Постанова
від 13.05.2019 по справі 491/444/19
АНАНЬЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №491/444/19

УХВАЛА

13 травня 2019 року м. Ананьїв

Слідчий суддяАнаньївського районногосуду Одеськоїобласті ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , погоджене із прокурором Котовської місцевої прокуратури Одеської області ОСОБА_4 , подане 08 травня 2019 року в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні №12019160210000115, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 21 квітня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України про надання доручення експертам Миколаївського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України на проведення комплексної дактилоскопічної, молекулярно-генетичної експертизи за експертними спеціальностями 4.6 та 9.5 для встановлення слідів пальців рук, слідів біологічного походження

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшло клопотання про надання доручення експертам Миколаївського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України на проведення комплексної дактилоскопічної, молекулярно-генетичної експертизи за експертними спеціальностями 4.6 та 9.5 для встановлення слідів пальців рук, слідів біологічного походження, подане 08 травня 2019 року в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні №12019160210000115, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 21 квітня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України, із дотриманням вимог ст.244 КПК України.

Слідчий СВ Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 в судове засідання на розгляд клопотання не з`явився, про причини неявки суду не повідомив, проте в матеріалах клопотання про призначення експертизи міститься клопотання про його розгляд без участі слідчого.

На підставі ч.4 ст.107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

При цьому, у відповідності до положень ч.3 ст.244 КПК України, неприбуття у судове засідання особи, яка подала клопотання, не перешкоджає його розгляду.

Перевіривши надані матеріали, з`ясувавши обставини викладені в клопотанні, суд приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.

Згідно клопотання, 21 квітня 2019 року до чергової частини Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області надійшло повідомлення по телефону від ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця с.Шелехове Ананьївського району про те, що в ніч на 21 квітня 2019 року за адресою: Одеська область, Ананьївський район, с.Шелехове (за межами села) невстановлені особи з охоронної території складу ТОВ «Новатор», викрали посівний матеріал кукурудзи та соняшника, а також гербіциди в каністрах.

Вказане повідомлення зареєстровано до журналу Єдиного обліку Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області за № 910 від 21 квітня 2019 року. Відомості за вказаним повідомленням (заявою) відповідно до вимог ст.214 КПК України внесені слідчим СВ Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області старшим лейтенантом поліції ОСОБА_3 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019160210000115 від 21квітня 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 21 квітня 2019 року в період часу з 00 год. 00 хв по 06 год. 00 хв., невстановлені особи, шляхом підкопу під бетонним загородженням території складів ТОВ «Новатор», розташованого за межами с.Шелехове Ананьївського району, проникли на вказану територію, де проникли до складу, звідки таємно викрали : - насіння кукурудзи марки ДКС 3511, загальною вагою 2660 кг (133 мішки по 20 кг. кукурудзи в кожному); - насіння кукурудзи марки ДКС 3939, загальною вагою 280 кг (14 мішків по 20 кг. кукурудзи в кожному); - насіння соняшника марки «Армада», загальною вагою 300 кг (30 мішків по 10кг. насіння в кожному); - інше насіння соняшника, загальною вагою 520 кг (52 мішки по 10кг. насіння в кожному), а також викрали наступні жидкі гербіциди: сірка мелена 200 літрів (20 каністр, об`ємом 10 літрів кожна); дисулам 145 літрів (29 каністр, об`ємом 5 літрів кожна); кононар 12 літрів (2,5 каністри, об`ємом 5 літрів кожна); штефуран 17 літрів (3,5 каністри, об`ємом 5 літрів кожна); бенерад 265 літрів (10,5 каністри, об`ємом 25 літрів кожна); фотрин 100 літрів (10 каністр, об`ємом 10 літрів кожна); тренд 100 літрів (20 каністр, об`ємом 5 літрів кожна); атракс 100 літрів (20 каністр, об`ємом 5 літрів кожна). Загалом було викрадено 3490 кг. насіння кукурудзи та соняшника і 939 літрів гербіцидів. Сума збитків встановлюється.

При виїзді слідчо-оперативної групи на місці події, та здійсненні огляду прилеглої території до ТОВ «Новатор», яка розташована за адресою: с.Шелехове Ананьївського району, на відстані 700 метрів, у північному напрямку на гілці куща, виявлено 6 паперових склянок. Дані склянки оглянуто в присутності понятих та вилучено у полімерний пакет № 1, який опечатаний печаткою Ананьївського ВП Подільського ГУНП в Одеській області в якості речового доказу і був поміщений до кімнати зберігання речових доказів Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області, яка розташована за адресою: м. Ананьїв, вул. Незалежності, 41, Одеської області.

Також, при огляді прилеглої території до ТОВ «Новатор», яка розташована за адресою: с.Шелехове Ананьївського району, на відстані 250 метрів, у північному напрямку на узбіччі проїжджої частини, виявлено недопалок. Даний недопалок оглянуто у присутності понятих та вилучено у полімерний пакет № 2, який опечатаний печаткою Ананьївського ВП Подільського ГУНП в Одеській області в якості речового доказу і був поміщений до кімнати зберігання речових доказів Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області, яка розташована за адресою: м. Ананьїв, вул. Незалежності, 41, Одеської області.

Крім того, при огляді прилеглої території до ТОВ «Новатор», яка розташована за адресою: с. Шелехове Ананьївського району, на відстані 2,5 км., у північному напрямку на узбіччі проїжджої частини, виявлено дві пляшки, ємкістю 1,5 літрів, з надписом «Миргородська». Дані дві пляшки, ємкістю 1,5 літрів, з надписом «Миргородська» оглянуто та вилучено у полімерний пакет, який опечатаний печаткою Ананьївського ВП Подільського ГУНП в Одеській області в якості речового доказу і був поміщений до кімнати зберігання речових доказів Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області, яка розташована за адресою: м. Ананьїв, вул. Незалежності, 41, Одеської області

У відповідності до ч.1 ст.242 КПК України, експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Пунктом 2 частини 2 статті 242 КПК України визначено, що слідчий або прокурор зобов`язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи щодо встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень.

Згідно вимог ч.1ст.244 КПК України, у разі якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

У відповідності до положень ч.2 ст.244 КПК України у клопотанні про проведення експертизи зазначаються: 1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; 2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3) виклад обставин, якими обґрунтовуються доводи клопотання; 4) вид експертного дослідження, що необхідно провести, та перелік запитань, які необхідно поставити перед експертом.

До клопотання також додаються копії матеріалів, якими обґрунтовуються доводи клопотання.

Згідно вимог ч.3 ст.244 КПК України, клопотання розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, не пізніше п`яти днів із дня його надходження до суду. Особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов`язковою.

Відповідно до ч.ч.1, 5 ст.9 КПК України під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов`язані неухильно додержуватися вимог Конституції України, цього Кодексу, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства. Кримінальне процесуальне законодавство України застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.

Згідно ч.6 ст.244 КПК України, слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

Відповідно до абзацу 2 частини 6 статті 244 КПК України слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.

Частинами 7 та 9 цієї ж статті визначено, що до ухвали слідчого судді про доручення проведення експертизи включаються запитання, поставлені експертові особою, яка звернулася з відповідним клопотанням.

Частиною 1 статті 69 КПК України визначено, що експертом у кримінальному провадженні є особа, яка володіє науковими, технічними або іншими спеціальними знаннями, має право відповідно до Закону України «Про судову експертизу» на проведення експертизи і якій доручено провести дослідження об`єктів, явищ і процесів, що містять відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення, та дати висновок з питань, які виникають під час кримінального провадження і стосуються сфери її знань.

Частиною 1 статті 7 Закону України «Про судову експертизу» судово-експертну діяльність у кримінальному провадженні здійснюють державні спеціалізовані установи, а в інших випадках - також судові експерти, які не є працівниками зазначених установ, та інші фахівці (експерти) з відповідних галузей знань у порядку та на умовах, визначених цим Законом.

Частиною 3 статті 7 Закону України «Про судову експертизу» визначено, що Виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово-експертна діяльність, пов`язана з проведенням криміналістичних, судово-медичних і судово-психіатричних експертиз.

Частина друга вказаної статті визначає вичерпний перелік державних спеціалізованих установ, що знаходяться у підпорядкуванні відповідних центральних органів виконавчої влади. До державних спеціалізованих установ належать: науково-дослідні установи судових експертиз Міністерства юстиції України; науково-дослідні установи судових експертиз, судово-медичні та судово-психіатричні установи Міністерства охорони здоров`я України; експертні служби Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства оборони України, Служби безпеки України та Державної прикордонної служби України.

З клопотання та доданих до нього матеріалів вбачається, що СВ Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12019160210000115, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 21 квітня 2019 року, за фактом викрадення невстановленими особами з охоронної території складу ТОВ «Нватор» посівного матеріалу кукурудзи та соняшника, а також гербіцидів в каністрах, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України

Приймаючи до уваги, що для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, а саме, для встановлення на виявленому предметі слідів пальців рук, слідів біологічного походження, а також визначення чи відноситься вилучений предмет до вогнепальної зброї, та з`ясування інших обставин, які мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, є всі підстави для задоволення клопотання слідчого, доручивши проведення експертизи Миколаївському науково-дослідному експертно- криміналістичному центру МВС України.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 242-244, 309, 369, 372, 395 КПК України, -

ПОСТАНОВИВ :

Клопотання слідчого СВ Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 проведення комплексної дактилоскопічної, молекулярно-генетичної експертизи - задовольнити.

Призначити у кримінальному провадженні за №12019160210000115 від 21 квітня 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України комплексну дактилоскопічну та молекулярно-генетичну експертизу за експертними спеціальностями 4.6 та 9.5, проведення якої доручити Миколаївському науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України (54003, м.Миколаїв, вул.1 Воєнна, 2-А), на вирішення якої поставити питання:

1) Чи є клітини з ядрами на недопалку сигарети?

2) Якщо так то які генетичні ознаки?

3) Чи є клітини з ядрами на поверхні наданих на дослідження двох пляшок, ємкістю 1,5 літрів, з надписом «Миргородська» та на поверхні 6-и паперових склянках?

4) Якщо так, встановити ДНК-профіль клітин з ядрами?

5) Чи є на двох пляшках, ємкість 1,5 літра, з надписом «Миргородська» та 6-и паперових склянок відбитки пальців рук людини? Якщо так, то чи придатні вони для ідентифікації?

Для дослідження експертам направити:

1) Полімерний пакет з 6 паперовими склянками, які вилучені, упаковані та опечатані;

2) Полімерний пакет з недопалком, який вилучений, упакований та опечатаний;

3) Паперовий пакет з двома пляшки, ємкістю 1,5 літрів, з надписом «Миргородська», який вилучені, упаковані та опечатані;

Під час проведення експертизи дозволити експертам повне або часткове використання наданих об`єктів дослідження та застосування, передбачених методичними рекомендаціями, руйнівних методів. Дактилоскопічну експертизу проводити щадним методом з метою збереження слідів біологічного походження.

Копію ухвали для виконання направити до Миколаївського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

Висновок експерта, разом з об`єктами дослідження, у відповідності до положень ч.9 ст.101, ч.9 ст.244 КПК України, направити до СВ Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області за адресою: Одеська обл., м.Ананьїв, вул.Незалежності, 41.

У разі направлення експертом, якому доручено проведення дослідження, клопотань в порядку, передбаченому ч.3 ст.69 КПК України, ч.2 ст.13 Закону України «Про судову експертизу», з метою недопущення випадків затягування строків досудового розслідування дозволити їх спрямування на адресу СВ Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області за адресою: Одеська обл., м.Ананьїв, вул.Незалежності, 41.

Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст.384, 385 КК України за завідомо неправдивий висновок експерта, відмову експерта без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків у суді, під час провадження досудового розслідування.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

У відповідності до положень ч.5 ст.532 КПК України ухвала слідчого судді, яка не може бути оскаржена набирає законної сили з моменту її оголошення.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудАнаньївський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення13.05.2019
Оприлюднено16.02.2023
Номер документу81672320
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення експертизи

Судовий реєстр по справі —491/444/19

Постанова від 13.05.2019

Кримінальне

Ананьївський районний суд Одеської області

Желясков О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні