Рішення
від 08.05.2019 по справі 557/1071/17
ГОЩАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №557/1071/17

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 травня 2019 року смт. Гоща

Гощанський районний суд Рівненської області в складі:

головуючого судді Пацка Д.В.

секретар судового засідання Довгалець Н.М.

за участю: заявника ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Гоща цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Гощанська селищна рада, Невірківська сільська рада Корецького району Рівненської області про встановлення факту, що має юридичне значення,

ВСТАНОВИВ :

ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою, вказуючи, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_2 . Вказує, що її батько ОСОБА_2 через похилий вік потребував постійного догляду, тому починаючи з осені 2002 року і до дня смерті проживав разом з її сім`єю за адресою: АДРЕСА_1 , але був зареєстрований у с . Невірків, Корецького району, що підтверджується довідкою 05 липня 2005 року № 597.

Встановлення факту місця відкриття спадщини необхідне заявнику для реалізації її спадкових прав. Тому просить суд, встановити факт постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини.

Заявник в судовому засіданні заявлені вимоги підтримала, просила їх задовольнити.

Представники зацікавлених осіб в судове засідання не з`явились, до початку судового засідання подали заяву на ім`я суду, в якій просять справу розглянути у їх відсутності та не заперечують щодо заявлених вимог.

Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_3 повідомив суду, що добре знав заявницю та її батька. Дійсно ОСОБА_2 потребуючи постійного догляду проживав разом з своєю донькою ОСОБА_1 в АДРЕСА_1 з 2002 року та до дня смерті ОСОБА_2 , донька ОСОБА_1 здійснювала поховання батька.

Свідок ОСОБА_4 дала суду аналогічні показання.

Вислухавши пояснення заявника, показання свідків, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що заява підлягає до задоволення з таких підстав.

Згідно свідоцтва про народження виданого серії НОМЕР_1 виданого Малятинською сільською радою - ОСОБА_1 народилась ІНФОРМАЦІЯ_2 , її батьками вказано ОСОБА_6 та ОСОБА_2 .

Відповідно до свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_2 виданого Корецьким райвідділом ЗАГСу Рівненської області, громадянин ОСОБА_7 та ОСОБА_1 уклали шлюб 14.08.1982 року, після укладення шлюбу присвоєно прізвище дружині та чоловіку ОСОБА_1 .

Дані відомості підтверджують факт того, що ОСОБА_1 є дочкою спадкодавця ОСОБА_2 .

У довідці, яка видана Невірківською сільською радою від 05 липня 2005 року №599, вказано, що ОСОБА_1 , 1961 року народження , доглядала та проживала разом з батьком гр. ОСОБА_2 , 1938 року народження , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до довідки виданої виконавчим комітетом Гощанської селищної ради ОСОБА_1 , в якій вказано, що дійсно ОСОБА_1 проживає в АДРЕСА_1 і дійсно похоронила ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1

Також 06 липня 2005 року ОСОБА_1 була видана довідка виробничим управлінням житлово-комунального господарства про те, що дійсно її батько ОСОБА_2 проживав за адресою у АДРЕСА_1 , без реєстрації місця проживання.

Судом також встановлено, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

При таких обставинах справи, заявниця довела суду, що вона на день смерті проживала зі спадкодавцем ОСОБА_2 в АДРЕСА_1 і цей факт повинен бути встановлений судом.

Відповідно до абзацу другого пункту 2 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008року №7 Про судову практику у справах про спадкування якщо виникнення права на спадкування залежить від доведення певних фактів, особа може звернутися в суд із заявою про встановлення цих фактів, яка, у разі відсутності спору, розглядається за правилами окремого провадження. Зокрема, у такому порядку суди повинні розглядати заяви про встановлення родинних відносин із спадкодавцем, проживання однією сім`єю, постійного проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, прийняття спадщини, яка відкрилася до 01 січня 2004 року тощо.

Відповідно до п. 23 Постанови № 7 від 30 травня 2007 року Про судову практику у справах про спадкування якщо постійне проживання особи зі спадкодавцем на час відкриття спадщини не підтверджено відповідними документами, у зв`язку із чим нотаріус відмовив особі в оформленні спадщини, спадкоємець має право звернутися в суд із заявою про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини.

Відповідно до положень частини третьої ст.1268 Цивільного кодексу України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього кодексу, він не заявляв про відмову від неї. Тобто, якщо протягом шести місяців з дня смерті спадкодавця ст.1220ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, не заявив про відмову від спадщини, після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини він може одержати свідоцтво про право на спадщину в нотаріальній конторі, подавши відповідну заяву.

Факт проживання заявниці із померлим ОСОБА_2 однією сім`єю підтверджений матеріалами справи.

Керуючись ст.ст.12, 81, 211, 263-265, 315-319 ЦПК України, суд,

УХВАЛИВ:

Заяву задоволити повністю.

Встановити факт постійного проживання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 в АДРЕСА_1 , разом зі спадкодавцем ОСОБА_2 , на час відкриття спадщини ІНФОРМАЦІЯ_1.

Апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга подається в порядку, визначеному п.15.5 Розділу XIII Перехідні положення ЦПК України до Рівненського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,

АДРЕСА_1 особи: Гощанська селищна рада, смт. Гоща, вул. Заств`я, 22. Рівненська область, ЄДРПОУ 04385416.

Невірківська сільська рада Корецького району Рівненської області, с. Невірків, провулок Рад, буд. 2, Корецький район, Рівненська область. ЄДРПОУ 04386077.

Повний текст рішення виготовлено 10.05.2019 року.

Суддя Д.В. Пацко

СудГощанський районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення08.05.2019
Оприлюднено12.05.2019
Номер документу81654777
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —557/1071/17

Рішення від 08.05.2019

Цивільне

Гощанський районний суд Рівненської області

Пацко Д. В.

Рішення від 08.05.2019

Цивільне

Гощанський районний суд Рівненської області

Пацко Д. В.

Ухвала від 13.12.2018

Цивільне

Гощанський районний суд Рівненської області

Пацко Д. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні