Номер справи 623/3021/18
Номер провадження 1-кс/623/782/2019
УХВАЛА
іменем України
14 травня 2019 року Ізюмський міськрайонний суд Харківської області у складі:
слідчого судді Герцова О.М.,
за участю секретаря судового засідання Бобриш М.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Ізюмського ВП ГУНП України в Харківській області ОСОБА_1 по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17 травня 2018 року за F42018221320000038 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 191 КК України, про продовження строку досудового розслідування, -
в с т а н о в и в:
13 травня 2019 року до Ізюмського міськрайонного суду Харківської області надійшло клопотання слідчого СВ Ізюмського ВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_1, погоджене прокурором Ізюмської місцевої прокуратури ОСОБА_2 про продовження строку досудового розслідування до 6 місяців F 17 листопада 2019 року.
Клопотання вмотивовано тим, що у провадженні СВ Ізюмського ВП ГУНП в Харківській області перебуває кримінальне провадження, внесене до за F42018221320000038 від 17 травня 2019 року за ознаками кримінального правопорушення-злочину, передбаченого частиною 2 статті 191 КК України.
17 травня 2018 року до Ізюмської місцевої прокуратури надійшла заява голови правління ОСББ «Весна» ( Харківська область, місто Ізюм, вулиця Гоголя, будинок F13, код ЄДРПОУ 22664054) про те, що колишній голова правління, зловживаючи своїм службовим становищем, протиправно заволодів коштами обFєднання у сумі 27000 гривень.
У ході досудового розслідування проведено наступні слідчі дії:
- допитано в якості представника потерпілого ОСОБА_3, в якості свідків ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6,
- витребувано документи у ОСББ «Весна»,
- призначено судово-економічну експертизу,
- отримано висновок судово-економічної експертизи.
Жодній особі повідомлення про підозру не вручалось.
Незважаючи на те, що на даний час у кримінальному провадженні виконано вказаний обсяг слідчих дій, особу причетну до скоєння кримінального правопорушення не встановлено.
Для закінчення досудового розслідування необхідно провести наступні слідчі дії:
- допитати інших учасників ОСББ «Весна»;
- встановити, чи підтверджується документально нестача грошових коштів у сумі 26722 гривні у касі ОСББ «Весна» (код ЄРДПОУ 22664054) за період часу з вересня 2015 року по грудень 2017 року;
- прийняти законне рішення по вказаному кримінальному правопорушенню-злочину.
Вищевказані процесуальні дії не могли бути виконані та завершені раніше з обFєктивних причин.
Результати проведення вказаних слідчих дій мають суттєве значення для встановлення істини у кримінальному провадженні, однак їх отримання потребує додаткового часу строком не менш ніж 6 місяців.
Строк досудового розслідування закінчується 17 травня 2019 року, однак завершити досудове розслідування до вказаного строку не представляється можливим.
Клопотання про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час розгляду питання слідчим суддею від учасників процесуальної дії не надійшло, за ініціативою суду не здійснюється, що відповідає положенням статті 107 КПК України.
Прокурор Ізюмської міської прокуратури ОСОБА_2 та слідчий СВ Ізюмського ВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_1 надали суду заяви про розгляд клопотання за їх відсутності.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до вимог частини 1 статті 2951 КПК України, у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
Згідно частини 1 статті 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці 2 частини 1 статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини 2 статті 219 цього Кодексу.
Відповідно до частини 2 статті 2951 КПК України у клопотанні про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру зазначаються: найменування (номер) кримінального провадження; всі слідчі (розшукові) та інші процесуальні дії, проведені під час кримінального провадження; обставини, що перешкоджали здійснити інші необхідні процесуальні дії раніше; строк, необхідний для проведення або завершення процесуальних дій; інші відомості, що обґрунтовують необхідність продовження строку досудового розслідування.
До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
Як вбачається зі змісту клопотання та доданих до нього копій матеріалів кримінального провадження, клопотання подано без додержання вимог, передбачених статтею 2951 КПК України.
Так, слідчий в обґрунтування вимог клопотання не зазначає обставини, що перешкоджали здійснити необхідні процесуальні дії раніше, що перешкоджало встановити особу та перевірити її на причетність до вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 191 КК України, не зазначає інші відомості, що обґрунтовують необхідність продовження строку досудового розслідування.
Відповідно до частини 2 статті 2951 КПК України у клопотанні про продовження строку досудового розслідування слідчий, прокурор зобовFязані зазначити найкоротший строк, достатній для потреб досудового розслідування.
Частиною 4 статті 294 КПК України передбачено, що строк досудового розслідування злочину може бути продовжений до трьох місяців, якщо його неможливо закінчити внаслідок складності провадження, до шести місяців - внаслідок особливої складності провадження, до дванадцяти місяців - внаслідок виняткової складності провадження.
Таким чином, найкоротший строк продовження строку досудового розслідування визначений положеннями КПК України та можливий до трьох місяців, внаслідок складності провадження.
В порушення положень Закону слідчий звернувся до суду з клопотанням про продовження строку досудового розслідування до шести місяців, при цьому не вказавши, в чому полягає особлива складність кримінального провадження за ознаками правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 191 КК України.
Крім того, по тексту поданого до суду клопотання слідчим зазначено різні дати внесення відомостей до ЄРДР F «17 травня 2018 року» та «17 травня 2019 року».
Відповідно частини 2 статті 2951 КПК України, слідчий суддя, встановивши, що клопотання подано без додержання вимог цієї статті, повертає його особі, яка його подала, про що постановляє ухвалу.
З урахуванням викладеного, дане клопотання про продовження строку досудового розслідування підлягає поверненню слідчому СВ Ізюмського ВП ГУНП в Харківській області.
Керуючись статтею 294, частиною 2 статті 2951 КПК України, слідчий суддя, -
у х в а л и в:
Клопотання слідчого СВ Ізюмського ВП ГУНП України в Харківській області ОСОБА_1 по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17 травня 2018 року за F42018221320000038 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 стаття 191 КК України, про продовження строку досудового розслідування повернути слідчому.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя О.М. Герцов
Суд | Ізюмський міськрайонний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2019 |
Оприлюднено | 15.05.2019 |
Номер документу | 81718558 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Ізюмський міськрайонний суд Харківської області
Герцов О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні