Справа № 357/2250/19
2/357/2075/19
Категорія
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 квітня 2019 року Білоцерківський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого судді - Кошель Л. М. ,
при секретарі - Вангородська О. С.,
розглянувши за правилами загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання права власності на частину земельної ділянки в порядку спадкування,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з цивільним позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання права власності на частину земельної ділянки в порядку спадкування, мотивуючи тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла ОСОБА_6, якій належала на праві власності земельна ділянка площею 3,903 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташована в межах Макіївської сільської ради, кадастровий номер: НОМЕР_3. 11.06.1992 року ОСОБА_6 склала заповіт за змістом якого все своє майно заповіла своїм дітям ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_7. Вказані особи у встановлений строк прийняли спадщину подавши відповідну заяву до Узинської міської нотаріальної контори. 19.11.2012 року державним нотаріусом Узинської міської державної нотаріальної контори Малькевич Л.В. видано ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 свідоцтва про право на спадщину на 1/5 частину земельної ділянки площею 3,903 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої в межах Макіївської сільської ради, кадастровий номер: НОМЕР_3. ОСОБА_7 не отримала свідоцтва про право на спадщину за заповітом на 1/5 частину вказаної земельної ділянки оскільки ІНФОРМАЦІЯ_3 року померла. У зв'язку з відкриттям спадщини після смерті ОСОБА_7 позивачка, як дочка спадкодавиці, подала нотаріусу у шестимісячний строк заяву про прийняття спадщини, однак не змогла отримати свідоцтво про право на спадщину оскільки ОСОБА_7 за життя не оформила своїх прав на неї. Враховуючи зазначені обставини, позивачка просила суд визнати за нею, в порядку спадкування після ОСОБА_7, право власності на 1/5 частину земельної ділянки площею 3,903 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Макіївської сільської ради Білоцерківського району Київської області, кадастровий номер НОМЕР_3.
Позивачка в судове засідання не з'явилась, подала заяву про розгляд справи без її участі.
Відповідачі в судове засідання не з'явились, подали, кожен окремо, заяви про розгляд справи без їхньої участі, позовні вимоги визнали у повному обсязі.
Дослідивши матеріали цивільної справи, встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла ОСОБА_6, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_4.
ОСОБА_6 на праві приватної власності належала земельна ділянка площею 3,903 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташована в межах Макіївської сільської ради, кадастровий номер: НОМЕР_3, що підтверджується державним актом серії НОМЕР_5.
11.06.1992 року ОСОБА_6 було складено заповіт за змістом якого вона все своє майно заповіла своїм дітям ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_7. Вказані особи у встановлений строк прийняли спадщину подавши відповідну заяву до Узинської міської нотаріальної контори. 19.11.2012 року державним нотаріусом Узинської міської державної нотаріальної контори Малькевич Л.В. видано ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 свідоцтва про право на спадщину на 1/5 частину земельної ділянки площею 3,903 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташована в межах Макіївської сільської ради, кадастровий номер: НОМЕР_3. ОСОБА_7 не отримала свідоцтва про право на спадщину за заповітом на 1/5 частину вказаної земельної ділянки оскільки ІНФОРМАЦІЯ_3 року померла.
ОСОБА_1, дочка спадкодавиці, подала нотаріусу у шестимісячний строк заяву про прийняття спадщини після сперті матері ОСОБА_7, однак не змогла отримати свідоцтво про право на спадщину оскільки ОСОБА_7 за життя не оформила своїх прав на неї. Інша спадкоємиця ОСОБА_7, дочка ОСОБА_9 подала нотаріусу заяву про відмову від спадщини.
Вирішуючи спір по суті, суд виходить з наступного.
Загальні положення про спадкування визначені у Главі 84 Книги шостої ЦК України.
Відповідно до ст.1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки (ст.1261 ЦК України).
З врахуванням наведеного, позивач є єдиним спадкоємцем першої черги, після смерті ОСОБА_7
Відповідно до Постанови Пленуму Верховного суду України № 7 від 30.05.2008 року, у разі відмови нотаріуса у видачі свідоцтва про право на спадщину, право власності на спадкове майно визнається в судовому порядку.
Згідно ст. 1216 ЦК України спадкування є перехід прав та обов'язків ( спадщини) від фізичної особи, яка померла ( спадкодавця), до інших осіб ( спадкоємців).
Відповідно до ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Згідно ч.3 ст. 1296 ЦК України, відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.
Враховуючи п. 23 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2010 року Про судову практику у справах про спадкування , свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Відповідно до Постанови Пленуму Верховного суду України № 7 від 30.05.2008 року, у разі відмови нотаріуса у видачі свідоцтва про право на спадщину, право власності на спадкове майно визнається в судовому порядку.
Оскільки спадкодавиця ОСОБА_7 за життя прийняла спадщину після смерті матері ОСОБА_6 подавши відповідну заяву нотаріусу, суд вважає, що не отримання за життя ОСОБА_7 свідоцтва про право на спадщину, не є перешкодою для спадкування спірного майна позивачкою, тому позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 328, 392, 1216, 1268, 1296 ЦК України, ст.ст.12, 81, 141, 259, 263-265, 268 ЦПК України,-
У Х В А Л И В :
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, НОМЕР_1, РНОКПП:НОМЕР_2 право власності на 1/5 частину земельної ділянки площею 3,903 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Макіївської сільської ради Білоцерківського району Київської області, кадастровий номер НОМЕР_3, в порядку спадкування після ОСОБА_7, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 року.
Рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Білоцерківський міськрайонний суд.
Повне рішення складено 22.04.2019 р.
СуддяЛ. М. Кошель
Суд | Білоцерківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 22.04.2019 |
Оприлюднено | 16.05.2019 |
Номер документу | 81737908 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Кошель Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні