Рішення
від 24.04.2019 по справі 916/2885/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"24" квітня 2019 р.м. Одеса Справа № 916/2885/18

Господарський суд Одеської області у складі судді Невінгловської Ю.М.

при секретарі судового засідання: Труш В.В.

за участю представників сторін:

від позивача: Оксенчук С.С. (відповідно до наказу);

від відповідача: не з'явились;

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом: Південного територіального квартирно-експлуатаційного управління (65058, м.Одеса, вул. Армійська, 18);

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю „Будівельна компанія" „УКРІНБУД" (03067, м. Київ, Солом'янський р-н, вул. Виборзька, буд. 42А);

про стягнення 647 064, 27 грн.

ВСТАНОВИВ:

Суть спору: 20.12.2018 року від позивача - Південно територіального квартирно-експлуатаційного управління до Господарського суду Одеської області надійшла позовна заява (вх. ГСОО №3105/18) до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю „Будівельна компанія" „УКРІНБУД" (надалі - ТОВ „БК „УКРІНБУД"), в якій позивач просив суд стягнути з відповідача грошові кошти у розмірі 647064,27 грн., з яких 452995,71 грн. - пеня та 194068,56 грн. - штраф.

В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем зобов'язань за договором генерального підряду №10/18 на закупівлю робіт для гарантованого забезпечення потреб оборони Будівництво фізкультурно-оздоровчого комплексу у військовому містечку Дачне-2, с. Дачне, Одеська область, Шифр -Д-2/ФОК , а саме в частині своєчасного виконання робіт, що стало підставою для нарахування пені у розмірі 452 995,71 грн. та штрафу у розмірі 194 068,56 грн.

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 08.01.2019 року суддею Невінгловською Ю.М. за даним позовом було відкрито провадження у справі №916/2885/18 за правилами загального позовного провадження із призначенням проведення підготовчого засідання на 30.01.2019 року.

У судовому засіданні від 30.01.2019 року судом було постановлено протокольну ухвалу про відкладення підготовчого засідання, в порядку ст. 183 Господарського процесуального кодексу України, на 25.02.2019 року.

Ухвалою суду від 25.02.2019 року, в порядку ст. 177 Господарського процесуального кодексу України, строк підготовчого провадження було продовжено на 30 днів.

Ухвалою суду від 25.02.2019 року, в порядку ст. 185 Господарського процесуального кодексу України, підготовче провадження у даній справі було закрито та призначено розгляд справи по суті на 27.03.2019 року.

У зв'язку з проведенням оперативно-розшукових заходів з приводу анонімного повідомлення про закладення вибухового приладу в адміністративній будівлі судове засідання, призначене на 27.03.2019р. не відбулось, а тому судове засідання для розгляду справи по суті ухвалою суду від 28.03.2019 року було призначено на 24.04.2019 року.

У судовому засіданні від 24.04.2019р. представник позивача заявлені позовні вимоги підтримав та просив суд позов задовольнити.

Відповідач - ТОВ „БК „УКРІНБУД" про дату, час та місце судових засідань повідомлявся належним чином шляхом направлення ухвал суду на його юридичну адресу, яка зазначена у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, сформованого станом на 08.01.2019р., у судові засідання не з'являвся, про поважність причин відсутності не повідомляв, відзив на позовну заяву не надав.

Згідно з п. 1 ч. 3 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи, зокрема, у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.

Відповідно до частин 4, 5 статті 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є: день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

Водночас, ч. 10 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що судові рішення відповідно до цієї статті вручаються шляхом надсилання (видачі) відповідній особі копії (тексту) повного або скороченого судового рішення, що містить інформацію про веб-адресу такого рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Приймаючи до уваги, що судові відправлення були повернуті поштою із відміткою у довідках поштової установи "За закінченням встановленого строку зберігання", а також відсутність жодних повідомлень щодо причин неявки представника відповідача у судове засідання, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача за наявними в ній матеріалами відповідно до п. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України.

В судовому засіданні 05.04.2019 року судом було оголошено вступну та резолютивну частини рішення та повідомлено, що повне рішення буде складено 06.05.2019 року.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши належність, допустимість доказів, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, повно, всебічно і об'єктивно з'ясувавши обставини справи, суд дійшов наступних висновків:

Відповідно до ст. 175 Господарського кодексу України, майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов'язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов'язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

У відповідності до ч. 1 ст. 509 Цивільного кодексу України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Згідно з частиною 2 статті 509 Цивільного кодексу України, зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 Цивільного кодексу України.

Положеннями п. 1 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України встановлено, що однією із підстав виникнення цивільних прав та обов'язків є договір, а в силу вимог ч.1 ст.629 Цивільного кодексу України, договір є обов'язковим для виконання сторонами.

У відповідності до ст. 626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Положеннями ст. 837 Цивільного кодексу України визначено, що за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.

Як встановлено під час розгляду справи, 01.03.2018 року між Південним територіальним квартирно-експлуатаційним управління (надалі - замовник) та ТОВ „БК „УКРІНБУД" (надалі - генпідрядник) укладено договір генерального підряду №10/18 на виконання будівництва фізкультурно-оздоровчого комплексу у військовому містечку Дачне-2, с. Дачне, Одеська область, Шифр -Д-2/ФОК (надалі - договір) предметом якого є будівництво фізкультурно-оздоровчого комплексу у військовому містечку Дачне-2, с. Дачне, Одеська область, Шифр -Д-2/ФОК, що виконується за рахунок коштів Державного бюджету України.

У відповідності до п. 1.3 договору, кількісні характеристики виконуваних за цим договором робіт викладено у додатку №1 до цього договору.

Положеннями п. 1.5 договору визначено, що обсяги робіт по об'єкту можуть бути зменшені залежно від реального фінансування видатків замовника.

Згідно п. 2.3 договору, замовник здійснює контроль за ходом, якістю, вартістю та обсягами виконання робіт відповідно до частини першої статті 849 Цивільного кодексу України та у порядку, передбаченому договором.

У відповідності до п. 3.1 договору, договірна ціна робіт по об'єкту, не враховуючи витрат замовника, становить 24 972 095, 00 грн., у тому числі ПДВ - 4 162 015, 83 грн.

Пунктом 3.2 договору передбачено, що зазначена договірна ціна є динамічною, складається генпідрядником на підставі затвердженої проектної документації згідно вимог нормативних документів у сфері ціноутворення в будівництві.

Умовами п.п. 4.1.1 договору, розрахунки за виконані роботи по об'єкту проводяться на підставі "Актів приймання виконаних будівельних робіт" за формою КБ-2в та "Довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрат" за формою КБ-3, наданих спільно з супровідними документами, а саме: товарно-матеріальними накладними, сертифікатами на застосовані будівельні матеріали, актами прихованих робіт, підписаних інженером технічного нагляду, тощо.

Положеннями п.п. 4.1.2 договору передбачено, що після виконання генпідрядником робіт по об'єкту (повністю або частково) та наданню замовнику документів, зазначених в пп. 4.1.1 розділу IV цього договору, замовник встановленим порядком приймає ці роботи, якщо вони повністю відповідають об'ємам виконаним робіт на ділянці будівництва, в іншому випадку акти повертаються генпідряднику для усунення зауважень та коригування.

Відповідно до п.п. 4.2.2 договору, фінансування робіт здійснюється за рахунок коштів загального фонду Державного бюджету України за бюджетною програмою КПКВ 2101020/2 "Забезпечення діяльності Збройних Сил України та підготовка військ", КЕКВ 3122 в сумі - 24 972 095, 00 грн., у тому числі ПДВ - 4 162 015, 83 грн., що відповідає бюджетним призначенням, лише в межах цих бюджетних призначень, що відповідає ліміту фінансування із Державного бюджету, при наявності на казначейському рахунку відповідних коштів, у тому числі: на 2018 рік складає 24 972 095, 00 грн., у тому числі ПДВ - 4 162 015, 83 грн. за рахунок загального фонду.

За умовами п.п. 5.1.1 та п.п. 5.1.2 договору, термін завершення виконання робіт по об'єкту - не пізніше ніж 25.12.2018 року. Місце виконання робіт: 00000, Україна, Одеська область, с. Дачне, підвідомча територія.

У відповідності до п.п. 5.1.3 договору, генпідрядник повинен розпочати виконання робіт на об'єкті за договором протягом п'яти календарних днів з дня підписання договору обома сторонами. Завершити виконання робіт, підготувати об'єкт для введення в експлуатацію та передати його замовнику відповідно до умов договору не пізніше ніж 25.12.2018 року, з виконавчою документацією по об'єкту, у тому числі надати "Акт приймання виконаних будівельних робіт" за формою КБ-2в та "Довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрат" за формою КБ-3.

Положеннями п.п. 5.1.5 договору визначено, що перегляд строків виконання робіт, передача об'єкта замовнику для введення в експлуатацію може здійснюватися за умови підписання сторонами відповідної додаткової угоди до договору (з обґрунтуванням обставин, що його спричинили).

Згідно п.п. 5.1.6 договору, обставинами, які перешкоджають дотриманню визначених договором строків виконання робіт, прийняття в експлуатацію закінченого об'єкту будівництва, які не залежать від генпідрядника і дають останньому право вимагати від замовника перегляду цих строків у разі, якщо генпідрядник без затримки письмово сповістив замовника про їх появу можуть бути: обставини непереборної сили (форс-мажорні обставини); обставини, за які відповідає замовник, зокрема: незабезпечення об'єкту будівництва затвердженою проектною чи дозвільною документацією, затримка у виконанні замовником інших взятих ним на себе за договором зобов'язань; внесення змін до проектно-кошторисної документації.

У відповідності до п.п. 5.2.4 договору, передача виконаних робіт по об'єкту генпідрядником і приймання їх замовником оформлюється актом приймання виконаних будівельних робіт та довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрат (форма КБ-2В, КБ-3) з обов'язковим попереднім оформленням виконавчої технічної документації, актів на приховані роботи, виконавчих схем, тощо.

Положеннями п.п. 6.1.3 та п.п. 6.1.4 договору передбачено обов'язок замовника своєчасно, відповідно до умов договору надати будівельний майданчик для виконання робіт по об'єкту, передати генпідряднику проектну та дозвільну документацію на об'єкт та здійснювати фінансування об'єкта.

У відповідності до умов п.п. 6.2.4 та п.п. 6.2.7 договору замовник має право вимагати від генпідрядника своєчасного та якісного виконання робіт на об'єкті, передачі об'єкта відповідно до умов договору та вимог законодавчих та нормативних актів у галузі будівництва. За умови несвоєчасного виконання генпідрядником взятих ним на себе зобов'язань вимагати сплати визначеної умовами договору штрафні санкції і збитки та повернення відповідної частки сплачених генпідряднику за договором коштів.

Положеннями п.п. 6.3.1, п.п. 6.3.23 договору, генпідрядник зобов'язаний забезпечити виконання робіт у строки, встановлені договором. Інформувати замовника про хід виконання зобов'язань за договором, обставини, що перешкоджають його виконанню, загрожують якості або придатності результату роботи, а також про заходи, необхідні для їх усунення.

За умовами п. 10.1 договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами та діє до 30.12.2018 року, а в частині своїх зобов'язань та розрахунків до їх повного виконання сторонами.

Відповідно до п. 12.1 договору, невід'ємними його частинами є: договірна ціна на виконання робіт з будівництва з локальним кошторисом, відомістю ресурсів та пояснювальною запискою (додаток № 1); календарний графік виконаних робіт (додаток №2); графік фінансування робіт з будівництва (додаток №3).

11.12.2018 року між сторонами у справі було укладено додаткову угоду №2 до договору №10/18 від 01.03.2018 року, згідно умов якої, в зв'язку з необхідністю зменшення обсягів закупівлі робіт у ТОВ „БК УКРІНБУД" визначену у п. 3.1 розділу 3 договору „Ціна договору" договірну ціну будівництва об'єкта на підставі розрахунків вартості робіт договірної ціни та локальних кошторисів, які є невід'ємними частинами цього договору, зменшили до 12360677,66 грн. у тому числі ПДВ - 2060112,94 грн. При цьому, у вказаній додатковій угоді сторони зазначили, що роботи в межах зменшеної договірної ціни виконані підрядником, профінансовані та оплачені замовником у 2018 році на суму 12 360 677,66 грн. у тому числі ПДВ - 2060112,94 грн.

Пунктом 2 додаткової угоди від 11.12.2018 року визначено, що у зв'язку з внесеними змінами договір генерального підряду №10/18 від 01.03.2018 року про закупівлю робіт з будівництва фізкультурно-оздоровчого комплексу у військовому містечку Дачне-2, с. Дачне, Одеська область. Шифр - Д-2/ФОК вважати припиненим з 11.12.2018 року.

Як стверджує позивач та, що ніяким чином не спростовано відповідачем, станом на 11.12.2018 року ТОВ „БК УКРІНБУД" за умовами договору №10/18 від 01.03.2018р. виконані, а замовником прийняті будівельні роботи на загальну суму 12 360 677,66 грн., що підтверджується наявними в матеріалах справи довідками про вартість виконаних будівельних робіт та актів приймання виконаних будівельних робіт за формою КБ-2в та КБ-3 (а.с. 39-40, 43-53, 55-58, 60-64, 66-68, 70-72, 74-76, 78-80).

Разом з тим позивач вказує, що генпідрядником допущено прострочення з виконання наступних робіт - найменування робіт та терміни їх виконання - згідно Графіку виконання робіт, додаток № 2 до договору (а.с. 32):

- металевий каркас (загальна вартість згідно проектної документації становить 9 849 452 грн., термін виконання - березень - середина серпня 2018 року), однак у визначеному договором порядку приймання-передачі виконаних робіт пред'явлено до прийняття, прийнято та оплачено замовником роботи даного найменування на суму 9 742 410 грн. Отже, не виконано робіт на суму 107 042 грн. ;

- стіни та перегородки, загальна вартість згідно проектної документації становить 763 592 грн., термін виконання - квітень-серпень 2018 року - роботи не виконані;

- оздоблювальні роботи (загальна вартість згідно проектної документації становить 3 113 780 грн., термін виконання - червень - середина листопада 2018 року, у визначеному договором порядку приймання-передачі виконаних робіт пред'явлено до прийняття, прийнято та оплачено замовником роботи даного найменування на суму 160 398,31 грн., не виконано робіт на суму 2 953 381,70 грн.;

- прорізи (загальна вартість згідно проектної документації становить 1 493 038 грн., термін виконання - травень - середина липня 2018 року) - не виконані;

- водопровід (загальна вартість згідно проектної документації становить 241 836 грн., термін виконання - червень - середина вересня 2018 року) - не виконані;

- каналізація (загальна вартість згідно проектної документації становить 166 900 грн., термін виконання - липень-вересень 2018 року) - не виконані;

- роботи з облаштування системи зв'язку, системи пожежної та охоронної сигналізації, технологічні рішення та електромонтажні роботи (загальна вартість згідно проектної документації становить 1 254 013 грн.), виконання яких передбачено графіком до кінця листопада 2018 року генпідрядником не виконані.

Згідно з положеннями ч.1 ст.526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства. В силу вимог ч.1 ст.525 Цивільного кодексу України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Аналогічні вимоги щодо виконання зобов'язань містяться і у ч.ч.1, 7 ст.193 Господарського кодексу України.

Відповідно до ч.1 ст.530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Згідно з ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

За приписами ст. 599 Цивільного кодексу України, зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.

За результатами розгляду справи судом встановлено, що відповідач, в порушення вимог ст.ст. 525, 526, 530 Цивільного кодексу України та ст. 193 Господарського кодексу України не належно виконав умови договору №10/18 від 01.03.2018 року та допустив прострочення виконання робіт станом на 11.12.2018 року у відповідності до термінів визначених графіком виконання робіт для певного виду найменування робіт.

Частиною 2 статті 218 Господарського кодексу України встановлено, що учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов`язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення. У разі якщо інше не передбачено законом або договором, суб'єкт господарювання за порушення господарського зобов`язання несе господарсько-правову відповідальність, якщо не доведе, що належне виконання зобов`язання виявилося неможливим внаслідок дії непереборної сили, тобто надзвичайних і невідворотних обставин за даних умов здійснення господарської діяльності.

За умовами п. 7.2 договору, у разі невиконання або несвоєчасного виконання зобов'язань при виконанні робіт капітального ремонту об'єкту за бюджетні кошти генпідрядник сплачує замовнику штрафні санкції (неустойка, штраф, пеня) згідно положень ст. 231 Господарського кодексу України і пунктів 7.3 та 7.4 цього договору та відшкодовує завдані внаслідок цього замовнику збитки понад сплати штрафних санкцій у повному обсязі. Сторони домовились, що погоджений розмір штрафних санкцій та збитків, який підлягає відшкодуванню замовником за несвоєчасність розрахунків, не може бути більшим за суму заборгованості. Відповідно до ч. 2. ст. 625 Цивільного кодексу України та ч. 6 ст. 231 Господарського кодексу України для замовника сторони встановили іншій розмір процентів: 0 (нуль) процентів.

Положеннями п. 7.4 договору визначено види порушень та санкції за них, які накладаються на генпідрядника за порушення умов договором, зокрема, за порушення термінів завершення виконання робіт будь-якого етапу, визначених у пункті 5.1.1 цього договору - штраф у розмірі 0,1 % від ціни цього договору, зазначеної в пункті 3.1 цього договору (без урахування ПДВ) за кожний день прострочення, а за прострочення понад тридцять календарних днів додатково стягується штраф у розмірі 7 % від ціни цього договору (без урахування ПДВ).

Відповідно до ч. 1 ст. 230 Господарського кодексу України, штрафними санкціями в цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання зобов'язання . Водночас вимогами п. 3 ч. 1 ст. 611 Цивільного кодексу України передбачено, що одним із наслідків порушення зобов'язання є сплата неустойки (штрафу, пені), а відповідно до вимог ч.2 ст.551 Цивільного кодексу України, якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюються договором або актом цивільного законодавства.

За приписами статті 549 Цивільного кодексу України, неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.

Положеннями ч. 1, 2 ст. 231 Господарського кодексу України передбачено, що законом щодо окремих видів зобов'язань може бути визначений розмір штрафних санкцій, зміна якого за погодженням сторін не допускається. У разі якщо порушено господарське зобов'язання, в якому хоча б одна сторона є суб'єктом господарювання, що належить до державного сектора економіки, або порушення пов'язане з виконанням державного контракту, або виконання зобов'язання фінансується за рахунок Державного бюджету України чи за рахунок державного кредиту, штрафні санкції застосовуються, якщо інше не передбачено законом чи договором, у таких розмірах: за порушення строків виконання зобов'язання стягується пеня у розмірі 0,1 відсотка вартості товарів (робіт, послуг), з яких допущено прострочення виконання за кожний день прострочення, а за прострочення понад тридцять днів додатково стягується штраф у розмірі семи відсотків вказаної вартості.

Отже, застосування до боржника, який порушив господарське зобов'язання, штрафної санкції, передбаченої абзацом третім частини другої статті 231 Господарського кодексу України, можливе за сукупності таких умов: якщо інший розмір певного виду штрафних санкцій не передбачений договором або законом; якщо, між іншим, порушено господарське зобов'язання, в якому хоча б одна сторона є суб'єктом господарювання, що належить до державного сектора економіки; якщо допущено прострочення виконання негрошового зобов'язання, пов'язаного з обігом (поставкою) товарів, виконанням робіт, наданням послуг, з вартості яких і вираховується у відсотковому відношенні розмір штрафу.

Суд, перевіривши здійснений позивачем розрахунок штрафу у розмірі 194068,56 грн. (а.с. 9), нарахованого за порушення виконання робіт понад 30 календарних днів виходячи із вартості відповідних робіт, вважає його вірним та таким що підлягає задоволенню.

Перевіривши розрахунок позивача щодо визначення розміру пені у сумі 452995,71 грн., суд встановив, що позивач допустив арифметичну помилку при визначенні розміру пені за порушення строків виконання робіт із найменуванням - металевий каркас (107042 *116*0,1% = 24 833,74 грн.), тоді як за підрахунком суду - 12416,87 грн., а також робіт із найменуванням - облаштування системи зв'язку, системи пожежної та охоронної сигналізації, технологічні рішення та електромонтажні роботи (1254013*10*0,1%=25080,26 грн.), тоді як за підрахунком суду -12540,13 грн. В іншій частині розрахунок позивача є вірним.

З урахуванням викладеного загальний розмір пені, що підлягає стягненню з відповідача становить 428 038,71 грн.

Приймаючи до уваги вищевикладене, суд дійшов висновку щодо наявності підстав для часткового задоволення позовних вимог Південного територіального квартирно-експлуатаційного управління та стягнення з відповідача штрафу у розмірі 194068,56 грн. та пені у розмірі 428 038,71 грн.

На підставі ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судові витрати по сплаті судового збору покладаються на позивача та відповідача пропорційно розміру задоволених позовних вимог судом.

Керуючись ст.ст. 129, 232, 233, 236-238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1.Позов задовольнити частково.

2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Будівельна компанія" УКРІНБУД" (03067, м. Київ, Солом'янський р-н, вул. Виборзька, буд. 42А; код ЄДРПОУ 37888546) на користь Південного територіального квартирно-експлуатаційного управління (65058, м.Одеса, вул. Армійська, 18; код ЄДРПОУ 24981994) 194068/сто дев'яносто чотири тисячі шістдесят вісім/грн. 56 коп. штрафу та 428 038/чотириста двадцять вісім тисяч тридцять вісім/грн. 71 коп. пені.

3.В решті позову відмовити.

4.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Будівельна компанія" УКРІНБУД" (03067, м. Київ, Солом'янський р-н, вул. Виборзька, буд. 42А; код ЄДРПОУ 37888546) на користь Південного територіального квартирно-експлуатаційного управління (65058, м.Одеса, вул. Армійська, 18; код ЄДРПОУ 24981994) 9327/дев'ять тисяч триста двадцять сім/грн. 43 коп. судового збору.

Рішення суду набирає законної сили в порядку ст. 241 ГПК України та може бути оскаржено в апеляційному порядку до Південно-західного апеляційного господарського суду через Господарський суд Одеської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 20 днів з дня складення повного судового рішення.

Накази видати після набрання рішенням законної сили.

Повне рішення складено 06 травня 2019 р.

Суддя Ю.М. Невінгловська

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення24.04.2019
Оприлюднено07.05.2019
Номер документу81557124
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/2885/18

Ухвала від 09.03.2021

Господарське

Господарський суд Одеської області

Невінгловська Ю.М.

Ухвала від 01.03.2021

Господарське

Господарський суд Одеської області

Невінгловська Ю.М.

Ухвала від 06.05.2019

Господарське

Господарський суд Одеської області

Невінгловська Ю.М.

Рішення від 24.04.2019

Господарське

Господарський суд Одеської області

Невінгловська Ю.М.

Ухвала від 28.03.2019

Господарське

Господарський суд Одеської області

Невінгловська Ю.М.

Ухвала від 25.02.2019

Господарське

Господарський суд Одеської області

Невінгловська Ю.М.

Ухвала від 25.02.2019

Господарське

Господарський суд Одеської області

Невінгловська Ю.М.

Ухвала від 31.01.2019

Господарське

Господарський суд Одеської області

Невінгловська Ю.М.

Ухвала від 08.01.2019

Господарське

Господарський суд Одеської області

Невінгловська Ю.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні