Ухвала
від 13.05.2019 по справі 310/3368/19
БЕРДЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 310/3368/19

2/310/1767/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 травня 2019 рокум. Бердянськ

Суддя Бердянського міськрайонного суду Запорізької області Стручкова Л.І., розглянувши позовну заяву Приватного підприємства Укрсервісконтракт до ОСОБА_1 , Бердянського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, Державного підприємства СЕТАМ , про визнання права власності, визнання недійсними результатів електронних торгів, зняття арешту з майна та виключення його з опису,

ВСТАНОВИЛА:

10.05.2019 року ПП Укрсервісконтракт звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1 , Бердянського міськрайонного відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, ДП СЕТАМ , про визнання права власності, визнання недійсними результатів електронних торгів, зняття арешту з майна та виключення його з опису.

Позовна заява підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.

Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Як слідує з позовної заяви позивач просить визнати за ним право власності на ціле убудовано-прибудоване приміщення загальною площею 53,5 кв. м., визнати недійсним результати електронних торгів, проведених ДП СЕТАМ 02.05.2019 року стосовно лоту 342595, та скасувати арешт майна, тобто заявлено три вимоги, які мають одночасно майновий та немайнових характер. Позивач сплачує судовий збір один раз, як за вимогу яка носить майновий характер, один раз як за вимогу яка носить немайновий характер та не проводить оплату однієї вимоги, яка носить немайновий характер.

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір , за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимоги немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір у сумі 1921 грн. за вимогу немайнового характеру.

Також, позивачем не вказано всіх учасників судового процесу, які мають бути залучені для участі в справі.

Судом встановлено, що в базі Єдиного державного реєстру судових рішень наявне рішення Бердянського міськрайонного суду від 12 травня 2017 року у справі за позовом Приватного підприємства Укрсервісконтракт до Бердянського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, ОСОБА_1 , ПАТ Таскомбанк , ТОВ Фармабуд-інвест , треті особи - ТОВ АНСУ , ПАТ Всеукраїнський акціонерний банк про зняття арешту з майна, та ухвала апеляційного суду Запорізької області від 04 жовтня 2017 року, які постановою Верховного Суду від 20 грудня 2018 року залишені без змін.

Однак, позивач у своєму позові про наявність такого рішення не вказав і не зазначив заінтересованих осіб, які можуть отримати статус учасника у цій справі: ПАТ Таскомбанк , ТОВ Фармабуд-інвест , ТОВ АНСУ , ПАТ Всеукраїнський акціонерний банк .

Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, а саме договір купівлі-продажу на який він посилається як на правовстановлювальний документ.

Відповідно до п.4 та п. 5 ч.3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Таким чином, на цій стадії цивільного процесу позивач зобов`язаний виконувати вимоги щодо доведення певного кола фактів, що мають процесуальне значення, для підтвердження наявності права на пред`явлення позову та дотримання процесуального порядку його пред`явлення, оскільки від того наскільки правильно обрано спосіб судового захисту, залежить значною мірою і правильне вирішення спору та своєчасний і швидкий розгляд справи.

Також згідно з чинним законодавством зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину позову щодо порушення прав позивачів є обов`язковими для особи, яка пред`являє позов, оскільки без зазначення доказів, що підтверджують вимоги, суд не може здійснити підготовку справи до розгляду та належним чином провести судове засідання.

Відповідно до ч.1 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.

Клопотання позивача про витребування копій виконавчих проваджень щодо ОСОБА_1 з Бердянського міськрайонного відділу ДВС ГТУЮ у Запорізькій області не відповідає вимогам ч. 2 ст. 84 ЦПК України.

Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Оскільки вказані недоліки перешкоджають розгляду даної позовної заяви по суті, суд вважає за необхідне залишити вказану позовну заяву без руху і надати позивачеві п`ятиденний термін для усунення недоліків з дня отримання копії цієї ухвали.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 185, 260, 353 ЦПК України, суддя

УХВАЛИЛА:

Позовну заяву Приватного підприємства Укрсервісконтракт до ОСОБА_1 , Бердянського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, Державного підприємства СЕТАМ , про визнання права власності, визнання недійсними результатів електронних торгів, зняття арешту з майна та виключення його з опису - залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність усунення недоліків позову у п`ятиденний термін з дня отримання копії цієї ухвали.

Оплата судового збору здійснюється на р/р 31213206008011, отримувач - Бердянське УК (Бердянськ), 22030101, код отримувача - 38042560, Банк - Казначейство України (ЕАП), МФО 899998. У призначенні платежу повинно бути вказано: *;101; ІПН, судовий збір за позовом…, Бердянський міськрайонний суд, код ЄДРПОУ суду 37381363.

Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків позову в установлений судом строк позовна заява буде вважатись неподаною та повернута йому з усіма доданими до неї матеріалами.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя Бердянського

міськрайонного суду Л.І. Стручкова

СудБердянський міськрайонний суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення13.05.2019
Оприлюднено15.05.2019
Номер документу81665739
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —310/3368/19

Ухвала від 23.05.2019

Цивільне

Бердянський міськрайонний суд Запорізької області

Стручкова Л. І.

Ухвала від 13.05.2019

Цивільне

Бердянський міськрайонний суд Запорізької області

Стручкова Л. І.

Ухвала від 13.05.2019

Цивільне

Бердянський міськрайонний суд Запорізької області

Стручкова Л. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні