КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/6244/19

Провадження № 1-кс/234/3656/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про призначення експертизи

13 травня 2019 року Слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області–Лутай А.М.

за участю секретаря судового засідання – Пагуліч Д.Г.

розглянувши клопотання слідчого СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області старшого лейтенанта поліції Чех Ю.В. про призначення експертизи у кримінальному провадженні №12019050390001373 від 08.04.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.309 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

13 травня 2019 року слідчий Чех Ю.В. звернувся до слідчого судді із клопотанням про проведення експертизи, в обґрунтування якого зазначив, що досудовим розслідуванням встановлено, що в жовтні 2018 року, точної дати він не пам'ятає, ОСОБА_2, знаходячись на огороді який розташовано на території його домоволодіння, побачив один дико ростучій кущ коноплі.

Достовірно знаючи, що з даної коноплі можна виготовити наркотичний засіб, у ОСОБА_2, виник злочинний умисел, спрямований на незаконне придбання, виготовлення та зберігання наркотичного засобу без мети збуту.

Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_2, 13 жовтня 2018 року, зірвав вище вказаний кущ коноплі, тим самим незаконно, умисно придбав наркотичний засіб без мети збуту. Далі вище зазначений кущ коноплі він переніс до господарського приміщення яке розташоване на території його подвір'я, де залишив його для того, щоб листя на кущі коноплі висохло.

15 жовтня 2018 року, коли листя коноплі висохло, ОСОБА_2, подрібнив листя через металічне сито, тим самим умисно, незаконно виготовив особливо небезпечний наркотичний засіб – канабіс без мети збуту. Приготовлений наркотичний засіб – канабіс він розсипав до паперових згортків та поліетиленового пакету, які сховав в господарському приміщенні та в їдальні будинку та тим самим продовжив незаконно зберігати наркотичний засіб без мети збуту.

13 квітня 2019 року в період часу з 08 години 04 хвилин до 08 години 47 хвилин, під час проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1, працівниками Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області було виявлено та вилучено речовину рослинного походження загальною масою 38,25 грам, яка є особливо небезпечним наркотичним засобом – канабісом (маса канабісу в перерахунку на суху речовину становить 35,79 грам), який ОСОБА_2, незаконно, умисно, придбав, виготовив та зберігав за місцем свого мешкання без мети збуту.

Слідчий зазначає, що у зв'язку з тим, що підозрюваний ОСОБА_2 перебуває на обліку з 2008 року в психіатричній лікарні м Краматорська з діагнозом «органічний розлад особистості в наслідок ЧМТ», виникла необхідність в проведені судово-психіатричної експертизи стосовно підозрюваного ОСОБА_2 для встановлення психічних розладів, захворювань, у підозрюваного, на вирішення якої потрібно поставити наступні запитання:

-Чи страждав ОСОБА_2 будь-яким психічним захворюванням при здійсненні інкримінованого йому діяння і якщо так, то яким саме ?

-Якщо страждав чи позбавляло це психічне захворювання ОСОБА_2 здатності усвідомлювати свої дії та керувати ними в момент здійснення злочину ?

-Чи страждає ОСОБА_2 будь-яким психічним захворюванням на теперішній час і якщо так, то яким саме ?

-Чи є психічне захворювання ОСОБА_2 тим часовим, що позбавляє його в цей час здатності усвідомлювати свої дії й керувати ними ?

-Чи потребує ОСОБА_2 примусового психіатричного лікування ?

-Чи може ОСОБА_2 відповідно до свого психологічного стану, приймати участь у судових засіданнях ?

-Чи є небезпечним ОСОБА_2 внаслідок свого психічного стану для себе самого та інших осіб?

-Чи є ймовірність спричинення ОСОБА_2 іншої істотної шкоди?

У зв'язку з чим слідчий просить слідчого суддю постановити ухвалу про задоволення клопотання про проведення експертизи.

Слідчий, будучи належним чином повідомлений про час та місце розгляду клопотання, в судове засідання не з'явився, що у відповідності до ч.3 ст.244 КПК України не є перешкодою для розгляду клопотання.

Вивчивши матеріали кримінального провадження, долучені до клопотання, слідчий суддя вважає клопотання про проведення експертизи обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ч.2 ст.84 КПК України процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.

Згідно ч.1 ст.242 КПК україни експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Згідно ч.2 ст.242 КПК України слідчий або прокурор зобов'язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи, зокрема, щодо визначення психічного стану підозрюваного за наявності відомостей, які викликають сумнів щодо його осудності, обмеженої осудності.

Відповідно до ч.6 ст.244 КПК України слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

З урахуванням викладеного, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання слідчого про проведення експертизи тому, що слідчим доведено те, що для вирішення питань, які мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта, оскільки для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження (визначення психічного стану підозрюваного) необхідні спеціальні знання в галузі психіатрії.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 242 - 244 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області старшого лейтенанта поліції Чех Ю.В. про призначення експертизи у кримінальному провадженні №12019050390001373 від 08.04.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.309 КК України - задовольнити.

Призначити у кримінальному провадженні №12019050390001373 від 08.04.2019 року судово-психіатричну експертизу.

На вирішення експертизи поставити наступні запитання:

-Чи страждав ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, будь-яким психічним захворюванням при здійсненні інкримінованого йому діяння і якщо так, то яким саме ?

-Якщо страждав чи позбавляло це психічне захворювання ОСОБА_2 здатності усвідомлювати свої дії та керувати ними в момент здійснення злочину ?

-Чи страждає ОСОБА_2 будь-яким психічним захворюванням на теперішній час і якщо так, то яким саме ?

-Чи є психічне захворювання ОСОБА_2 тим часовим, що позбавляє його в цей час здатності усвідомлювати свої дії й керувати ними ?

-Чи потребує ОСОБА_2 примусового психіатричного лікування ?

-Чи може ОСОБА_2 відповідно до свого психологічного стану, приймати участь у судових засіданнях ?

-Чи є небезпечним ОСОБА_2 внаслідок свого психічного стану для себе самого та інших осіб?

-Чи є ймовірність спричинення ОСОБА_2 іншої істотної шкоди?

Проведення експертизи доручити експертам психіатрам Слов'янської міжрайонної психіатричної лікарні.

Попередити експертів про кримінальну відповідальність за статтями 384, 385 КК України, за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов'язків.

При необхідності надати експерту необхідні матеріали кримінального провадження № 12019050390001373 від 08.04.2019 року.

Роз'яснити, що на підставі ч.9 ст.244 КПК України, висновок експерта, залученого слідчим суддею, надається особі, за клопотанням якої він був залучений.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: А.М.Лутай

Зареєстровано 15.05.2019
Оприлюднено 15.05.2019
Дата набрання законної сили 13.05.2019

Судовий реєстр по справі 234/6244/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 15.05.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 15.05.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 13.05.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 18.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону