Провадження №2/359/1813/2019
Справа №359/3422/19
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
22 квітня 2019 року суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Журавський В.В., вирішуючи питання про відкриття провадження у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю Фінавіа про розірвання трудового договору, стягнення заборгованості по заробітній платі та надання статусу безробітного , -
ВСТАНОВИВ:
В квітні 2019 року ОСОБА_1 звернулася до суду з вказаним позовом, яким просить:
- розірвати трудовий договір, укладений між нею та ТОВ Фінавіа , зобов'язавши ТОВ Фінавіа здійснити запис звільнена за власним бажанням на підставі ст.38 КЗпП України у відповідному розділі трудової книжки;
- стягнути з ТОВ Фінавіа на її користь заборгованість з виплати заробітної плати у розмірі 687286 гривень 41 копійок;
- зареєструвати позивача в Державній службі зайнятості на надати статус безробітної.
За змістом п.3 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються .
Відповідно до п.1 ч.1 ст.176 ЦПК України у позовах про стягнення грошових коштів ціна позову визначається сумою, яка стягується.
У разі недотримання цих вимог суддя постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення допущених ним недоліків.
Суддею встановлено, що при подачі позовної заяви ОСОБА_1 не дотрималася вищезазначених вимог, а саме: не зазначила ціну пред'явленого позову.
Так, позивач у позовній заяві вказує на Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою Кабінету Міністрів України №100 від 08 лютого 1995 року. Зокрема, згідно п.8 нарахування виплат, що обчислюються із середньої заробітної плати за останні два місяці роботи, провадяться шляхом множення середньоденного заробітку на число робочих днів. Середньоденна заробітна плата визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі дні на число відпрацьованих робочих днів.
Всупереч цьому, ОСОБА_1 не надала обґрунтованого розрахунку суми заборгованості з виплати заробітної плати, яку просить стягнути з ТОВ Фінавіа , зокрема з вказівкою середньоденної заробітної плати та кількості фактично відпрацьованих днів.
Відповідно до п.5 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Всупереч цьому, при зверненні до суду з вказаним позовом ОСОБА_1 не обґрунтувала у який спосіб ТОВ Фінавіа може захистити її права шляхом постановлення її на облік в Державній службі зайнятості з наданням статусу безробітного. Отже, позивач пред'явила позовні вимоги до особи, яку не просить залучити до участі у справі в якості відповідача, що є неприпустимим.
Крім цього, за змістом ч.2 та ч.ч.4-5 та ст.95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Проте, копії письмових доказів, які приєднані до позовної заяви, не засвідчені у порядку передбаченому ч.5 ст.95 ЦПК України.
Згідно з вимогами п.10 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав .
Всупереч цьому, при зверненні до суду з вказаною позовною заявою ОСОБА_1 не приєднала власного підтвердження, що нею не подано іншого позову до ТОВ Фінавіа з цим самим предметом та з цих самих підстав.
З огляду на викладене, підстави для відкриття провадження у справі за поданою позовною заявою відсутні, вона підлягає залишенню без руху.
Керуючись ч.2 та ч.ч.4-5 та ст.95, п.3, п.5, п.10 ч.3 ст.175, п.1 ч.1 ст.176, ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю Фінавіа про розірвання трудового договору, стягнення заборгованості по заробітній платі та надання статусу безробітного залишити без руху.
Надати ОСОБА_2 строк протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали для усунення допущених недоліків шляхом:
-зазначення ціни позову, яка визначається сумою, яка стягується;
- надання обґрунтованого розрахунку суми заборгованості з виплати заробітної плати;
-надання власного письмового підтвердження про те, що нею не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав;
-надання копій письмових доказів, приєднаних до позовної заяви, підтверджених на відповідність оригіналу у порядку, передбаченому ст.95 ЦПК України.
Роз'яснити, що у разі не усунення зазначених недоліків, позовна заява буде визнана неподаною та повернута.
Ухвала суду є остаточною і оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя: підпис
З оригіналом згідно:
Суддя Бориспільського міськрайонного суду В.В. Журавський
Суд | Бориспільський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 22.04.2019 |
Оприлюднено | 08.05.2019 |
Номер документу | 81579333 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Журавський В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні