Ухвала
Іменем України
08 травня 2019 року
смт Краснопілля
справа № 578/1304/18
провадження № 2/578/99/19
Краснопільський районний суд Сумської області в складі головуючого судді Косар А.І.
розглянув у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду цивільну справу загального позовного провадження
за позовною заявою ОСОБА_1 в особі представника адвоката Калініна Сергія Костянтиновича, Адвокатське бюро «Калінін і Партнери» /далі також - позивач/
до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 /далі також відповідач/
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Мезенівська сільська рада Краснопільського району Сумської області /далі також третя особа/
про усунення перешкод у користуванні майном, земельною ділянкою, зобов`язання знести огорожу (паркан), -
учасники судового процесу:
позивач - ОСОБА_1 ,
представник позивача в режимі відеоконференції адвокат Калінін С.К.,
секретар судового засідання Ткаченко Г.В.,
адміністратори з`єднання ОСОБА_4 , ОСОБА_5
Встановив:
У грудні 2018 року ОСОБА_1 через свого представника звернувся до суду з позовом, в якому просив зобов`язати відповідачів знести самочинно збудовану огорожу (паркан з шиферу) протяжністю 33 м від точки № 5 до точки № 6, як це зазначено у абрисі до акту прийомки-передачі межових знаків на зберігання від 22.11.2018, на земельній ділянці загальною площею 0,0795 га, розташованої на території Мезенівської сільської ради Краснопільського району Сумської області за адресою: АДРЕСА_1 . Крім цього стягнути з відповідачів судові витрати.
11.02.2019 до суду засобами електронного зв`язку надійшло клопотання від відповідача ОСОБА_2 про зупинення провадження по справі у зв`язку із проходженням військової служби у військовій частині НОМЕР_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 з місцем дислокації в м. Старобільськ.
03.05.2019 на адресу суду надійшла Довідка тво начальника відділу кадрів військової частини НОМЕР_1 підполковника Шмакова Я. № 30/604 від 16.04.2019, за змістом якої старший сержант ОСОБА_2 з 13.07.2015 був призваний на військову службу під час мобілізації в Державну прикордонну службу України, 09.08.2016 уклав контракт про проходження військової служби за контрактом, а з 20.12.2018 по теперішній час дійсно проходить військову службу за контрактом осіб сержантського і старшинського складу у військовій частині НОМЕР_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 з місцем дислокації м. Старобільськ) Державної прикордонної служби.
07.05.2019 до суду засобами електронного зв`язку надійшло клопотання від відповідача ОСОБА_2 про розгляд клопотання про зупинення провадження у справі без його участі.
Позивач та його представник у судовому засіданні заперечили проти задоволення клопотання, посилаючись на те, що ОСОБА_2 зловживає або не розуміє норми чинного законодавства, які б дали право на зупинення провадження у справі, оскільки він не відноситься до осіб, які перебувають у складі Збройних сил України, на даний час перебуває вдома, ОСОБА_1 особистого його бачив, останній проживає з ним по-сусідству. Зупинення провадження у справі буде затягувати розгляд справи і відповідач ОСОБА_2 не позбавлений можливості користуватися своїми процесуальними правами особисто або через свого представника. Крім цього вважають, що підготовче засідання можливо закінчити, інших заяв і клопотань не мають та провести судовий розгляд в режимі відеоконференції з Ковпаківським районним судом м. Суми.
Згідно п.1 частини першої статті 251 Цивільного процесуальногокодексу України /далі також - ЦПК/, суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.
Згідно з вимогами п. 1 частини першої статті 253 ЦПК, провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктами 2 частини першої статті 251цього Кодексу - до припинення перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.
Згідно статті першої Закону України « Про державну прикордонну службу України» № 661-ІV від 03.04.2003, на державну прикордонну службу України покладаються завдання щодо забезпечення недоторканості державного кордону та охорони суверенних прав україни в її прилеглій зоні та виключній (морській) економічній зоні.
Згідно статті першої Закону України «Про Збройні сили України» № 1934-ХІІ від 06.12.1991, Збройні сили України це військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканості.
Збройні сили України забезпечують стримування збройної агресії проти України та відсіч їй, охорону повітряного простору держави та відповідного простору у межах територіального моря України у випадках, визначених законом, беруть участь у заходах, спрямованих на боротьбу з тероризмом.
Згідно статті третьої Закону України «Про Збройні сили України» № 1934-ХІІ від 06.12.1991, Збройні сили України мають таку загальну структуру:
-Генеральний штаб Збройних сил України, як головний орган військового управління;
-Об`єднаний штаб Збройних сил України як орган управління міжвидовим та міжвідомчим угрупованням військ (сил);
-Види Збройних сил України Сухопутні війська, Повітряні Сили, Військово-морські сили;
-Зєднання, військові частини, військові навчальні заклади, установи та організації, що не належать до видів Збройних сил України;
-Окремий рід військ сили спеціальних операцій Збройних сил України;
-Окремий рід сил Сили спеціальних операцій Збройних сил України.
Оскільки склад Збройних сил визначений чинним цивільним процесуальним законодавством та ОСОБА_2 не відноситься до осіб, які перебувають у складі Збройних сил України, суд уважає, що в цій частині заява не підлягає задоволенню.
Під час підготовчого засідання проведені дії, визначені статтею 197 ЦПК.
Згідно п. 3 частини другої статті 200 ЦПК суд вважає за необхідне закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті.
Згідно статті 212Цивільно-процесуальногокодексу України /далі також- ЦПК/, суд за власною ініціативою або за клопотанням учасника судового процесу може постановити ухвалу про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції.
В матеріалах справи наявне клопотання представника позивача про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, тому, для забезпечення реалізації процесуальних прав сторін суд вважає, що судове засідання треба провести в режимі відеоконференції доручивши Ковпаківському районному суду м. Сумизабезпечити проведення судового засідання за участю представника позивача в режимівідеоконференції з Краснопільським районним судом Сумської області (смт Краснопілля, вулиця Вокзальна, буд. 18 Сумської області)
Керуючись статтями 197, 200, 212, 251, 253,353,254Цивільного процесуальногокодексу України суд, -
Постановив:
Закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті на 13 годину 12 червня 2019 року в приміщенні суду (смт Краснопілля, вул. Вокзальна, буд. № 18, зал засідань № 1).
Судове засідання по розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_1 вособі представника адвокатаКалініна СергіяКостянтиновича,Адвокатське бюро«Калінін іПартнери»до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Мезенівська сільська рада Краснопільського району Сумської області про усунення перешкод у користуванні майном, земельною ділянкою, зобов`язання знести огорожу (паркан) - провести в режимі відеоконференції.
Доручити Ковпаківському районному суду м. Суми /адреса: вулиця Першотравнева, 12, м. Суми, 40030/ забезпечити проведення відеоконференції за участю представника позивача ОСОБА_6 .
Краснопільський районний суд Сумської області доручає відповідній службовій особі Ковпаківського районного суду м. Суми перевірити документи, що посвідчують позивача, представника позивача, відповідача, представника відповідача та перебувати поряд з ними до закінчення судового засідання.
Учасникам судового засідання має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані процесуальні права та виконувати процесуальні обов`язки, передбачені ЦПК.
Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксуватиза допомогою технічних засобів.
Відповідно до частини восьмої статті 212ЦПК копію ухвали про участь особи в судовому засіданні в режимі відео конференції в приміщенні суду негайно направити до Ковпаківського районного суду м. Суми та особам, які братимуть участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Про час і місце судового засідання повідомити осіб у справі.
Ухвала може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Краснопільський районний суд Сумської області (а з початку функціонування Єдиної інформаційно-телекомунікаційної системи безпосередньо до Сумського апеляційного суду) протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.
Суддя А. І . Косар
Суд | Краснопільський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 07.05.2019 |
Оприлюднено | 15.09.2022 |
Номер документу | 81638428 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Краснопільський районний суд Сумської області
Косар А. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні