ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про повернення заяви
14 травня 2019 рокуСєвєродонецькСправа № 812/4113/13-а
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чернявська Т.І., розглянувши матеріали заяви управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві про відновлення втраченого судового провадження, заміну сторони виконавчого провадження та видачу дубліката виконавчого листа у справі № 812/4113/13-а за адміністративним позовом Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до відкритого акціонерного товариства «Лугань» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків, у сумі 3199,77 грн,
ВСТАНОВИВ:
11 травня 2019 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві про відновлення втраченого судового провадження, заміну сторони виконавчого провадження та видачу дубліката виконавчого листа у справі № 812/4113/13-а за адміністративним позовом Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до відкритого акціонерного товариства «Лугань» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків, у сумі 3199,77 грн.
Відповідно до частини шостої статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.
Статтями 379, 384 та Перехідними положенням КАС України окремо не врегульовані питання щодо повернення заяв про відновлення втраченого судового провадження, заміну сторони виконавчого провадження та видачу дубліката виконавчого листа, внаслідок чого суд вважає за можливе на підставі частини шостої статті 7 КАС України застосувати до вказаних правовідносин за аналогією закону положення статей 167, 169, 171 КАС України.
За приписами пунктів 3 та 6 частини першої статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до частин другої та третьої статті 166 КАС України заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення визначені статтею 167 КАС України.
Частиною першою статті 167 КАС України встановлено, що будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Відповідно до частини третьої статті 389 КАС України розгляд заяви про відновлення втраченого судового провадження здійснюється за правилами цього Кодексу з урахуванням особливостей, передбачених цим розділом.
Частиною другою статті 379 КАС України суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Відповідно до підпункту 18.4 пункту 18 Перехідник положень КАС України у разі втрати виконавчого документа суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий документ, може видати його дублікат, якщо стягувач або державний виконавець звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для пред`явлення виконавчого документа до виконання. Про видачу дубліката виконавчого документа постановляється ухвала у десятиденний строк із дня надходження заяви. За видачу стягувачу дубліката виконавчого документа справляється судовий збір у розмірі 0,03 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Ухвала про видачу чи відмову у видачі дубліката виконавчого документа може бути оскаржена в апеляційному та касаційному порядку.
Отже, розгляд заяв про відновлення втраченого судового провадження, заміну сторони виконавчого провадження та видачу дубліката виконавчого листа здійснюється у визначені КАС України строки з повідомленням (викликом) учасників справи.
Розгляд заяви про відновлення втраченого судового провадження має передувати розгляду заяв про заміну сторони виконавчого провадження та видачу дубліката виконавчого листа.
Об`єднання заявником цих заяв в одну унеможливлює розгляд заяв у визначені КАС України строки, оскільки зазначені заяви мають розглядатись окремо у визначеному КАС України порядку.
Відповідно до частини другої статті 167 КАС України, якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Враховуючи, що заява управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві про відновлення втраченого судового провадження, заміну сторони виконавчого провадження та видачу дубліката виконавчого листа у справі № 812/4113/13-а за адміністративним позовом Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до відкритого акціонерного товариства «Лугань» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків, у сумі 3199,77 грн містить істотні недоліки, які перешкоджають її розгляду, суд вважає за необхідне повернути її управлінню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві без розгляду.
Керуючись статтею 167, 169, 171, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві про відновлення втраченого судового провадження, заміну сторони виконавчого провадження та видачу дубліката виконавчого листа у справі № 812/4113/13-а за адміністративним позовом Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до відкритого акціонерного товариства «Лугань» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків, у сумі 3199,77 грн повернути заявнику без розгляду.
Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню до суду із заявою про відновлення втраченого судового провадження.
Копію ухвали разом з заявою і доданими до неї документами невідкладно надіслати особі, яка подала заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Т.І. Чернявська
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2019 |
Оприлюднено | 15.05.2019 |
Номер документу | 81694922 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
Т.І. Чернявська
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні