СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 травня 2019 р. Справа № 480/780/19
Сумський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Воловика С.В., розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/780/19 за позовом Заступника керівника Роменської місцевої прокуратури Сумської області в інтересах держави в особі Головного управління Державної фіскальної служби у Сумській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "МПК - Суми" про стягнення податкової заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Заступник керівника Роменської місцевої прокуратури Сумської області (далі по тексту - прокурор) в інтересах держави в особі Головного управління Державної фіскальної служби у Сумській області (далі по тексту - позивач, ГУ ДФС у Сумській області) звернувся до суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "МПК - Суми" (далі по тексту - відповідач, ТОВ "МПК - Суми"), в якій просить суд:
- стягнути з відповідача на користь держави податкову заборгованість по податку орендна плата з юридичних осіб в сумі 28192,33 грн.
Свої вимоги прокурор мотивує тим, що Роменською місцевою прокуратурою під час вивчення стану законності у бюджетній сфері встановлено, що ТОВ "МПК - Суми" всупереч вимогам податкового законодавства своєчасно не сплачує податки до бюджету, внаслідок чого утворилася заборгованість.
Ухвалою суду від 05.03.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №480/780/19, призначено справу до розгляду у підготовчому засіданні на 28.03.2019 об 11 год. 00 хв.
Ухвалою суду від 28.03.2019, занесеною до протоколу, оголошено перерву у підготовчому засіданні на 10.04.2019 о 12 год. 20 хв. Ухвалою суду від 10.04.2019, занесеною до протоколу, закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду у відкритому судовому засіданні на 11.05.2019 о 14 год. 30 хв.
Прокурор та представник позивача в судове засідання не з`явилися, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, подали заяви про розгляд справи в письмовому провадженні.
Відповідач в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки суд не повідомив, відзиву на позовну заяву не надав.
Згідно з ч. 1 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті. Частиною 9 цієї статті встановлено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
На виконання вимог ч. 13 ст. 10 та ч. 1 ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою відео- та (або) звукозаписувального технічного засобу в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється (ч. 4 ст. 229 КАС України).
Таким чином, враховуючи наведені обставини, фіксування судового засідання по справі не здійснювалось, справа розглянута в письмовому провадженні.
Дослідивши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи та об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Товариства з обмеженою відповідальністю "МПК - Суми" зареєстроване як юридична особа, включене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Відповідно до п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України до обов`язків платників податків входить сплата належних сум податків і зборів у встановлені законами терміни.
Станом на 13.02.2019 за ТОв "МПК - Суми" обліковується податковий борг з орендної плати з юридичних осіб в загальному розмірі 28192,33 грн. (а.с.25)
Надаючи правову оцінку матеріалам справи, суд виходить з наступного.
Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Згідно п.59.1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
На виконання вказаної норми ПК України, ГУ ДФС України в Сумській області виставило відповідачу податкову вимогу №2249-51 від 22.11.2018, яка направлялася на адресу відповідача, що підтверджує корінець податкової вимоги форми Ю (а.с.27).
Згідно з п. 20.1.34 ст. 20 Податкового Кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. 95.2 ст. 95 Податкового Кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Згідно з п. 95.1 ст. 95 Податкового Кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
В силу п. п. 95.3, 95.4 ст. 95 Податкового Кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Враховуючи те, що сума податкового боргу Товариства з обмеженою відповідальністю "МПК - Суми" з податку з орендної плати з юридичних осіб становить 28192,33 грн., не сплачена відповідачем на момент розгляду справи, суд вважає позовні вимоги правомірними, обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 262-263, 295 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву Заступника керівника Роменської місцевої прокуратури Сумської області в інтересах держави в особі Головного управління Державної фіскальної служби у Сумській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "МПК - Суми" про стягнення податкової заборгованості - задовольнити.
Стягнути на користь держави з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю "МПК - Суми" (40000, м. Суми, вул. Привокзальна, 33, код ЄДРПОУ 37655171) в обслуговуючих банках та за рахунок готівки, що йому належить податкову заборгованість в сумі 28192 (двадцять вісім тисяч сто дев`яносто дві) грн. 33 коп. за платежем 18010600 Орендна плата з юридичних осіб", із них: основний платіж 27504,32 грн.. штрафні санкції 688,01 грн., код отримувача (ЄДРПОУ) 37345566, банк отримувач Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО) 899998, отримувач Лебединське управління Державної казначейської служби Сумської області/м. Лебедин/ККД 18010600, номер рахунку 33210812018010.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
В повному обсязі рішення складено 14.05.2019.
Суддя С.В. Воловик
Суд | Сумський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.05.2019 |
Оприлюднено | 15.05.2019 |
Номер документу | 81695230 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Сумський окружний адміністративний суд
С.В. Воловик
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні