ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про визнання боржника банкрутом
"13" травня 2019 р.
Справа № 922/642/19
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Яризька В.О.
при секретарі судового засідання Трофименко С.В.
розглянувши заяву
товариства з обмеженою відповідальністю "Сінтез Індастріел", м. Харків,
про визнання банкрутом
товариства з обмеженою відповідальністю "Сінтез Індастріел", м. Харків , код ЄДРПОУ 37999240
за участю : учасники судового процесу не з'явились,
ВСТАНОВИВ:
Голова ліквідаційної комісії звернувся до господарського суду Харківської області із заявою про порушення справи про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Сінтез Індастріел", в порядку, передбаченому ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ухвалою господарського суду Харківської області від 11.03.2019 прийнято заяву ТОВ "Сінтез Індастріел" про відкриття провадження у справі про банкрутство до розгляду, та з урахуванням ухвали від 26.03.2019 призначено підготовче засідання по справі на 09.04.2019.
У підготовчому засіданні судом встановлено, що заявником при зверненні до суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника згідно статті 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" повністю дотримано порядок самоліквідації, визначений чинним законодавством.
Ухвалою суду від 09.04.2019 відкрито провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Сінтез Індастріел", введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, судове засідання призначено на 23.04.2019.
У судовому засіданні 23.04.2019 оголошено перерву до 13.05.2019.
У судове засідання 13.05.2019 представник боржника не з'явився, ліквідатор надав через канцелярію суду письмові пояснення щодо даних проміжного ліквідаційного балансу та наявності кредиторської заборгованості, додав проміжний ліквідаційний баланс станом на 12.02.2019, а також заявив клопотання про розгляд справи за його відсутністю.
Суд вважає, що нез'явлення боржника не перешкоджає розгляду справи в судовому засіданні 13.05.2019.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Сінтез Індастріел", код ЄДРПОУ 37999240, зареєстроване як юридична особа.
Відповідно до ст. 59 ГК України, ч. 2 ст. 105, ч. 1 ст. 110 ЦК України загальними зборами учасників товариства були вирішені питання про ліквідацію підприємства (протокол від 11.05.2018) та призначення ліквідаційної комісії у складі : голова комісії - ОСОБА_1, член комісії - ОСОБА_2, встановлений строк для заявлення вимог кредиторів боржника.
На виконання вимог Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" державному реєстратору було передано опис документів, що надаються юридичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційних дій "Внесення рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи". Державним реєстратором було внесено відповідні відомості про прийняття рішення про ліквідацію підприємства та призначення ліквідаційної комісії в ЄДР.
Відповідно до матеріалів справи, повідомлення про припинення діяльності підприємства шляхом ліквідації було оприлюднено 14.05.2019 в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, що підтверджується відповідним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
На виконання вимог ч. 1 ст. 111 ЦК України усі відомі кредитори (за даними власного обліку) були повідомлені належним чином про припинення ТОВ "Сінтез Індастріел".
Про припинення ТОВ "Сінтез Індастріел" ліквідатор повідомив контролюючі органи.
До голови ліквідаційної комісії надійшла заява з грошовими вимогами до боржника від ТОВ "Нертус" в розмірі 912 542,47 грн., заявлені вимоги були розглянуті головою ліквідаційної комісії та визнані у повному обсязі, про що кредитор був повідомлений належним чином.
Інших кредиторів виявлено не було.
В подальшому перед кредитором в грудні 2018 та січні 2019 було погашено заборгованість у сумі 200 000,00 грн. та 297 000,00 грн. відповідно, що підтверджується копіями платіжних доручень, а заборгованість у сумі 415542,47 грн. була відступлена ТОВ "Нертус" новому кредитору - ТОВ "Трейдпорт Збут" за договором про відступлення права вимоги № 21/12 від 21.12.2018.
Таким чином, на день звернення з заявою про відкриття провадження у справ про банкрутство загальна сума зобов'язань ТОВ "Сінтез Індастріел", визнана головою ліквідаційної комісії, перед ТОВ "Трейдпорт Збут" становить 415 542,47 грн.
Головою ліквідаційної комісії була проведена інвентаризація майна боржника, за результатами проведення якої встановлено, що за ТОВ "Сінтез Індастріел" не зареєстровано право власності на майно та на інші майнові активи, відсутні інші товарно-матеріальні цінності. За результатами інвентаризації не виявлено активи товариства, крім готівкових коштів на розрахункових рахунках в сумі 4991,98 грн., з яких 200,00 грн. витрачено на послуги банку.
01.04.2019 рішенням єдиного учасника ТОВ "Сінтез Індастріел" був затверджений проміжний ліквідаційний баланс, відповідно до якого активи складають 5,0 тис.грн., при цьому загальний розмір зобов'язань становить 415,5 тис. грн., та прийнято рішення про звернення до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Сінтез Індастріел".
Таким чином, судом встановлено, що вартості майна боржника недостатньо для задоволення вимог кредиторів.
Відповідно до ч. 2 ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого. Вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом здійснюється в судовому засіданні, що проводиться не пізніше чотирнадцяти днів після порушення провадження у справі в загальному порядку, визначеному цим Законом.
Враховуючи вищевикладене та приймаючи до уваги, що сума кредиторської заборгованості перевищує вартість активів боржника, підприємство не веде підприємницької діяльності, що робить неможливим погашення заборгованості перед кредиторами, боржник є дійсно неплатоспроможним, що свідчить про скрутний фінансовий стан боржника і неможливість відновлення виробництва, суд вважає необхідним визнати боржника банкрутом.
Автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство визначено кандидатуру арбітражного керуючого ОСОБА_3 для призначення ліквідатором у даній справі.
Від арбітражного керуючого ОСОБА_3 03.04.2019 надійшла заява про його згоду на участь у даній справі, однак, 18.04.2019 від арбітражного керуючого надійшла заява про залишення без розгляду його заяви про згоду на участь у даній справі у зв'язку з завантаженістю в інших справах.
Заяв від інших арбітражних керуючих про згоду на участь у даній справі в якості ліквідатора не надходило.
Ліквідатором боржника ОСОБА_4 подана заява про призначення її ліквідатором у справі. Суд встановив, що рішенням № 01/04 від 01.04.2019 єдиного учасника ТОВ "Сінтез Індастріел" звільнено з посади голову ліквідаційної комісії ОСОБА_1 та члена ліквідаційної комісії ОСОБА_2 та призначено з 02.04.2019 на посаду ліквідатора ОСОБА_5.
Приймаючи до уваги, що відповідно до ч. 2 ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого, а також те, що ліквідатор ОСОБА_4 згодна виконувати обов'язки ліквідатора в даній справі без призначення винагороди, суд вважає за можливе призначити ліквідатором боржника ОСОБА_5, заяву арбітражного керуючого ОСОБА_3 про його згоду на участь у даній справі залишити без розгляду.
Керуючись ст. ст. 37, 38, 95, 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Визнати товариство з обмеженою відповідальністю "Сінтез Індастріел" (код 37999240; місце реєстрації : 61010, м. Харків, набережна Гімназійна, буд. 18-А) банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.
2. Оприлюднити повідомлення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, текст якого додається.
3. З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури :
господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо;
строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав;
у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;
припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;
відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;
продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом;
скасовуються усі записи про проведену державну реєстрацію арештів, заборон та інших обмежень щодо розпорядження майном ТОВ "Сінтез Індастріел", код 37999240. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;
виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом.
Згідно ч. 3 ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу.
4. З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.
Призначити ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю "Сінтез Індастріел", код 37999240, ОСОБА_5 (зареєстрована за адресою : ІНФОРМАЦІЯ_1; адреса для листування : 61058, а/с 9151; іпн. НОМЕР_1).
Залишити без розгляду заяву арбітражного керуючого ОСОБА_3 про його згоду на участь у даній справі.
5. Зобов'язати ліквідатора представити суду реєстр грошових вимог кредиторів, повідомлення про результати розгляду вимог кредиторів банкрута, надавати суду щомісячно звіти про хід ліквідаційної процедури, в строк до 13.05.2020 виконати ліквідаційну процедуру, надати суду звіт про виконану роботу, всі докази, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури, у тому числі акти інвентаризації майна, акти оцінки майна, звіт про виплачені кредиторам кошти, договори купівлі-продажу майна банкрута, довідки установ банку про закриття рахунків банкрута, довідку з архіву про прийняття документів, які підлягають довгостроковому зберіганню, оригінали установчих документів і свідоцтва про державну реєстрацію, ліквідаційний баланс, докази, що свідчать про стягнення дебіторської заборгованості, або докази, що свідчать про неможливість стягнення дебіторської заборгованості, інші документи, що свідчать про виконану ліквідатором роботу по ліквідації банкрута.
6. Постанову суду надіслати ліквідатору, банкруту, державному органу з питань банкрутства, державному реєстратору, Міжрайонному ВДВС по Основ`янському та Слобідському районах міста Харків ГТУЮ у Харківській області, ГУ ДФС у Харківській області.
7. Постанова набирає законної сили з дня її прийняття, тобто з 13.05.2019.
Постанова може бути оскаржена до Східного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення повного тексту постанови.
Повний текст постанови складено та підписано 13.05.2019.
Суддя
ОСОБА_6
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2019 |
Оприлюднено | 15.05.2019 |
Номер документу | 81724817 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні