Рішення
від 26.04.2019 по справі 635/202/19
ХАРКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №635/202/19

Провадження по справі №2/635/1410/2019

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 квітня 2019 року Харківський районний суд Харківської області у складі :

головуючого судді - Панас Н.Л.

при секретарі - Крилєвській І.А.

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в с.Покотилівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 до ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний код НОМЕР_2, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, мешкає за адресою: АДРЕСА_2 про поділ майна подружжя, -

ВСТАНОВИВ:

У січні 2019 року позивач звернулась до суду з позовом де вказує, що перебувала з відповідачем у зареєстрованому шлюбі, який було розірвано рішенням Харківського районного суду Харківської області від 13 грудня 2016 року. Від цього шлюбу вони мають доньку - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4. У шлюбі вони з відповідачем придбали житловий будинок з надвірними спорудами, який розташований на земельній ділянці площею 0,0758 га, кадастровий номер НОМЕР_3, за адресою: АДРЕСА_1. Вказане майно було зареєстровано на ім'я відповідача. Оскільки зазначене майно було придбано під час шлюбу, просила визнати його спільним сумісним майном ОСОБА_1 та ОСОБА_2, поділити спірне майно, визнавши за нею право власності на Ѕ частину житлового будинку з надвірними спорудами.

22 лютого 2019 року з відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ГУ ДМС України в Харківській області була отримана інформація щодо зареєстрованого у встановленому законом порядку місця мешкання відповідача.

Ухвалою судді Харківського районного суду Харківської області від 25 лютого 2019 року позов було прийнято до провадження суду і призначено у підготовче судове засідання.

Позивач у судове засідання не з'явилась, надала суду письмову заяву з проханням розглядати справу у її відсутність. Заявлені позовні вимоги підтримала і просила задовольнити.

Відповідач у судове засідання не з'явився, надав суду письмову заяву з проханням розглядати справу у його відсутність. Проти задоволення позовних вимог не заперечував.

Оскільки сторони у судове засідання не з'явились фіксування судового засідання технічними засобами, у відповідності з вимогами ч.2 ст.247 ЦПК України, не проводилось.

Перевіривши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

У судовому засіданні встановлено, що сторони з 11 серпня 2012 року перебували в юридичному шлюбі, який був розірваний рішенням Харківського районного суду Харківської області від 13 грудня 2016 року (а.с.8).

Від цього шлюбу сторони мають малолітню доньку - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с.9).

Як вбачається з копії договору купівлі-продажу, посвідченого 10 жовтня 2014 року приватним нотаріусом Харківського районного нотаріального округу Харківської області Десятниченком О.В. за реєстровим №1446, відповідач, перебуваючи у шлюбі з позивачем, придбав житловий будинок з надвірними спорудами, який розташований на земельній ділянці площею 0,0758 га, кадастровий номер НОМЕР_3, за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.10).

Згідно з технічним паспортом на спірний будинок та Інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна №151999568 від 08.01.2019 року спірне домоволодіння зареєстроване на ім'я ОСОБА_2 (а.с.11-16).

Надаючи правову кваліфікацію викладеним вище обставинам, суд виходить з наступного.

Згідно з вимогами ст.60 Сімейного кодексу України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).

Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Статтею 63 СК України встановлено, що дружина та чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпоряджання майном, що належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.

Статтею 69 СК України передбачено дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу.

Дружина і чоловік мають право розділити майно за взаємною згодою.

Договір про поділ житлового будинку, квартири, іншого нерухомого майна, а також про виділ нерухомого майна дружині, чоловікові зі складу усього майна подружжя має бути нотаріально посвідчений.

Згідно з вимогами ч.1 ст.70 СК України у разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.

Статтею 72 СК України встановлено, що майно, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, ділиться між ними в натурі.

Якщо дружина та чоловік не домовилися про порядок поділу майна, спір може бути вирішений судом. При цьому суд бере до уваги інтереси дружини, чоловіка, дітей та інші обставини, що мають істотне значення.

Неподільні речі присуджуються одному з подружжя, якщо інше не визначено домовленістю між ними.

Речі для професійних занять присуджуються тому з подружжя, хто використовував їх у своїй професійній діяльності. Вартість цих речей враховується при присудженні іншого майна другому з подружжя.

Присудження одному з подружжя грошової компенсації замість його частки у праві спільної сумісної власності на майно, зокрема на житловий будинок, квартиру, земельну ділянку, допускається лише за його згодою, крім випадків, передбачених Цивільним кодексом України.

Присудження одному з подружжя грошової компенсації можливе за умови попереднього внесення другим із подружжя відповідної грошової суми на депозитний рахунок суду.

Також вимогами діючого законодавства встановлено, що у процесі розгляду спорів про поділ майна подружжя враховуються такі обставини: час придбання майна; кошти, за які таке майно було придбано (джерело придбання); мета придбання майна, яка дозволяє визначити правовий статус сумісної власності подружжя.

У випадку коли при розгляді вимоги про поділ спільного сумісного майна подружжя буде встановлено, що один із них здійснив його відчуження чи використав його на свій розсуд проти волі іншого з подружжя і не в інтересах сім'ї чи не на її потреби або приховав його, таке майно або його вартість враховується при поділі.

Враховуючи той факт, що спірне майно було придбано сторонами під час їх перебування у шлюбі, що в добровільному порядку сторони не могли дістати згоди щодо поділу спільного майна, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Згідно з квитанцією №0.0.1234797529.1 від 11 січня 2019 року позивачем при предявленні позову до суду були понесені витрати по сплаті судового збору у сумі 1000 грн.

Питання про розподіл судових витрат вирішується судом відповідно до вимог ст.141 ЦПК України, а саме судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Оскільки позов було задоволено у повному обсязі, суд вважає за можливе стягнути з відповідача на користь позивача судовий збір у розмірі 1000 грн.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.7, 81, 141, 263-265 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 до ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний код НОМЕР_2, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, мешкає за адресою: АДРЕСА_2 про поділ майна подружжя задовольнити повністю.

Визнати спіьною сумісною власністю подружжя - ОСОБА_1 та ОСОБА_2, домоволодіння АДРЕСА_1.

Розділити спільне майно подружжя - ОСОБА_1 та ОСОБА_2 наступним чином:

- Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1, право власності на 1/2 частку житлового будинку з надвірними спорудами та будівлями, загальною площею 65,3 кв.м., житловою площею 29 кв.м., який розташований на земельній ділянці площею 0,0758 га, кадастровий номер НОМЕР_3, за адресою: АДРЕСА_1.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний код НОМЕР_2, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, мешкає за адресою: АДРЕСА_2 на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1, судовий збір у розмірі 1000 (одна тисяча) грн.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: hr.hr.court.gov.ua на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет.

До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складання повного тексту рішення через Харківський районний суд Харківської області до апеляційного суду у межах територіальної юрисдикції якого перебуває місцевий суд, який ухвалив судове рішення, що оскаржується.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Повне рішення виготовлено 06 травня 2019 року.

Суддя Н.Л.Панас

СудХарківський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення26.04.2019
Оприлюднено07.05.2019
Номер документу81550027
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —635/202/19

Рішення від 26.04.2019

Цивільне

Харківський районний суд Харківської області

Панас Н. Л.

Рішення від 26.04.2019

Цивільне

Харківський районний суд Харківської області

Панас Н. Л.

Ухвала від 25.02.2019

Цивільне

Харківський районний суд Харківської області

Панас Н. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні