Рішення
від 07.05.2019 по справі 381/1393/19
ФАСТІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ФАСТІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

08500, м. Фастів, вул. Івана Ступака, 25, тел. (04565) 6-17-89, факс (04565) 6-16-76, email: inbox@fs.ko.court.gov.ua


2/381/710/19

381/1393/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 травня 2019 року Фастівський міськрайонний суд Київської області в складі:

головуючого судді Соловей Г.В.,

з участю секретаря Момот Л.С.,

розглянувши у підготовчому відкритому судовому засіданні в м. Фастові Київської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Бортниківської сільської ради Фастівського району Київської області про визнання права власності на спадкове майно за законом,-

ВСТАНОВИВ:

01.04.2019 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача про визнання права власності на спадкове майно за законом, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік ОСОБА_2 , після смерті якого відкрилася спадщина, в тому числі, на 1/2 частину земельної ділянки площею 1,7492 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої на території Бортніковської сільської ради Фастівського району Київської області. За життя ОСОБА_2 заповіту не склав, тому право на спадкування як спадкоємець першої черги за законом одержала позивач. Реалізовуючи своє право на спадщину, позивач звернулася до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини за законом, однак у видачі свідоцтва про право на спадщину на вказану частину земельної ділянки нотаріусом їй було відмовлено, оскільки відсутні правовстановлюючі документи на вказане майно. Позивач вказує, що 1/2 частини земельної ділянки ОСОБА_2 , отримав, як спадщину після смерті своєї сестри ОСОБА_3 , однак належним чином оформити всі документи не встиг так, як помер.

На підставі зазначеного, позивач просить суд визнати за нею право власності в порядку спадкування за законом на вказану частину земельної ділянки.

Ухвалою Фастівського міськрайонного суду Київської області від 02 квітня 2019 року відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи в порядку загального позовного провадження.

В підготовче судове засідання позивач надала до суду письмову заяву про підтримання позовних вимог та просила судове засідання провести без її участі, не заперечувала проти прийняття рішення у підготовчому судовому засіданні.

Представник відповідача в підготовче засідання надав до суду письмову заяву про слухання справи у його відсутність, проти позову не заперечували та просили його задовольнити.

Відповідно до ст. 200 ЦПК України, у разі визнання позову відповідачем, суд ухвалює рішення в підготовчому судовому засіданні.

Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України, фіксування судового засідання технічним засобом не здійснюється.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази у їх сукупності, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Відповідно до ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюванних прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ст.13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

При розгляді справи судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть, виданим Виконавчим комітетом Бортниківської сільської ради Фастівського району Київської області від 16.03.2015 року.

Спадкування є перехід прав та обов"язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Спадщина відкривається внаслдок смерті особи або оголошення її померлою.

Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою (ч.1,2 ст.1220 ЦК України).

Згідно ст.1217 ЦК України, спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

За життя спадкодавець заповіту не залишив. Позивач є спадкоємцем першої черги за законом так, як є дружиною спадкодавця, що підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу серії НОМЕР_1 від 04.04.1976 року.

Стаття 1268 ЦК України передбачає, що спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Відповідно до ч.3 ст.1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Позивач на час відкриття спадщини була зареєстрована та проживає за адресою спадкодавця, що підтверджується відомостями про місце її реєстрації (Довідка б/н від 26.03.2015 року надана на час звернення до нотаріальної контори, "СУМИЖИТЛО" СМР).

Реалізовуючи своє право на спадщину, позивач звернулась до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини на підставі чого державним нотаріусом Сумської міської державної нотаріальної контори була заведена спадкова справа № 287/2015 року від 26.05.2015 року до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 та видано свідоцтво про право на спадщину за законом від 24.12.2015 року на 1/4 частину квартири АДРЕСА_1 та земельну ділянку площею 0,0400 га для індивідуального садівництва, розташовану Сумська міська громадська органзація "Садівницьке об"єднання Озерне" ділянка під НОМЕР_4 , однак, у видачі свідоцтва про право на 1/2 частину земельної ділянки площею 1,7492 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої на території Бортніковської сільської ради Фастівського району Київської області в порядку спадкування відмовлено через відсутність правовстановлюючих документів на вказану земельну ділянку на ім"я спадкодавця.

Виходячі з умов Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України та ст.49 ЗУ "Про нотаріат" відмова нотаріуса є обгрунтованою.

Відповідно до ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов"язки, що належать спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Пленум Верховного Суду України в своїй постанові №7 від 30.05.2008 року "Про судову практику у справах про спадкування" передбачив, що у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду, що було зроблено позивачем.

Згідно з вимогами ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Перевіряючи доводи позивача, судом встановлено, що відповідно до Свідоцтва про право на спадщину за законом від 05 жовтня 2007 року посвідченого Зубченко Л.С., державним нотаріусом Дванадцятої Київської державної нотаріальної контори, ОСОБА_2 успадкував 1/2 частину майна ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 . До складу спадкового майна уввійшла земельна ділянка площею 3.498 га розташованої на території Бортниківської сільської ради, Фастівського району Київської області, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Відповідно до роз`яснень, викладених в пунктах 10, 11 ППВСУ від 30 травня 2008 року № 7, про те, що відповідно до статті 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців за загальними правилами спадкування (зі збереженням її цільового призначення) при підтвердженні цього права спадкодавця державним актом на право власності на землю або іншим правовстановлюючим документом.

Відповідно до ч.4ст.41 Конституції України ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.

Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого майнового права та інтересу (16 ст.Цивільного кодексу України).

Умовою для переходу в порядку спадкування права власності на об`єкти нерухомості, в тому числі житловий будинок, інші споруди, земельну ділянку є набуття спадкодавцем зазначеного права у встановленому законодавством України порядку.

Таким чином, судом достовірно встановлено, що ОСОБА_2 набув право на 1/2 частину вказаної земельної ділянки і після його смерті позивач є спадкоємцем за законом та має право на спадкування вказаної частини земельної ділянки, тому у суду є всі підстави для визнання за нею права власності в порядку спадкування за законом, оскільки іншого порядку визнання права власності в порядку спадкування не існує.

За таких обставин, суд, оцінюючи зібрані у справі сукупні докази, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 4, 12, 13, 76-82, 133, 141, 258,259, 263, 265, 268 ЦПК України, на підставі ст.220-1222, 1225, 1258, 1261, 1268, 1267, 1268, 1269, 1270 ЦК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ідент.номер НОМЕР_2 , прож. АДРЕСА_1 до Бортниківської сільської ради Фастівського району, Київської області місцезнаходження: с.Бортники, вул. Незалежності, 65-а, Фастівського району Київської області, код ЄДРПОУ 3224980401 про визнання права власності на спадкове майно задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ідент.номер НОМЕР_2 , право власності на 1/2 частину земельної ділянки площею 1,7492 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер НОМЕР_3 , розташованої на території Бортніковської сільської ради Фастівського району Київської області, яка відповідно до Свідоцтва про право на спадщину за законом від 05 жовтня 2007 року посвідченого Зубченко Л.С., державним нотаріусом Дванадцятої Київської державної нотаріальної контори, належала ОСОБА_2 в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги через Фастівський міськрайонний суд Київської області до Київського апеляційного суду протягом 30 днів з дня проголошення судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Головуючий суддя Г.В.Соловей

СудФастівський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення07.05.2019
Оприлюднено10.05.2019
Номер документу81624945
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —381/1393/19

Ухвала від 22.05.2019

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Соловей Г. В.

Ухвала від 22.05.2019

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Соловей Г. В.

Рішення від 07.05.2019

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Соловей Г. В.

Ухвала від 02.04.2019

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Соловей Г. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні