07.05.2019
№ 637/390/19
№ 2/637/141/19
РІШЕННЯ
Іменем України
7 травня 2019 року с.м.т. Шевченкове
Шевченківський районний суд Харківської області у складі:
головуючого судді Островської Н.І.,
за участю секретаря Бутрик Ю.С.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні у залі суду с.м.т. Шевченкове Шевченківського району Харківської області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну розміру аліментів,-
в с т а н о в и в :
У квітні 2019 року ОСОБА_1 звернувся до суду з вищезазначеним позовом.
Як підставу позову зазначено, що має з відповідачем спільну дитину: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Згідно рішенню Шевченківського районного суду Харківської області від 30.10.2017 року ОСОБА_2 зобов`язано сплачувати аліменти на її користь на утримання дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в твердій грошовій сумі у розмірі 1000,00 грн. щомісячно, починаючи з 26.09.2017 року до повноліття дитини. Вважає, що розмір аліментів, які повинен сплачувати відповідач є занадто низьким та підлягає збільшенню. Відповідач працездатний, став офіційно працювати у сільськогосподарському підприємстві Зоря , має задовільний стан здоров`я, інших утриманців не має, аліменти нікому сплачує.
В добровільному порядку домовитися з відповідачем щодо зміни розміру аліментів на утримання дитини не вийшло. Позивач просить змінити розмір аліментів, які стягуються на підставі судового рішення з відповідача на її користь на утримання дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в твердій грошовій сумі у розмірі 1000,00 грн. щомісячно, починаючи з 26.09.2017 року до повноліття дитини, визначивши його в частці від доходу відповідача у розмірі 1/4 частини всіх видів доходів, але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня набрання рішенням суду законної сили до досягнення дитиною повноліття.
У підготовче судове засідання сторони не з`явилися, надавши заяви про розгляд справи за їх відсутності на підставі наявних доказів, позивач підтримує позов та наполягає на його задоволенні, а відповідач визнає позов у повному обсязі і не заперечує проти його задоволення.
У відповідності до вимог ч.ч. 3, 4 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем. Ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі визнання позову проводиться в порядку, встановленому ст. 206 цього Кодексу.
Згідно положень ч.ч. 1, 4 ст. 206 ЦПК України відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд вважає можливим продовжити розгляд справи у відсутності сторін у підготовчому судовому засіданні на підставі наданих доказів.
Перевіривши матеріали справи, дослідивши наявні докази, з`ясувавши позиції сторін, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що сторони з 2014 року по липень 2017 року перебували у фактично шлюбних відносинах, тобто шлюб у встановленому законом порядку не реєстрували, однак сумісно проживали, мали спільний бюджет та господарство.
Сторони мають спільну дитину: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 5).
Згідно рішенню Шевченківського районного суду Харківської області від 30.10.2017 року з ОСОБА_2 стягуються на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в твердій грошовій сумі у розмірі 1000,00 грн. щомісячно, починаючи з 26.09.2017 року до повноліття дитини (а.с. 7).
Судом з`ясовано, що сторони спільно не проживають.
Позивач зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , з сином ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який не зареєстрований за вищевказаною адресою, однак фактично постійно проживає з матір`ю (а.с. 4, 6).
Відповідач зареєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 (а.с. 11), працює трактористом-машиністом сільськогосподарського виробництва у селянському (фермерському) господарстві Зоря (юридична адреса: 63661, Харківська область, Шевченківський район, с. Борівське, код ЄДРПОУ: 30608408), отримує заробітну плату згідно довідці № 15 від 06.05.2019 року (а.с. 15), тобто має регулярний щомісячний дохід, має задовільний стан здоров`я, за рішенням суду сплачує аліменти на утримання сина ОСОБА_3 , інших утриманців не має, аліменти нікому не сплачує, будь-які стягнення за виконавчими документами на користь третіх осіб відсутні.
У відповідності до ч. 1 ст. 180 Сімейного кодексу України (далі СК України) батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Положеннями ч. 3 ст. 181, ч. 1 ст. 183 СК України передбачено, що за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина. Частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися (аліменти на дитину), визначається судом.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 182 СК України розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.
Статтею 192 СК України визначено, що розмір аліментів, визначений за рішенням суду або за домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров`я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Пунктом 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 15.05.2006 року Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів передбачено, що відповідно до ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений судовим рішенням або за домовленістю між батьками, суд може змінити за позовом платника або одержувача аліментів у зв`язку зі зміною матеріального чи сімейного стану, погіршення чи поліпшення здоров`я когось із них.
З досліджених судом доказів вбачається зміна матеріального стану відповідача в зв`язку з його офіційним працевлаштуванням та отриманням щомісячного стабільного доходу у вигляді заробітної плати.
З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне змінити розмір аліментів, які стягуються на підставі судового рішення з відповідача на користь позивача на утримання дитини в твердій грошовій сумі у розмірі 1000,00 грн. щомісячно, визначивши його в частці від доходу відповідача у розмірі 1/4 частини всіх видів доходів, але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня набрання рішенням суду законної сили до досягнення дитиною повноліття.
Судові витрати підлягають розподілу у відповідності до вимог ст. 141 ЦПК України.
У відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснювалось.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 13, 89, 200, 206, 263-265, Цивільного процесуального кодексу України, ст.ст. 180 - 183, 192 Сімейного кодексу України ,-
у х в а л и в :
Позов задовольнити.
Змінити розмір аліментів, які стягуються на підставі рішення Шевченківського районного суду Харківської області від 30.10.2017 року з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 , на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , РНОККП: НОМЕР_2 , на утримання дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в твердій грошовій сумі у розмірі 1000,00 грн. щомісячно, починаючи з 26.09.2017 року до повноліття дитини, визначивши його в частці від доходу відповідача у розмірі 1/4 частини всіх видів доходів, але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня набрання рішенням суду законної сили до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 768,40 грн. на користь держави (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Виконавчий лист № 637/1029/17, виданий Шевченківським районним судом Харківської області про стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліментів на утримання дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в твердій грошовій сумі у розмірі 1000,00 грн. щомісячно, починаючи з 26.09.2017 року до повноліття дитини - відкликати.
Рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежів за один місяць підлягає негайному виконанню.
Копію рішення направити сторонам.
Рішення може бути оскаржене до Харківського апеляційного суду через Шевченківський районний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій ст. 358 цього Кодексу.
Суддя
Н.І.Островська
Суд | Шевченківський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 07.05.2019 |
Оприлюднено | 15.05.2019 |
Номер документу | 81684276 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шевченківський районний суд Харківської області
Островська Н. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні