Рішення
від 08.05.2019 по справі 614/1262/18
БОРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Борівський районний суд Харківської області

справа: № 614/1262/18

провадження: 2/614/35/19

категорія: 22

З А О Ч Н Е

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 травня 2019 року Борівський районний суд Харківської області в складі

головуючого Гуляєвої Г.М.

за участю: секретаря Євтіхієвої С.В.

позивача ОСОБА_1

представника позивача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Борова цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до Товариства з обмеженою відповідальністю АГРО-ТЕХ КОМПАНІ , 3 особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору: Печенізька районна державна адміністрація Харківської області

про визнання договору недійсним

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся із зазначеним позовом до суду в якому вказав, що з інформації, отриманої з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно йому стало відомо про проведення державним реєстратором прав на нерухоме майно Печенізької РДА Харківської обл. Гаспарян Г.А. державної реєстрації іншого речового права, а саме: права оренди земельної ділянки з кадастровим НОМЕР_1 площею 4.6736 га за цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Підвисочанської с/ради Борівського р-ну Харківської обл. та належить на праві власності позивачу - за Товариством з обмеженою відповідальністю АГРО-ТЕХ КОМПАНІ , хоча жодного договору з даним підприємством позивач не укладав. Відповідно до актуальної інформації про державну реєстрацію іншого речового права, державна реєстрація права оренди АГРО-ТЕХ КОМПАНІ проведена 26.03.2018 р. о 14:30:34 на підставі договору оренди землі без номеру від 26.02.2018 р.

Враховуючи те, що ніякого договору оренди землі від 26.02.2018 р. з відповідачем позивач не укладав, він звернувся до Борівського ВП Ізюмського ВП ГУНП в Харківській обл. по даному факту підроблення документів. За результатами його звернення на теперішній час здійснюється досудове розслідування в межах кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №12018220230000120 від 26.04.2018 р. В ході досудового розслідування встановлено, що в реєстраційній справі №1003820763210 на вищевказану земельну ділянку відсутні електронні копії документів, поданих у паперовій формі, в тому числі відсутній договір оренди землі від 26.02.2018 р. на підставі якого ТОВ АГРО-ТЕХ КОМПАНІ здійснено державну реєстрацію права оренди земельної ділянки позивача, що суперечить п.7 ч.3 ст.10 ЗУ Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень та п.10 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою КМУ від 25.12.2015 р. №1127.

З метою захисту свого права власності на земельну ділянку, позивач змушений звернутися до суду з позовом про визнання недійсним договору оренди землі та скасування рішення державного реєстратора прав на нерухоме майно про державну реєстрацію цих речових прав.

Ухвалою Борівського районного суду Харківської обл. від 20.12.2018 р. відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом сторін).

Крім того, ухвалою Борівського районного суду Харківської обл. від 20.12.2018 р. витребувано від Борівської РДА Харківської обл. копії всіх документів реєстраційної справи, в тому числі, що зберігаються в електронній формі, що стали підставою для прийняття державним реєстратором Печенізької РДА Харківської обл. Гаспарян Г.А. рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень про державну реєстрацію права оренди ТОВ АГРО-ТЕХ КОМПАНІ земельної ділянки площею 4,6736 га, розташованої на території Підвисочанської с/ради Борівського р-ну Харківської обл., яка належить на праві приватної власності ОСОБА_1

19 лютого 2019 р. представником позивача надано до суду клопотання про витребування додаткових доказів.

Ухвалою Борівського районного суду Харківської обл. від 19.02.2019 р. здійснено перехід зі спрощеного провадження в загальне провадження.

11 березня 2019 р. представник позивача надала до суду клопотання про приєднання до матеріалів справи документів.

11.03.2019 р. ухвалою Борівського районного суду Харківської обл. відкладено підготовче судове засідання.

01 квітня 2019 р. представник позивача надала заяву про виклик свідків.

01.04.2019 р. ухвалою Борівського районного суду Харківської обл. закрито підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду; в судове засідання викликано свідків.

У судовому засіданні позивач та його представник підтвердили вищевикладене та підтримали позовні вимоги в частині визнання договору оренди землі б/н від 26.02.2018 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю АГРО-ТЕХ КОМПАНІ та ОСОБА_1 щодо права оренди строком на 10 років земельної ділянки, кадастровий НОМЕР_1 площею 4,6736 га, що розташована на території Підвисочанської сільської ради Борівського району Харківської області - недійсним; зауважили, що згоди на укладення договору позивач не давав і жодних дій на його укладення не вчиняв.

Відповідач в судове засідання повторно не з`явився, причину неявки суду не повідомив. Про дату, час і місце судового засідання повідомлений у встановленому законом порядку, шляхом направленням судової повістки за місцезнаходженням юридичної особи.

Третя особа в судове засідання не з`явилася, надала заяву про розгляд справи без її участі, в частині ухвалення судового рішення покладається на розсуд суду.

Таким чином, зі згоди позивача, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.280 ЦПК України.

Вислухавши пояснення позивача, його представника, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

В суді встановлено, що державним реєстратором Печенізької РДА Харківської обл. Гаспарян Г. ОСОБА_4 . було зареєстровано право оренди земельної ділянки на підставі виникнення іншого речового права: договору оренди землі, виданого 26.02.2018 ТОВ АГРО-ТЕХ КОМПАНІ на земельну ділянку загальною площею 4,6736 га, орендодавець ОСОБА_1 , що підтверджується Інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна (а.с.13-14).

Згідно копії Витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань, до чергової частини Борівського ВП Ізюмського ВП ГУНП в Харківській обл. 25.04.2018 р. надійшла заява від ОСОБА_1 про те, що невідомі особи, без відома заявника заключили договір оренди двох паїв з невідомим підприємством, які належать ОСОБА_1 ; правова кваліфікація: ч.1 ст.358 КК України (а.с.15).

Відповідно до копії протоколу прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення або таке, що готується, 25.04.2018 р. ОСОБА_1 звернувся до Борівського ВП Ізюмського ВП ГУНП в Харківській обл. з заявою про притягнення до відповідальності невідомих осіб, які шахрайським шляхом заключили договір оренди його двох земельних паїв на невідоме йому підприємство (а.с.16).

ОСОБА_1 відмовлено в наданні копії договору оренди земельної ділянки НОМЕР_1 з ТОВ АГРО-ТЕХ КОМПАНІ (реєстраційна справа №1003820763210, зареєстрованого в державному реєстрі речових прав, у зв`язку з його відсутністю у вказаній реєстраційній справі в паперовій та електронній (сканованій) копії, що підтверджується копією постанови слідчого СВ Борівського ВП Ізюмського ВП ГУНП в Харківській обл. про часткову відмову в задоволенні клопотання від 17.11.2018 (а.с.17-18).

За ТОВ АГРО-ТЕХ КОМПАНІ зареєстровано право оренди земельної ділянки кадастровий № НОМЕР_1 , що підтверджується копією заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (а.с.23).

Згідно копії заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, ТОВ АГРО-ТЕХ КОМПАНІ подало заяву на реєстрацію земельної ділянки (а.с.28).

Відповідно до копії картки прийому заяви №118441233, ТОВ АГРО-ТЕХ КОМПАНІ разом з заявою подано наступні документи: договір оренди землі б/н, інший витяг з ДРРП, відомості з ДЗК (а.с.33).

ОСОБА_1 на праві приватної власності належить земельна ділянка площею 4.6736 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Підвисочанської с/ради Борівського р-ну Харківської обл., що підтверджується копією Загальних відомостей про земельну ділянку (а.с.40) та Інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру права власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта (а.с.41-42).

Проведено державну реєстрацію іншого речового права, права оренди земельної ділянки на земельну ділянку з кадастровим НОМЕР_1 за суб`єктом ТОВ АГРО-ТЕХ КОМПАНІ , що підтверджується копією рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень №40347266 від 28 березня 2018 р. державного реєстратора прав на нерухоме майно Гаспарян Г.А., Печенізька РДА Харківської обл. (а.с.43).

Орендарем земельної ділянки площею 4.6736 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Підвисочанської с/ради Борівського р-ну Харківської обл., є ТОВ АГРО-ТЕХ КОМПАНІ , що підтверджується копією Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права (а.с.44).

Згідно копії Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 05.03.2019, керівником ТОВ АГРО-ТЕХ КОМПАНІ є Кириченко С.О., місцезнаходження юридичної особи: Харківська обл., Валківський р-н, м. Валки, вул. Полтавська,б.98 (а.с.82-86).

Відповідно до копії Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна, ОСОБА_5 на праві приватної власності належить нежитлова будівля - контора за адресою: АДРЕСА_1 ; ТОВ ССК ТМ на праві приватної власності належить нежитлова будівля-електростанція за адресою: АДРЕСА_2 ; ОСОБА_5 на праві приватної власності належить нежитлова будівля - рем майстерня за адресою: АДРЕСА_3 , нежитлова будівля - автогенна за адресою: АДРЕСА_4 , нежитлова будівля - склад за адресою: АДРЕСА_5 , нежитлова будівля - пункт техобслуговування МЖФ за адресою: АДРЕСА_6 , нежитлова будівля-гараж за адресою: АДРЕСА_7 , нежитлова будівля-КТП за адресою: АДРЕСА_8 ; ТОВ ССК ТМ на праві приватної власності належить нежитлова будівля-прохідна за адресою: АДРЕСА_9 , нежитлова будівля-моєчна за адресою: АДРЕСА_10 , нежитлова будівля-цех ремонту комбайнів за адресою: АДРЕСА_11 , нежитлова будівля-техобмінний пункт за адресою: АДРЕСА_12 , нежитлова будівля-станція технічного обслуговування тракторів за адресою: АДРЕСА_13 ; нежитлова будівля за адресою: АДРЕСА_1 , (площа земельної ділянки ( АДРЕСА_14 -129592) належить ОСОБА_6 (приватна спільна часткова), ОСОБА_7 (приватна спільна часткова), ВАТ Валківське підприємство Агросервіс (колективна), ОСОБА_8 (приватна спільна часткова), ЗАТ Валківський агросервіс (колективна); нежитлова будівля за адресою: Харківська АДРЕСА_15 (загальна площа кв.м)-8531,9) належить ОСОБА_9 (приватна спільна часткова), ОСОБА_10 (приватна спільна часткова) (а.с.87-99).

Відповідно до ч. 1 ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Згідно ч. 1 ст. 5 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 16 ЦК України одним із способів захисту цивільних прав та інтересів є визнання правочину недійсним.

Відповідно до ст. 2 Закону України Про оренду землі відносини, пов?язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.

Відповідно до ч. 1 ст. 215 ЦК України, підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою - третьою,п`ятою та шостою статті 203 цього Кодексу.

В статті 203 ЦК України зазначені загальні вимоги, додержання яких є необхідним для чинності правочину, зокрема, зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також інтересам держави і суспільства, його моральним засадам.

Згідно ч.3 ст. 203 ЦК України волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі.

Таким чином, договір оренди, що зареєстрований у порядку, передбаченому законодавством і підписаний не власником землі, може бути визнаний недійсним.

Якщо недійсність правочину прямо не встановлена законом, але одна із сторін або інша заінтересована особа заперечує його дійсність на підставах, встановлених законом, такий правочин може бути визнаний судом недійсним (оспорюваний правочин) (ч. 3 ст. 215 ЦК України).

Відповідно до ч.ч.1,2 ст.207 ЦК України, правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах (у тому числі електронних), у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони.

Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо воля сторін виражена за допомогою телетайпного, електронного або іншого технічного засобу зв`язку.

Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами).

Правочин, який вчиняє юридична особа, підписується особами, уповноваженими на це її установчими документами, довіреністю, законом або іншими актами цивільного законодавства.

Згідно ст.208 ЦК України, правочини, які належить вчиняти у письмовій формі

1) правочини між юридичними особами;

2) правочини між фізичною та юридичною особою, крім правочинів, передбачених частиною першою статті 206 цього Кодексу;

3) правочини фізичних осіб між собою на суму, що перевищує у двадцять і більше разів розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, крім правочинів, передбачених частиною першою статті 206 цього Кодексу;

4) інші правочини, щодо яких законом встановлена письмова форма.

Згідно ст.14 Закону України Про оренду землі , договір оренди землі укладається у письмовій формі і за бажанням однієї із сторін може бути посвідчений нотаріально.

Відповідно до ст. 15 Закону України Про оренду землі істотними умовами договору оренди землі є: об`єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки), строк дії договору оренди, орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату, умови використання та цільове призначення земельної ділянки, яка передається в оренду, умови збереження стану об`єкта оренди, умови і строки передачі земельної ділянки орендарю, умови повернення земельної ділянки орендодавцеві, існуючі обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки, визначення сторони, яка несе ризик випадкового пошкодження або знищення об`єкта оренди чи його частини, відповідальність сторін, умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки. Невід`ємною частиною договору оренди землі є: план або схема земельної ділянки, яка передається в оренду; кадастровий план земельної ділянки з відображенням обмежень (обтяжень) у її використанні та встановлених земельних сервітутів; акт визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості); акт приймання-передачі об`єкта оренди; проект відведення земельної ділянки у разі його розроблення згідно із законом.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про оренду землі", орендодавцями земельних ділянок є громадяни та юридичні особи, у власності яких перебувають земельні ділянки, або уповноважені особи.

Частиною 1 ст. 16 Закону України "Про оренду землі", передбачено, що укладення договору оренди земельної ділянки із земель приватної власності здійснюється за згодою орендодавця та особи, яка згідно із законом вправі набувати право оренди на таку земельну ділянку.

Відповідно до ч. 2 ст. 15 Закону України "Про оренду землі" порушення вимог статті 4, так само як і недосягнення сторонами згоди з усіх істотних умов договору оренди землі, є підставою для визнання договору недійсним.

Згідно ст. 17 Закону України Про оренду землі передача об`єкта оренди орендарю здійснюється орендодавцем у строки та на умовах, що визначені у договорі оренди землі, за актом приймання-передачі.

Згідно ст.125 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Згідно ч. 2 ст. 319 ЦК України власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.

Згідно ч. 1 ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов?язків.

Відповідно до ч. 1 ст. 638 ЦК України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

Відповідно до вимог ст.651 ЦК України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.

Відповідно до ст. 792 ЦК України за договором найму (оренди) земельної ділянки наймодавець зобов`язується передати наймачеві земельну ділянку на встановлений договором строк у володіння та користування за плату.

За таких обставин, суд вважає, що в момент вчинення правочину мало місце порушення прав ОСОБА_1 щодо: свободи договору, необхідності згоди обох сторін при його укладанні, відсутності його волевиявлення відносно розпорядження земельною ділянкою, яка належить йому на праві приватної власності, передбачене вимогами ч. 3 ст.203 ЦК України, недодержання яких тягне за собою недійсність правочинів.

При вирішенні спору про визнання договору недійсним з підстав відсутності у сторони волі на його укладення, суд вважає, що має значення наявність такої волі на момент досягнення сторонами договору згоди в належній формі з усіх істотних умов договору.

Вільне волевиявлення учасника правочину, передбачене ст. 203 ЦК України, є важливим чинником, без якого неможливо укладення договору оренди земельної ділянки.

Своє волевиявлення на укладення договору учасник правочину виявляє в момент досягнення згоди з усіх істотних умов, складання та скріплення підписом письмового документа.

Такий висновок повністю узгоджується з правовою позицією Верховного суду України від 18 грудня 2013 року у справі №6-127цс13.

Таким чином, суд вважає, що у позивача ОСОБА_1 було відсутнє волевиявлення на укладення договору оренди, оскільки він взагалі не знав про укладення вищевказаного договору від його імені невідомою особою.

При вирішенні спору по суті суд враховує те, що сторона відповідача будучи належним чином повідомленою про розгляд справи у судове засідання не з`явилась, доводів позивача не спростувала, з клопотаннями про витребування доказів, в тому числі призначення у справі експертизи до суду не зверталась.

Як передбачено ст.76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно ч.2 ст.78 ЦПК України, обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Відповідно до ст.79 ЦПК України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.

Як передбачено ч.4 ст.81 ЦПК України, у разі посилання учасника справи на не вчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події суд може зобов`язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину не вчинення відповідних дій або відсутності події встановленою.

Зважаючи на відсутність згоди ОСОБА_1 на укладання спірного договору, а також відсутність електронної копії оригіналу вищезазначеного договору, яка була б виготовлена шляхом сканування та зберігання в електронній формі у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (всупереч абз.7 ч.3 ст.10 Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень ) не надання відповідачем на ухвалу суду спірного договору та будь-яких інших доказів на підтвердження вчинення\укладання ОСОБА_1 договору оренди землі б\н від 26.02.2018 р. з Товариством з обмеженою відповідальністю АГРО-ТЕХ КОМПАНІ , суд визнає обставину не підписання ОСОБА_1 договору оренди землі б\н від 26.02.2018 р. з Товариством з обмеженою відповідальністю АГРО-ТЕХ КОМПАНІ щодо права оренди строком на 10 років земельної ділянки кадастровий НОМЕР_1 площею 4,6736 га, що розташована на території Підвисочанської сільської ради Борівського району Харківської області та належить на праві власності ОСОБА_1 - встановленою.

В зв?язку з вищевикладеним, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання договору оренди землі недійсним підлягають задоволенню.

Судом, також встановлено, що позивачем при подачі позовної заяви до суду був сплачений судовий збір в сумі 704,80 грн., що підтверджується квитанцією від 12.12.2018 р.

Відповідно до ч.1, п.1 ч.2 ст. 141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог, інші судові витрати, пов?язані з розглядом справи, покладаються у разі задоволення позову - на відповідача.

А тому суд вважає, що з ТОВ АГРО-ТЕХ КОМПАНІ на користь позивача слід стягнути сплачений ним судовий збір в сумі 704,80 грн.

З урахуванням викладеного, керуючись ст.ст.12, 13, 81, 89, 141, ч. 3 ст. 211, ч. 2 ст. 247, 259, 264, 265, 268, 273, 280-282 п. 15.5 Перехідних положень ЦПК України, на підставі ст.ст.16,203,207,208,319,638,651,792 ЦК України, ст.ст.2,4,14-17 ЗУ Про оренду землі , ст.125 ЗК України, суд

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги ОСОБА_3 до Товариства з обмеженою відповідальністю АГРО-ТЕХ КОМПАНІ , 3 особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору: Печенізька районна державна адміністрація Харківської області про визнання договору недійсним - задовольнити.

Визнати договір оренди землі б/н від 26.02.2018 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю АГРО-ТЕХ КОМПАНІ та ОСОБА_1 щодо права оренди строком на 10 років земельної ділянки, кадастровий НОМЕР_1 площею 4,6736 га, що розташована на території Підвисочанської сільської ради Борівського району Харківської області - недійсним.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю АГРО-ТЕХ КОМПАНІ (ЄДРПОУ 41923078, місцезнаходження: 63001, вул. Полтавська,б.98, м. Валки Харківської області) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_16 ; паспорт НОМЕР_2 , ІН НОМЕР_3 ) витрати за сплату судового збору в розмірі 704,80 грн.

З текстом рішення можна ознайомитись в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням http://reyestr.court.gov.ua.

Заочне рішення може бути переглянуте Борівським районним судом Харківської області за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 30 днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд, якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку до Харківського апеляційного суду через Борівський районний суд протягом 30 днів з дня його проголошення. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Рішення суду може бути оскаржене до Харківського апеляційного суду шляхом подачі в 30-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги через Борівський районний суд Харківської області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду.

Повний текст рішення складено 08.05.2019р.

Головуючий Гуляєва Г. М.

СудБорівський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення08.05.2019
Оприлюднено09.05.2019
Номер документу81607733
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —614/1262/18

Рішення від 08.05.2019

Цивільне

Борівський районний суд Харківської області

Гуляєва Г. М.

Рішення від 03.05.2019

Цивільне

Борівський районний суд Харківської області

Гуляєва Г. М.

Ухвала від 01.04.2019

Цивільне

Борівський районний суд Харківської області

Гуляєва Г. М.

Ухвала від 11.03.2019

Цивільне

Борівський районний суд Харківської області

Гуляєва Г. М.

Ухвала від 19.02.2019

Цивільне

Борівський районний суд Харківської області

Гуляєва Г. М.

Ухвала від 20.12.2018

Цивільне

Борівський районний суд Харківської області

Гуляєва Г. М.

Ухвала від 20.12.2018

Цивільне

Борівський районний суд Харківської області

Гуляєва Г. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні