РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 жовтня 2010 року справа №2-3009//10
Харківський районний суд Харківської області
у складі судді САВЧЕНКО Г.М. при секретарі ЯМЩИКОВІЙ М.Ю.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду в с.Покотилівка цивільну справу за позовом
ОСОБА_1
до ОСОБА_2 ,
третіх осіб: ОСОБА_3 , ОСОБА_4
про усунення перешкод в користуванні житловим приміщенням та виселення:
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулась до суду з позовною заявою, в якій просить виселити відповідача ОСОБА_2 з будинку АДРЕСА_1 без надання іншої житлової площі.
Свої позовні вимоги мотивує тим, що згідно свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 16.12.2003 року виданого на підставі рішення виконкому Русько-Тишківської сільської ради, ОСОБА_1 на праві власності належить жилий будинок АДРЕСА_1 В жилому будинку АДРЕСА_1 зареєстровані вона, ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , що підтверджується довідкою виконкому Русько-Тишківської сільської ради від 23.10.2009р. №671/1. До жилого будинку без згоди власника жилого будинку ОСОБА_1 та без укладання договору найму жилого приміщення з власником жилого будинку, вселилась відповідач ОСОБА_2 Добровільно відповідач ОСОБА_2 з будинку не виселилась та проживає в спірному будинку, чим порушує її право власника.
В судове засідання з`явилася позивач, яка підтримала свої позовні вимоги. Відповідач та треті особи в судове засідання не з`явились, про час та місце розгляду справи повідомлені, про причини неявки не повідомили, тому суд, згідно ст.224 ЦПК України, вважає за необхідне вирішити справу на підставі наявних у ній доказів, та ухвалити заочне рішення. Позивач не заперечувала проти такого вирішення справи.
Вислухавши пояснення позивача, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, на основі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які позивач посилається як на підставу своїх вимог, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
На підставі свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 16.12.2003 року виданого на підставі рішення виконкому Русько-Тишківської сільської ради, ОСОБА_1 на праві власності належить жилий будинок АДРЕСА_1 . Згідно довідки виконкому Русько-Тишківської сільської ради від 23.10.2009р. №671/1, в жилому будинку АДРЕСА_1 зареєстровані: ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 . Власник жилого будинку ОСОБА_1 не надавала згоди відповідачу на проживання в належному їй будинку. Без згоди ОСОБА_1 до будинку для тимчасового проживання вселилась ОСОБА_2 Власник будинку ОСОБА_1 договору найму жилого приміщення з відповідачем не складала. ОСОБА_1 звернулась до ОСОБА_2 з вимогою звільнити належний їй будинок. Відповідач за вимогою власника з будинку не виселилась та проживає в спірному будинку, чим порушує її право власника.
Згідно ч.І ст.316, ч.І ст.317 ЦК України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб; власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.
Положенням ч.І ст.15 ЦК України передбачено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Враховуючи викладене суд вважає, що діями відповідача ОСОБА_2 , яка після вимоги власника будинку про звільнення жилого приміщення, тривалий час проживає в належному на праві власності позивачу жилому будинку, порушено права власника жилого будинку ОСОБА_1 володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, закріплені в ст.41 Конституції України та ст.ст. 317, 319 ЦК Цкраїни, а тому суд, на підставі ст.ст.15,16 ЦК України, вважає необхідним захистити цивільне право власності ОСОБА_1 на жилий будинок АДРЕСА_1 , виселити ОСОБА_2 з жилого будинку АДРЕСА_1 .
Керуючись ст.ст.208, 209, 212, 213, 215, 218, 224, 225 ЦПК України;
ст.ст. 15, 16, 317, 319 ЦК України; ст.41 Конституції України;
ВИРІШИВ:
1)Захистити цивільне право власності ОСОБА_1 на жилий будинок АДРЕСА_1 .
2)Виселити ОСОБА_2 з жилого будинку АДРЕСА_1 .
Рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії. Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи,.які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
СУДДЯ - Г.М.САВЧЕНКО
Суд | Харківський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2010 |
Оприлюднено | 12.05.2019 |
Номер документу | 81657978 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Харківський районний суд Харківської області
.Савченко Г. М.
Цивільне
Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Кобеляцька-Шаховал І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні