Ухвала
від 13.05.2019 по справі 916/1286/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

"13" травня 2019 р.м. Одеса № 916/1286/19

Господарський суд Одеської області у складі судді Бездолі Ю.С.,

розглянувши матеріали позовної заяви за вх.№1312/19

за позовом ПП Бізнес-Центр Пересип (65003, м. Одеса, вул. Щеголева, буд. 14, код ЄДРПОУ 35696457)

до відповідача ТОВ Південь Сервіс Центр (65014, м. Одеса, вул. Буніна, буд. 7, код ЄДРПОУ 13889162)

про стягнення, -

ВСТАНОВИВ:

ПП Бізнес-Центр Пересип звернулось до Господарського суду Одеської області з позовом до ТОВ Південь Сервіс Центр про стягнення 227384 грн. боргу та 56727,64 грн. пені.

Відповідно до ч.1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з ч.2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, виходячи з наступного.

За приписами ч.1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Положеннями п.1 ч.1 ст. 164 ГПК України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Згідно з п.61 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету міністрів України №270 від 05.03.2009, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові.

Як встановлено судом, позивачем не подано до суду доказів надсилання копії позовної заяви та копій доданих до неї документів на адресу відповідача у справі листом з описом вкладення. В додатках до позовної заяви позивачем також не вказано про надання до суду таких доказів.

Такі обставини в силу вимог ст.ст. 164, 174 ГПК України є підставою для залишення позовної заяви ПП Бізнес-Центр Пересип без руху до усунення вказаного недоліку позовної заяви.

Водночас приписами п.2 ч.1 ст. 164 ГПК України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Порядок сплати судового збору та його розмір передбачені Законом України Про судовий збір від 08.07.2011 №3674-V-І. При цьому, відповідно до ст. 4 Закону України Про судовий збір ставка судового збору за подання позовної заяви до господарського суду із позовної заяви майнового характеру становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто не менше 1921 грн., і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто не більше 672350 грн.

Таким чином, позивач при зверненні до господарського суду з даним позовом мав сплатити судовий збір у розмірі 4261,67 грн., що становить 1,5% від (227384 грн. + 56727,64 грн.).

Разом з тим, як встановлено судом, ПП Бізнес-Центр Пересип сплачено судовий збір у розмірі 4261 грн., що підтверджується квитанцією №48 від 19.04.2019, оригінал якої міститься в матеріалах позовної заяви.

Отже, ПП Бізнес-Центр Пересип при зверненні до суду з даним позовом в порушення вимог п.2 ч.1 ст. 164 ГПК України не сплачено судовий збір у встановленому законом розмірі, доплаті підлягає 0,67 грн., на що господарський суд звертає увагу при залишенні позовної заяви без руху як на недолік позовної заяви.

Окремо слід зазначити, що приписами п.3 ч.3 ст. 162 ГПК України визначено, що позовна заява, серед іншого, повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 163 ГПК України ціна позову у позовах про стягнення грошових коштів визначається сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку.

Як вбачається із резолютивної частини позовної заяви, позивач просить суд стягнути з відповідача борг у сумі 227384 грн. та пеню у сумі 56727,64 грн., водночас загальну ціну позову позивач не склав і не визначив, що не відповідає приписам п.3 ч.3 ст. 162 ГПК України та на що господарський суд вказує позивачу при залишенні позову без руху в якості недоліку позовної заяви.

У п.10 ч.3 ст. 162 ГПК України визначено, що позовна заява повинна містити підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд встановив, що вона не містить підтвердження про те, що позивачем не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав, що є окремим недоліком поданої позовної заяви.

Згідно з п.8 ч.3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Відповідно до ч.2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Частинами 1, 2 ст. 91 ГПК України передбачено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

За положеннями ч.ч. 4, 5 ст. 91 ГПК України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Порядок засвідчення копій документів визначений пунктом 5.27 Національного стандарту України, затвердженого Державним комітетом з питань технічного регулювання та споживчої політики №55 від 07.04.2003 ДСТУ 4163-2003 , відповідно до якого відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

Позовна заява ПП Бізнес-Центр Пересип не містить зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позовної заяви.

Окрім того, господарський суд звертає увагу позивача на подання до суду в додатку до позовної заяви незасвідчених копій документів, які не можуть вважатись доказами у розумінні ст. 91 ГПК України.

Водночас згідно з п.2 ч.3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Господарський суд звертає увагу позивача на те, що всупереч наведеним вимогам ГПК України позивачем не зазначено повного найменування сторін у справі, а також допущено помилку у назві вулиці при вказанні адреси позивача.

Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч.3 ст. 174 ГПК України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.

Керуючись ст.ст. 91, 162, 163, 164, 172, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1.Залишити позовну заяву ПП Бізнес-Центр Пересип без руху.

2.Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення цієї ухвали.

3.Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви наступним чином:

- подати до суду докази надсилання відповідачу копії позовної заяви та копій доданих до неї документів;

- подати до суду докази доплати судового збору на суму 0,67 грн.;

- письмово визначити ціну позову;

- надати до суду письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;

- вказати відомості щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позовної заяви;

- визначити повне найменування сторін у справі та їх місцезнаходження.

Ухвала набирає чинності 13.05.2019р. та оскарженню не підлягає.

Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua

Суддя Ю.С. Бездоля

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення13.05.2019
Оприлюднено15.05.2019
Номер документу81693210
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/1286/19

Рішення від 25.09.2019

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Ю.С.

Ухвала від 10.09.2019

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Ю.С.

Ухвала від 04.09.2019

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Ю.С.

Ухвала від 23.08.2019

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Ю.С.

Ухвала від 12.08.2019

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Ю.С.

Ухвала від 16.07.2019

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Ю.С.

Ухвала від 26.06.2019

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Ю.С.

Ухвала від 27.05.2019

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Ю.С.

Ухвала від 13.05.2019

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Ю.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні