НОВООДЕСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

06.05.2019

Справа № 482/815/19

Номер провадження 1-кс/482/234/2019

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 травня 2019 року м. Нова Одеса

Слідчий суддя Новоодеського районного суду Миколаївської області Демінська О.І., за участю секретаря судового засідання Мозгової В.В., розглянувши клопотання т.в.о. заступника начальника СВ Новоодеського ВП ГУНП в Миколаївській області Володіної О.В., погоджене з начальником Новоодеського відділу Вознесенської місцевої прокуратури Миколаївської області Наливайченко О.П., про призначення експертизи матеріалів, речовин та виробів у кримінальному провадженні №12019150280000219, зареєстрованому в ЄРДР 18.04.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

03.05.2019 року до суду надійшло клопотання т.в.о. заступника начальника СВ Новоодеського ВП ГУНП в Миколаївській області Володіної О.В., погоджене з начальником Новоодеського відділу Вознесенської місцевої прокуратури Миколаївської області Наливайченко О.П., про призначення експертизи матеріалів, речовин та виробів у кримінальному провадженні №12019150280000219, зареєстрованому в ЄРДР 18.04.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України.

На обгрунтування клопотання зазначено, що 18.04.2019 року до Новоодеського ВП ГУНП в Миколаївській області надійшло повідомлення від ОСОБА_1 , з приводу того, що ОСОБА_2 за місцем свого проживання: АДРЕСА_1 , зберігає особливо небезпечні наркотичні засоби.

03.05.2019 в ході проведення санкціонованого обшуку території домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 , де проживає ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 було виявлено та вилучено два фрагменти обрізаної пластикової пляшки. Два фрагменти обрізаної пластикової пляшки поміщено та упаковано до спеціального пакету №4446841.

Слідчий вказав, що виникла необхідність у проведенні експертизи матеріалів, речовин та виробів за експертною спеціальністю 8.6 Дослідження наркотичних засобів, психотропних речових, їх аналогів та прекурсорів для встановлення належності виявлених речей до наркотичних засобів, та встановлення обставин вчиненого кримінального правопорушення, що мають значення для кримінального провадження, у зв 'язку з чим слідчий просить про призначення у кримінальному провадженні експертизи матеріалів, речовин та виробів, виконання якої доручити експертам Миколаївського НДЕКЦ МВС України, яке розташоване за адресою: м. Миколаїв, вул. 1 Воєнна, 2А та на виконання експертів поставити питання:

1.Чи є на поверхнях двох фрагментів обрізаної пластикової пляшки сліди наркотичних засобів? Якщо так, то які саме? Яка їх вага у перерахунку на суху речовину?

В судове засідання слідчий не з`явився, будучи повідомленим про місце і час розгляду клопотання. Неприбуття слідчого не перешкоджає розгляду клопотання, оскільки його участь не була визнана обов`язковою (ч.3 ст.244 КПК України).

Вивчивши доводи клопотання та додані до нього матеріали слідчий суддя приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання.

Підставою проведення експертизи згідно з положеннями ст.242 КПК України є доручення слідчого судді, надане за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Відповідно до ч. 6 ст. 244 КПК України, слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

Оскільки слідчий суддя не є стороною у кримінальному провадженні, не наділений повноваженнями ставити запитання, які стосуються кримінального провадження та мають значення для встановлення обставин та істини в кримінальному провадженні, розгляд питань щодо призначення експертизи проводиться виключно в межах обставин, викладених слідчим у клопотанні та питань, передати на вирішення які він просить експерту.

Правом ініціювати перед експертом вирішення інших питань, аніж тих, про які просить слідчий, збір необхідної інформації з метою проведення експертизи слідчий суддя не наділений.

Враховуючи, що у провадженні СВ Новоодеського ВП ГУНП в Миколаївській області перебувають матеріали кримінального провадження №12019150280000219, зареєстрованого в Єдиному реєстрі досудових розслідувань 18.04.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, з метою встановлення обставин кримінального правопорушення, що потребує спеціальних знань в області криміналістики, слід призначити експертизу матеріалів, речовин та виробів, проведення якої доручити експертам Миколаївського НДЕКЦ МВС України, попередивши експертів про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та відмову без поважних причин від виконання покладених на експерта обов`язків.

Керуючись ст.ст. 242-244 КПК України, слідчий суддя,-

П О С Т А Н О В И В:

Доручити проведення у кримінальному провадженні №12019150280000219, зареєстрованому в ЄРДР 18.04.2019 року експертизу матеріалів, речовин та виробів за експертною спеціальністю 8.6 Дослідження наркотичних засобів, психотропних речових, їх аналогів та прекурсорів експертам Миколаївського НДЕКЦ МВС України, яке розташоване за адресою: м. Миколаїв, вул. 1 Воєнна, 2А

На виконання експертів поставити наступні питання:

1.Чи є на поверхнях двох фрагментів обрізаної пластикової пляшки сліди наркотичних засобів? Якщо так, то які саме? Яка їх вага у перерахунку на суху речовину?

Попередити експерта про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та відмову без поважних причин від виконання покладених на експерта обов`язків.

Для дослідження експертам надати:

-два фрагменти обрізаної пластикової пляшки, які було поміщено та упаковано до спеціального пакету №4446841.

При проведенні експертизи дозволити експертам повне або часткове знищення або пошкодження досліджуваних об`єктів з метою об`єктивного проведення експертизи.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Новоодеського районного суду

Миколаївської області О.І.Демінська

Зареєстровано 07.05.2019
Оприлюднено 07.05.2019
Дата набрання законної сили 06.05.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону