КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/4262/19

Провадження № 1-кс/234/3282/19

У Х В А Л А

про тимчасовий доступ до речей і документів

26 квітня 2019 року м. Краматорськ

Слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області Марченко Л.М., за участю секретаря Коваленко Н.Є., слідчого Петрової Ю.В.,

розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого Другого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську Кавун О.В. у кримінальному провадженні №62019050000000226, внесеному до ЄРДР 26.02.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.368 ч.3 КК України про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, -

В С Т А Н О В И В :

26.04.2019 року слідчий Другого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську Кавун О.В. звернувся до слідчого судді з клопотанням погодженим прокурором прокуратури Донецької області Щербак Р.К. про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні №62019050000000226, внесеному до ЄРДР 26.02.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.368 ч.3 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що наказом в.о. начальника Головного управління ДФС у Луганській області № 344-о від 04.09.2018 радника податкової та митної справи ІІІ рангу ОСОБА_1 призначено на посаду старшого державного інспектора відділу інформаційних технологій Старобільського управління Головного управління ДФС у Луганській області.

Займаючи вищевказану посаду ОСОБА_1 , в силу примітки 1 до ст. 364 КК України є службовою особою.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України Про державний захист працівників суду та правоохоронних органів , органи доходів і зборів відносяться до правоохоронних органів, тобто ОСОБА_1 є службовою особою правоохоронного органу.

Згідно пункту 1 Положення про Державну фіскальну службу України (далі - ДФС), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2014 № 236, ДФС є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства.

Відповідно до п. 1.1 посадової інструкції старшого державного інспектора відділу інформаційних технологій Старобільського управління Головного управління ДФС у Луганській області (далі - Інструкція), затвердженої начальника Головного управління ДФС у Луганській області 05.10.2018, старший державний інспектор Старобільського управління Головного управління ДФС у Луганській області (далі- старший державний інспектор відділу) забезпечує інформаційно-аналітичну підтримку, супроводження інформаційних систем податкового напрямку та надання доступу до них в рамках комплексної системи захисту інформації.

Згідно п. п. 2.2.9.34 - 2.2.9.34-2 Інструкції на старшого державного інспектора відділу покладено завдання з формування та видачі фізичним особам документа, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі - Картки платника податків та внесення до паспортів даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків, здійснення ідентифікації даних фізичної особи, що звернулась за отриманням Картки, друк Картки, реєстрація видачі Картки у журналі, підписання та видача Картки фізичній особі.

Діючи всупереч своїх службових обов`язків, з корисливих мотивів, маючи умисел на одержання неправомірної вигоди, ОСОБА_1 вимагав та отримав неправомірну вигоду за видачу картки платника податків в інтересах третіх осіб за наступних обставин.

Так, 22.02.2019 ОСОБА_2 , на виконання прохання його знайомого ОСОБА_3 щодо відновлення йому та ще 10 особам, які мешкають на тимчасово непідконтрольній території Луганської області картки платника податків, звернувся з вказаного питання до старшого державного інспектора відділу інформаційних технологій Старобільського управління Головного управління ДФС у Луганській області ОСОБА_1.

Під час розмови з ОСОБА_1 останній пояснив, що процедура відновлення картки платника податків для осіб які мешкають на тимчасово непідконтрольній території є дуже проблематичною, та що для її отримання зацікавлені особи повинні особисто звертатися до підрозділів ДФС та вказав на те, що у разі надання йому коштів у розмірі 200 гривень за кожну картку платника податків, він зробить їх в найкоротший термін без участі осіб, яким потрібно її отримувати.

ОСОБА_2 вимушено погодився з пропозицією ОСОБА_1 , оскільки пообіцяв своєму знайомому ОСОБА_3 посприяти у відновленні документів.

25.02.2019 до Управління захисту економіки в Луганській області ДЗЕ НПУ з заявою звернувся громадянин ОСОБА_2 та повідомив, що головний державний інспектор Марківського відділення Старобільської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області ОСОБА_1 вимагає неправомірну вигоду за вчинення певних дій, а саме видачу карток платників податків громадянам України без їх особистої присутності, які мешкають на тимчасово непідконтрольній території Луганської області, згідно вказаної заяви 26.02.2019 Територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованого в місті Краматорську внесені відомості до ЄРДР.

13.03.2019 ОСОБА_2 , на виконання усної домовленості між ним та ОСОБА_1 , у приміщенні Старобільського управління Головного управління ДФС у Луганській області передав останньому неправомірну вигоду в сумі 2 000 (дві тисячі) гривень, які останній вимагав та отримав, за відновлення карток платника податків громадянам України без їх особистої присутності, які мешкають на тимчасово непідконтрольній території Луганської області.

Допитаний в якості свідка ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 повідомив, що він познайомився з ОСОБА_1 22.02.2019 та саме 22.02.2019 останній йому повідомив щодо умов виготовлення карток фізичної особи платника податків, а також вказав, що якщо в ОСОБА_2 не буде змоги особисто привезти документи, щоб він надіслав їх за допомогою менеджера Viber .

Допитаний в якості свідка 13.03.2019 ОСОБА_2 повідомив, що він 13.03.2019 телефонував ОСОБА_1 на його абонентський номер НОМЕР_1 та спілкувався з ним щодо зустрічі та надання йому копій особистих документів осіб.

З метою підтвердження місця перебування ОСОБА_1 , а також з метою підтвердження телефонних дзвінків між підозрюваним ОСОБА_1 та свідком ОСОБА_2 виникла необхідність у отриманні у ПрАТ ВФ Україна у друкованому та електронному вигляді інформації по номеру мобільного оператора ПрАТ ВФ Україна НОМЕР_1 , за період часу з 22.02.2019 по 14.03.2019 включно, у вигляді вхідних, вихідних дзвінків, дзвінків нульової тривалості із зазначенням використовуваних у мобільному терміналі сім - карт, з`єднання даних сім карт, дати часу, адрес та азимутів базових станцій, через які здійснюються вхідні та вихідні дзвінки, переадресація, а також ІМЕІ мобільних терміналів, в яких знаходилась сім - картка з можливістю вилучення належним чином завірених копій усієї документації з яких вони складаються, та з можливістю визнання їх в якості доказів по даному кримінальному провадженні.

Представник ПрАТ ВФ Україна про дачу, час та місце засідання був повідомлений належним чином, до суду не зявився, заяв про розгляд справи у його відсутність не надав.

Вислухавши слідчого, дослідивши надані матеріали кримінального провадження, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

Відповідно до ст.163 ч.4 КПК України, неприбуття за судовим викликом особи, у володінні, якої знаходяться речі та документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини не прибуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Згідно ст.39 Закону України Про телекомунікації оператори телекомунікації зобов`язані зберігати записи про надані телекомунікаційні послуги протягом строку позовної давності (3 роки) та надавати інформацію про телекомунікаційні послуги в порядку, встановленому законом.

Частиною 1 ст.159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно ч.1 ст.160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Частиною 5 та 6 ст.163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою та не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до п.7 ч.1 ст.162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікації, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передання тощо.

Відповідно до ст.159 ч.2 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду

Враховуючи, що для встановлення істини у даному кримінальному провадженні необхідно встановити місцезнаходження кінцевого обладнання рухомого мобільного зв`язку, відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення неможливо отримати в інший спосіб, окрім як проведення тимчасового доступу до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю- інформації операторів та провайдерів телекомунікації ПрАТ ВФ Україна про зв`язок абонента, надання телекомунікаційних послуг, їх тривалість, зміст та маршрутів передавання з прив`язкою базових станцій та мобільних пристроїв зв`язку на місцевості, слідчий суддя вважає необхідним клопотання слідчого про тимчасовий доступ задовольнити.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.159-166 КК України, -

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання слідчого Другого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську Кавун О.В. про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю у кримінальному провадженні №62019050000000226, внесеному до ЄРДР 26.02.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.368 ч.3 КК України, задовольнити.

Надати слідчим Другого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Краматорську Кавуну Олександру Вікторовичу, Ковалю Ігорю Анатолійовичу, Симоненко Альоні Юріївні, дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ПрАТ ВФ Україна ( вул. Лейпцизька, 15, м. Київ), а саме:

1)по абонентському номеру мобільного оператора ПрАТ ВФ Україна НОМЕР_1 , який використовує для спілкування ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , за період часу з 22.02.2019 по 14.03.2019, включно, у вигляді вхідних, вихідних дзвінків, дзвінків нульової тривалості, номера абонентів А та Б, ІМЕІ мобільного терміналу, яким користувався абонент А та абонент Б, тип з`єднання, дата та час з`єднання, тривалість, та адреса місця здійснення дзвінка,

Дати розпорядження службовим особам ПрАТ ВФ Україна (юридична адреса м. Київ вул. Лейпцизька, 15), надати слідчим Другого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Краматорську Кавуну Олександру Вікторовичу, Ковалю Ігорю Анатолійовичу, Симоненко Альоні Юріївні, вказану інформацію, з можливістю вилучення належним чином завірених копій усієї документації.

Строк дії ухвали встановити по 25.05.2019 року включно.

Роз`яснити, що згідно ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти ухвали можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя Л. М. Марченко

Зареєстровано 09.05.2019
Оприлюднено 09.05.2019
Дата набрання законної сили 26.04.2019

Судовий реєстр по справі 234/4262/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 06.05.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 06.05.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 26.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 17.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 04.04.2019 Донецький апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 04.04.2019 Донецький апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 01.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 27.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 26.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 26.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 26.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 18.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону