифікаційний номер (шасі) НОМЕР_5 , рік виготовлення - 2010.
2.5. Напівпричіп, бортовий-тентований , призначений для перевезення вантажів, марки " KRONE", бувший у використані, ідентифікаційний номер (шасі) НОМЕР_6 , рік виготовлення - 2005.
2.6. Сідельний тягач марки "RENAULT", модель "MAGNUM 460", рік виготовлення - 2007, рік введення в експлуатацію - 2007, ідентифікаційний номер (шасі) НОМЕР_7 ,робочий об`єм циліндрів-12780см3.
2.7. Сідельний тягач марки "MAN", модель "TGX 18.480", рік виготовлення - 2012, рік введення в експлуатацію - 2012 ідентифікаційний номер (шасі) WMA06XZZ1CM598558,робочий об`єм циліндрів двигуна-12419 см3, двигун дизельний.
2.8. Сідельний тягач марки "MAN", модель "TGX 18.440", рік виготовлення - 2013, рік введення в експлуатацію - 2013, ідентифікаційний номер (шасі) WMA06XZZXEM639997,робочий об`єм циліндрів двигуна-10518см3, двигун дизельний.
2.9. Напівпричіп-самоскид , призначений для перевезення вантажів, марки " FRUEHAUF", бувший у використані, ідентифікаційний номер (шасі) НОМЕР_8 , рік виготовлення - 2004.
2.10. Сідельний тягач марки "MAN", модель "TGX 18.440", рік виготовлення - 2014, рік введення в експлуатацію - 2014, ідентифікаційний номер (шасі) WMA06XZZ4FM663486,робочий об`єм циліндрів двигуна-12419см3, двигун дизельний.
2.11. Сідельний тягач марки "MAN", модель "TGX 26.480", рік виготовлення - 2009, рік введення в експлуатацію - 2009, ідентифікаційний номер (шасі) WMA24XZZ19W136044, робочий об`єм циліндрів двигуна-12419 см3, двигун дизельний
2.12. Сідельний тягач марки "RENAULT", модель "PREMIUM 450.18", рік виготовлення - 2007, рік введення в експлуатацію - 2007, ідентифікаційний номер (шасі) НОМЕР_9 ,робочий об`єм циліндрів-11116см3
2.13. Напівпричіп-самоскид , призначений для перевезення вантажів, марки " MEGA", бувший у використані, ідентифікаційний номер (шасі) SUGNW037370000864, рік виготовлення - 2007.
2.14. Сідельний тягач марки "MAN", модель "TGX 18.440", рік виготовлення - 2013, рік введення в експлуатацію - 2013, ідентифікаційний номер (шасі) WMA05XZZ3DM611895,робочий об`єм циліндрів двигуна-10518см3, двигун дизельний.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання копії судового рішення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.04.2019 |
Оприлюднено | 16.02.2023 |
Номер документу | 81544898 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Білоцерківець О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні