Ухвала
від 07.05.2019 по справі 925/499/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА         

"07" травня 2019 р.                            м. Черкаси                    справа № 925/499/19

Господарський суд Черкаської області в складі судді Кучеренко  О.І.,  розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Костянтинівський метизний завод» до боржника – Приватного акціонерного товариства «Уманьферммаш» про видачу судового наказу за вимогами про стягнення 148713 грн 91 коп,

ВСТАНОВИВ:

Заявник – Товариство з обмеженою відповідальністю «Костянтинівський метизний завод» звернувся до суду із заявою до Приватного акціонерного товариства «Уманьферммаш» про  видачу судового наказу за вимогами про стягнення за  укладеним між сторонами у письмовій формі  договору  на постачання товару  №ДП-019-7 від 28.01.2019 про стягнення заборгованості у сумі 148713 грн 91 коп, 192 грн 10 коп сплаченого заявником за подання заяви судового збору та 3031 грн 05 коп  витрат на послуги правової допомоги.

          Згідно з положеннями статті 147 Господарського процесуального кодексу України судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 148 цього Кодексу. Із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право вимоги. Заявником та боржником в наказному провадженні можуть бути юридичні особи та фізичні особи - підприємці.

Вимоги, за якими може бути видано судовий наказ унормовані статтею 148  Господарського процесуального кодексу України. Відповідно до цієї статті судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним  у письмовій (в тому числі електронній) формі,   якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Особа має право звернутися до суду з вимогами, визначеними цією статтею, в наказному або спрощеному позовному провадженні на свій вибір.

Вимоги заявника у заяві про видачу судового наказу ґрунтуються на неналежному виконанні боржником умов письмово договору № ДП-019-7 від 28.01.2019 в частині оплати  поставленого товару. За розрахунками заявника станом на 28.01.2019 за боржником рахується заборгованість у сумі 72498 грн 76 коп. За порушення розрахунків за поставлений товар заявник нарахував боржнику штрафні санкції та на підставі статті 625 ЦК України інфляційні та річні. Також заявник просить стягнути з боржника 192 грн 10 коп сплаченого заявником за подання заяви судового збору судових витрат пов'язаних з наданням юридичної допомоги.

Відповідно до статті 123 Господарського процесуального кодексу України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. До витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать витрати, у тому числі і витрати на професійну правничу допомогу. У статті 126 Господарського процесуального кодексу України визначено, що витрати пов'язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов'язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат. Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Згідно з умовами статті 155 Господарського процесуального кодексу України, у судовому наказі, серед іншого, зазначаються: сума грошових коштів, які підлягають стягненню; сума судових витрат, що сплачена заявником і підлягає стягненню на його користь з боржника.

Як вбачається з матеріалів заяви про видачу судового наказу на витрат з  надання правової допомоги заявник надав договір №Ю-22-1 від 22.04.2019 та копію додаткової угоди №1  до договору про надання юридичних послуг. Водночас, заявником не надано доказів на підтвердження того, що ним була сплачена вартість наданих адвокатом юридичних послуг, що є підставою для відмови суду у стягненні цієї суми за удовим наказом.

          Відповідно до частини 2 статті 152 Господарського процесуального кодексу України про  відмову у видачі судового наказу суддя постановляє ухвалу  не пізніше десяти днів з дня надходження до суду заяви про видачу судового наказу.

Керуючись  пунктом 1 частини 1 статті 152, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, суддя

          

УХВАЛИВ:

          Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю «Костянтинівський метизний завод» у видачі судового наказу  за вимогами про стягнення з Приватного акціонерного товариства «Уманьферммаш» 3031 грн 05 коп  витрат на послуги правової допомоги.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і протягом десяти днів може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду.

Суддя                                                                                                    О.І.Кучеренко

                                                           

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення07.05.2019
Оприлюднено16.05.2019
Номер документу81725101
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —925/499/19

Ухвала від 07.05.2019

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Кучеренко О.І.

Судовий наказ від 07.05.2019

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Кучеренко О.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні